Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: eveni »

W sklepie Bard są do kupienia ładne, metalowe monety do gry Bliżej i dalej. Moga pasować również do innych gier. Zestaw 30 sztuk w cenie 40 zł.
https://www.bard.pl/0,26812,oferta,cate ... -monet.htm

Obrazek
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: scarletmara »

A takie DIY zamienniki też się liczą ?
Spoiler:
I nie wiem czy to zalicza sie do umilaczy rozgrywki ale jeszcze "koszulkuję" niestandardowe planszetki jak te z: Martwej Zimy, Kacpra Ryxa, Blood Rage, Igrania z Gruzem itp. albo w takie obwoluty na dokumenty przycięte na wymiar i jeśli trzeba zgrzane (zgrzewam wypalarką do drewna):
Spoiler:

albo ubieram w protektory na identyfikator - szkoda, że tak mało rozmiarów jest do wyboru i zwykle sa sporo za duże :(

A ostatnio znalazłam takie coś wielkości A5 do ubrania planszetek z Martwej Zimy, też są trochę przyduże ale przynajmniej sztywne i dobrze chronią:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Fyei »

scarletmara pisze: 17 mar 2021, 12:14 I nie wiem czy to zalicza sie do umilaczy rozgrywki ale jeszcze "koszulkuję" niestandardowe planszetki jak te z: Martwej Zimy, Kacpra Ryxa, Blood Rage, Igrania z Gruzem itp. albo w takie obwoluty na dokumenty przycięte na wymiar i jeśli trzeba zgrzane (zgrzewam wypalarką do drewna):
Spoiler:

albo ubieram w protektory na identyfikator - szkoda, że tak mało rozmiarów jest do wyboru i zwykle sa sporo za duże :(

A ostatnio znalazłam takie coś wielkości A5 do ubrania planszetek z Martwej Zimy, też są trochę przyduże ale przynajmniej sztywne i dobrze chronią:
Spoiler:
Możesz podrzucić linka do sklepu z takimi koszulkami :)?
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: scarletmara »

Te z pierwszego spoilerka
Spoiler:
to zwykłe ofertówki/obwoluty A4 groszkowe, ja je kupowałam na Allegro po ok. 8zeta za 25szt. wystarczy wpisać ofertówka albo DATURA. One są dobre do przycinania samodzielnego na wymiar bo łatwo się je tnie czy nożykiem czy nożyczkami i łatwo się je zgrzewa (ja zgrzewam taką mała wypalarką do drewna z ostrą końcówką, przeciagam wzdłuż wyznaczonej linii od linijki i mam jednocześnie przycięte i zgrzane w tym miejscu, ale można też rozgrzanym nożem czy nawet nożyczkami przy odrobinie wprawy). Wadą ich jest to, że nie sa idealnie krystliczne i przezroczyste i nie są zbyt sztywne, ale z tymi krystalicznie przezroczystymi i sztywnymi ciężej się pracuje i zgrzew nie wygląda tak estetycznie, no i droższe są (ok.1-1,20 za sztukę), wiec coś za coś.

A te z drugiego spoilerka:
Spoiler:
to Obwoluta BIURFOL A5 twarda U 200mic. tez na Allegro kupowałam, ale widzę, ze ten sprzedawca już ich nie wystawia teraz, ale gdzies na pewno można je dostać jak nie na Allegro to w jakimś sklepie online. One sa super bo są krystalicznie przezroczyste dosć sztywne, grube jak protektory na identyfikatory a zgrzew mają taki fajny minimalistyczny.

A protektory do identyfikatorów w rozmiarach wiekszych niż jakiekolwiek dostepone na rynku koszulki to tylko takie znalazłam:
https://allegro.pl/oferta/identyfikator ... 9197353947
https://allegro.pl/oferta/identyfikator ... 7025728175
https://allegro.pl/oferta/duzy-a6-mocny ... 9329883022
https://allegro.pl/oferta/identyfikator ... 8737117825
ja mam te z ostatniego linka.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: brazylianwisnia »

Apos pisze: 11 paź 2021, 15:05
Golin pisze: 11 paź 2021, 10:48 no właśnie, obecnie akurat przy FCM nie ma żadnego bonusu za preorder
FCM nie ma "bonusowego" contentu. Podstawka ma wszystko co potrzeba oprócz żetonów do gier planszowych, które przyspieszają i usprawniają rozgrywkę.
brazylianwisnia pisze: 11 paź 2021, 14:11 Ja mam takie karty i jest super:
Spoiler:
Żetony do gier sprawdzają się jednak lepiej, bo łatwo widać kto ile ma kasy u siebie, ile jest w spółkach oraz przy licytacji. Wystarczy spojrzeć na "stack" i widać po kolorach żetonów. Łatwo też obliczać konkretne sumy po wysokości stacku. Operowania takimi jest też szybsze.

Dobrze to widać na Twoim zdjęciu - jak trzymasz banknoty w kupce, nie podasz dokładnie ile tam leży gotówki.
Jasna sprawa. Mi poprostu nie pasują żetony pokerowe jako kasa w grach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Ja mam na tyle radochę z używania żetonów, że preferuje gry w których można ich używać, od takich w których się nie da. Skąd ta nie chęć do żetonów?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: brazylianwisnia »

Abizaas pisze: 11 paź 2021, 17:15 Ja mam na tyle radochę z używania żetonów, że preferuje gry w których można ich używać, od takich w których się nie da. Skąd ta nie chęć do żetonów?
Kojarzą mi się za bardzo z pokerem przez co psują troche klimat.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: mistrz_yon »

brazylianwisnia pisze: 11 paź 2021, 19:02 Kojarzą mi się za bardzo z pokerem przez co psują troche klimat.
Mam to samo. Do tego większość jest totalnie pstra i w niczym nie ułatwia gry. Próbowałem i finalnie w każdej grze działam na dostarczonych banknotach.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Propi »

Apos pisze: 20 paź 2021, 15:02 Są nawet żetony dedykowane planszówkom z motywem meeple'a
Spoiler:
Dla zainteresowanych dodam tylko, że żetony można kupić w austriackim sklepie Pokershop.de i zestaw 100 sztuk kosztuje 90EUR, zaś 200 sztuk - 160EUR.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ale przecież na allegro można kupić kozackie żetony za dużo mniej np. 500szt w walizce.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Abizaas »

Dr. Nikczemniuk pisze: 20 paź 2021, 16:36 Ale przecież na allegro można kupić kozackie żetony za dużo mniej np. 500szt w walizce.
Ja stojąc przed wyborem fajnych dobrych i drogich żetonów i syfu z allegro wybrałem iron claysy i jestem zadowolony. Dobrze wykonane, raczej niezniszczalne, bardzo ładne i uniwersalne.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Atk »

Abizaas pisze: 20 paź 2021, 23:57
Dr. Nikczemniuk pisze: 20 paź 2021, 16:36 Ale przecież na allegro można kupić kozackie żetony za dużo mniej np. 500szt w walizce.
Ja stojąc przed wyborem fajnych dobrych i drogich żetonów i syfu z allegro wybrałem iron claysy i jestem zadowolony. Dobrze wykonane, raczej niezniszczalne, bardzo ładne i uniwersalne.
Mam od ponad 10 lat walizkę z żetonami z allegro i nie uważam żeby były syfne, a przyszły naprawdę dużo zwiedzając całą Europę, więc powstrzymał bym się z takimi osądami
Ostatnio zmieniony 21 paź 2021, 19:45 przez Atk, łącznie zmieniany 1 raz.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Gosterq »

Nie każdemu odpowiadają motywy pokerowe znajdujące się na żetonach z allegro, bo pewnie o takich mowa.
Sam zainwestowałem w Iron Claysy i jak dotąd wszyscy przy stole byli nimi zachwyceni. Dobre wykonanie, neutralny wygląd, odpowiednia grubość, używam gdzie się tylko da ;-) dużo lepiej gra mi się takimi żetonami, a obsługa gry jest przyjemniejsza i szybsza.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7332
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: detrytusek »

Możecie sobie z tą dyskusją o żetonach pójść w bliżej nieokreślonym kierunku?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Food Chain Magnate (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: eveni »

detrytusek pisze: 21 paź 2021, 09:13 Możecie sobie z tą dyskusją o żetonach pójść w bliżej nieokreślonym kierunku?
viewtopic.php?f=64&t=66889&hilit=Zamienniki
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Abizaas »

Atk pisze: 21 paź 2021, 07:47
Mam od ponad 10 lat walizkę z rzetonami z allegro i nie uważam żeby były syfne, a przyszły naprawdę dużo zwiedzając całą Europę, więc powstrzymał bym się z takimi osądami
Syfne to przesadziłem, więc przepraszam. Powinienem napisać "w mojej opinii nieestetyczne".

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: eveni »

Pojawiła się nowa zbiórka na metalowe monety:
viewtopic.php?f=55&t=75140
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Mr_Fisq »

Ja się zastanawiam, czy przy cenach rzędu 2-3 PLN za monetę, nie znalazłyby się jakieś monety obiegowe mogące pełnić te same funkcje.

Mogłyby nawet pochodzić z kilku systemów monetarnych...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mr_Fisq pisze: 21 mar 2022, 08:34 Ja się zastanawiam, czy przy cenach rzędu 2-3 PLN za monetę, nie znalazłyby się jakieś monety obiegowe mogące pełnić te same funkcje.

Mogłyby nawet pochodzić z kilku systemów monetarnych...
No ja właśnie miałem się zapisać ale przemyślałem.
Grosze: 1, 2, 5, 10, 20, 50. Przy obecnej inflacji chyba dużo się nie pomylę jak powiem że są praktycznie bezwartościowe :P.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Mr_Fisq »

Ja zastanawiam się nad monetami do młotka...
1, 2, 5 groszy jako pensy...
1, 2, 5, koron jako szylingi...
brakuje tylko złotych koron... ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: emka »

W czym przechowujecie monety do gier? Zwłaszcza takie uniwersalne, które nie są dedykowane do konkretnej gry i mają swoje miejsce w pudełku czy insercie. Sakiewka? Jakieś fajne, klimatyczne pudełko/szkatułka? Ostatnio znalazłam ciekawy woreczek z logo Mennicy Polskiej, ale szukam jeszcze innych inspiracji do tej fanaberii ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: Lolas »

emka pisze: 24 mar 2022, 14:00 W czym przechowujecie monety do gier? Zwłaszcza takie uniwersalne, które nie są dedykowane do konkretnej gry i mają swoje miejsce w pudełku czy insercie. Sakiewka? Jakieś fajne, klimatyczne pudełko/szkatułka? Ostatnio znalazłam ciekawy woreczek z logo Mennicy Polskiej, ale szukam jeszcze innych inspiracji do tej fanaberii ;)
Spoiler:
Ja używam woreczków materiałowych, np. takich:
https://mepel.pl/woreczek-materialowy-8x12

W czasie gry wysypuję monety na tackę do kości:
https://am76.pl/produkt,tacka-na-kosci- ... adrat:4881
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: mluckner »

emka pisze: 24 mar 2022, 14:00 W czym przechowujecie monety do gier? Zwłaszcza takie uniwersalne, które nie są dedykowane do konkretnej gry i mają swoje miejsce w pudełku czy insercie. Sakiewka? Jakieś fajne, klimatyczne pudełko/szkatułka? Ostatnio znalazłam ciekawy woreczek z logo Mennicy Polskiej, ale szukam jeszcze innych inspiracji do tej fanaberii ;)
Spoiler:
Monety należy trzymać w skrzyni ze skarbami
Spoiler:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: eveni »

emka pisze: 24 mar 2022, 14:00 W czym przechowujecie monety do gier?
Tutaj wariant ekonomiczny:
https://allegro.pl/oferta/worek-bawelni ... 9424510309
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Zamienniki oryginalnych elementów i inne umilacze rozgrywki

Post autor: BOLLO »

emka pisze: 24 mar 2022, 14:00 W czym przechowujecie monety do gier? Zwłaszcza takie uniwersalne, które nie są dedykowane do konkretnej gry i mają swoje miejsce w pudełku czy insercie. Sakiewka? Jakieś fajne, klimatyczne pudełko/szkatułka? Ostatnio znalazłam ciekawy woreczek z logo Mennicy Polskiej, ale szukam jeszcze innych inspiracji do tej fanaberii ;)
Spoiler:
Mam pewien pomysł na takie woreczki . Być może będę miał dojście do profesjonalnej "hafciarki" czyli takiej maszyny że będziesz mógł sobie spersonalizować jaki chcesz mieć wyhaftowany element na woreczku. Nie wiem jak to będzie wyglądało cenowo jeszcze. Na razie dogrywam materiały i wielkość woreczka bo jest tego od zatrzęsienia.
ODPOWIEDZ