Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: detrytusek »

fitzroy pisze: 14 mar 2022, 11:48 No nic na pewno są ciekawe te postacie ale coś mi się wydaje, że z dodatkiem to już nie będzie taki gateway+ jakim jest sama podstawka.
Zdecydowanie jest więcej kombinowania. Gatewayem być przestaje.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Mr_Fisq »

fitzroy pisze: 14 mar 2022, 11:48 No nic na pewno są ciekawe te postacie ale coś mi się wydaje, że z dodatkiem to już nie będzie taki gateway+ jakim jest sama podstawka.
To też byłoby na plus, bo masz ścieżkę podnoszenia poziomu graczom:
- Hej! Zagrajmy w Arnaka!
- Hej! Zagrajmy w Arnaka z dodatkem!
- Hej! Zagrajmy w PaxRen!
Spoiler:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Ardel12 »

Udało mi się zagrać w składach 2 i 4os w podstawkę na obu torach i dla mnie gra w swojej kategorii lekkich euro sprawdza się świetnie, choć im mniej tym lepiej, bo krócej trwa partia. Wygląd przyjemny dla oka, wykonanie na bardzo dobrym poziomie(ach te żetony surowców) i całkiem sporo kombinowania z wyciskaniem każdej opcji do cna. Jestem pod wrażeniem, gdyż zwykle takie lekkie gry mnie szybko odpychały lub wręcz nudziły i irytowały(np. przez losowość, której tutaj jest sporo). Może zmienia mi sę gust, a może doceniam, że gdy czasu mało to taki Arnak szybko wytłumacze, rozłożę i zagram w każdym gronie.

Dodatek wygląda obłędnie i na pewno zagłosuję portfelem. Sporo rzeczy, które powinny Arnak dla mnie ulepszyć do grania w stałym gronie. Cena bardzo dobra, zawartość spora, teraz niech ktoś zrobi insert do tego i jestem w niebie :D
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Gargi »

Ma ktoś na własny użytek przetłumaczoną kampanię w języku polskim? Bardzo proszę o informację
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Gargi »

Poleca ktoś te grę tylko do grania solo?
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Darkstorm »

Ardel12 pisze: 17 mar 2022, 14:41
Dodatek wygląda obłędnie i na pewno zagłosuję portfelem. Sporo rzeczy, które powinny Arnak dla mnie ulepszyć do grania w stałym gronie. Cena bardzo dobra, zawartość spora, teraz niech ktoś zrobi insert do tego i jestem w niebie :D
Warbox ma taki insert. Jak przyjdzie dodatek potwierdzę czy faktycznie się zmieści :wink:
4ma
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2013, 09:07
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: 4ma »

Ardel12 pisze: 17 mar 2022, 14:41 Warbox ma taki insert. Jak przyjdzie dodatek potwierdzę czy faktycznie się zmieści :wink:
Konkretniej to ten: https://www.warbox.pl/pl/p/Insert-do-gr ... -Arnak/322
Insert w akcji można zobaczyć na filmiku OnTable: https://youtu.be/UNiP6mtfWOI?t=864
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: vikingowa »

Gargi pisze: 25 mar 2022, 09:39 Poleca ktoś te grę tylko do grania solo?
Oczywiście, że polecam a najbardziej kampanię dostępną online :wink:
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Gargi »

vikingowa pisze: 25 mar 2022, 16:12
Gargi pisze: 25 mar 2022, 09:39 Poleca ktoś te grę tylko do grania solo?
Oczywiście, że polecam a najbardziej kampanię dostępną online :wink:

Tylko ten angielski mój taki kiepski ..:)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Atk »

Gargi pisze: 25 mar 2022, 18:51
vikingowa pisze: 25 mar 2022, 16:12
Gargi pisze: 25 mar 2022, 09:39 Poleca ktoś te grę tylko do grania solo?
Oczywiście, że polecam a najbardziej kampanię dostępną online :wink:
Tylko ten angielski mój taki kiepski ..:)
Zawsze można użyć google tłumacza z opcją aparatu i przy okazji poćwiczyć podczas gry angielski
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: jacobPL »

Atk pisze: 25 mar 2022, 21:02
Gargi pisze: 25 mar 2022, 18:51
vikingowa pisze: 25 mar 2022, 16:12

Oczywiście, że polecam a najbardziej kampanię dostępną online :wink:
Tylko ten angielski mój taki kiepski ..:)
Zawsze można użyć google tłumacza z opcją aparatu i przy okazji poćwiczyć podczas gry angielski
Chciałbym nie znać ang.. Nauka w taki sposób, to bajeczka.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Leviathan »

Gra już dawno przez wszystkich obejrzana, gra już dawno przez wszystkich ograna, więc idąc pod prąd, opublikowałem jej świeżutki unboxing na Wojennik TV:

Ostatnio zmieniony 13 lut 2023, 12:03 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Mario_Max »

Wojenniku nie rób unboxingów, to jak słuchanie disco polo, samo dno bycia youtuberem ;)
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: planszufka »

Mario_Max pisze: 04 kwie 2022, 19:57 Wojenniku nie rób unboxingów, to jak słuchanie disco polo, samo dno bycia youtuberem ;)
do tego poltora roku po premierze. Wyglada jak brak pomyslu na filmik, a cos nagrac trzeba
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: rav126 »

Dla zamawiających dodatek, takie info dostałem od sprzedawcy (Rubico):

"w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację od wydawcy, firmy REBEL, iż
termin dostawy zakupionego przez Państwa produktu (ZAGINIONA WYSPA
ARNAK: PRZYWÓDCY EKSPEDYCJI) uległ wydłużeniu i jeszcze nie dotarł do
ich magazynu. Na dzień dzisiejszy termin dostawy to 18.04, więc na
szczęście nie jest to bardzo odległy termin i mamy głęboką nadzieję, że
już więcej się nie wydłuży."
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: KamradziejTomal »

Doszło :D i to przed świętami i miałem już wczoraj i w ogóle post o dostawach...

No dobra żarciki żarcikami ale byłem taki podjarany, że od razu prosto z paczki dodatek poleciał na stół.
  • Karcioszki spoko, nie wyglądają na przegięte, dobrze mieć po prostu więcej do mielenia stosu
  • Czerwone berło, graliśmy już ten wariant wcześniej, nigdy nie grał bym już z usuwaniem po 1 karcie
  • Graliśmy świątynie małpy - myk z artefaktem na planszetce całkiem spoko, szkoda że można na niego wejść tylko lupką więc jest bardzo jednorazowy. Mimo wszystko paradoksalnie artefakt hamował mnie bo czaiłem się na moment żeby go najlepiej wykorzystać. Konieczność użycia transportu żeby wejść wyżej też bardzo mi się podobała bo wymagała większego pomyślunku niż tylko gromadzenia góry surowców i koniec końców nie pozwoliło mi to wbić wyżej zeszytem bo nie miałem już ani monetek na samolot ani kart do użycia symbolów ani strażników
  • Trafiły nam się na początek postacie Sokolniczki i Baronessy do ogrania. Baronessa super mi podeszła bo lubię kupować dużo przedmiotów. Myk z braniem ich do ręki bardzo spoko a z drugiej strony nieźle zbalansowany bo zawsze pomniejsza to rękę startową. Nakupowałem mnóstwo kart pozwalających aktywować stanowiska archeologiczne i myślałem że zmiotę tę grę a okazało się, że ledwo wygrałem jednym punktem :) Sokolniczka wydawała mi się dosyć miałka ale fakt, że żona raczej wolała po prostu grać tak jak do tej pory niż mocno eksploatować swoją postać, więc traktowała jej zdolność bardziej jako przypadkowy bonus. Reszta czeka na ogranie
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Beskid »

rav126 pisze: 04 kwie 2022, 20:57 Dla zamawiających dodatek, takie info dostałem od sprzedawcy (Rubico):

"Na dzień dzisiejszy termin dostawy to 18.04"
GryBezPradu dziś poinformowały, że mają juz na stanie dodatek do Arnaka
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: sliff »

Dzisiaj dotarł dodatek.
Pod względem zawartości WOW, za 60zł z hakiem pudełko wypchane po brzegi, także chyba nie płacili za development ;).
Gameplayowo asysmetryczne postacie zapowiadają się bardzo dobrze, nowe tory też ciekawie wyglądają.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: ave.crux »

sliff pisze: 15 kwie 2022, 16:57
Gameplayowo asysmetryczne postacie zapowiadają się bardzo dobrze, nowe tory też ciekawie wyglądają.
Nowe tory wyglądają prześwietnie. Tyle różnych możliwości, a tor jaszczura i trzęsienie ziemi jest mega fajną mechaniką. Widać duży nacisk na podróżowanie brulionem, a nie samą lupką.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Beskid »

Taka informacja jeśli ktoś planuje zakup, na stronie REBEL.pl dodatek wyprzedany :shock: GryBezPradu też widzę już pusto
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Ardel12 »

Beskid pisze: 15 kwie 2022, 21:04 Taka informacja jeśli ktoś planuje zakup, na stronie REBEL.pl dodatek wyprzedany :shock: GryBezPradu też widzę już pusto
Pytałem w 3t i mają mieć po świętach dostawę, więc jeszcze widać gra się pojawi. Dodatkowo napisali, że w maju jest dodruk, więc spokojnie. Nie braknie :)

Od Waszych zapowiedzi tylko palce mi chodzą. Również grywam już z wariantem czerwonego berła. Dla mnie na plus, bo często jednak dochodziło do zblokowania się toru jak były słabe/średnie karty.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Beskid »

Gdzieś widziałem informację, że dodruk może mieć już inną cenę w hurcie.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: ave.crux »

Zagrane mistykiem wraz z badaczką na świątyni małp.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2022, 07:51 przez ave.crux, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Beskid »

Wiele osób chyba przeoczyło, że do sprzedaży wszedł też zestaw promek za około 3-5 zł

Zaginiona wyspa Arnak: Karty promocyjne to pakiet zawierający:
Saksofon - przedmiot pozwalający korzystać ze zdolności asystentów dostępnych na planszy zasobów.
Runy wieszczki - artefakt, dzięki któremu możemy kopiować efekty z talii przeciwnika.
Róg pegazorożca - artefakt umożliwiający ujarzmianie strażników
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Harun »

Hej, zdaję sobie sprawę, że na pewno każdy będzie chciał wyrazić w odrębnym poście swoje zdanie na temat minidodatku za 5 zł, bo jest to nadzwyczaj ekscytujące. Jeżeli jednak są tu także chętni do podzielenia się swoją oceną dużego dodatku, to zachęcam, ujawnijcie się.

Jak na razie ja zacząłem od podstawowej czynności, czyli dodania na stałe komponentów typu karty itd. Dopiero poznaję grę, ale mam wrażenie, że regrywalność mam przez to zapewnioną na długie miesiące, już przez nowe karty. Ale jestem ciekawy zdania ogranych graczy, co do liderów i torów badań.
ODPOWIEDZ