Fleet: The Dice Game (Ben Pinchback, Matt Riddle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Fleet: The Dice Game (Ben Pinchback, Matt Riddle)

Post autor: Arachion »

Całkiem ciekawa i dobrze policzona wykreślanka - ciekawi mnie dlaczego jeszcze nie ma swojego wątku.

Od siebie, na zachętę - załączam Polską instrukcje drugiej edycji.
https://drive.google.com/file/d/1ZcS6KT ... 4sRuw/view

https://boardgamegeek.com/boardgame/245 ... -dice-game
Sucharzysta
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Fleet: The Dice Game (2018) Ben Pinchback, Matt Riddle

Post autor: asiok »

Zdecydowanie polecam! To moja ulubiona wykreślanka od dłuższego czasu. Zdecydowanie częściej "ogrywana" niż - do tej pory ulubionych - Ganz schon clever i kościanego Gangesu.
Dzięki za instrukcje - dobra robota ;)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Fleet: The Dice Game (2018) Ben Pinchback, Matt Riddle

Post autor: garg »

Potwierdzam - też bardzo ją sobie cenię i dlatego w tym tygodniu zamierzam ograć Three Sisters od tych samych twórców.

Fleet Dice Game daje niesamowitą możliwość wykręcania kombosów i taką różnorodność, że wiele "poważnych" gier mogłoby się od niej uczyć.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Fleet: The Dice Game (2018) Ben Pinchback, Matt Riddle

Post autor: warlock »

A ja się rozczarowałem. Nie czułem tu zbyt ciekawych decyzji, zliczanie tych wszystkich ryb, bonusów, pełnych łodzi czy pasywnych umiejek pod koniec gry wydawało mi się upierdliwie nieprzyjemne. Sam draft kości też wydawał mi się względnie oczywisty i mało interesujący. Ostatecznie 6/10, gra jest OK i tyle.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Fleet: The Dice Game (2018) Ben Pinchback, Matt Riddle

Post autor: mat_eyo »

Ja również bardzo lubię. Dla mnie top 3 wykreślanek w ogóle i najlepsza z tych cięższych. Jest tutaj więcej mięska, decyzji i strategii niż w niejednym, "normalnym" euro.
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Fleet: The Dice Game (2018) Ben Pinchback, Matt Riddle

Post autor: cezaras »

garg pisze: 27 mar 2022, 23:17 w tym tygodniu zamierzam ograć Three Sisters od tych samych twórców.
I jak? udało się?
Bardzo lubię i doceniam Fleeta, miałem kupić 3 siostry, ale zawahałem się po instrukcji i jakimś tutorialu, bo ... wyglądało na zbyt podobne do Flot
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Fleet: The Dice Game (2018) Ben Pinchback, Matt Riddle

Post autor: japanczyk »

cezaras pisze: 04 kwie 2022, 10:22 I jak? udało się?
Bardzo lubię i doceniam Fleeta, miałem kupić 3 siostry, ale zawahałem się po instrukcji i jakimś tutorialu, bo ... wyglądało na zbyt podobne do Flot
Jest podobne, ale bardziej rozbudowane i ciekawsze
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Fleet: The Dice Game (2018) Ben Pinchback, Matt Riddle

Post autor: stary gracz »

A gdzie jest lepszy tryb solo, w siostrach czy kutrach?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Fleet: The Dice Game (Ben Pinchback, Matt Riddle)

Post autor: seki »

Ostatnio pograłem kilka razy we Fleet. Bardzo mi się podoba z uwagi na mocno asymetryczne możliwości gry. Drogi są na tyle odmienne (licencję na połów, budynki), że jest co poznawać. Chciałem jednak Was zapytać czy po dłuższym pograniu nie popadliscie w rutynę i czy nie nastawiacie się na jedną konkretną ścieżkę? Jasne, ścianki na kościach mogą popsuć szyki, ale ostatnio tak dobrze rozkręcił mi się silnik na dorszu i monetach, że ścieżka wydała mi się łatwiejsza niż inne, które próbowałem. Stąd myśl, że jak pozna się jakąś fajną drogę do dużych punktów to gra przestanie być wyzwaniem. Pewnie się mylę, ale rzucam w eter taką myśl i chętnie posłucham bardziej ogranych w ten tytuł graczy.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Fleet: The Dice Game (Ben Pinchback, Matt Riddle)

Post autor: minimati »

Często nastawiam się na jedną, konkretną scieżkę - w moim przypadku jest to intensywne odblokowywanie łodzi, częste połowy i spamowanie marketu kiedy tylko się da. Ale nie robię tego dlatego, że jest to jedyna droga do dużych punktów (bo wystąpienie incydentu kałowego w wynikach na kościach + inni gracze uprawiający hate draft skutecznie potrafią mi to utrudnić), tylko zwyczajnie nie umiem grać w nic innego xD (oczywiście próbuję, bo często dostaje w cymbał od innych "strategii", ale jak się za nie biorę, to okazują się przegrywające).
ODPOWIEDZ