Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Backero »

Albo jeszcze inaczej tak jako zrobili we "Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie". Gracze mogą się wcielić w główne postacie, ewentualnie nikt nie musi nimi grać i wziąć sobie te "drugoplanowe". Albo totalne nołnejmy stworzone na potrzeby gry, co przecież niektórzy wręcz preferują. Świat Thorgala jest duży, spotkał on na swojej drodze wiele postaci, z wieloma się zaprzyjaźnił, współpracował także z tymi, którzy przyjaciółmi nie byli i niektóre te postacie już nie żyją, ale na potrzeby gry dać tak jeszcze z przynajmniej 6 postaci, samemu sobie wytłumaczyć dlaczego "stanowią teraz drużynę" i jazda. Moim zdaniem byłoby to najatrakcyjniejsze wyjście i mam nadzieję, że wezmą to pod uwagę chociaż w celach.
Spoiler:
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Asurmar »

japanczyk pisze: 01 kwie 2022, 11:00
Miszon pisze: 01 kwie 2022, 09:49 Mówisz, że lepiej aby było czterech Thorgali na planszy i brak postaci kobiecej? Już słyszę ten szum feministek.
Chodzi o to, ze Thorgal jest glowna postacia, wiec lepiej jakby był NPC, a nie grywalna postacia
Czy ktoś tu czytał te komiksy w ogóle? Thorgal może i jest postacią która przewija się przez (prawie) wszystkie tomy, ale głównymi postaciami są Thorgal, Aaricia, Jolan i Louve. Za to zdecydowanie najciekawszą postacią jest Kriss De Valnor. W dodatku mamy 2 serie poboczne w których w ogóle nie ma Thorgala. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek kto przeczytał komiksy chciał grać Thorgalem.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: yrq »

manicminer pisze: 01 kwie 2022, 11:15
japanczyk pisze: 01 kwie 2022, 11:00
Miszon pisze: 01 kwie 2022, 09:49 Mówisz, że lepiej aby było czterech Thorgali na planszy i brak postaci kobiecej? Już słyszę ten szum feministek.
Chodzi o to, ze Thorgal jest glowna postacia, wiec lepiej jakby był NPC, a nie grywalna postacia
W czym niby lepiej? Gra o Batmanie bez Batmana? Juz to widzę... Napewno sprzedaż by wzrosła.

Myślałem, że celowo pijssz do Portalowego Everybody Lies ;)

Co do Thorgala to skończył się na killem all. Alinoe mnie solidnie wystraszył, lubiłem wcześniejsze tomy kiedy Thorgal był młody i wątki sf.
Jak planszówka będzie tylko o wikingach to mnie nie przekona.
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Mulczas »

Grałem ostatni w Przygody Robin Hooda Michaela Mentzela. Pomimo że nie grałem postacią Robin Hooda, a Willem Szkarłatnym to świetnie się bawiłem.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Cyel »

yrq pisze: 01 kwie 2022, 16:35 Alinoe mnie solidnie wystraszył,
Oj, Alinoe solidnie zrył mi beret gdy czytałem go po raz pierwszy jako dzieciak! Do dziś pamiętam.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: AnlAir »

[/quote]
Asurmar pisze: 01 kwie 2022, 16:28 Czy ktoś tu czytał te komiksy w ogóle? Thorgal może i jest postacią która przewija się przez (prawie) wszystkie tomy, ale głównymi postaciami są Thorgal, Aaricia, Jolan i Louve.
Podejrzewam, że większość jak i ja czytała to w latach 80tych. Czytanie/przeczytanie to w sumie też pojęcie względne bo przeszedłem przez to kilkakrotnie. Dostępność była kiepska, kolejne części wychodziły powoli. To było coś specjalnego zasiąść po raz kolejny do tej seri, rozumiem, że stąd ten sentyment wielu, którzy się tu wypowiedzieli. Dla mnie części poboczne głównej seri to już inna bajka. Jak jescze Jolana jestem w stanie zaakceptować to już jak dla mnie Louve pojawiła się za późno. Ktoś może nie akceptować innych autorów jak twórców Rosiński/van Hamme. Ktoś może grał lub grywa w CCG Thorgal bo chyba wciąż karty są w obiegu, tj pojawiają się na sprzedażach. Mam jednak nadzieję, że wyjdzie dobra gra, utrzymana w klimacie całej opowieści, i trzymam kciucki za twórców, choć zwolennikiem przygodówek i kooperacji nie jestem więc chyba to nie jest produkt dla mnie. Sam jednak Thorgal wzbudza miłe wspomnienia.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: BOLLO »

Ten cały Thorgal to będzie przygodówka pokroju Wiedźmina od Wookiego czy raczej coś w stylu Descenta i "czytanek" przygody? Ostatnio gry "narracyjne" od Trzewiczka nie przypadają do gustu graczom i negatywnie opnie słychać też zewsząd.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: fitzroy »

Temat umarł czy jak ? Nie mam fejsa i tym podobnych więc jak były jakieś informacje to przepraszam nie czytałem.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Miszon »

Nie kojarzę żadnych nowych informacji
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Yuri »

fitzroy pisze: 20 sie 2022, 18:14 Temat umarł czy jak ? Nie mam fejsa i tym podobnych więc jak były jakieś informacje to przepraszam nie czytałem.
Pewnie nie umarł, ale lekko przysypia :) Ja leciutko, jednym okiem sledze i faktycznie, nic nowego się nie pojawiło w tej kwestii ostatnio.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Backero »

Jak pytałem na live w któryś piątek, chyba na początku czerwca, to dostałem odpowiedź, że na razie projekt jest jeszcze na dość wczesnym etapie i bardziej go pokazali, by jakby dać innym wydawcom, że to oni mają IP i coś będą robić z tym. Co nieco wydaje mi się dziwnym powodem, zwłaszcza, że kampania miała być w maju (kwartał temu) wedle pierwszych zapowiedzi. Wydaje mi się, że początkowy feedback od testerów mógł być wyjątkowo negatywny, co pewnie wymaga przebudowania rozgrywki u podstaw. W dodatku brakuje naprawdę oficjalnej informajcji na ten temat, bo choć maj istotnie nie widnieje jak okres startu kampani na Gamefoundzie, to w artykułach zapowiadających samą grę, już jest. Mam tylko nadzieję, że nie skończy jak Heart of Iron, gdzie feedback testrów był dwukrotnie tak negatywny, że projekt zamknięto.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Muleq »

Coś Thorgal nie ma szczęścia do gier. Najpierw zupełnie nieudana karcianka, a teraz kłopoty z grą planszową. Jest o tyle zaskakujące, że komiks jest najlepiej sprzedającym sie komiksem w Polsce ( we Francji chyba również należy do ścisłego topu ) i ma status kultowego więc temat wydaje się samograjem, a jednak mimo to cały czas gdzieś jest problem.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: kuba32 »

Sytuacja podobna do Wędrowycza, który miał zostać wydany już w zeszłym roku, u niektórych wzbudził spore nadzieje, było o nim długo cicho, ale wynikowo ciężko żeby zadowolił osoby, które oczekiwały czegoś wow. Na końcowym etapie testów, z tego co wieść niosła, okazał się zawodem, no ale czekamy na premierę, z rocznym opóźnieniem. Thorgal zdaje się być projektem bardziej ambitnym, ale osobiście już się nie napalam po niewypale z Wędrowyczem.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Miszon »

Muleq pisze: 21 sie 2022, 22:18 Coś Thorgal nie ma szczęścia do gier. Najpierw zupełnie nieudana karcianka, a teraz kłopoty z grą planszową. Jest o tyle zaskakujące, że komiks jest najlepiej sprzedającym sie komiksem w Polsce ( we Francji chyba również należy do ścisłego topu ) i ma status kultowego więc temat wydaje się samograjem, a jednak mimo to cały czas gdzieś jest problem.
karcianka była całkiem spoko, tyle że trafiła na rynek za wcześnie, kiedy wszyscy grali praktycznie tylko w MtG.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Muleq »

Miszon pisze: 21 sie 2022, 23:28
Muleq pisze: 21 sie 2022, 22:18 Coś Thorgal nie ma szczęścia do gier. Najpierw zupełnie nieudana karcianka, a teraz kłopoty z grą planszową. Jest o tyle zaskakujące, że komiks jest najlepiej sprzedającym sie komiksem w Polsce ( we Francji chyba również należy do ścisłego topu ) i ma status kultowego więc temat wydaje się samograjem, a jednak mimo to cały czas gdzieś jest problem.
karcianka była całkiem spoko, tyle że trafiła na rynek za wcześnie, kiedy wszyscy grali praktycznie tylko w MtG.
Nie prawda, ja grałem wtedy w Doom Troopera :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: BOLLO »

Muleq pisze: 21 sie 2022, 22:18 Coś Thorgal nie ma szczęścia do gier. Najpierw zupełnie nieudana karcianka, a teraz kłopoty z grą planszową. Jest o tyle zaskakujące, że komiks jest najlepiej sprzedającym sie komiksem w Polsce ( we Francji chyba również należy do ścisłego topu ) i ma status kultowego więc temat wydaje się samograjem, a jednak mimo to cały czas gdzieś jest problem.
Lepiej nie wydać wcale, niż wydać i żeby był w dziale z wyprzedażami na BF.....
Poczekamy zobaczymy.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: tomb »

Problem z Thorgalem w grach jest taki, że jego twórcy kategorycznie sprzeciwiali się robieniu z ich bohatera zabijaki. Thorgal jest pokojowo nastawiony, zabija w ostateczności, zwykle w obronie. A gry, w tym przygodowe, zwykle nastawione są na walkę i siłowe rozwiązanie problemów. Z tym problemem muszą uporać się również twórcy planszówki.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: BOLLO »

tomb pisze: 22 sie 2022, 12:16 Problem z Thorgalem w grach jest taki, że jego twórcy kategorycznie sprzeciwiali się robieniu z ich bohatera zabijaki. Thorgal jest pokojowo nastawiony, zabija w ostateczności, zwykle w obronie. A gry, w tym przygodowe, zwykle nastawione są na walkę i siłowe rozwiązanie problemów. Z tym problemem muszą uporać się również twórcy planszówki.
Zawsze można w instrukcji napisać że Thorgal nie zabija a jedynie przestrasza przeciwnika.... :mrgreen: Jak np jest to w Andor Junior.
Spoiler:
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: bulczan »

https://portalgames.pl/pl/thorgal-felieton/

czyżby w najbliższym czasie miały pojawić się jakieś nowe info dot. gry?
Komiksy uwielbiam, więc jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądała gra. Kooperacja mi bardzo odpowiada bo i tak głównie gram solo ;)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Atk »

kuba32 pisze: 15 mar 2022, 15:17
Miszon pisze: 15 mar 2022, 12:53 Błagam oby nie Robinson, poprzednia jego mutacja (Marsjanie) to jeden z większych zawodów (chociaż nigdy nie grałem - usunąłem z wishlisty po 25 minutach oglądania 45-minutowego filmiku z zasadami na Watch it Played).
Gry nie robi Trzewiczek, także chyba byłbym o to spokojny :D
No patrz, a ja coraz więcej zachwytów czytam o Marsjanach i pytań czy będzie dodatek. (Nie będzie)
Ofc do solo
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: czeczot »

"Odpowiedź brzmi: różni się bardzo. Do tego jest swego rodzaju hybrydą: grą narracyjną, ale z wieloma elementami euro."
Z Thorgala zrobili kooperacyjne euro .... dla mnie to kiepski żart. Ten świat zasługuje na grę przygodowo narracyjną a jakoś tam mam przeczucie ze to będzie przemalowany robinson. Obym się mylił.
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Aadaan »

„ Będziecie mieli przed sobą wspaniałą mapę pełną lokacji, które będziecie mogli odwiedzić. Niektóre zapewnią Wam zasoby, inne skrywać będą wrogów i niespodziewane spotkania” - ciekawe czy będziemy zbierać patelnie?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: psia.kostka »

Aadaan pisze: 03 gru 2022, 09:28 ciekawe czy będziemy zbierać patelnie?
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
manicminer
Posty: 822
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: manicminer »

czeczot pisze: 02 gru 2022, 22:26 "Odpowiedź brzmi: różni się bardzo. Do tego jest swego rodzaju hybrydą: grą narracyjną, ale z wieloma elementami euro."
Z Thorgala zrobili kooperacyjne euro .... dla mnie to kiepski żart. Ten świat zasługuje na grę przygodowo narracyjną a jakoś tam mam przeczucie ze to będzie przemalowany robinson. Obym się mylił.
Taa bo mało jest gier przygodowo narracyjnych, podziękuję. Dobrze że robią coś innego.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Thorgal: The Board Game (J. Kijanka, J. Maurycy, R. Szyma)

Post autor: Gribbler »

Ta gra będzie od razu w retailu czy najpierw wspieraczka?
ODPOWIEDZ