Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: thegammer »

Wolfenstein: The Board Game
Autor: Jakub S. Olekszyk

Wolfenstein: Gra Planszowa - to oparta na misjach gra kooperacyjna dla jednego do czterech graczy. Można wybrać rozgrywanie pojedynczych scenariuszy lub kampanii. Załączona do zestawu podstawowego Księga misji zawiera 10 misji oraz 4 poziomy trudności do wypróbowania. Gra będzie więc stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych graczy, zapewniając jednocześnie łatwiejsze opcje dla nowicjuszy. Każdy scenariusz odznacza się określonym sposobem jego przygotowania, celem oraz specjalnymi zasadami. W ostatniej misji kampanii głównym celem będzie, w każdej opcji gry, wyeliminowanie Adolfa Hitlera i zakończenie jego rządów terroru.

Linki:
BGG
Oficjalna strona gry
Instrukcja

Obrazek
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na recenzję gry Wolfenstein i ostatnio konkurs urodzinowy ;)

https://youtu.be/fxBEntuMWRg
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: manicminer »

Mendaks pisze: 01 kwie 2022, 07:29 Zapraszam was na recenzję gry Wolfenstein i ostatnio konkurs urodzinowy ;)

https://youtu.be/fxBEntuMWRg
Fajna recenzja, dobrej planszówki, aż dziwne że tak o niej cicho, zważywszy że cena na KSie była dobra a i jest wersja PL, nie mogę się doczekać aż posklejam figurki i odpalę rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Yuri »

manicminer pisze: 01 kwie 2022, 13:07 ...
Fajna recenzja, dobrej planszówki, aż dziwne że tak o niej cicho, zważywszy że cena na KSie była dobra a i jest wersja PL, nie mogę się doczekać aż posklejam figurki i odpalę rozgrywkę.
Podziel się proszę później wrażeniami. Nie wsparłem tego tytułu, ale ciekaw jestem właśnie o nim opinii, a tych jak na lekarstwo. Zastanawia mnie potencjalny wynik pojedynku Wolfenstein vs Reichbusters, bo wydają się grać w tej samej lidze.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Mendaks »

manicminer pisze: 01 kwie 2022, 13:07
Mendaks pisze: 01 kwie 2022, 07:29 Zapraszam was na recenzję gry Wolfenstein i ostatnio konkurs urodzinowy ;)

https://youtu.be/fxBEntuMWRg
Fajna recenzja, dobrej planszówki, aż dziwne że tak o niej cicho, zważywszy że cena na KSie była dobra a i jest wersja PL, nie mogę się doczekać aż posklejam figurki i odpalę rozgrywkę.
Dzięki za komplement ;)

Dla mnie sklejanie tych figurek to była jakaś kara :D aczkolwiek całą gra na szczęście to wynagrodziła ;)
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: kiniol1 »

Spoiler:
Ja podejrzewałem, że dla mnie też to by była kara, więc wybrałem opcję ze złożonymi figurkami.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Mendaks »

Spoiler:
Żałuj :D poklejone palce, jeden z nich przecięty :D a z każdą figurką ochota na rozgrywkę wzrastała ;)
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: kiniol1 »

Spoiler:
Hehe rozumiem. Walka z nazistami zaczęła się długo przed rozłożeniem pierwszego scenariusza. Ile zajęło Ci złożenie wszystkich figurek z core boxa?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Curiosity »

Postarajcie się cytować najważniejsze fragmenty, a nie całość.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Mendaks »

kiniol1 pisze: 01 kwie 2022, 21:53 Hehe rozumiem. Walka z nazistami zaczęła się długo przed rozłożeniem pierwszego scenariusza. Ile zajęło Ci złożenie wszystkich figurek z core boxa?
Składałem je na dwa razy :) Łącznie zajęło mi to 4-5 godzin. Za drugim razem się uparłem i złożyłem, żeby już zagrać.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Hardkor »

No mnie właśnie najbardziej dziwi to składanie figurek. Tak mocno to obniża cenę gry?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Zmij »

Mendaks pisze: 01 kwie 2022, 21:41
Żałuj :D poklejone palce, jeden z nich przecięty :D a z każdą figurką ochota na rozgrywkę wzrastała ;)
Polecam klej Tamiya Extra Thin Cement, swietny klej z pedzelkiem no i palcow nie skleja:)
Mi sklejanie sprawiło dużą przyjemność, figurki w większości dość proste w konstrukcji więc nawet dla osób które nie miały z tym styczności nie będzie problemem składanie tych figurek, potrzeba tylko kleju i cążki lub nóż do wycinania elementów z wyprasek. Praca zajmuje ok 5h. Piszę jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem bo wersja sklepowa z tego co widze też jest z figurkami do samodzielnego złożenia
Teraz czas na malowanie:)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Cyel »

Hardkor pisze: 02 kwie 2022, 00:34 No mnie właśnie najbardziej dziwi to składanie figurek. Tak mocno to obniża cenę gry?
Tak jak w bitewniakach, jeśli masz figurki w częściach to masz większą swobodę w kreatywnym ich składaniu, konwersjach, przeróbkach, rzeźbieniu swoich elementów z green stuffu itd. Figurki złożone to z jednej strony oszczędność czasu ale z drugiej większa szansa że będzie trudniej takie modele personalizować na sposoby które wymieniłem i kończy się tak że prawie wszyscy mają identycznie wyglądające figurki do danej gry, co najwyżej inaczej malowane (tak np jest w ASOIAF, konwersje tam to rzadkość z tego co widzę).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Mendaks »

To jeszcze wrzucę taką małą informację. W czwartek o 15 zapraszam na wywiad Live z twórcą gry Wolfenstein. Porozmawiamy o tym jak gra powstawała, o użytych mechanikach, jak długo była testowana i z jakim feedbackiem.

Jeżeli ktoś jeszcze rozważa zakup gry to będzie to dobra okazja aby zapytać twórców o to co was nurtuje.

Odbędzie się także konkurs, w którym do wygrania będzie egzemplarz gry wolfenstein

Zostawiam link i serdecznie zapraszam ;)

https://www.youtube.com/watch?v=o5Iz3zkMd_g
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2022, 08:05 przez Mendaks, łącznie zmieniany 1 raz.
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: thegammer »

Mendaks pisze: 01 kwie 2022, 07:29 Zapraszam was na recenzję gry Wolfenstein i ostatnio konkurs urodzinowy ;)
https://youtu.be/fxBEntuMWRg
Fajna recenzja, ad. uwagi dotyczącej grafiki na kaflach terenu - u nas podczas gry mało kto na to zwracał uwagę.

Dzisiaj rozegrane kolejne 2 partie.

Nie grałem w wersję elektroniczną Wolfenstein-a - poniżej moje spostrzeżenia i uwagi z perspektywy osoby grającej w planszówki.

Modele wykonane z twardego plastiku i można powiedzieć, że są na poziomie GW (no może delikatnie skala mniejsza, ale jakościowo naprawdę są dobrze odlane z dbałością o szczegóły). Składanie modeli nie jest skomplikowane i czytelnie opisane w instrukcji

Obawialiśmy się przygotowania gry, ale zajmuje to nie więcej niż 5 min, rodzaj kafli nie ma znaczenia tzn. kafle układamy jak leci wg. scenariusza, nie musimy szukać konkretnych kafli. Znaczenie ma tylko kształt, a są tylko dwa.

Nagrody za wyeliminowanie jednostki wroga - nagrodę nie tylko dostaje postać, która to zrobiła, ale także pozostała części oddziału – dzięki temu niektórymi postaciami można grać pasywnie i je rozwijać.

Gra ma bardzo fajny mechanizm aktywowania specjalnych zdolności broni (za pomocą żetonów amunicji), za zdobyte żetony możemy je aktywować.

Zdolności postaci – podobnie jak z bronią, ale w tym przypadku wydajemy punkty chwały, które zdobywamy jako nagrody za eliminowanie jednostek wroga.

Dzięki specjalnym zdolnością widać różnicę pancerz vs życie - na początku zastanawiałem się po co punkty pancerz i punkty życia osobno skoro całkowita ilość punktów życia to suma tych wartości. Używając specjalnych zdolności możemy ignorować pancerz i zadawać bezpośrednio obrażenia co przy niektórych jednostkach ma znaczenie.

Zasady są proste i nie ma wyjątków przez co rozgrywka jest płynna. Do gry usiedliśmy po jednorazowym przeczytaniu instrukcji i zajrzeliśmy do niej ze 2-3 razy.

Gra ma duży potencjał na fanowskie scenariusze lub tworzenie własnych kampanii - to kwestia czasu, aż coś pojawi się w sieci. Dodatki wprowadzają dużo nowych postaci i jednostek - będzie z czego wybierać.

Nie dla wszystkich będzie to minus, ale trzeba poświęcić chwilę na sklejenie modeli – a jest ich trochę – można też kleić w zależności od scenariusza - pierwsza misja potrzebuje tylko klika modeli.

Na duży plus AI – nie przypuszczałem, że takie proste rozwiązanie będzie tak sprawnie działać.

Zbędne moim zdaniem plastikowe organizery na karty postaci i ekwipunek - lepiej było tym kosztem odlać kilka dodatkowych postaci.

Mała liczba postaci, w podstawce mamy tylko 6 – naprawia to dodatek All-Stars gdzie mamy ich około 15. Jest tam pełen wachlarz różnorodnych postaci, których każdy ma indywidualne zdolności – szkoda, że to było dostępne tylko na Kickstarter :(. Bo wg. mnie to taki must have jak się komuś spodoba gra.

Plastikowe drzwi – na początku otwieraliśmy je i czasami wypadały „z zawiasów”. Na planszy trochę nieporęczne oczywiście dają fajny efekt przestrzenny, ale otwarte czasami nam przeszkadzały. Podczas gry po prostu zaczęliśmy je zdejmować (drzwi wg. zasad nie mogą zostać ponownie zamknięte – więc usunięcie ich z planszy nie robi problemu).

Jest 10 scenariuszy – brak zmiennych co może się po jakimś czasie znudzić - generator map dostępny tylko w dodatku All-Starts z Kickstartera.

Brak wypraski – ciężko to sensownie poukładać w pudełku – trzeba samemu coś zrobić.

Brak dodatku All-Stars w normalnej sprzedaży - szkoda bo mam wrażenie, że dużo wnosi do tej gry (postacie, wydarzenia).


Na razie tyle spostrzeżeń po w sumie 5 partiach i kilku godzinnym obcowaniu z grą. Mam wrażenie, że w kategorii Dungeon Crawler pojawił się nowy mocny zawodnik. Nie spodziewałem się tak dobrej gry. Pomimo kilku wad w wydaniu (brak wypraski, zbędne plastikowe organizery na karty postaci) gra nadrabia mechaniką i zasadami. Od pierwszych partii miło nas zaskoczyła. Mam ograne inne tytuły tego typu jak (Descent, Blackstone Fortress, Clautrophobia, Zombicide, Doom czy Gears of War) i żadna od początku tak dobrze się nie przyjęła. Zobaczymy jak będzie dalej. Polecam sprawdzić ten tytuł tym bardziej jak lubicie postrzelać i porzucać kośćmi.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Haloon »

My też jesteśmy po weekendzie z Wolfem i pozytywnie się zaskoczyłem.

Jestem fanem gry PC więc graficznie bardzo mi podeszło.

Tym, którzy mają dwie lewe ręce lub brak czasu to klejenie figurek może napsuć krwi. Rozwiązaniem może być zakup używki z drugiej ręki albo zlecenie komuś kto lubi zabawę w modelarza.

Karty są grube i nie zauważyłem błędów. Żetony jak to żetony. Zombicidowe organizery postaci spełniają swoją rolę i pilnują porządku.
Duży plus za to, że każda figurka ma swoją kartę. Na podstawce figurki i karcie jej odpowiadającej jest numer, dzięki temu nie ma problemu z identyfikacją figurki, ani burdelu kto ile ma życia (z jednoczesnym zaśmiecaniem podstawki na planszy żetonami ran).
Co do zestawu upiększającego ze ścianami to każdy musi sobie odpowiedzieć czy warto w to wchodzić bo np. u nas to byłby zły pomysł. Już drzwi dodane do podstawowej gry potrafią zasłonić widok i niekiedy trzeba było wstać, żeby policzyć ruch i przesunąć bohaterów. Gdybym każdą krawędź zasłonił jeszcze ścianami to chyba najlepiej grałoby się wisząc na lampie nad stołem ;)

Zasady są łatwe do wytłumaczenia. Struktura tury jest prosta i przejrzysta. Nie było problemu z interpretacją zasad. Można się czepić brak karty pomocy ale w sumie już po pierwszej rozgrywce nie ma po co sięgać do instrukcji. To z drugiej strony nie oznacza, że zasady są prostackie. Karty wrogów są rozbudowane i czuć, że każdy typ wroga zachowuje się inaczej w walce. Ekwipunku i kart broni jest sporo i do tej pory nie odczułem narazie, że jest tylko jeden słuszny build, raczej zdarzało mi się ciągle modyfikować wyposażenie w zależności od sytuacji w grze. Czuć różnicę w grze pomiędzy postaciami. Komentowany często system tarcz i życia podczas gry działa. Czasami ataki potrafią obejść pancerz i zdjąć niemca na jednego hita, innym razem trzeba się męczyć i systematycznie go osłabiać. Wydaje mi się, że ten aspekt zasad był bez potrzeby wyolbrzymiany. Trzeba zaznaczyć że zawsze gra się czwórką bohaterów więc trzeba mieć podzielność uwagi ale zombicidowcy i gracze Imperium atakuje wiedza o co chodzi. Są kości więc i losowość ale moim zdaniem da radę nad tym w pewnym stopniu zapanować i zawsze uda się coś wymyśleć. Gra sama się nie przechodzi. W tej grze nie ma nowatorskich rozwiązań ale mimo tego grało się sprawnie i bez problemów.

Scenariuszy w podstawce jest 10, a w dodatku z tego co pamiętam 5 lub 4 i wydaje mi się, że na trochę to wystarczy. W ciągu wieczora nie trzaśnie się pięciu scenariuszy, raczej to będzie jeden lub dwa.

Dodatek z Ksa All stars, patrząc chłodnym okiem, można upolować ale to nie jest must have. Dokłada nowych bohaterów, karty i misje. Z przeciwników dokłada tylko 4 bossów ale żadnego więcej mięsa armatniego. W samej podstawce i dodatku Old blood mamy 11 grywalnych postaci więc też nie ma na co narzekać. Co do pozostałych kart to sam zestaw ze sklepu daje solidną ich ilość. Dla chętnych nowych misji to na stronie studia jest instrukcja zawierajaca misje z tego Ksowego dodatku, więc jedyny problem w ich rozgrywaniu to brak figurek i kart bossów. Na upartego można wrzucić zamiast nich klasycznego Hitlera i też będzie ok. ;) Przy cenie 400zł za ten exclusive to moim zdaniem można sobie go odpuścić.

Co do ceny to jest ok... Wiadomo, że licencja swoje zjadła. Może, jak w przypadku Warhammer Quest pojawią się egzemplarze bez figurek za kilkadziesiąt złotych, do których dorobić sobie można żetony. Wtedy brać w ciemno.

Nie ma co się nastawiać, że to gra, która zmieni świat planszówek. Nie jest to objawienie roku ale trzeba przyznać, że to solidna gra. Myślałem, że będzie to jazda po licencji, a dostałem kawał dobrej planszówki. Dla tych co rzygają już Lovecraftem, heroic fantasy ale lubią crawlery to pozycja do ogrania.
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: shad »

Dziś o 15:00 u Pawła na kanale Gram Tadam odbędzie się wywiad z Archon Studio dotyczący Wolfensteina :) łapcie linka:

https://www.youtube.com/watch?v=o5Iz3zkMd_g
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Sloth »

Egzemplarz zamówiony. Po obejrzeniu wstępnych materiałów, myślę że na długo zagości na moim stole. Kiedyś miałem ją na celowniku i potem skleroza zjadła, gdybym nie trafił na temat to w życiu bym nie przypomniał sobie. Może w przyszłym tygodniu uda się skleić i pomalować podkładem. Na więcej nie liczę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Hardkor »

Zgaduję, że nie ma jak na KS wersji sklejonej już nawet jeśli kosztuje więcej?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Yuri »

Hardkor pisze: 09 kwie 2022, 00:25 Zgaduję, że nie ma jak na KS wersji sklejonej już nawet jeśli kosztuje więcej?
Skrobnalbym na Twoim miejscu do Archon. Może im coś zostanie po zakończeniu wysyłek? Wobec mnie byli baardzo pomocni. Chodziło o inny ich tytuł, ale fakt pozostaje faktem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Hardkor »

Yuri pisze: 09 kwie 2022, 06:26
Hardkor pisze: 09 kwie 2022, 00:25 Zgaduję, że nie ma jak na KS wersji sklejonej już nawet jeśli kosztuje więcej?
Skrobnalbym na Twoim miejscu do Archon. Może im coś zostanie po zakończeniu wysyłek? Wobec mnie byli baardzo pomocni. Chodziło o inny ich tytuł, ale fakt pozostaje faktem.
Tak zrobiłem, dzięki. Z tego co widzę KS late pledge jest niby otwarty dla osób z credits. Jakby ktoś mógł coś dodać niech da znać :D
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: garg »

Hardkor pisze: 09 kwie 2022, 10:22
Yuri pisze: 09 kwie 2022, 06:26
Hardkor pisze: 09 kwie 2022, 00:25 Zgaduję, że nie ma jak na KS wersji sklejonej już nawet jeśli kosztuje więcej?
Skrobnalbym na Twoim miejscu do Archon. Może im coś zostanie po zakończeniu wysyłek? Wobec mnie byli baardzo pomocni. Chodziło o inny ich tytuł, ale fakt pozostaje faktem.
Tak zrobiłem, dzięki. Z tego co widzę KS late pledge jest niby otwarty dla osób z credits. Jakby ktoś mógł coś dodać niech da znać :D
Też bym chętnie coś dobrał :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Sloth »

garg pisze: 09 kwie 2022, 13:39
Hardkor pisze: 09 kwie 2022, 10:22
Yuri pisze: 09 kwie 2022, 06:26

Skrobnalbym na Twoim miejscu do Archon. Może im coś zostanie po zakończeniu wysyłek? Wobec mnie byli baardzo pomocni. Chodziło o inny ich tytuł, ale fakt pozostaje faktem.
Tak zrobiłem, dzięki. Z tego co widzę KS late pledge jest niby otwarty dla osób z credits. Jakby ktoś mógł coś dodać niech da znać :D
Też bym chętnie coś dobrał :)
Ja wprawdzie już zamówiłem wersję retail, ale jakby była możliwość zamówienia z gotowymi figurami w przyzwoitej konfiguracji to również chętnie.

Edit.

Egzemplarz dotarł. Po otworzeniu ku mojemu przerażeniu zobaczyłem pudło wypelnione po brzegi tą masę plastiku 😨


Obrazek
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: lazarro »

Zamówiłem wersję sklepową z dodatkiem Old Blood. Czy w środku jest wypraska na figurki i inne elementy? Jakie macie opinie i porównania do innych dungeon crawlerów?
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Wolfenstein: The Board Game / Wolfenstein: Gra Planszowa (Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Cyel »

Marudzicie na to sklejanie normalnie jakby w środku była tylko cegiełka green stuffu z poleceniem "proszę sobie samemu figurki wyrzeźbić żeby wyglądały jak na zdjęciach" :twisted: a nie proste, plastikowe* modele z instrukcją.

*- nie metal gdzie trzeba i z pilnikiem i z pinowaniem i dopasowywaniem o bogowie wiedzą z czym jeszcze...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ