(Oficjalny) Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 30 mar 2022, 15:42 Nie powiem, że mi się to podoba, bo mi się nie podoba, ale z drugiej strony - promki nie stanowią integralnej części gry. Wydawca podjął taką a nie inną decyzję, kierując się pewnie względami marketingowymi i tyle.
To ja stwierdzam, ze swoimi działaniami marketingowymi uzyskuje przeciwny do oczekiwanego efekt
Zarówno IUVI ze swoim pozal sie boze pomyslem, zeby losowy zestaw promek dolaczac do Dominiona jak i Rebel z taka akcja traca klienta, bo ja nie bede wspierał czegos takiego - promki są dla ludzi, ktorzy chcą z grą obcowac wiecej, rzucanie tego do rzutu jakiegos druku uwazam za coz... beznadziejny pomysł
Moze ja jako gracz, zle to postrzegam, ale polski rynek rozni sie od amrykanskiego czy nawet francuskiego/niemieckiego, a zabiegi marketingowe przeniesione z zagranicy są chybione w moich oczach
Nie mam specjalnego FOMO jesli chodzi o gry, ale akurat Sushi Go lubie i teraz jedynym slusznym zabiegiem bedzie sprzedanie starej kopii i kupienie nówki z promkami, bo inaczej sie nie da
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Kwestor »

japanczyk pisze: 30 mar 2022, 15:51
Curiosity pisze: 30 mar 2022, 15:42 Nie powiem, że mi się to podoba, bo mi się nie podoba, ale z drugiej strony - promki nie stanowią integralnej części gry. Wydawca podjął taką a nie inną decyzję, kierując się pewnie względami marketingowymi i tyle.
To ja stwierdzam, ze swoimi działaniami marketingowymi uzyskuje przeciwny do oczekiwanego efekt
Zarówno IUVI ze swoim pożal się boże pomysłem, żeby losowy zestaw promek dołączać do Dominiona jak i Rebel z taka akcja tracą klienta, bo ja nie będę wspierał czegoś takiego - promki są dla ludzi, którzy chcą z grą obcować więcej, rzucanie tego do rzutu jakiegoś druku uważam za cóż... beznadziejny pomysł
Może ja jako gracz, źle to postrzegam, ale polski rynek rozni sie od amrykanskiego czy nawet francuskiego/niemieckiego, a zabiegi marketingowe przeniesione z zagranicy są chybione w moich oczach
Nie mam specjalnego FOMO jeśli chodzi o gry, ale akurat Sushi Go lubię i teraz jedynym słusznym zabiegiem będzie sprzedanie starej kopii i kupienie nówki z promkami, bo inaczej się nie da
Jeszcze żeby te promki były tylko na konwentach, to rozumiem, ale dodawanie ich do drugiej edycji bez możliwości kupienia ich osobno to jest policzek dla fanów gry.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: rastula »

Kwestor pisze: 30 mar 2022, 16:08 żeby te promki były tylko na konwentach, to rozumiem.

a ja powtórzę, że właściwie to nie rozumiem... wydaje mi się że u nas "scena konwentowa" to margines jakiś jest rynku ...a ich bywalcy to raczej imprezą samą w sobie i piwem są bardziej podjarani niż faktycznym wydawaniem pieniędzy na hobby...
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: 8janek8 »

Kwestor pisze: 30 mar 2022, 16:08
japanczyk pisze: 30 mar 2022, 15:51
Curiosity pisze: 30 mar 2022, 15:42 Nie powiem, że mi się to podoba, bo mi się nie podoba, ale z drugiej strony - promki nie stanowią integralnej części gry. Wydawca podjął taką a nie inną decyzję, kierując się pewnie względami marketingowymi i tyle.
To ja stwierdzam, ze swoimi działaniami marketingowymi uzyskuje przeciwny do oczekiwanego efekt
Zarówno IUVI ze swoim pożal się boże pomysłem, żeby losowy zestaw promek dołączać do Dominiona jak i Rebel z taka akcja tracą klienta, bo ja nie będę wspierał czegoś takiego - promki są dla ludzi, którzy chcą z grą obcować więcej, rzucanie tego do rzutu jakiegoś druku uważam za cóż... beznadziejny pomysł
Może ja jako gracz, źle to postrzegam, ale polski rynek rozni sie od amrykanskiego czy nawet francuskiego/niemieckiego, a zabiegi marketingowe przeniesione z zagranicy są chybione w moich oczach
Nie mam specjalnego FOMO jeśli chodzi o gry, ale akurat Sushi Go lubię i teraz jedynym słusznym zabiegiem będzie sprzedanie starej kopii i kupienie nówki z promkami, bo inaczej się nie da
Jeszcze żeby te promki były tylko na konwentach, to rozumiem, ale dodawanie ich do drugiej edycji bez możliwości kupienia ich osobno to jest policzek dla fanów gry.
Szkoda, że się dowiedziałem o takiej "akcji" - sercu żal by nie było i wydawca nie straciłby w wielu oczach.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: trixon »

Curiosity pisze: 30 mar 2022, 15:42 Nie powiem, że mi się to podoba, bo mi się nie podoba, ale z drugiej strony - promki nie stanowią integralnej części gry. Wydawca podjął taką a nie inną decyzję, kierując się pewnie względami marketingowymi i tyle.
Jasne, że tak. Dodatki do gier również nie stanowią integralnej części, a istnieje możliwość ich zakupu. Mam świadomość, że stanowią zachętę do nabycia gry dla osób nie posiadających gry. Po prostu jest to kolejna sytuacja, gdzie ja jako konsument nie mam fizycznie możliwości nabyć interesującego mnie przedmiotu poza zakupem ponownie gry podstawowej albo spełnienia jakiegoś innego warunku z czapy, o którego istnieniu dowiaduję się po zakupie gry. Dla osoby, która chce mieć dodatkową zawartość w grach, które lubi jest po prostu frustrująca Póki co nie spotkałem się z takimi praktykami (albo na ten moment nie kojarzę) i dlatego głośno poddaję to krytyce w nadziei, że na przyszłość wydawnictwo być może zmieni podejście w swojej polityce wydawania zestawów promo do gier.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: trixon »

japanczyk pisze: 30 mar 2022, 15:51
Curiosity pisze: 30 mar 2022, 15:42 Nie powiem, że mi się to podoba, bo mi się nie podoba, ale z drugiej strony - promki nie stanowią integralnej części gry. Wydawca podjął taką a nie inną decyzję, kierując się pewnie względami marketingowymi i tyle.
To ja stwierdzam, ze swoimi działaniami marketingowymi uzyskuje przeciwny do oczekiwanego efekt
Zarówno IUVI ze swoim pozal sie boze pomyslem, zeby losowy zestaw promek dolaczac do Dominiona jak i Rebel z taka akcja traca klienta, (...)
W przypadku IUVI wciąż sytuacja jest o niebo lepsza niż w przypadku REBELA. Przede wszystkim informacja pojawiła się przed zakupem gry. Mogłeś więc zrezygnować z zakupu, aby pokazać, że taki pomysł jest słaby. W przypadku REBELA dowiadujesz się o tym po zakupie. No i moim zdaniem IUVI robi sobie jeszcze przestrzeń, aby te promki można było dorzucać do kolejnych rozszerzeń (tak przynajmniej zrozumiałem z live PN), więc sumarycznie będzie możliwość skompletowania wszystkich.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: REBEL.pl »

W nawiązaniu do Sushi Go Party i promek do tejże gry:

Najchętniej byśmy je sprzedawali, jest to najczystsza i najbardziej lubiana przez nas forma. Dzięki "produktyzacji" może ją nabyć każdy, od klienta końcowego po hurtownie (warunek: musi mieć kod EAN), niezależnie od tego miejsca zamieszkania (czy też miejsca prowadzenia biznesu), po prostu wrzucając go do koszyka przy dowolnych zakupach. Jest to forma, na której nie zarabiamy, bo koszt wytworzenia, importu i należnych tantiem (tak, autorzy za promki także dostają tantiemy, a przynajmniej tak jest u nas), która natomiast ułatwia obieg produktu na rynku.

Są jednak sytuacje, w których zrobić tego nie możemy i musimy szukać innych rozwiązań pośród wielu nieidealnych. Dlaczego nie możemy? Bo na przykład produkt nie ma kosztu wytworzenia (nie został zakupiony) i nie można nim obracać albo wydawca w umowie ma tak skonstruowany zapis, że w zasadzie uniemożliwia on płatną jego dystrybucję, albo po prostu oryginalny wydawca nie życzy sobie by był on sprzedawany.

Wtedy stajemy na głowie co wymyślić, aby nie generować dodatkowych kosztów, a jednak dać szansę osobom zainteresowanym na ich zdobycie.
To nie jest łatwe zadanie, można je rozpatrywać w kategorii problemu nawet, zresztą widać to po komentarzach.

Promki do Sushi Go Party są dostępne w pakietach z Sushi Go Party w sklepach, które prowadzą jej sprzedaż, będą dostępne w rozmaitych konkursach i na wydarzeniach. Inna forma dystrybucji niestety nie wchodzi w grę.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: japanczyk »

Dzięki za wytłumaczenie, doceniam
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: esubotowicz »

Spoiler:
Planuję kupić własny egzemplarz, ale nie jestem w temacie o co chodzi z tymi promkami - w sklepach, w których sprawdzałam, nic nie znalazłam w opisach.
Czy te promki są po prostu w każdym nowym egzemplarzu?
Ewa
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: doczek »

Rebelu, czy dodatek do Arnaka będzie dostępny przed Wielkanocą? Potrzebuję na prezencik.
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Jdn »

Czy jest planowany jeszcze jakiś dodatek do Kronik Zamku Avel? Może jakieś nowe planszetki koniecznie z portalami jak gra 1lub 2 osoby i więcej bestii do zabicia. Może jakieś łuki albo inne bronie? I koniecznie figurka bestii albo jej zastępnik kartonik do wielokrotnego kolorowania. Fajnie by było dodać kolorowane potwory lub żeby można było losować np broń czy tarczę potworowi, albo żeby potwory miały swoich pupili czarnego kruka lub coś innego jakieś zwierzęta więcej.
Bardzo lubię ta grę z moją córką mimo kipeskiego bilansu dla 2graczy. Na szczęście da się to łatwo obejść. Sama gra fajna i na pewno polecam każdemu rodzicowi.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: esubotowicz »

esubotowicz pisze: 01 kwie 2022, 13:21
Spoiler:
Planuję kupić własny egzemplarz, ale nie jestem w temacie o co chodzi z tymi promkami - w sklepach, w których sprawdzałam, nic nie znalazłam w opisach.
Czy te promki są po prostu w każdym nowym egzemplarzu?
Ok, już znalazłam. Niestety mój sklep nie jest na tej liście ☹️

https://m.facebook.com/story/graphql_pe ... gwODYyMTU0
Ewa
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------

doczek pisze: 02 kwie 2022, 19:22 Rebelu, czy dodatek do Arnaka będzie dostępny przed Wielkanocą? Potrzebuję na prezencik.
Wygląda na to, że... tak - będzie :)

Jdn pisze: 02 kwie 2022, 23:31Czy jest planowany jeszcze jakiś dodatek do Kronik Zamku Avel? Może jakieś nowe planszetki koniecznie z portalami jak gra 1lub 2 osoby i więcej bestii do zabicia. Może jakieś łuki albo inne bronie? I koniecznie figurka bestii albo jej zastępnik kartonik do wielokrotnego kolorowania. Fajnie by było dodać kolorowane potwory lub żeby można było losować np broń czy tarczę potworowi, albo żeby potwory miały swoich pupili czarnego kruka lub coś innego jakieś zwierzęta więcej. (...)
Autor pracuje nad wieloma pomysłami, za wcześnie by cokolwiek ogłaszać, ale tak - dzieje się w temacie :)

esubotowicz pisze: 03 kwie 2022, 11:55
esubotowicz pisze: 01 kwie 2022, 13:21
Spoiler:
Planuję kupić własny egzemplarz, ale nie jestem w temacie o co chodzi z tymi promkami - w sklepach, w których sprawdzałam, nic nie znalazłam w opisach.
Czy te promki są po prostu w każdym nowym egzemplarzu?
Ok, już znalazłam. Niestety mój sklep nie jest na tej liście ☹️

https://m.facebook.com/story/graphql_pe ... gwODYyMTU0
Nie wiemy o jaki sklep chodzi, ale niech się do nas zgłosi i zobaczymy czy zostało coś w puli dla sklepów?
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: playerator »

REBEL.pl pisze: 04 kwie 2022, 07:29 Nie wiemy o jaki sklep chodzi (...)
A moglibyście tę listę sklepów wrzucić tutaj, albo dać jakiegoś linka dla niemającychfejsa?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: REBEL.pl »

playerator pisze: 04 kwie 2022, 11:52
REBEL.pl pisze: 04 kwie 2022, 07:29 Nie wiemy o jaki sklep chodzi (...)
A moglibyście tę listę sklepów wrzucić tutaj, albo dać jakiegoś linka dla niemającychfejsa?
Lista sklepów:
Spoiler:
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Fyei »

Rebelu, czy dodatek do Glen More II będziecie wydawać?
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 25 times
Been thanked: 53 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: gryzli83 »

Rebelu, czy zmieniło się coś na temat gry Welcome to the moon? Będziecie to wydawać?
OGL
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2013, 00:11
Has thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: OGL »

Wiadomo coś o dodruku kart zaklęć do D&D?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: japanczyk »

OGL pisze: 08 kwie 2022, 15:59 Wiadomo coś o dodruku kart zaklęć do D&D?
Nie ma licencji na DnD dalej, wiec poki co raczej nie bedzie
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Emil_1 »

Czy jest może jakaś aktualizacja o Baker Street Irregulars? Czy będzie to niezależny dodatek czy będzie wymagana podstawka?
Miłego dnia! :)
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Crowmaster »

Cześć, zastanawiam się ile czasu może minąć, zanim zobaczymy Casting Shadows po polsku :).
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Tringa »

Na stronie kampanii jest info, że sklepy w USA dostaną grę rok, albo pół roku po wspierających + czas Rebela na tłumaczenie, dogadanie się i produkcję to obstawiam nie wcześniej jak koniec 2024. Dlatego wolę wesprzeć kampanię (zwłaszcza dla rzeczy KSE) :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: anitroche »

Emil_1 pisze: 09 kwie 2022, 11:43 Czy jest może jakaś aktualizacja o Baker Street Irregulars? Czy będzie to niezależny dodatek czy będzie wymagana podstawka?
Pytasz o serię Sherlock Holmes Detektyw Doradczy? Jeśli tak, to wszystkie części są niezależne od siebie i są osobnymi grami.

Rebel nigdzie nie potwierdził, że będzie to wydawał, jedynie napisał coś w stylu, że coś tam się dzieje z tą serią i że w tym roku jakieś info pewnie rzucą. Ja niestety, jak usłyszałam o nowej grze z tej serii (póki co zapowiedziana po angielsku), ale tym razem w klimatach Cthulhu, to obawiam się, że rebel pójdzie raczej w wydanie tej nowości.

Obejrzałam gameplay z pierwszego zapoznawczego scenariusza z tej nowej gry i muszę przyznać, że wolałabym się mylić i że Rebel jednak wyda jeszcze którąś część z Sherlocka.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Mr_Fisq »

REBEL.pl planowany jest dodruk gry: Ostatni Bastion?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2022 rok

Post autor: Neoptolemos »

Czy jest szansa na polską edycję The Initiative od Was?
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Zablokowany