Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Trochę zapowiedzi od Galakty (Źródło: FB Galakty):
➡️Maj:
Horror w Arkham LCG: Powrót Zapomnianej Ery
Horror w Arkham LCG: zestawy mitów z cyklu Zmowa nad Innsmouth (Duże rozszerzenie również jest zamówione jednak nie mamy jeszcze informacji o możliwym odbiorze tego produktu).
Horror w Arkham LCG: Szlak do Carcosy - Rozszerzenie kampanijny – nowość!
Horror w Arkham LCG: Szlak do Carcosy - Rozszerzenie badaczy – nowość!
➡️Czerwiec/Lipiec:
Horror w Arkham LCG: Pożeracze snów – Delux
Horror w Arkham LCG: zestawy mitów z cyklu Pożeracze snów
Horror w Arkham LCG: Karnawał koszmarów
Horror w Arkham LCG: Klątwa Rougarou
Cieszy powrót powrotu :)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 18:07 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Onishin »

Oj i to jeszcze jak, jest nadzieja na kolejne dodruki Powrotów.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

Mr_Fisq pisze: 08 kwie 2022, 10:42 Trochę zapowiedzi od Galakty:
➡️Maj:
Horror w Arkham LCG: Powrót Zapomnianej Ery
Horror w Arkham LCG: zestawy mitów z cyklu Zmowa nad Innsmouth (Duże rozszerzenie również jest zamówione jednak nie mamy jeszcze informacji o możliwym odbiorze tego produktu).
Horror w Arkham LCG: Szlak do Carcosy - Rozszerzenie kampanijny – nowość!
Horror w Arkham LCG: Szlak do Carcosy - Rozszerzenie badaczy – nowość!
➡️Czerwiec/Lipiec:
Horror w Arkham LCG: Pożeracze snów – Delux
Horror w Arkham LCG: zestawy mitów z cyklu Pożeracze snów
Horror w Arkham LCG: Karnawał koszmarów
Horror w Arkham LCG: Klątwa Rougarou
Cieszy powrót powrotu :)
Mogę prosić o link do tych informacji, bo na stronie Galakty(a sprawdzam regularnie) nie ma takich wieści...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

jakmis83 pisze: 08 kwie 2022, 17:51
Spoiler:
Mogę prosić o link do tych informacji, bo na stronie Galakty(a sprawdzam regularnie) nie ma takich wieści...
Dodałem informację do oryginalnego posta. Podawałem informację w kilku miejscach, tu widać zapomniałem wskazać źródła.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golin »

ciekawe czy ktoś zrobi insert do nowego boxa
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kilpa »

Witam, właśnie zamierzam rozpocząć kampanię w nowym cyklu wydawniczym. Jako początkujący którą kampanię polecacie na start, Dunwich czy Na krawędzi. Dodam że nie chodzi o poziom trudności tylko poziom skąplikowsnia zasad?
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Onishin »

Kilpa pisze: 10 kwie 2022, 17:44 Witam, właśnie zamierzam rozpocząć kampanię w nowym cyklu wydawniczym. Jako początkujący którą kampanię polecacie na start, Dunwich czy Na krawędzi. Dodam że nie chodzi o poziom trudności tylko poziom skąplikowsnia zasad?
Dunwich
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeden rabin powie dunwich a inny Na krawedzi. Ja powiem na krawedzi ;-) poziom skomplikowania nie odbiega mocno od dunwich a jest większa szansa że gra Ci się spodoba i wsiąkniesz na dobre.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kilpa »

Dzięki, gra już mi się podoba tylko nie wiem jak zacząć żeby stopniować skomplikowanie zasad. Jedni mówią ze Na krawędzi jest skrojona pod nowych graczy a inni że Dunwich najlepszy na start bo pierwszy i teraz co wybrać?
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

Oba!
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Kilpa pisze: 11 kwie 2022, 08:40 Dzięki, gra już mi się podoba tylko nie wiem jak zacząć żeby stopniować skomplikowanie zasad. Jedni mówią ze Na krawędzi jest skrojona pod nowych graczy a inni że Dunwich najlepszy na start bo pierwszy i teraz co wybrać?
Pójść za klimatem kampanii.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Kilpa
Posty: 34
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:46
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kilpa »

Jak już mówiłem gra mi podeszła i zamówiłem już wszystko w nowym cyklu, tylko kwestia od czego zacząć?
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Kondzio167 »

Kilpa pisze: 11 kwie 2022, 09:09 Jak już mówiłem gra mi podeszła i zamówiłem już wszystko w nowym cyklu, tylko kwestia od czego zacząć?
Graj w chronologii jak było wydawane :D
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

czy jest jakiś insert pasujący do nowego dużego pudełka ze scenariuszami kampanii?
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golin »

ReDrewno dzis mi na fb napisało że po świętach pojawi się insert do nowego boxa
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

Jest mi ktoś w stanie uszeregować dla true solo (ta, ja wiem niepopularne, zbrodnia grać itp.) kampanie od najłatwiejszej do najtrudniejszej?
Xoth
Posty: 16
Rejestracja: 11 gru 2012, 17:50
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xoth »

Widzę informacje na sklepie Galakty, że "Echa Przeszłości", tj. pierwszy zestaw mitów do kampanii "Szlak do Carcosy", jest do kupienia w Druku na Życzenie. Ktoś wie dlaczego? Mam tradycyjny egzemplarz. Czy są tam jakieś błędy i to ma być zestaw naprawczy? Sorry, jeśli odkopuję wątek.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ponika »

Chwalipost :)

Wreszcie karty doczekały się porządnego pudełka do przechowywania.
Dawcą pudełka był wiedeński łącznik, trochę farby w sprayu, szablon Cthulhu i aerograf i voilà!

Obrazek
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Majzownik »

ponika pisze: 26 kwie 2022, 10:42 Chwalipost :)

Wreszcie karty doczekały się porządnego pudełka do przechowywania.
Dawcą pudełka był wiedeński łącznik, trochę farby w sprayu, szablon Cthulhu i aerograf i voilà!
A szablon, jeśli można spytać, to kupny czy chałupniczo wycinany?
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ponika »

Majzownik pisze: A szablon, jeśli można spytać, to kupny czy chałupniczo wycinany?
Szablon wycięty na papierze 150g (bo tylko taki miałam w formacie większym niż a4) z prostego pliku wektorowego z netu. Nie mogę polecić, bo wyszedł strasznie wiotki, na kolejny raz pewnie kupię coś grubszego żeby nie kląć tyle przy malowaniu.
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ushi »

Gdzieś czytałem, że jedna z kampanii jest tak słaba (albo z błędami albo może zbyt zawiła), że jej 'Powrót' jest konieczny i że ją naprawia.
Jeśli to prawda to o którą z kampanii chodzi ?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszyła przedsprzedaż Carcosy w nowym formacie.

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ushi pisze: 05 maja 2022, 15:08 Gdzieś czytałem, że jedna z kampanii jest tak słaba (albo z błędami albo może zbyt zawiła), że jej 'Powrót' jest konieczny i że ją naprawia.
Jeśli to prawda to o którą z kampanii chodzi ?
Zapomniana Era w zasadach bez Powrotu jest bardzo trudna. Powrót ułatwia ją znacznie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Dodam, że wystarczy mieć instrukcję od Powrotu do ZE, nie trzeba Powrotu posiadać.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

To ja dodam że nie jest ani słaba ani zepsuta. Jedyna bezsensowna rzeczą jest tam. Ekwipunek ale to tylko w pierwszym przejściu. Później jest już spoko. Najlepszy powrot to jest do nocy fanatyka. Zmienia najwięcej.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ