Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 05 kwie 2022, 01:07 Zdecydowanie cos w klimacie Tomb Raidera, Indiana Jones - nie koajrze takich przygód na planszy - jakaś dżungla, artefakty, survival, a do tego przygoda, rpzygoda, przygoda jak z Uncharted
Jest planszówka Uncharted, tylko słaba z tego co wiem xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
dannte
Posty: 726
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: dannte »

tomuch pisze: 09 kwie 2022, 00:44 Nie film a serial - Dark. Poruszanie się w trzech płaszczyznach czasowych (więcej w dodatkach!) i skrobanie w każdej jakichś punktów. Czacha dymi i paruje
Jest gra dotykająca takiej mechaniki: Back to the Future: Dice Through Time z 2020. Ale nie wiem czy gra działa dobrze. W Dark widziałbym też jakąś łamigłówkę z odkrywaniem/budowaniem drzewa genealogicznego.

Kiedyś rozmawiałem z Linesem J. Hutterem i wiem, że przymierzał się do stworzenia gry PnP adaptującej film Memento Christophera Nolana. Ale chyba nic z tego ostatecznie nie wyszło. Szkoda.

Ja nadal czekam na dobrą grę w klimacie The Thing - sądzę, że taka gra nie powstanie, bo zbyt trudno jest przenieść ten klimat na planszę (karcianka The Thing jest blisko, ale ma słabe zakończenie). Semi-coopy bywają niestety z reguły słabe.


Jakieś Legendary Encounters: Terminator mogłoby świetnie się wpasować w mechanikę LE. Mieszanie ze sobą różnych talii/scenariuszy nie byłoby problemem, zważając na podróże w czasie.

A może jakaś fajna, lekka gra Home Alone - Kevin vs włamywacze :D
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4475
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: garg »

dannte pisze: 09 kwie 2022, 13:27
tomuch pisze: 09 kwie 2022, 00:44 Nie film a serial - Dark. Poruszanie się w trzech płaszczyznach czasowych (więcej w dodatkach!) i skrobanie w każdej jakichś punktów. Czacha dymi i paruje
Jest gra dotykająca takiej mechaniki: Back to the Future: Dice Through Time z 2020. Ale nie wiem czy gra działa dobrze. [...]
Gra jest niestety fatalna :( . Określenie "festiwal losowości" nawet w połowie nie oddaje tego koszmaru. Bardzo zdecydowanie odradzam.

Ale za to druga gra oparta na tym samym filmie i wydana w tym samym czasie (Back to the Future; Back in Time) jest całkiem fajna :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: KOSHI »

Terminator Legendary - świetny pomysł. 8) I will be back.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: hipcio_stg »

A ja bym zagram Kevina w wersji legacy ;-)
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Dr_Kecaj »

12 gniewnych ludzi - do rozwiązania szybkim retheme'm listu miłosnego 8)
Kupię Szczura rogatego PL
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Filmy, które warto by było przenieść na planszę

Post autor: Argue »

japanczyk pisze: 05 kwie 2022, 01:07 Zdecydowanie cos w klimacie Tomb Raidera, Indiana Jones - nie koajrze takich przygód na planszy - jakaś dżungla, artefakty, survival, a do tego przygoda, rpzygoda, przygoda jak z Uncharted
https://www.gamesfanatic.pl/2009/08/25/ ... a-planszy/ A to?
ODPOWIEDZ