Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: menelobej »

W końcu zagrałem i musze powiedzieć, że gra jest naprawdę bardzo fajna. Deckbuilding daje możliwości pójścia w różne strategie, do tego area control dobrze działa - choć nie jest to zbyt lubiana przeze mnie mechanika to akurat w Tyrantsach fajnie działa. Zasady zrozumiałe i nie jest ich jakoś specjalnie dużo. Jakościowo polska wersja mi nie przeszkadzała, zainwestowałem tylko w koszulki matowe Gamegenic i gra się świetnie. "Tyrani Underdarku" na planszy w trakcie rozgrywki niezauważalni. Polecam nieprzekonanym zagrać, bo gra ma naprawdę wiele do zaoferowania.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: jacobPL »

menelobej pisze: 20 lut 2022, 02:39 Polecam nieprzekonanym zagrać, bo gra ma naprawdę wiele do zaoferowania.
Wg mnie, Tyrani mogłyby być spokojnie w minimalistycznej kolekcji wyczerpując slot deck building i area control.
Biorąc pod uwagę poziom wykonania i niezbędne modyfikacje (zmiana oddziałów na kostki i szpiegów na duże meeple + grube koszulki), gra jest w Polsce za droga o koszt tych właśnie modyfikacji.
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: addekk »

Czy macie jakieś preferowane połączenia talii które mogą dać dużo frajdy z gry?
Bo ostatnio wybrałem 2 talię w których w sporym stopniu była mechanika odkładania kart i tak naprawdę każdy co turę odkładał karty zamiast skupić się na Area Control etc. Szczególnie ja i naklepalem jakieś 40 z ponad 100 z samych odłożonych kart.
Weźże chodźże grać BGG
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: jacobPL »

addekk pisze: 06 mar 2022, 15:27 Czy macie jakieś preferowane połączenia talii które mogą dać dużo frajdy z gry?
Zrobiłem kiedyś zestawienie talii na podstawie kilku parametrów (np. deck building/promoting, ofensywa, itp.) i było widać różnice. Musiałbym gdzie odszukać. Natomiast na karcie punktowej zapisuję od pewnego czasu talie którymi gramy i zerknę, bo są zestawy, w które więcej raczej nie zagram :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Szewa »

Talia, która najbardziej mi się podoba: Umarli
Talia, której nienawidzę: Ta z odrzucaniem kart :lol:



Zakochałem się w Tyrantsach, mają deckbuilding, który uwielbiam i area control, który kocham. Te wszystkie małe kombosiki, akcje na stole, przejmowanie terenów i wypieranie wojsk wroga, miodzio.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: jacobPL »

Szewa pisze: 09 mar 2022, 11:59 Zakochałem się w Tyrantsach..
Masz może jakieś ogólne wnioski? Ja uważam, że podobnie jak w Elekcie, słabo się gra na 3 os, tj. trudniej kontrolować siebie nawzajem, przeważnie trzeci korzysta w jakimś małym stopniu. Na 4 gra błyszczy :)

Co więcej, uwielbiam gry, które dają mnóstwo gry/satysfakcji w tak krótkim czasie. Niektóre partie 4 os. potrafią zejść <1h. Tyrani to top 10 na półce, a pewnie top 3 jeśli chodzi o stosunek fun/time.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Szewa »

jacobPL pisze: 09 mar 2022, 12:03
Szewa pisze: 09 mar 2022, 11:59 Zakochałem się w Tyrantsach..
Masz może jakieś ogólne wnioski? Ja uważam, że podobnie jak w Elekcie, słabo się gra na 3 os, tj. trudniej kontrolować siebie nawzajem, przeważnie trzeci korzysta w jakimś małym stopniu. Na 4 gra błyszczy :)

Co więcej, uwielbiam gry, które dają mnóstwo gry/satysfakcji w tak krótkim czasie. Niektóre partie 4 os. potrafią zejść <1h. Tyrani to top 10 na półce, a pewnie top 3 jeśli chodzi o stosunek fun/time.
Grałem jedynie na 3 osoby, więc tylko o takim składzie się wypowiem.
W naszych grach wszyscy wzajemnie się pilnują i próbują kontrolować, gdy pojawia się więcej jednostek danego gracza to reszta natychiast ucina jego ekspansję, a gdy sytuacja wygląda na opanowaną to zaczyna się wbijanie szpilki w kontrolę miast. Pełną partię udaje nam się rozegrać w niecałą godzinę, dlatego jednego wieczora pozwalamy sobie na rozegranie 2-3 partyjek zanim przejdziemy do innych potraw.
Deckbuilding jest mega interesujący, bo po pierwsze talię do gry składamy wybierają 2 z 6 rodzajów, dzięki czemu mamy aż 15 różnych kombinacji. A ile jest ciekawych połączeń i wzajemnych oddziaływań między kartami.
Nie tylko możemy walczyć o miasta (generujące punkty co turę), ale i o kontrolę nad polami, możemy awansować jednostki, aby dawały więcej punktów, a możemy też (dzięki pewnym kartom) zapychać rękę przeciwnikowi. Miodzio.

Jak na razie najprzyjemniejsze kombo jakie udało mi się wykonywać to połączenie czerwonego smoka (awans 2 kart z ręki + 1 punkt za każde 3 karty już awansowane) + matka przełożona (możliwość awansu prawie dowolnej karty z talii), wygrałem zgarniając 150 punktów (wiem, że dla weteranów to pewnie śmieszny wynik, ale to obecnie mój najwyższy i jestem mega zajarany).

Jedyny problem jaki może się pojawić to brak zmienności bonusów na planszy za miasta, ale znalazłem już na bgg wariant i na to.
10/10, would build a deck again.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: NestorZolo »

Szewa pisze: 09 mar 2022, 12:22
jacobPL pisze: 09 mar 2022, 12:03
Szewa pisze: 09 mar 2022, 11:59 Zakochałem się w Tyrantsach..
Masz może jakieś ogólne wnioski? Ja uważam, że podobnie jak w Elekcie, słabo się gra na 3 os, tj. trudniej kontrolować siebie nawzajem, przeważnie trzeci korzysta w jakimś małym stopniu. Na 4 gra błyszczy :)

Co więcej, uwielbiam gry, które dają mnóstwo gry/satysfakcji w tak krótkim czasie. Niektóre partie 4 os. potrafią zejść <1h. Tyrani to top 10 na półce, a pewnie top 3 jeśli chodzi o stosunek fun/time.
Grałem jedynie na 3 osoby, więc tylko o takim składzie się wypowiem.
W naszych grach wszyscy wzajemnie się pilnują i próbują kontrolować, gdy pojawia się więcej jednostek danego gracza to reszta natychiast ucina jego ekspansję, a gdy sytuacja wygląda na opanowaną to zaczyna się wbijanie szpilki w kontrolę miast. Pełną partię udaje nam się rozegrać w niecałą godzinę, dlatego jednego wieczora pozwalamy sobie na rozegranie 2-3 partyjek zanim przejdziemy do innych potraw.
Deckbuilding jest mega interesujący, bo po pierwsze talię do gry składamy wybierają 2 z 6 rodzajów, dzięki czemu mamy aż 15 różnych kombinacji. A ile jest ciekawych połączeń i wzajemnych oddziaływań między kartami.
Nie tylko możemy walczyć o miasta (generujące punkty co turę), ale i o kontrolę nad polami, możemy awansować jednostki, aby dawały więcej punktów, a możemy też (dzięki pewnym kartom) zapychać rękę przeciwnikowi. Miodzio.

Jak na razie najprzyjemniejsze kombo jakie udało mi się wykonywać to połączenie czerwonego smoka (awans 2 kart z ręki + 1 punkt za każde 3 karty już awansowane) + matka przełożona (możliwość awansu prawie dowolnej karty z talii), wygrałem zgarniając 150 punktów (wiem, że dla weteranów to pewnie śmieszny wynik, ale to obecnie mój najwyższy i jestem mega zajarany).

Jedyny problem jaki może się pojawić to brak zmienności bonusów na planszy za miasta, ale znalazłem już na bgg wariant i na to.
10/10, would build a deck again.
Mój kumpel, właściciel pudła już pięknie wyciął, te zmienne bonusy. Wyszły eleganckie kafelki, po trzy na miasto. Polecam. Aczkolwiek są podobne do siebie. Jeśli chodzi o talie, to tak samo nie cierpię wynaturzeń (odrzucanie kart). Jednak właściciel kocha grę miłością absolutną i sprawiedliwie losujemy dwie talie z wszystkich. Natomiast najbardziej lubię FOCUS żywiołów. Na drugim miejscu DROWY. 3. SMOKI. 4. DEMONY. 5. NIEUMARLI. Gramy najczęściej we czterech, ale mimo to wszyscy zauważyliśmy, że lepiej unikać wyniszczającej walki. Lepiej sprawiać, żeby to inni walczyli. Aczkolwiek często trzeba być tym walczącym. Świetna gierka.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: RUNner »

Czytając opinie w tym temacie, przekonałem się do zakupy tej gry. Uczciwie też dodam, że promocja cenowa mnie najpierw przyciągnęła ;)
Pierwsza rzecz, która mi się spodobała po rozpakowaniu paczki, to rozmiar pudełka. Jest dosyć kompaktowe i ciężkie, bo zawartość jest bogata. Tutaj niestety zawodzi oryginalny insert, który nie przewidział miejsca na zakoszulkowane karty. To częsta praktyka wydawców, więc niespecjalnie mnie to zaskoczyło (o słabym wykonaniu tej gry napisano wiele, ale dla mnie większość mankamentów nie ma znaczenia). Kupiłem od razu insert, który rewelacyjnie rozwiązał problem przechowywania wszystkich elementów gry!
Jestem ciekaw, jak gra zadziała w składzie 2 lub 4-osobowym. Lubię połączenie deckbuildingu i planszy. W Mage Knight, Brzdęku, czy Tortudze 2199, taki mariaż świetnie funkcjonuje. Nie ukrywam, że podoba mi się też przewidywany czas rozgrywki. Teoretycznie powinno wszystko zatrybić, ale okaże się to w niedalekiej przyszłości.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: menelobej »

Ja mam wrażenia tylko z 2 osobowych rozgrywek i przez to, że gra się na mniejszym obszarze mapy niż na większą liczbę graczy, to dość szybko zachodzi interakcja między graczami i wzajemne kontrowanie pozycji na planszy. Raczej nie ma tu miejsca na spokojne i długie budowanie w jednym rogu planszy. Poza tym gra jest dynamiczna w dwuosobowym składzie, choć rozkminki idą solidne co i w jakiej kolejności zrobić jak się już trochę zagęści na planszy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: BOLLO »

Przepraszam nie podepre sie linkiem ale gdzies wyczytalem ze GF9 skonczyla sie licencja na Tyranow i tym samy Rebel utracil opcje dodrukowania tej gry. Wiec kto sie mie zaopatrzył to chyba ostatni gwizdek w dobrej cenie kupic.
Potem juz tylko od spekulantów.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Ciuniek »

BOLLO pisze: 06 kwie 2022, 14:20 Rebel utracil opcje dodrukowania tej gry.
Dla porządku, jasności i ścisłości wypowiedzi: Rebel nie miał nigdy opcji dodrukowania tej gry, bo nie był jej wydawcą.
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Atk »

Ciuniek pisze: 06 kwie 2022, 15:11
BOLLO pisze: 06 kwie 2022, 14:20 Rebel utracil opcje dodrukowania tej gry.
Dla porządku, jasności i ścisłości wypowiedzi: Rebel nie miał nigdy opcji dodrukowania tej gry, bo nie był jej wydawcą.
Czyli co będą dodruki czy nie? Bo powiem szczerze długo się zbieram do niej, ale liczyłem że w kolejnych dodrukach będzie trochę lepiej z jakością, na co ludzie narzekają najbardziej, a tu zaraz może się okazać, że jej w ogole
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: XLR8 »

Atk pisze: 10 kwie 2022, 10:24
Ciuniek pisze: 06 kwie 2022, 15:11
BOLLO pisze: 06 kwie 2022, 14:20 Rebel utracil opcje dodrukowania tej gry.
Dla porządku, jasności i ścisłości wypowiedzi: Rebel nie miał nigdy opcji dodrukowania tej gry, bo nie był jej wydawcą.
Czyli co będą dodruki czy nie? Bo powiem szczerze długo się zbieram do niej, ale liczyłem że w kolejnych dodrukach będzie trochę lepiej z jakością, na co ludzie narzekają najbardziej, a tu zaraz może się okazać, że jej w ogole
Nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę jakości jeśli chodzi o gry GF9. Polecam kupić Tyranów i zestaw kostek z mepel.pl. Jest to koszt około 24zł, oczywiście koszulki premium też są obowiązkowe. W zamian otrzymasz najlepszy DB obecnie na rynku. :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: tomp »

U mnie jedynie na co bym narzekał to brak wyśrodkowania ikony na żetonach.
ale szczerze, w żaden sposób nie wpływa to na grę. Na planszy w trakcie gry i tak patrzy się na kolory żetonów, a nie grafiki na nich.
Czy warto kupić ? Myślę, że tak. Wg mnie bardzo fajne połączenie mechanizmu budowania talii oraz kontroli obszarów.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Atk »

XLR8 pisze: 10 kwie 2022, 10:42
Atk pisze: 10 kwie 2022, 10:24
Ciuniek pisze: 06 kwie 2022, 15:11

Dla porządku, jasności i ścisłości wypowiedzi: Rebel nie miał nigdy opcji dodrukowania tej gry, bo nie był jej wydawcą.
Czyli co będą dodruki czy nie? Bo powiem szczerze długo się zbieram do niej, ale liczyłem że w kolejnych dodrukach będzie trochę lepiej z jakością, na co ludzie narzekają najbardziej, a tu zaraz może się okazać, że jej w ogole
Nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę jakości jeśli chodzi o gry GF9. Polecam kupić Tyranów i zestaw kostek z mepel.pl. Jest to koszt około 24zł, oczywiście koszulki premium też są obowiązkowe. W zamian otrzymasz najlepszy DB obecnie na rynku. :)
Właśnie dla tej opinii o najlepszym DB na rynku się tyle czaje, bo sam fanem DB nie jestem ale też nie odmawiam. Pytanie czy będą dodruki czy nie ma co liczyć?

Nie widzę nigdzie tego zestawu kostek. Możesz podesłać ich nazwę albo link? Akurat tak się składa że będę chciał robić tam zakupy, więc jak znalazł będzie
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: XLR8 »

Atk pisze: 10 kwie 2022, 11:19
XLR8 pisze: 10 kwie 2022, 10:42
Atk pisze: 10 kwie 2022, 10:24

Czyli co będą dodruki czy nie? Bo powiem szczerze długo się zbieram do niej, ale liczyłem że w kolejnych dodrukach będzie trochę lepiej z jakością, na co ludzie narzekają najbardziej, a tu zaraz może się okazać, że jej w ogole
Nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę jakości jeśli chodzi o gry GF9. Polecam kupić Tyranów i zestaw kostek z mepel.pl. Jest to koszt około 24zł, oczywiście koszulki premium też są obowiązkowe. W zamian otrzymasz najlepszy DB obecnie na rynku. :)
Właśnie dla tej opinii o najlepszym DB na rynku się tyle czaje, bo sam fanem DB nie jestem ale też nie odmawiam. Pytanie czy będą dodruki czy nie ma co liczyć?

Nie widzę nigdzie tego zestawu kostek. Możesz podesłać ich nazwę albo link? Akurat tak się składa że będę chciał robić tam zakupy, więc jak znalazł będzie
Trzeba skomponować samemu (po 40 kostek z koloru + szpiedzy), ewentualnie napisać do nich czy by nie złożyli sami. :)
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: Atk »

XLR8 pisze: 10 kwie 2022, 11:42
Atk pisze: 10 kwie 2022, 11:19
XLR8 pisze: 10 kwie 2022, 10:42
Nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę jakości jeśli chodzi o gry GF9. Polecam kupić Tyranów i zestaw kostek z mepel.pl. Jest to koszt około 24zł, oczywiście koszulki premium też są obowiązkowe. W zamian otrzymasz najlepszy DB obecnie na rynku. :)
Właśnie dla tej opinii o najlepszym DB na rynku się tyle czaje, bo sam fanem DB nie jestem ale też nie odmawiam. Pytanie czy będą dodruki czy nie ma co liczyć?

Nie widzę nigdzie tego zestawu kostek. Możesz podesłać ich nazwę albo link? Akurat tak się składa że będę chciał robić tam zakupy, więc jak znalazł będzie
Trzeba skomponować samemu (po 40 kostek z koloru + szpiedzy), ewentualnie napisać do nich czy by nie złożyli sami. :)
Aaa ok myślałem, że to jakiś specjalny zestaw do tej gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: RUNner »

Też myślałem o takim ulepszeniu, ale najpierw muszę zagrać. Jak gra okaże się dobra, to pewnie się skuszę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: doczek »

RUNner pisze: 10 kwie 2022, 13:37 Też myślałem o takim ulepszeniu, ale najpierw muszę zagrać. Jak gra okaże się dobra, to pewnie się skuszę.
Zagrałem dwa dni temu pierwszy raz (leżała kilka miesięcy). Od razu dwie partyjki 3 osoby. Gra jest rewelacyjna, prosta, szybka i daje naprawdę dużo frajdy. Zamówiłem kostki i od razu insert bo wypraska to jakiś żart. Współgracze też ocenili pozytywnie. W drugiej partii niestety trafił się remis w zdobytych punktach. Sięgamy do instrukcji a tam napisane "gracze dzielą zwycięstwo" - jedyny zgrzyt jaki widzę w tej planszówce :D
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: itsthisguyagain »

RUNner pisze: 10 kwie 2022, 13:37 Też myślałem o takim ulepszeniu, ale najpierw muszę zagrać. Jak gra okaże się dobra, to pewnie się skuszę.
Ja tak ulepszyłem. Po jakimś czasie zagraliśmy z kolegą, który wraca do planszówek po wielu latach. Graliśmy już chyba z 4 czy 5 razy i wtedy mu jakoś przy okazji powiedziałem, że oryginalnie to były żetony z tektury zamiast wojska i szpiegów. Jak mu pokazałem jak to wyglądało oryginalnie to się zaczął śmiać, że co oni to ja nawet nie.

Zdecydowanie warto sobie grę ulepszyć tymi kosteczkami. Ja tam się o koszty nie martwię bo wiem, że tyrants będzie u mnie grane przez lata i już mi się notesik do liczenia punktów kończy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: RUNner »

Jakiego rozmiaru kostki braliście? Bo chciałbym 10mm ale one nie wejdą do insertu który posiadam.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: itsthisguyagain »

RUNner pisze: 10 kwie 2022, 21:07 Jakiego rozmiaru kostki braliście? Bo chciałbym 10mm ale one nie wejdą do insertu który posiadam.
Ja zrobiłem takie zamówienie (po 50 żeby było w zapasie jak co)
Spoiler:
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: karmazynowy »

Moim zdaniem zamiast kostek lepiej cylindry 10mm. Pasują idealnie. A na szpiegów meeple.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Tyrants of the Underdark (Peter Lee, Rodney Thompson, Andrew Veen)

Post autor: raphaell7 »

Na szpiegów wziąłem "Pionek Człowiek 20x14x8mm (mniejszy)", ale równie dobrze mógłby być "Ludzik w hełmie / rycerz".
Zamiast kostek kupiłem "Cylinder, żeton 10x5 mm" i pasuje idealnie :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
ODPOWIEDZ