klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
hxvrt
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2015, 13:47
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: hxvrt »

Będziemy grać najczęściej w 3 osoby, ale fajnie jakby gra działała też dobrze w dwójkę. Współgracze raczej początkujący (gracze Splendora, Wsiąść do pociągu). Super wygląda Spirit Island, ale ocena trudności na BGG zniechęca :( Myślę nad Posiadłością Szaleństwa albo Eldritch Horror - którą z tych dwóch bardziej polecacie?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2026
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1507 times
Been thanked: 1154 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: Bruno »

Na 3 - Nemesis,
Na 2 - wszelkie Pandemiki, Detektywy.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
lemon_curry
Posty: 293
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: lemon_curry »

Talisman Magia i Miecz jest mega przygodowa ;)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1023
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 758 times
Been thanked: 238 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: Beskid »

Horrified
Daj namiar
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 331 times
Been thanked: 1257 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: Yuri »

hxvrt pisze: 17 kwie 2022, 21:32 ...Myślę nad Posiadłością Szaleństwa albo Eldritch Horror - którą z tych dwóch bardziej polecacie?
"Posiadłość..." to pewniak. "Eldritcha..." też uwielbiam, ale chyba jednak tylko w wersji wypasionej z wszelkimi dodatkami. Sama podstawka może się wydać za uboga.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: paracelsus444 »

Robinson crusoe jest super tylko dużo zasad ale z drugiej strony sam trzewiczek mówił że jak coś jest niejasne to graj tak żeby mieć frajdę.
W każdym razie gra przygodowa bardzo regrywalna, fajna, cały czas trzeba myśleć.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: SwistakCZC »

Jak z apka to posiadłość szaleństwa must have imo albo władca pierścieni podróże przez Śródziemie jak akceptowalna jest kampania. Tudzież polskie Destinies.

Jak bez apki Nemesis, Waste Knights, Descent 2 Ed, Time Stories.
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: mineralen »

Polecam Paleo

Ps Spirit Island nie jest przygodowa
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: klimatyczna gra przygodowa (może być co-op)

Post autor: Golfang »

Z dwóch które wymieniłeś mam obie. Posiadłość jest świetna i będzie na pewno strzałem w 10! Jedyna wada dla mnie to że trzeba mieć telefon/table/komp- polecam tablet (komp troche za duży, telefon za mały, tabel idealny :) )
Eldritch mam podstawkę + 2 małe dodatki. Dopiero czekam na pierwszy duży dodatek - Góry Szaleństwa. Też bardzo lubię w to grać - ale w większości przypadków SOLO. Innym jakoś ta gra nie podpasowała.

Co do innych to pytanie czy chcecie mieć tytłu na RAZ czy raczej coś z kampanią. W/w tytuły są pojedynczymi grami - kolejne rozgrywki nie są ze sobą powiązane.
Z innych gier:
Nemesis - gra się pojedynczy scenariusz, bardzo fajna gierka, można grać z motywem zdrajcy lub bez
Descent - ja mam edycję 2 i polecam - rozgrywa się całe kampanie. Edycji 3 nie znam, nie mam i nie grałem więc musisz obejrzeć filmiki (mnie nie pasuje grafika w tej grze... no i cena - 550 zł za podstawkę to trochę dużo jak dla mnie)
Podróze przez Śródziemie - bardzo fajny tytuł, sporo dodatków, dzięki temu można rozegrać już 3 całe kampanie
Horror w Arkham LCG - nikt tego nie polecił, a wg mnie to świetna gra, która także kipi klimatem. Gra karciana, rozgrywasz kampanie. .Wada - jak wciągnie Cię/Was to wydać można na nią ponad 5000 zł... uważaj!

Do zastanowienia:
Zombicide - mnie ta gra nie przypadła do gustu, gdyż jest dla mnie trochę za prosta. Jednak skoro masz współgraczy lekkozaawansowanych w grach może Wam spasuje - zobacz sobie jakieś filmiki. Tytuł bardzo znany, mocno rozbudowany - mozna wybrać coś dla siebie.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ