Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gab »

No to ładnie przespałem jak zawsze :)
No nic pozostaje polować na inne tytuły bo obecne ceny za te dodatki są jak dla mnie "kosmiczne" ;)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: akahoshi »

A co z dodatkami takimi jak Nieznane historię #1i #2? Jest jakaś szansa na pojawienie się ich w sklepach?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Platfus pisze: 03 kwie 2022, 19:06 Z tego co wiem to dodruki przybyły miesiąc temu i się rozeszły.
To nieprawda - polska wersja bedzie dostarczana w lipcu
Awatar użytkownika
Platfus
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2020, 17:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Platfus »

Skąd masz takie info? Sam spotkałem się z wiadomościami jedynie potwierdzającymi moja wersję a na stronie Rebela nie o tych dodatkach nie ma.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4476
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

japanczyk pisze: 19 kwie 2022, 10:05
Platfus pisze: 03 kwie 2022, 19:06 Z tego co wiem to dodruki przybyły miesiąc temu i się rozeszły.
To nieprawda - polska wersja bedzie dostarczana w lipcu
Polska wersja Lockdown oraz dodatków do podstawki z kickstartera *

Zapomniałeś dodać :) Pytanie czy rebel jakoś podpina sie pod ten druk oraz czy dystrybucją w PL (wersji retail) Lockdownu zajmuje się AR czy Rebel
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10927
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Platfus pisze: 19 kwie 2022, 10:13 Skąd masz takie info? Sam spotkałem się z wiadomościami jedynie potwierdzającymi moja wersję a na stronie Rebela nie o tych dodatkach nie ma.
Stąd, że brakujace dodatki w moim zamówieniu przypłyną z polską wersją podstawki Nemesis Lockdown - same się nie dodrukują :P
Irenicus
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 14:56
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Irenicus »

Miesiąc temu na "ale planszówki" był w sprzedaży medyk teraz już niedostępny. Chciałbym zaopatrzyć się w Aftermath i nie wiem czy kupować wersje angielską czy faktycznie będzie jeszcze jakiś polski dodruk.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4476
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Irenicus pisze: 02 maja 2022, 10:07 Miesiąc temu na "ale planszówki" był w sprzedaży medyk teraz już niedostępny. Chciałbym zaopatrzyć się w Aftermath i nie wiem czy kupować wersje angielską czy faktycznie będzie jeszcze jakiś polski dodruk.
Zależy jak bardzo ci się śpieszy. Niedługo ma być premiera Nemesis Lockdown, a wraz z nim płyną do polski również dodatki PL (w tym aftermath) ludzi, którzy brali w jednej fali zamówienie. Dużo tego nie będzie, ale zawsze coś się na rynku pojawi. Dodatkowo też nieopłacone zamówienia w sklepach wrócą, ale tutaj to pewnie będzie wyścig.

Drugą kwestią jest słowność AR. Jeśli są słowni to nie wrzucą do sklepu swojego tego dodatku, jeśli nie będą to wrzucą. To już wróżenie z fusów.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
claY varY
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2022, 19:18
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: claY varY »

Irenicus pisze: 02 maja 2022, 10:07 Miesiąc temu na "ale planszówki" był w sprzedaży medyk teraz już niedostępny. Chciałbym zaopatrzyć się w Aftermath i nie wiem czy kupować wersje angielską czy faktycznie będzie jeszcze jakiś polski dodruk.
widziałem tą "dostępność", ale okazało się, że to była tylko jedna kopia tzw. zwrot
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Takie moje odczucia po pierwszych partiach w grę:

Wreszcie udało mi się zagrać w tę wyczekiwaną grę. Dodatkowo czułem wielką presję bo bardzo chciałem żeby ta gra się mi i żonie spodobała ale jednocześnie nie byłem pewien czy takie klimaty nam przypadną do gustu.

Po przeczytaniu 2 krotnym instrukcji (bardzo prosze wydawnictwa o zaniechanie robienia instrukcji w takim formacie i na takim połyskującym papierze) musiałem się jednak wspomóc wideoinstrukcją. I chylę czoła Kaczmarowi z GEEK Factor który tak wielką kobyłe był w stanie dobrze przedstawić i nauczyć. Naprawdę brawo! Po wideoinstrukcji jeszcze raz na szybko przewertowałem instrukcję i rozegrałem próbną grę żeby nie było plamy (kilka rund).

W końcu nastał czas na prawdziwą pełnoprawną partię którą zagraliśmy z żoną i synem. Niestety nie obeszło się bez wertowania instrukcji (słabo pamiętałem jednak proste aczkolwiek sporo drobnych zasad) i gra nie była płynna.
Pierwsze wrażenie było natomiast bardzo ciekawym doświadczeniem do tego stopnia że stwierdziłem że to nie była "planszówka" a po prostu jakaś ciekawie przedstawiona futurystyczna przygoda. Przy pierwszej grze przeszkadzały nam wielkości potworów na planszy (intruzów).

Zadawałem sobie też pytania sam do siebie "Adam dlaczego ta gra zajęła ci aż 6lat żeby ją wydać?" Nie widziałem w niej nic zaskakującego chociaż wielkie wrażenie zrobiło na mnie prostota a jednocześnie ciekawy element przy "wyczerpywaniu" przeszukiwanych pomieszczeń.

Odpowiedziałem sobie na wiele pytań dopiero po 3ciej rozgrywce. Kiedy skupiałem się mało na graniu a na mechanice która jest zawarta w Nemesis. Gra jest GIGANTYCZNIE losowa i tak naprawdę na każdym kroku zamiast planować czekamy raczej co się wydarzy bo:
-rzut kostką
-żeton eksploracji
-karty na ręce
-kafel pomieszczenia
-szmery
-woreczek z obcymi
-czy obcy atakuje
-ile ma HP
-czy to może ja trafiłem
-itd....

Naprawdę masa losowości ale takiej która mimo to nie wiedzieć czemu nie przeszkadza. Oczywiście jakiś tam minimalny wpływ na rozgrywkę mamy w postaci odpowiednio zagranych kart czy wykonanych akcji z planszetki czy przedmiotu z plecaka ale generalnie gramy raczej tak jak nam się potoczą losy. Gra jednak o dziwo działa i działa bardzo dobrze. Daję sporą imersję i chętnie siadaliśmy do niej pomimo że rozgrywki trwały 2-3h.
Nie wiem jak działa/a raczej nie działa fakt że ktoś za wcześnie ginie. nie wyobrażam sobie sytuacji że gramy w 3-4osoby i ktoś ginie po 30min gry czy nawet po 1h i czeka kolejne 2 patrząc jak inni się świetnie bawią.
No oczywiście może sterować intruzami ale omówmy się....to nie daje frajdy.

Z każdą partią było coraz mniej wertowania w instrukcji i gra była już płynna i nie stopowały mnie mikrozasady. Tym samym mogliśmy skupić się na grze a nie na zasadach. No i powiem wam że bawliśmy się świetnie. Klimat jest i po tych kilku partiach zmieniłem nawet zdanie ze dobrze że intruzi są tacy duzi. Czuć przed nimi respekt. Fajnie że postacie są inne ale nie każda uważam że jest tak dobra jak pozostałe. jak dla mnie czuć dysproporcję.
Wykonanie samej gry jest obłędne. Jakość każdego komponentu jest fenomenalna. Aczkolwiek nie dałbym raczej więcej za tę grę jak 400pln. ja kupiłem w promocji za 333 i jest to cena rewelacyjna jak za tyle kontentu.

Podsumowując gra Nemesis to bardzo ciekawy tytuł z masą losowości i czasem upierdliwych mikro zasad. Nie jest to tytuł ani semi-cop ani kooperacyjny jak reklamuje wydawca. Gra inna niż wszystkie dotychczasowe w jakie grałem ale zdaję sobie sprawę z tego ze nie każdemu przypadnie do gustu. Mi jak i moim współgraczom bardzo się spodobała i na pewno nie raz jeszcze wyląduje na stole. jestem ciekaw reakcji moich współgraczy którzy ogrywają ze mną głównie tytuły euro.

Plusy:
-wykonanie
-regrywalność
-odmienne talie postaci
-klimat
-mechanika
-dosyć proste zasady
-polski autor


Minusy:
-sporo zasad
-gracz oganiający gre nie gra na 100% bo musi bardzo dużo kontrolować by gra się nie wykrzaczyła
-bardzo losowa
-wygranie/przegranie gry może być przypadkiem
-wczesne odpadniecie od gry współgracza

To wszystko na tę chwile powoduje że gra w moich oczach wypada bardzo dobrze. Co prawda to tylko 4 partie ale cieszę się że udało się tę grę poznać. Dla mnie 9/10
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ave.crux »

BOLLO pisze: 09 maja 2022, 13:38
Po przeczytaniu 2 krotnym instrukcji (bardzo prosze wydawnictwa o zaniechanie robienia instrukcji w takim formacie i na takim połyskującym papierze) musiałem się jednak wspomóc wideoinstrukcją. I chylę czoła Kaczmarowi z GEEK Factor który tak wielką kobyłe był w stanie dobrze przedstawić i nauczyć. Naprawdę brawo! Po wideoinstrukcji jeszcze raz na szybko przewertowałem instrukcję i rozegrałem próbną grę żeby nie było plamy (kilka rund).
Geek faktor źle tłumaczy zgon postaci. Bo w przypadku otrzymania jakiejkolwiek rany, gdy ma się 3 głębokie - postać umiera. Na filmie mówi o 4-tej głębokiej
BOLLO pisze: 09 maja 2022, 13:38 -wczesne odpadniecie od gry współgracza
Zdarzyło się w 3ciej rundzie wylosować królową, ale gra szybko się wtedy kończy.

Co do obsługi - na BGG jest świetna kartka do druku, która ma w sobie wszystkie najważniejsze zasady i przede wszystkim - co robimy z danym żetonem po wylosowaniu go z wora w fazie kolonii.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pynio »

https://www.youtube.com/watch?v=g1NnAHptaeE

Pełnoprawna instrukcja na YT, a nie jakieś postękiwania kolegi i zbędne filozofie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

ave.crux pisze: 09 maja 2022, 14:11
BOLLO pisze: 09 maja 2022, 13:38
Po przeczytaniu 2 krotnym instrukcji (bardzo prosze wydawnictwa o zaniechanie robienia instrukcji w takim formacie i na takim połyskującym papierze) musiałem się jednak wspomóc wideoinstrukcją. I chylę czoła Kaczmarowi z GEEK Factor który tak wielką kobyłe był w stanie dobrze przedstawić i nauczyć. Naprawdę brawo! Po wideoinstrukcji jeszcze raz na szybko przewertowałem instrukcję i rozegrałem próbną grę żeby nie było plamy (kilka rund).
Geek faktor źle tłumaczy zgon postaci. Bo w przypadku otrzymania jakiejkolwiek rany, gdy ma się 3 głębokie - postać umiera. Na filmie mówi o 4-tej głębokiej
BOLLO pisze: 09 maja 2022, 13:38 -wczesne odpadniecie od gry współgracza
Zdarzyło się w 3ciej rundzie wylosować królową, ale gra szybko się wtedy kończy.

Co do obsługi - na BGG jest świetna kartka do druku, która ma w sobie wszystkie najważniejsze zasady i przede wszystkim - co robimy z danym żetonem po wylosowaniu go z wora w fazie kolonii.
Ale królowa chyba wchodzi tylko w tedy jak jest odkryte kafel gniazda. O ile dobrze zrozumiałem zasady .
Pynio pisze: 09 maja 2022, 14:18 https://www.youtube.com/watch?v=g1NnAHptaeE

Pełnoprawna instrukcja na YT, a nie jakieś postękiwania kolegi i zbędne filozofie.
Faktycznie bardzo fajnie pokazane zasady. Ale niestety po angielsku a u nas tylko Kaczmarowi chciało się to jakkolwiek przedstawić i nagrać.
Widać że u nas recenzentom szkoda czasu lub nie umieją nagrywać długich i trudnych wideoinstrukcji. I wcale mnie to nie dziwi.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Pynio »

BOLLO: Ja z całym szacunkiem polecam ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=0zeRcuBSQ08

bite 4h tłumaczenia ;)

ps. żeby mi posta nie skasowali za off top. Nemesis jest świetną grą, bardzo polecam.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ave.crux »

BOLLO pisze: 09 maja 2022, 14:33
Ale królowa chyba wchodzi tylko w tedy jak jest odkryte kafel gniazda. O ile dobrze zrozumiałem zasady .
W przypadku fazy kolonii, czyli wtedy kiedy już jest ostatni podpunkt rundy i wylosujesz królową.

Jeżeli jest to zwyczajne ciągnięcie z wora spowodowane wyrzuceniem kostką szmerów korytarz, w którym szmer już jest, to wtedy królowa normlanie wychodzi na planszę i atakuje/nie atakuje z zaskoczenia w zależności ile masz kart.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Pynio pisze: 09 maja 2022, 14:50 BOLLO: Ja z całym szacunkiem polecam ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=0zeRcuBSQ08

bite 4h tłumaczenia ;)

ps. żeby mi posta nie skasowali za off top. Nemesis jest świetną grą, bardzo polecam.
zdradze ci serkret....widziałem ten film. I jestem pełen podziwu. Dlatego kupiłem Bitwę pięciu armii :-)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Mi królowa wyszła w 1 rundzie. :shock: Próbowałem ją wypchnąć śluzą ale spierdzieliła i tylko jeden dorosły poszedł zwiedzać kosmos. Masz rację BOLLO, że jest losowo. Z początku masz plan ale z czasem wszystko się wali. Statek się rozpada, pomieszczenia płoną, pół statku zalane obcymi... :twisted: I to mi się w grze podoba. Czasem takie epickie akcje wychodzą, że mamo. Okładanie królowej z pięści, pożar, który zalał pół statku od strzała, wystrzelenie kapsuły przed nosem itd. Jest srogo i tak ma być. W kosmosie nikt nie zobaczy twojej miękkiej gry... 8)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2022, 22:32 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

KOSHI pisze: 09 maja 2022, 17:50 Mi królowa wyszła w 1 rundzie. :shock: Próbowałem ją wypchnąć śluzą ale spierdzieliła i tylko jeden dorosły poszedł zwiedzać kosmos. Masz rację BOLLO, że jest losowo. Z początku masz plan ale z czasem wszystko się wali. Statek się rozpada, pomieszczenia płoną, pół statku zalane obcymi... :twisted: I to mi się w grze podoba. Czasem takie epickie akcje wychodzą, że mamo. Odkładanie królowej z pięści, pożar, który zalał pół statku od strzała, wystrzelenie kapsuły przed nosem itd. Jest srogo i tak ma być. W kosmosie nikt nie zobaczy twojej miękkiej gry... 8)
Jak podoba Ci się nemsis to sprawdź jak jeszcze tego nie zrobiłeś Deep Madness. Mniej losowa ale trudniejsza. :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: akahoshi »

Mnie ostatnio królowa weszła w 2 rundzie. Niestety miała pecha, bo w pomieszczeniu były dwie postacie, każda wyposażona w dwie bronie. Na dodatek jej żywotność wyszła (przy trzecim ataku) 3+2, więc bardzo szybko poszła do piachu :D
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Fenrisek83 pisze: 09 maja 2022, 21:08
KOSHI pisze: 09 maja 2022, 17:50 Mi królowa wyszła w 1 rundzie. :shock: Próbowałem ją wypchnąć śluzą ale spierdzieliła i tylko jeden dorosły poszedł zwiedzać kosmos. Masz rację BOLLO, że jest losowo. Z początku masz plan ale z czasem wszystko się wali. Statek się rozpada, pomieszczenia płoną, pół statku zalane obcymi... :twisted: I to mi się w grze podoba. Czasem takie epickie akcje wychodzą, że mamo. Odkładanie królowej z pięści, pożar, który zalał pół statku od strzała, wystrzelenie kapsuły przed nosem itd. Jest srogo i tak ma być. W kosmosie nikt nie zobaczy twojej miękkiej gry... 8)
Jak podoba Ci się nemsis to sprawdź jak jeszcze tego nie zrobiłeś Deep Madness. Mniej losowa ale trudniejsza. :)
Miałem. Obsługa mnie nie urzekła oraz faza potworów. Szybko sprzedałem. Mam Machina Arcana. Jeszcze nie grałem bo teraz na topie LE Alien ale chyba zagości na dłużej.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Fenrisek83 pisze: 09 maja 2022, 21:08
KOSHI pisze: 09 maja 2022, 17:50 Mi królowa wyszła w 1 rundzie. :shock: Próbowałem ją wypchnąć śluzą ale spierdzieliła i tylko jeden dorosły poszedł zwiedzać kosmos. Masz rację BOLLO, że jest losowo. Z początku masz plan ale z czasem wszystko się wali. Statek się rozpada, pomieszczenia płoną, pół statku zalane obcymi... :twisted: I to mi się w grze podoba. Czasem takie epickie akcje wychodzą, że mamo. Odkładanie królowej z pięści, pożar, który zalał pół statku od strzała, wystrzelenie kapsuły przed nosem itd. Jest srogo i tak ma być. W kosmosie nikt nie zobaczy twojej miękkiej gry... 8)
Jak podoba Ci się nemsis to sprawdź jak jeszcze tego nie zrobiłeś Deep Madness. Mniej losowa ale trudniejsza. :)
Mm ale kupiłem po zagraniu w Zombicide bo chciałem coś trudniejszego. Myślę że tytuł mi się spodoba bo jest bardziej taktyczny niż waleczny. Fajne planowanie akcji. Zobaczymy ale to jeszcze trochę potrwa zanim się za niego wezmę.
KOSHI pisze: 09 maja 2022, 17:50 Mi królowa wyszła w 1 rundzie. :shock: Próbowałem ją wypchnąć śluzą ale spierdzieliła i tylko jeden dorosły poszedł zwiedzać kosmos. Masz rację BOLLO, że jest losowo. Z początku masz plan ale z czasem wszystko się wali. Statek się rozpada, pomieszczenia płoną, pół statku zalane obcymi... :twisted: I to mi się w grze podoba. Czasem takie epickie akcje wychodzą, że mamo. Okładanie królowej z pięści, pożar, który zalał pół statku od strzała, wystrzelenie kapsuły przed nosem itd. Jest srogo i tak ma być. W kosmosie nikt nie zobaczy twojej miękkiej gry... 8)
Zgadzam się i nam takie epickie akcje wychodziły że potrafiliśmy przegrać idąc już do kapsuły bo statek się rozpadł albo spłonął. Gra czasem irytuje bo przegrywasz bo "ona" tak chce i możesz się pocić i spinać a i tak wtopisz. Ale jak to Adam ładnie ujął w wywiadze z Ignacym Trzewiczkiem "Ignacy ja to nie wiem co w tym ludzie widzą ale ewidentnie jara ich to jak giną w grach :-) " ...i faktycznie coś w tym jest.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 09 maja 2022, 13:38 Plusy:
-polski autor
Przepraszam, ale strasznie mnie to rozbawiło. Dlaczego plusem ma być polski autor? Mamy jakąś ogólnie wyrobioną międzynarodową markę? Niemieckie euro, polskie ameri? :lol:
BOLLO pisze: 10 maja 2022, 09:16 ewidentnie jara ich to jak giną w grach :-)
No ja tego kompletnie nie rozumiem i znam ZERO osób, które cenią gry z eliminacją graczy.

Całkiem niedawno siedziałem sobie w planszówkowym lokalu, rozwijając umysłowo przy niemieckim euro, gdy obok jeden z graczy promował język polski kląc siarczyście przy Nemesis. Odpadł po jakiś 14 minutach gry i siedział przez następne dwie i pół godziny jak wuj na imieninach, złorzecząc na zły los. No ja osobiście nie widzę przyjemności w losowych grach, w których "gra gra we mnie", a czasami nawet w nie "nie gram", tylko obserwuję jak "bawią się inni". No, ale masochizm też ma swouich sympatyków. :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Gizmoo pisze: 10 maja 2022, 15:46 obok jeden z graczy promował język polski kląc siarczyście przy Nemesis. Odpadł po jakiś 14 minutach gry i siedział przez następne dwie i pół godziny jak wuj na imieninach, złorzecząc na zły los.
Jeżeli rzeczywiście tak było, a nie jest to jedynie Twoja licentia poetica, to oznacza, że po prostu źle grali. Bo w Nemesis śmierć postaci gracza nie oznacza końca gry.

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
gogovsky
Posty: 2212
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

Żeby odpaść po 14 minutach to raczej trzeba rzucić kartami i wyjść :) chyba że ktoś próbował 3razy w ręki dorosłego bić inaczej nie jest to możliwe. Ale kazdy kto.ma iq wyższe niż numer swojego buta, tego nie robi i od razu ucieka dostaje atak i tyle.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2022, 18:37 przez gogovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gizmoo »

Curiosity pisze: 10 maja 2022, 16:23 Bo w Nemesis śmierć gracza nie oznacza końca gry.
To chyba i oni grali źle i ja źle grałem. A co robi w takim razie gracz, który zginie?
ODPOWIEDZ