Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jareks1985 »

Podziele się złotymi myślami. 63x88 i nie tylko

1. Dragon shield matt to najlepsze koszulki jakie widziałem, a widziałem wszystkie, ale sa tez najdroższe.
2. Paladin percival - to najlepsze koszulki cena do jakości jeśli kupujesz je z KS. Pasują idealnie na karty hwa lcg, mają większy margines po wysokości niż odpowiedniki sloyca i rebel. Przy czym są niewiele cieńsze od tych pierwszych 90 mikronów. Sloyca 120 a rebel 100 mikronów czy gamegenic 100mokronów
3. Sloyca to najlepsze koszulki do Terraformacji Marsa, ponieważ karty są bardzo cieńkie sloyca przez swą grubość i dość niską cene są najlepszym rozwiązaniem do koszulkowania tej gry.
4. Ultra Pro matt niestety potrafią się rozdzierać i to przy kilkudziesietnym zwykłym tasowaniu.
5.mayday mini chimera pasują idealnie na karty shoguna, pasują tak jakby były na nie zaprojektowane, jest ciasno, ale te karty nie mogą mieć zbyt dużych marginesów ponieważ układane są na planszetce.
6.mayday 56x87 pasują idealnie na karty spotkań scythe.
7.descent legendy w morku jak zakoszulkowac karty ktòre są wkładane do koszulek? Na pomoc przychodzi nam mayday 56x87 wraz z paladinem 57x89 matt. Pasują w idealnie.
8. Najwiecej koszulek używam Paladin, ale też nie są bez wad. Np. Mini american, mini euro mają zbyt duże marginesy, lepsze są rebele.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: minimati »

Jareks1985 pisze: 21 kwie 2022, 11:19 Sloyca 120
Sloyca premium ma 110 mikronów.
lisek2000
Posty: 2751
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

minimati pisze: 21 kwie 2022, 11:30
Jareks1985 pisze: 21 kwie 2022, 11:19 Sloyca 120
Sloyca premium ma 110 mikronów.
a Rebele premium - 90 :) tak jak paladiny.
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jareks1985 »

Nie, no rzeczywiste gramatury sa nieco większe od deklarowanych ;p np. Paladiny w porównaniu do rebela i sloci wydają się najcieńsze a slocya jest bardzo gruba, koszulki są sztywniejsze i grubsze od rebeli. Mam jeszcze ultra pro które wydają się cieńsze od sloyci a maja 110mikronów, tak samo mam mayday 90 mikrownów, są porównywalne do paladinów 90 mikronów ale znowu sa cieńsze od rebeli. Mam jeszcze gamegenic 100 mikronów i są porównywalne do rebelii

Po za tym tylko w sloyce łamią mi się narożniki tak są sztywne.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: minimati »

Jareks1985 pisze: 21 kwie 2022, 12:44 Nie, no rzeczywiste gramatury sa nieco większe od deklarowanych ;p np. Paladiny w porównaniu do rebela i sloci wydają się najcieńsze
"Wydają się" jest kluczowe - deklarowana przed producenta grubość na 99,9% została przez producenta zmierzona i wynika z takich, a nie innych założen produktowych/procesu produkcyjnego, a ocenianie tego organoleptycznie jest raczej niewłaściwe. Zdaję sobię sprawę, że różne partie mogą się od siebie nieco różnić, ale mówimy tutaj o ~9% zmianie grubości, co raczej nie jest możliwe, z racji teoretycznej dokładności całego procesu, skoro sama koszulka osiąga grubość mikrometrów.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jareks1985 »

minimati pisze: 21 kwie 2022, 13:27
Jareks1985 pisze: 21 kwie 2022, 12:44 Nie, no rzeczywiste gramatury sa nieco większe od deklarowanych ;p np. Paladiny w porównaniu do rebela i sloci wydają się najcieńsze
"Wydają się" jest kluczowe - deklarowana przed producenta grubość na 99,9% została przez producenta zmierzona i wynika z takich, a nie innych założen produktowych/procesu produkcyjnego, a ocenianie tego organoleptycznie jest raczej niewłaściwe. Zdaję sobię sprawę, że różne partie mogą się od siebie nieco różnić, ale mówimy tutaj o ~9% zmianie grubości, co raczej nie jest możliwe, z racji teoretycznej dokładności całego procesu, skoro sama koszulka osiąga grubość mikrometrów.
Za bardzo analizujesz proces o którym nie masz pojęcia ;D. Biorąc pod uwagę fakt, że produkcja jest w chinach, a wartości deklarowane są prawdopodobnie wartościami minimalnymi jak i to, że koszulki mają więcej mikronów niż zadeklarowano, a te 10% jest calkiem prawdopodobnym faktem, tak samo jak to jest zakres tolarancji rozmiarów koszulek, stąd masz większe i mniejsze marginesy tych samych koszulek tego samego producenta.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: minimati »

Mierzyles te koszulki, skoro piszesz, że bierzesz pod uwagę fakt? Nie wiem też co zmienia miejsce produkcji, skoro linka produkcyjna to praca maszyny (co fajnie pokazuje film stworzony przez sleeve Kings).
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Urkeith »

Z cyklu "nie znam się, ale się wypowiem": 10% to bardzo duży odchył więc trochę ciężko w to uwierzyć :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hardkor »

Ma ktoś liczbę oraz listę rozmiarów koszulek do Great Wall aka Wielki Mur? Na sleeveyourgames jest tylko podstawka, a chce wziac koszulki na all-in
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Zobacz tutaj
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: theKossak »

Cześć, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z koszulkami rebel mini european premium 44x68 double thickness? Zamówiłem takie z allegro ale dość dużo wystają poza małe karty Nemesis i jak je mierzę to mają 70 mm zamiast 68. To w tych kartach normalne, czy wyjątkowo ja dostałem takie niedopasowane? Zastanawiam się czy to reklamować czy po prostu samemu przyciąć nożyczkami...


Obrazek
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: menelobej »

Są 2 główne szkoły oznaczania rozmiarów na opakowaniach. Pierwsza to podając w mm ustandaryzowaną wielkość karty jaka powinna do niej wejść np. 63,5x88 (standard CCG), 44x68 (mini euro), 80x120 (oversize) co oznacza, że koszulka jest większa, ale różni producenci mają różne faktyczne rozmiary koszulek i tutaj trzeba sobie dobrać pod swój gust czy wolimy szersze i dłuższe czy bardziej zbliżone do rozmiaru karty. Rozmiarowo najbliżej do karty powinny pasować koszulki typu perfect-fit/inner slave, ale tu z kolei może zajść zjawisko odwrotne, że jak karta będzie ciut większa, to może się w koszulkę nie zmieścić. Druga metoda to podając już faktyczną wielkość koszulki np. 66x91 dla standard CCG. Rebel jak wielu innych producentów stosuje tę pierwszą metodę, tą drugą stosuje m.in. Gamegenic.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: theKossak »

Drugi raz się dopytam co dokładnie oznacza rozmiar podany na opakowaniu danego produktu, a póki co to już je sobie przytnę. Dziękuję za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Hmm. Jak dla mnie koszulka jest w porządku. Lubię kiedy jest trochę luzu na górze bo karta lubi się nieco w koszulce przesuwać.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

theKossak pisze: 13 maja 2022, 19:17 Cześć, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z koszulkami rebel mini european premium 44x68 double thickness? Zamówiłem takie z allegro ale dość dużo wystają poza małe karty Nemesis i jak je mierzę to mają 70 mm zamiast 68. To w tych kartach normalne, czy wyjątkowo ja dostałem takie niedopasowane? Zastanawiam się czy to reklamować czy po prostu samemu przyciąć nożyczkami...


Obrazek
Koszulka leży dobrze, zapas chroni brzeg przed pazurami.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gab »

Cześć,
Czy orientuje się ktoś gdzie można nabyć koszulki do Machina Arcana? Koszulki, których potrzebuję:
47x70
46x80
88x125
Poszukałem na internecie i ceny są masakryczne...
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
lisek2000
Posty: 2751
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
U mnie leżą w Paladin Kai - jak się ogarnę po wyjeździe to wrzucę zdjęcie, chyba że mnie @nidhog uprzedzi :)
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

lisek2000 pisze: 17 maja 2022, 22:28
Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
U mnie leżą w Paladin Kai - jak się ogarnę po wyjeździe to wrzucę zdjęcie, chyba że mnie @nidhog uprzedzi :)
Pewni, że uprzedzę :p
Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
Paladin Kai w spoilerze.
Spoiler:
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

nidhog pisze: 17 maja 2022, 22:49
lisek2000 pisze: 17 maja 2022, 22:28
Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
U mnie leżą w Paladin Kai - jak się ogarnę po wyjeździe to wrzucę zdjęcie, chyba że mnie @nidhog uprzedzi :)
Pewni, że uprzedzę :p
Cellstar pisze: 17 maja 2022, 20:43 Jakie polecanie koszulki (70x70) do epickich podziemi? rebele odstają 3mm a trzeba je kłaść koło siebie. Może są jakieś bardziej dopasowane? myślałem o gamegenic matowych ale patrząc na rozmiarówkę to tam też będą sporo odstawały.
Paladin Kai w spoilerze.
Spoiler:
@Wei Dongyi, @nidhog - Dzięki ! :)
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Antioch Seleucyda »

Zna ktoś rozmiary koszulek fo gry Blood Bowl menadżer drużyny.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: zajudzony »

tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomekmani3k »

Ostatnio zaobserwowałem, że w kilku grach skrajne karty maja pofałdowane koszulki. Koszulki były różnych firm, paladiny, rebele, sloyca. Ale na wszystkich jest widoczny efekt jakby rozciągnięcia i dzieje się to tylko na skrajnych kartach, najczesciej nawet z jednej strony talii. Dodatkowo mam ten efekt na mocno upchanych kartach jak i leżących swobodnie. Co może być tego efektem i jak unikać tego zjawiska?
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Flamaster »

tomekmani3k pisze: 03 cze 2022, 15:35 Ostatnio zaobserwowałem, że w kilku grach skrajne karty maja pofałdowane koszulki. Koszulki były różnych firm, paladiny, rebele, sloyca. Ale na wszystkich jest widoczny efekt jakby rozciągnięcia i dzieje się to tylko na skrajnych kartach, najczesciej nawet z jednej strony talii. Dodatkowo mam ten efekt na mocno upchanych kartach jak i leżących swobodnie. Co może być tego efektem i jak unikać tego zjawiska?
Dziwne zjawisko. Ja używam tylko rebele premium i nie zaobserwowałem takiego zjawiska w moich pudłach. Wszystkie karty zakoszulkowane mam. Planszowe/karcianki. Może wilgoć się tam jakoś dostała czy coś :?: Pamiętam, że miałem kiedyś takie zjawisko w klaserze na karty firmy Ultra Pro. Wszystkie kieszonki na karty z pierwszych stron po jakimś czasie były takie pofałdowane.
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
Awatar użytkownika
Flamaster
Posty: 41
Rejestracja: 17 lis 2013, 16:00
Lokalizacja: Gościcino
Been thanked: 8 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Flamaster »

Kiedyś używałem koszulki Ultra Pro. Miały bodajże 100 mikronów. Nie mogłem na nie narzekać. Bardzo dobre, wytrzymałe i żadna nie porwała mi się. Raz miałem kupione Mayday, to rwały się na potęge. Od kilku lat tylko kupuje rebele premium, ale zaczynam zauważać, że też lubią puszczać w miejscu zgrzewu.
Mam na sprzedaż dodatki do Rallyman GT. Pakiet samochodzików klasy GT4 (zdjęta folia zewnętrzna). Mistrzostwa Drużynowe (fabrycznie zafoliowane).
ODPOWIEDZ