The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Confidential
Posty: 171
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Confidential »

Czy pojawiły się jakieś nowe informacje a propos ukazania się gry w Polsce? Jedyne co wiem, to że ma ten tytuł wydać Galakta, ale nie mam pojęcia kiedy (a MUSZĘ wiedzieć). :(
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: yarzab »

Termin dostawy z KS, to niby grudzień, ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich wersji językowych. Do tego trzeba doliczyć ewentualne opóźnienia i fakt, że wersja sklepowa może być dostępna dopiero po rozesłaniu gry do wszystkich wspierających.
Podsumowując: moim zdaniem najwcześniej wiosna 2022. :wink:
Confidential
Posty: 171
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Confidential »

yarzab pisze: 26 kwie 2021, 16:05 Termin dostawy z KS, to niby grudzień, ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich wersji językowych. Do tego trzeba doliczyć ewentualne opóźnienia i fakt, że wersja sklepowa może być dostępna dopiero po rozesłaniu gry do wszystkich wspierających.
Podsumowując: moim zdaniem najwcześniej wiosna 2022. :wink:
Smuci mnie, że tyle czasu będę musiał czekać. :(
Dzięki za info.
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 92
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 61 times
Been thanked: 26 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: shahiye »

Dzis premiera, a w eterze straszna cisza... Brak recenzji, opinii, nawet reklam :)
Ktos zakupil i moze sie podzielic pierwszymi wrazeniami?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: KubaP »

Też łaknę wrażeń graczek i graczy, podzielcie się!
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1026
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 186 times
Been thanked: 433 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: karmazynowy »

KubaP pisze: 20 kwie 2022, 17:33 Też łaknę wrażeń graczek i graczy, podzielcie się!
I podejrzewam, że jeszcze przez chwilę będzie cicho dopóki nasze KSy nie spłyną... :cry:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
lemon_curry
Posty: 288
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 54 times
Been thanked: 24 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: lemon_curry »

Ja już popitalam w gierke :D


Obrazek

Kupione przed miesiacem na stronie Galakty
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: jediwolf »

Kurde, ta strategia wygrywająca trochę słabo :/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

jediwolf pisze: 24 kwie 2022, 16:17 Kurde, ta strategia wygrywająca trochę słabo :/
Z jednej strony tak. Z drugiej, jak się ją zna, to można próbować jej zapobiec (też jest to trochę losowe, ale ma sporą szansę zadziałać). Po drugie to nie jest tak, że jeśli Obcy jej nie zastosuje to nie ma szans wygrać. To po prostu ścieżka, która jak odpali, kończy grę nawet w trzeciej rundzie (jak wejdzie na początku). I im dalej, tym ciężej ją uruchomić.
NetCop
Posty: 61
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: NetCop »

U mnie już po pierwszej partii na 6 osób, graliśmy około 2h z tłumaczeniem zasad. Na razie odczucia są mieszane, może coś źle graliśmy. Skończyliśmy grę gdzie wszyscy byli obcymi (ukrytymi), to chyba tak nie powinno zadziałać? Może pechowe ułożenie żetonów testów krwi, nie trafił nam się ani jeden dobry, a wyciągnęliśmy ich w trakcie 12 sztuk, więc nie zrobiliśmy ani jednego testu.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 618
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 101 times
Been thanked: 85 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gab »

Gambit pisze: 24 kwie 2022, 14:05 Kilka słów ode mnie.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Świetny materiał, dzięki Tobie utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru prezentu urodzinowego. Dzięki!
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 301
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Bruno555 »

Gambit pisze: 24 kwie 2022, 16:41
jediwolf pisze: 24 kwie 2022, 16:17 Kurde, ta strategia wygrywająca trochę słabo :/
Z jednej strony tak. Z drugiej, jak się ją zna, to można próbować jej zapobiec (też jest to trochę losowe, ale ma sporą szansę zadziałać). Po drugie to nie jest tak, że jeśli Obcy jej nie zastosuje to nie ma szans wygrać. To po prostu ścieżka, która jak odpali, kończy grę nawet w trzeciej rundzie (jak wejdzie na początku). I im dalej, tym ciężej ją uruchomić.
Chyba wiem o jaką strategię wygrywającą chodzi. Gambicie potwierdź jeśli o to chodzi:
Spoiler:
Zgodzę się z krytyką iż sabotaż w niektórych pomieszczeniach jest zbyt słabiutki i nie wyrządza dużo krzywdy ludziom.
Laboratorium chyba jest najgorsze pod tym względem - odrzuć 1 zielony test krwi (w torbie jest aż 10 testów na 25 żetonów na 5 graczy).
Zbrojownia - odrzuć losowo 1 kartę. No cóż, skoro losowo to prawdopodobieństwo się nie zmienia, bo może być pechowo i odpadnie miotacz ognia albo jakiś słabiutki nóż, tym samym zwiększając szanse że następnym razem będzie miotacz.
Zawsze można grać żeby odzrucać 2 testy/karty.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

Bruno555 pisze: 24 kwie 2022, 19:41 Chyba wiem o jaką strategię wygrywającą chodzi. Gambicie potwierdź jeśli o to chodzi
Potwierdzam. I jak widzisz w tym niefajnym przypadku, kiedy Obcy jest liderem, to można całować się w odpowiednie elementy ciała na do widzenia :)
gogovsky
Posty: 2235
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 468 times
Been thanked: 514 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: gogovsky »

Właśnie dlatego BSG jest od 14 lat jest na tronie i nigdzie się ie wybiera :p Z ciekawości po ilu grach odkryliście to combo?:p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3038
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 576 times
Been thanked: 239 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: DarkSide »

Gambit pisze: 24 kwie 2022, 19:46
Bruno555 pisze: 24 kwie 2022, 19:41 Chyba wiem o jaką strategię wygrywającą chodzi. Gambicie potwierdź jeśli o to chodzi
Potwierdzam. I jak widzisz w tym niefajnym przypadku, kiedy Obcy jest liderem, to można całować się w odpowiednie elementy ciała na do widzenia :)
Trochę wcześniej czytałem o tym na BGG i byłem ciekaw czy w recenzji wypłynie ta kwestia :wink:
Gambit: czy masz jakiś pomysł na oficjalny upgrade jaki mógłbyś zaproponować autorom, który to zredukowałby (najlepiej do zera) szanse na przeprowadzenie takiej strategii wygrywającej? Nie chodzi o same przeciwdziałania w ramach zasad, tylko jakąś sensowną korektę reguł. :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

DarkSide pisze: 24 kwie 2022, 21:15
Gambit pisze: 24 kwie 2022, 19:46
Bruno555 pisze: 24 kwie 2022, 19:41 Chyba wiem o jaką strategię wygrywającą chodzi. Gambicie potwierdź jeśli o to chodzi
Potwierdzam. I jak widzisz w tym niefajnym przypadku, kiedy Obcy jest liderem, to można całować się w odpowiednie elementy ciała na do widzenia :)
Trochę wcześniej czytałem o tym na BGG i byłem ciekaw czy w recenzji wypłynie ta kwestia :wink:
Gambit: czy masz jakiś pomysł na oficjalny upgrade jaki mógłbyś zaproponować autorom, który to zredukowałby (najlepiej do zera) szanse na przeprowadzenie takiej strategii wygrywającej? Nie chodzi o same przeciwdziałania w ramach zasad, tylko jakąś sensowną korektę reguł. :roll:
Mam w zasadzie tylko jeden pomysł. Ten, który od razu podpowiada logika. :)
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: SwistakCZC »

Śledziłem temat żeby zobaczyć oceny bo zastanawiam się czy kupić unfathomable czy the thing. The Thing może być lepszy? (Pomijając jedną strategię zwycięska obcych).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

SwistakCZC pisze: 25 kwie 2022, 10:36 Śledziłem temat żeby zobaczyć oceny bo zastanawiam się czy kupić unfathomable czy the thing. The Thing może być lepszy? (Pomijając jedną strategię zwycięska obcych).
Ja wolę The Thing.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4508
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

Gambit pisze: 25 kwie 2022, 10:54
SwistakCZC pisze: 25 kwie 2022, 10:36 Śledziłem temat żeby zobaczyć oceny bo zastanawiam się czy kupić unfathomable czy the thing. The Thing może być lepszy? (Pomijając jedną strategię zwycięska obcych).
Ja wolę The Thing.
Nie oglądałem jeszcze twojej recenzji, bo nie było wolnej chwili (ale nadrobię!). Byłbyś taki miły i zrobił małe porównanie obu gier? Bo mam Odmęty Grozy i jestem ciekawy czy The Thing też warto mieć w kolekcji. No chyba, że już takie coś jest w filmie to obejrzę ;)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

Hardkor pisze: 25 kwie 2022, 11:07
Gambit pisze: 25 kwie 2022, 10:54
SwistakCZC pisze: 25 kwie 2022, 10:36 Śledziłem temat żeby zobaczyć oceny bo zastanawiam się czy kupić unfathomable czy the thing. The Thing może być lepszy? (Pomijając jedną strategię zwycięska obcych).
Ja wolę The Thing.
Nie oglądałem jeszcze twojej recenzji, bo nie było wolnej chwili (ale nadrobię!). Byłbyś taki miły i zrobił małe porównanie obu gier? Bo mam Odmęty Grozy i jestem ciekawy czy The Thing też warto mieć w kolekcji. No chyba, że już takie coś jest w filmie to obejrzę ;)
Nie porównywałem tych dwóch gier w materiale. Dla mnie po prostu w The Thing jest bardziej namacalny klimat podejrzeń, braku zaufania i strachu przed innym graczem. W Odmętach nie wiesz kto jest "zły", ale wiesz, że jak skumasz, kto jest dobry, to to się nie zmieni. W The Thing, nawet jeśli po testach wyjdzie, że ktoś jest człowiekiem, to turę później, może już być Obcym. To po prostu bardziej mi siadło i mojej ekipie też. W obie gry, grałem z tą samą ekipą.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4508
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1364 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

Gambit pisze: 25 kwie 2022, 11:15
Hardkor pisze: 25 kwie 2022, 11:07
Gambit pisze: 25 kwie 2022, 10:54

Ja wolę The Thing.
Nie oglądałem jeszcze twojej recenzji, bo nie było wolnej chwili (ale nadrobię!). Byłbyś taki miły i zrobił małe porównanie obu gier? Bo mam Odmęty Grozy i jestem ciekawy czy The Thing też warto mieć w kolekcji. No chyba, że już takie coś jest w filmie to obejrzę ;)
Nie porównywałem tych dwóch gier w materiale. Dla mnie po prostu w The Thing jest bardziej namacalny klimat podejrzeń, braku zaufania i strachu przed innym graczem. W Odmętach nie wiesz kto jest "zły", ale wiesz, że jak skumasz, kto jest dobry, to to się nie zmieni. W The Thing, nawet jeśli po testach wyjdzie, że ktoś jest człowiekiem, to turę później, może już być Obcym. To po prostu bardziej mi siadło i mojej ekipie też. W obie gry, grałem z tą samą ekipą.
O to dzięki za krótką notkę. Among cultists też się ciekawie zapowiada z takich gier, ale na KS jeszcze nie było, a co dopiero do graczy dotrzeć, no i prób od 5 do 8 osób...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

Gambit pisze: 25 kwie 2022, 11:15 W Odmętach nie wiesz kto jest "zły", ale wiesz, że jak skumasz, kto jest dobry, to to się nie zmieni.
Zacytuję sam siebie, bo oczywiście zlamiłem. Tak, w Odmętach sytuacja może się zmienić (w połowie trasy, lub po ujawnieniu się hybrydy i przekazaniu przez nią karty). Ale to dwa konkretne momenty. W The Thing zmiana może nastąpić w każdej turze, co turę :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: RUNner »

U mnie nie ma szans na ekipę większą niż 4 osoby, więc gry do tej pory nie brałem na poważnie. I tutaj pytanie, czy dużo się traci w takim składzie?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

RUNner pisze: 25 kwie 2022, 13:11 U mnie nie ma szans na ekipę większą niż 4 osoby, więc gry do tej pory nie brałem na poważnie. I tutaj pytanie, czy dużo się traci w takim składzie?
1-3 w moich oczach ta gra traci bardzo dużo. To w zasadzie inna gra. W 4 osoby zaskakująco dobrze działa. Jest paranoja, są podejrzenia, jest nieźle.
ODPOWIEDZ