Anachrony - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Anachrony

Post autor: sowacz »

Pan_K pisze: 09 paź 2020, 10:50 Natomiast nie pamiętam żadnej zasady, która nakazywałaby umieszczanie superprojektu w pierwszej kolejności w tym rzędzie, w którym nie masz jeszcze budynków. Moim zdaniem można sobie spokojnie wybrać dowolny rząd, jeśli tylko są w nim dwa puste sloty obok siebie, tak by zmieścił się tam superprojekt. Jak sprawdzę instrukcję, to może zweryfikuję tę opinię.
You may choose the row to place the Superproject if two rows are tied.

Ten fragment sugeruje, że trzeba wybierać spośród rzędów bez żadnych budynków, dopiero jeśli cała pierwsza komuna będzie zapełniona, można wybrać rząd, który ma pierwsze miejsce zajęte.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Anachrony

Post autor: NestorZolo »

Tak. Teraz wszystko nabiera sensu. I patrząc na filmik, superprojekt "ląduje" na "prawej" stronie, ale faktycznie w każdym rzędzie jest już po jednym budynku.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Anachrony

Post autor: Pan_K »

sowacz pisze: 09 paź 2020, 11:04
You may choose the row to place the Superproject if two rows are tied.

Ten fragment sugeruje, że trzeba wybierać spośród rzędów bez żadnych budynków, dopiero jeśli cała pierwsza komuna będzie zapełniona, można wybrać rząd, który ma pierwsze miejsce zajęte.
Nie - ten fragment tego wcale nie sugeruje. Mówi tylko, że jeśli różne rzędy oferują jednakowe warunki, to można wybrać dowolny. Zajrzałem jednak do instrukcji i porównałem z przytaczanym fragmentem erraty i - Wasza konkluzja jest słuszna. W instrukcji i w erracie tym, co potwierdza Waszą interpretację jest zwrot: "(...) leftmost spot on your player board". Które mówi, że warunek "najbardziej z lewej" nie tyle dotyczy konkretnego rzędu, ile całej planszetki, czego nie pamiętałem.

Dodatkowym, wspierającym argumentem jest obrazek w instrukcji.

Wniosek: muszę odświeżyć sobie Anachrony...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Leshy
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2017, 01:28
Has thanked: 2 times

Re: Anachrony

Post autor: Leshy »

Mam jedno głupie pytanie, ponieważ wciąż nie jestem pewien. Przy pierwszych rozgrywkach coś sobie (chyba) uroiłem, że Ewakuacja jest akcją obowiązkową, natomiast teraz nie jestem w stanie znaleźć takiej informacji w instrukcji. Zatem Ewakuacja jest warunkiem wygranej i jeśli się nie ewakuujemy, to automatycznie przegrywamy, a nasze punkty nie mają znaczenia (co fabularnie ma sens), czy po prostu jest zwykłym boosterem?
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Anachrony

Post autor: Tomzaq »

To nie jest akcja obowiązkowa.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Anachrony

Post autor: Pan_K »

Tomzaq pisze: 11 lis 2020, 09:50 To nie jest akcja obowiązkowa.
Nie jest, ale trudno mi sobie wyobrazić, by ktoś nie chciał wziąć bonusów z tej akcji (oczywiście, należy się do tego odpowiednio przygotować wcześniej w trakcie rozgrywki).
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Anachrony

Post autor: Darboh »

Pytanie z typu tych oczywistych aczkolwiek mnie nurtuje. Zajmując pole akcji w Mieście muszę wykonywać akcję?
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Anachrony

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Darboh pisze: 24 lut 2021, 10:42 Pytanie z typu tych oczywistych aczkolwiek mnie nurtuje. Zajmując pole akcji w Mieście muszę wykonywać akcję?

Obrazek
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: suibeom »

Mam pytanie odnośnie modułu "dzień sądu", jakie profity (oprócz punktów z eksperymentów i bida punktów za tor na tym module) daje frakcji doprowadzenie do szybszej zagłady? Zagraliśmy drugi raz i straciliśmy motywację do wyciągania tego modułu, bo nie ma w nim nic, co by motywowało do interesowania się jego akcją (chyba, że coś przeoczyłem).
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: dwaduzepe »

suibeom pisze: 27 maja 2021, 21:07 Mam pytanie odnośnie modułu "dzień sądu", jakie profity (oprócz punktów z eksperymentów i bida punktów za tor na tym module) daje frakcji doprowadzenie do szybszej zagłady? Zagraliśmy drugi raz i straciliśmy motywację do wyciągania tego modułu, bo nie ma w nim nic, co by motywowało do interesowania się jego akcją (chyba, że coś przeoczyłem).
no ktos moze byc gorzej albo w ogole nieprzygotowany do ewakuacji i jak przyspieszysz zaglade to robisz mu kuku:) Dla ogranych w ta gre graczy ten modul swietnie da sie wykorzystywac na wlasna korzysc
Hyakintos
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2020, 00:14
Has thanked: 4 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: Hyakintos »

Cześć,
Otworzyłem niedawno Anachrony (nówka sztuka) i okazało się, że nie ma kości paradoksu... Wydawnictwo już nie ma możliwości dosłania. Muszę zroibc jakiś zamiennik, ale nie wiem, jaki jest rozkład wyników na ściankach kości. Poratujcie proszę...
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: krwlng »

Hyakintos pisze: 26 paź 2021, 23:35 Cześć,
Otworzyłem niedawno Anachrony (nówka sztuka) i okazało się, że nie ma kości paradoksu... Wydawnictwo już nie ma możliwości dosłania. Muszę zroibc jakiś zamiennik, ale nie wiem, jaki jest rozkład wyników na ściankach kości. Poratujcie proszę...
Obrazek
Tak (mniej więcej) wygląda siatka rozkładu symboli paradoksu na kości paradoksu - każdy trójkąt to jeden żeton paradoksu do dobrania.

Spróbuj napisać do Mindclash Games, pomimo tego że Albi porzuciło tę linię to oryginalny wydawca ją dalej rozwijał i wspiera - może będą w stanie pomóc :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: Jareks1985 »

Hyakintos pisze: 26 paź 2021, 23:35 Cześć,
Otworzyłem niedawno Anachrony (nówka sztuka) i okazało się, że nie ma kości paradoksu... Wydawnictwo już nie ma możliwości dosłania. Muszę zroibc jakiś zamiennik, ale nie wiem, jaki jest rozkład wyników na ściankach kości. Poratujcie proszę...
Mindclush dośle bez problemu ta kosć
Awatar użytkownika
BigBadSheep
Posty: 122
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: BigBadSheep »

Hej, jestem zainteresowany Anachrony, z czego to wiem jest to eurasek. Czy w tej grze jest interakcja miedzy graczami czy raczej każdy sobie sam rzepkę skrobie?

w planszostrefa.pl jest możliwość kupienia z dodatkiem, warto w niego od razu zainwestować?
Anachrony Essential Edition (edycja angielska) 289,90 zł
Anachrony: Future Imperfect Anachrony: Future Imperfect 119,90 zł

Czy może raczej warto zainteresować się dodatkami z gamefounda?
https://gamefound.com/projects/mindclas ... ories-3223
jak tak to jakimi :-)
andrzej
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2019, 17:47

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: andrzej »

Cześć. Szukam tłumaczenia PL do PIOINERZY NOWYCH ZIEM moduł.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: Jareks1985 »

andrzej pisze: 21 kwie 2022, 15:03 Cześć. Szukam tłumaczenia PL do PIOINERZY NOWYCH ZIEM moduł.
Jak sie odezwiesz do Albi, powinni Ci udostępnić, mają spolszczoną wersje pdf tego dodatku, wiem bo mi przesłali takiego pdfa.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: detrytusek »

Pytanko. Warunkiem ewakuacji jest np posiadanie 3 elektrowni. Czy superprojekt położony w rzędzie elektrowni liczy się jako 1, 2 a może się nie liczy w ogóle? Jeśli to ostatnie to czy kładąc superprojekt w tym rzędzie eliminuje sobie możliwość dokonania ewakuacji (pomijając jakieś zdolności budynków)?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: SetkiofRaptors »

Nie mam pod ręką instrukcji, ale myśmy grali, że to 2. Tak eliminuje sobie możliwość zrobienia ewakuacji.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: detrytusek »

Chodziło mi o to czy aby superprojekt położony w rzędzie np elektrowni nie jest liczony jakbym miał 2 elektrownie? A może 1? A może jednak 0? 0 by skutkowało brakiem możliwości spełnienia warunku ewakuacji.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: kastration »

detrytusek pisze: 05 lip 2022, 15:13 Chodziło mi o to czy aby superprojekt położony w rzędzie np elektrowni nie jest liczony jakbym miał 2 elektrownie? A może 1? A może jednak 0? 0 by skutkowało brakiem możliwości spełnienia warunku ewakuacji.
Liczy się jako zajęcie dwóch miejsc, ale jeśli budujesz go w rzędzie, który jest kluczowy dla ewakuacji, to... sam prosisz się o kłopoty punktowe, bo zablokujesz sobie miejsca na wymagane typy budynków :D
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: ZygfrydDeLowe »

2a. Do superprojects count towards the base conditions that require 3 of a building type?
A. No. You must build three of that building type.
Z wątku FAQ - opracowanego na podstawie odpowiedzi Davida Turczi (gdzieś jest osobno na bgg, jeśli ktoś chce drążyć głębiej)
tomasz987
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2019, 22:56
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: tomasz987 »

Hej.
Czy powstała oficjalna polska instrukcja do Anachrony: Fractures of Time? Jedyne co znalazłem to wersja nieoficjalna wersja beta na BGG. Czy można liczyć na coś więcej?
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: SetkiofRaptors »

Mam pytanie raczej już dla wyjadaczy, dotyczy karty w Module Quantum Loops. Na bgg ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Chodzi o kartę
Interdimensional Espionage (Chip): Look at the top 5 tiles
of the unused Superproject stack. Select one to keep on the
Quantum Loop card, and shuffle the others into the stack.
For the rest of the game, you (and only you) may build this
Superproject during any Construct Action in addition to that
Action’s normal effect. You still have to pay the cost of the
Superproject but with a discount of 1 Titanium (regardless
of the Worker you used to take the Construct Action).
If you return the Quantum Loop card before building the
Superproject, shuffle the Superproject back into the stack.
Pierwsza część dla mnie w zupełności zrozumiała. Wybieram w jej wyniku 1 Superprojekt który ląduje na tej karcie.

Teraz napiszę jak interpretuje drugą część:

" may build this Superproject during any Construct Action in addition to that
Action’s normal effect." - to oznacza, że ten superprojekt mogę wybudować przy okazji dowolnej akcji budowy (np. meche'm na planszy głównej, ale także z innych różnych efektów gry które odpalają Akcję Budowy np. ekspedycji z modułu Pionierów). Mogę to zrobić "during" więc mogę zarówno wybudować najpierw superprojekt z karty jak i odwrotnie, najpierw przeprowadzić normalną akcję budowy a potem wybudować superprojekt z karty.

Sprawa się robi bardziej skomplikowana gdy zaczniemy rozważać jak liczyć zniżki - tzn skomplikowana dla innych bo wydaje mi się, że moje rozumowanie i sama grafika na karcie wskazuje co innego niż np ludzie na bgg sugerują.

Ja uważam, że to co faktycznie się dzieje to akcja Budowy powoduje MOGĘ wykorzystać efekt tej karty by wykonać DRUGĄ akcję budowy tylko tego Superprojektu za -1T. A więc jest to zupełnie niezależne od tego jakiego użyłem workera do pierwszej akcji (jeśli w ogóle, bo przecież są efekty w grze które po prostu pozwalają na odpalenie akcji budowy bez wysyłania jakiegokolwiek exosuita). A więc ew. zniżka za Inżyniera/Geniusza liczy się tylko przy rozpatrywaniu akcji głównej. Ta dodatkowa akcja ma twardą zniżkę -1T i nic więcej.

Dodatkowo, uważam, że nie mogę wykonać tej budowy z pola budowy na planszy głównej, jeśli nie wykonuje głównej części akcji (czyli wybudować wyłącznie mojego superprojektu z karty Quantum Loop). Dlaczego? Bo jeśli dobrze pamietam pola na planszy głównej nie można zająć i nie wykonać jego akcji (zakaz złośliwego blokowania mimo, że sam nic nie zrobisz). A tutaj wyraźnie jest napisane ponadto "in addition". Muszę muszę przeprowadzać akcję Budowy, aby odpalić drugą budowę, o. A co w przypadku gdy nie wysyłam exosuita tylko wykonuje to z innego efektu? Tutaj już bym homerulował, i uznał, że mogę, choć rozumiem argumenty za obiema interpretacjami.

Jak jest u was? Jak to interpretujecie?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Anachrony - pytania i wątpliwości

Post autor: Ushi »

Elektrownia umożliwia przesuniecie znacznika skupienia na kafle wcześniejszych er. Kiedy ten znacznik skupienia wraca na aktualną erę ?
Cantona
Posty: 42
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Anachrony

Post autor: Cantona »

Pan_K pisze: 09 paź 2020, 12:05
sowacz pisze: 09 paź 2020, 11:04
You may choose the row to place the Superproject if two rows are tied.

Ten fragment sugeruje, że trzeba wybierać spośród rzędów bez żadnych budynków, dopiero jeśli cała pierwsza komuna będzie zapełniona, można wybrać rząd, który ma pierwsze miejsce zajęte.
Nie - ten fragment tego wcale nie sugeruje. Mówi tylko, że jeśli różne rzędy oferują jednakowe warunki, to można wybrać dowolny. Zajrzałem jednak do instrukcji i porównałem z przytaczanym fragmentem erraty i - Wasza konkluzja jest słuszna. W instrukcji i w erracie tym, co potwierdza Waszą interpretację jest zwrot: "(...) leftmost spot on your player board". Które mówi, że warunek "najbardziej z lewej" nie tyle dotyczy konkretnego rzędu, ile całej planszetki, czego nie pamiętałem.

Dodatkowym, wspierającym argumentem jest obrazek w instrukcji.

Wniosek: muszę odświeżyć sobie Anachrony...

Moim zdaniem Ty tutaj błędnie interpretujesz, kolega sowacz poprawnie, ale najważniejsze, że wiemy jak kłaść superprojekty:)
ODPOWIEDZ