Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

sasquach pisze: 27 kwie 2022, 22:07
brazylianwisnia pisze: 27 kwie 2022, 19:52 Nie jest to tak uniwersalna strategia jak pozostałe 4 dlatego wymaga by okoliczności na planszy były sprzyjające aby wygrać.
Kumam, że są krowy (kowboje), kolej (inżynierowie) i budynki (rzemieślnicy). A jaka jest czwarta?
Na niebezpieczeństwa - zbieranie niebezpieczeństw, budowa na ryzykownych ścieżkach, cele.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Fojtu pisze: 27 kwie 2022, 21:47
brazylianwisnia pisze: 27 kwie 2022, 19:52
Fojtu pisze: 27 kwie 2022, 09:46 Wiele dyskusji na forum było o trashowaniu, ale niestety na razie chyba nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jego temat. Grałem jedną partię gdzie ktoś mocno poszedł w tą strategię i wywalił bardzo dużo kart startowych, ale nie wyszło z tego nic sensownego. Mi się zdarzyło wywalić jedną czy dwie karty, ale problem jest w tym, że mimo +$1 zamiast -$1 dalej osobiście nie priorytetyzuję zdejmowania tego dysku. Muszę się przemóc i po prostu to kiedyś zagrać na ślepo i zobaczymy co wyjdzie.
Trashowanie nie może być od tak se. Jest to wymagająca strategia która wymaga specyficznych warunków poczatkowych by była skuteczna. Niezbędny jest wariant z nowymi krowami. Główna idea tej strategii jest aby tak wywalic kart żeby mieć właściwie rękę dostawy i ewentualnie 1-2 karty na odrzucenie po drodze. Zakłada ona ze dzięki temu 3-4 ostatnie dostawy gnamy na maksymalny zasięg ruchu(odblokowujemy) i dostarczamy do lokacji 18. Tutaj niezbędny wręcz jest wariant z nowymi krowami bo dzięki temu mamy znacznie lepsze możliwości budowy ręki 18 na 5 kartach. Konieczne jest żeby na pierwszej stacji był żeton dający na koniec gry punkty za parę celów bo to jest dla nas kilkanaście pkt ekstra. Trzeba też zgarnac 2-4 cele dostawy do Nowego jorku dzięki którym nie dość że dodatkowo zapunktujemu za dostawy to dzięki ich akcji za zagranie trashujemy karty bez zatrzymywania(to bardzo ważne bo nie można trącić za dużo tempa). No i jakieś inne cele jak np konkretne krowy tak żeby finalnie te 6 celi mieć zagranych.
Nie jest to tak uniwersalna strategia jak pozostałe 4 dlatego wymaga by okoliczności na planszy były sprzyjające aby wygrać.
Ja ogólnie nie grałem z nowymi, więc ciężko mi się wypowiadać. Część osób mówiła, że już w starej wersji trashowanie było sensowną strategią z czym absolutnie się nie zgadzam.
Co do warunków które wypisujesz to mam wrażenie, że są lekko utopijne - musisz mieć nowe krowy, musisz zgarnąć żeton z pktami za cele, muszą wyjść cele na NY. Trochę dla mnie dużo tych warunków, szczególnie że mam wrażenie w nowej wersji trudniej jest zapanować nad tym kto zgarnia stację a dodatkowo jeżeli chcemy trashować to jest jeszcze trudniej bo nie mamy popchnięcia z akcji pomocniczych (albo trashujemy później, ale to brzmi jak za późno).
To nie jest tak że utopijne. Po setupie zawsze jest jakaś najmocniejsza strategia. Najczęściej będzie to ktoras z innych strategii ale raz na jakiś czas szanse będzie miało trashowanie. Jeśli żeton za cele leży to raczej nikt inny nie będzie go chciał zgarnac. Ta strategia była testowana przez dobrych graczy już na starej wersji i udawało się wygrawac sporadycznie z innymi mocnymi graczami. Teraz została mocno wzmocniona w nowej wersji więc tym bardziej ma sens. Trashujemy dopiero po zgarnieciu pierwszej stacji czyli od drugiego obiegu a pierwszy obieg będzie bardzo powolny. Cel jest taki by 4,5,6 a gdy inni grają wolno to i 7 dostawa była do Nowego Jorku(przy szczęściu 3cia może też się udać). Wszystko przed to jest setup.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

brazylianwisnia pisze: 27 kwie 2022, 23:00 To nie jest tak że utopijne. Po setupie zawsze jest jakaś najmocniejsza strategia. Najczęściej będzie to ktoras z innych strategii ale raz na jakiś czas szanse będzie miało trashowanie. Jeśli żeton za cele leży to raczej nikt inny nie będzie go chciał zgarnac. Ta strategia była testowana przez dobrych graczy już na starej wersji i udawało się wygrawac sporadycznie z innymi mocnymi graczami. Teraz została mocno wzmocniona w nowej wersji więc tym bardziej ma sens. Trashujemy dopiero po zgarnieciu pierwszej stacji czyli od drugiego obiegu a pierwszy obieg będzie bardzo powolny. Cel jest taki by 4,5,6 a gdy inni grają wolno to i 7 dostawa była do Nowego Jorku(przy szczęściu 3cia może też się udać). Wszystko przed to jest setup.
Masz jakiś ciekawy tekst na ten temat/relację z gier? Ja czytając cokolwiek/grając w turnieju nigdy nie widziałem, żeby ktoś coś takiego próbował.

Dla mnie jest kilka rzeczy, co do których mocno miałbym wątpliwości:
1. Jeżeli ściągasz dyski z trashowania, to znaczy, że nie ściągasz z ruchu kolejką. Bez tego najczęściej jest bardzo ciężko wziąć w early game jakąkolwiek stację.
2. Stacja z celami jest bardzo dobra niezależnie od strategii, bo 1 stały cert wzięty w early procentuje grubo całą grę, a do tego w zasadzie zawsze daje minimum 3 punkty. Chyba nigdy nie miałem sytuacji, że ktoś go po prostu pominął. W sumie tak jest z każdą stacja dającą cert jeżeli jest pierwsza, robi się minigierka kto to ukradnie
3. Nie bardzo widzę trzeciej dostawy do NY, już matematycznie nie bardzo mi się to składa w samej podstawce. Skąd chcesz mieć 18 w sumie w trzecim obiegu? 3+1 certy daje 14 z krów, to nawet na 5 kartach wydaje się niemożliwe. Nawet w czwartej dostawie może jest to możliwe na papierze, ale nie bardzo widzę to w praktyce.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Fojtu pisze: 28 kwie 2022, 08:29
brazylianwisnia pisze: 27 kwie 2022, 23:00 To nie jest tak że utopijne. Po setupie zawsze jest jakaś najmocniejsza strategia. Najczęściej będzie to ktoras z innych strategii ale raz na jakiś czas szanse będzie miało trashowanie. Jeśli żeton za cele leży to raczej nikt inny nie będzie go chciał zgarnac. Ta strategia była testowana przez dobrych graczy już na starej wersji i udawało się wygrawac sporadycznie z innymi mocnymi graczami. Teraz została mocno wzmocniona w nowej wersji więc tym bardziej ma sens. Trashujemy dopiero po zgarnieciu pierwszej stacji czyli od drugiego obiegu a pierwszy obieg będzie bardzo powolny. Cel jest taki by 4,5,6 a gdy inni grają wolno to i 7 dostawa była do Nowego Jorku(przy szczęściu 3cia może też się udać). Wszystko przed to jest setup.
Masz jakiś ciekawy tekst na ten temat/relację z gier? Ja czytając cokolwiek/grając w turnieju nigdy nie widziałem, żeby ktoś coś takiego próbował.

Dla mnie jest kilka rzeczy, co do których mocno miałbym wątpliwości:
1. Jeżeli ściągasz dyski z trashowania, to znaczy, że nie ściągasz z ruchu kolejką. Bez tego najczęściej jest bardzo ciężko wziąć w early game jakąkolwiek stację.
2. Stacja z celami jest bardzo dobra niezależnie od strategii, bo 1 stały cert wzięty w early procentuje grubo całą grę, a do tego w zasadzie zawsze daje minimum 3 punkty. Chyba nigdy nie miałem sytuacji, że ktoś go po prostu pominął. W sumie tak jest z każdą stacja dającą cert jeżeli jest pierwsza, robi się minigierka kto to ukradnie
3. Nie bardzo widzę trzeciej dostawy do NY, już matematycznie nie bardzo mi się to składa w samej podstawce. Skąd chcesz mieć 18 w sumie w trzecim obiegu? 3+1 certy daje 14 z krów, to nawet na 5 kartach wydaje się niemożliwe. Nawet w czwartej dostawie może jest to możliwe na papierze, ale nie bardzo widzę to w praktyce.
Ten żeton nie ma certa tylko podnieś bandyte/hazard a poświęcenie dla niego pracownika w early game to trochę ból.
Trzecia dostawę się da choć jest trudno. Musiałbyś mieć 5,3,3,3,2 i 2 certy czy np 2 5tki 5/4 itd. Mało prawdopodobne ale nie jest to założeniem strategii. Co ważne to każda krowa zakupiona w 3cim obiegu praktycznie odrazu trafia Ci do ręki.

Tutaj gosc opisał w pierwszej edycji gdzie ta strategia była duuuzo słabsza. Teraz jednak dodatkowa kasa z trashowanie na zakup krów i obecność pomarańczowych mocno polepszają ta strategie. Gosc sugeruje kupno inżyniera na start co rzeczywiście może być lepsza opcja.

Tak jak pisałem - to nie jest mega strategia. Słabsza od pozostałych ale jak sytuacja przed gra ułoży się pomyślnie dla trashowania to warto spróbować dla urozmaicenia bo wtedy szanse wygrać są spore i jest to coś innego.

Następnym razem polecam zrobić idealny setup pod tą strategie i przetestować w praktyce.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2022, 09:39 przez brazylianwisnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

brazylianwisnia pisze: 28 kwie 2022, 09:11 Ten żeton nie ma certa tylko podnieś bandyte/hazard a poświęcenie dla niego pracownika w early game to trochę ból.
Trzecia dostawę się dać choć jest trudno. Musiałbyś mieć 5,3,3,3,2 albo i 2 certy czy np 2 5tki 5/4 itd. Mało prawdopodobne ale nie jest to założeniem strategii. Co ważne to każda krowa zakupiona w 3cim obiegu praktycznie odrazu trafia Ci do ręki.

Tutaj gosc opisał w pierwszej edycji gdzie ta strategia była duuuzo słabsza. Teraz jednak dodatkowa kasa z trashowanie na zakup krów i obecność pomarańczowych mocno polepszają ta strategie. Gosc sugeruje kupno inżyniera na start co rzeczywiście może być lepsza opcja.

Tak jak pisałem - to nie jest mega strategia. Słabsza od pozostałych ale jak sytuacja przed gra ułoży się pomyślnie dla trashowania to warto spróbować dla urozmaicenia bo wtedy szanse wygrać są spore i jest to coś innego.

Następnym razem polecam zrobić idealny setup pod tą strategie i przetestować w praktyce.
Faktycznie, nie ten żeton.

Czytanka ciekawa, ale mam podobne wrażenie co pierwsza osoba:
what you describe is so incredibly specific that it would better fit in an analysis of a specific playthrough
Na pewno w nowej wersji może to zadziałać lepiej z racji spadku tempa gry na początek i ekstra kasie z trashowania, ale to jest ogólnie mam wrażenie bardzo niszowe.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Różnica jest spora bo pomarańczowe krowy i ta kasa boostuja ładnie. Do tego nerf Kansas spowalnia też reszte. To jest poprostu strategia ktora raz na kilkanaście partii jest do zrealizowania ale co najważniejsze wiesz to przed partia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Leinadus »

Leinadus pisze: 26 kwie 2022, 15:08 Dostałem odpowiedź z Lacerty
Dziękujemy za wiadomość. W sprawie koloru kart nie jesteśmy w stanie nic zrobić, karty zostały tak wyprodukowane przez oryginalnego wydawcę, we wszystkich nakładach gry na świecie. Zgłosiliśmy ten fakt producentowi, gra została wyprodukowana na licencji. Nic więcej, poza zgłoszeniem tego faktu producentowi, nie możemy zrobić. Mamy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na radość z grania.
Oczywiście tego tak nie zostawię
Po stanowczym mailu dostałem informację, że karty zostaną do mnie dosłane.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: lotheg »

Moje wrażenia po pierwszej partii w nową wersję wczoraj. Nie jestem takim wyjadaczem GWT jak koledzy niektórzy powyżej, bo łącznie mam na koncie tylko 11 rozgrywek.

Wg mnie jeśli ktoś ma starą to nie ma sensu wymieniać...nowa jest bardziej kolorowa, ładna, miejsca na budynki z lasem dodatkowo zaznaczone są ikonką lasu, ale np. ścieżki prowadzące między budynkami są blade, słabo widoczne i mogą być mylące. Jednak najgorszą rzeczą jest zamiana tipi na bandytów...MA-SA-KRA...żetony bandytów wyglądają jak pracownicy (kowboje, kolejarze itd) i się mylą strasznie, każdy z nas próbował wczoraj dokładać bandytę na tor pracowników.
Mechanicznie: pomysł z jałówką, która może urosnąć całkiem ciekawy...trzeba trochę więcej zainwestować w krowę o wartości tylko 2, ale mi potem wyrosła ona do 4 i potem do 5, więc miałem krowę o wartości 5 za 5 pkt mimo, że żadnej powyżej trójki nie kupiłem na targu standardowo.
Kansas daje 2 kasy mniej, ale ja i tak tam poszedłem...wiem, że wymiatacze mieli strategię, że chodzi się tam po kilka razy, ale ja zazwyczaj robiłem to tylko raz i to, że daje to o 2 mniej kasy nie zniechęca mnie.
Bandyci, czyli dawne tipi daje więcej kasy, nie ma tej minusowej, więc opłaca się brać jeszcze bardziej. Dodatkowo jest ten żetonik wymiany kart, który 2 razy wykorzystałem i przydał się, fajne urozmaicenie. Dochodzi do tego parę modyfikacji na budynkach czy bonusów z miast, do których się dojechało, ale to szczegóły dla nie-wyjadaczy ;)
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: MichalCh132 »

Leinadus pisze: 28 kwie 2022, 16:51
Leinadus pisze: 26 kwie 2022, 15:08 Dostałem odpowiedź z Lacerty
Dziękujemy za wiadomość. W sprawie koloru kart nie jesteśmy w stanie nic zrobić, karty zostały tak wyprodukowane przez oryginalnego wydawcę, we wszystkich nakładach gry na świecie. Zgłosiliśmy ten fakt producentowi, gra została wyprodukowana na licencji. Nic więcej, poza zgłoszeniem tego faktu producentowi, nie możemy zrobić. Mamy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na radość z grania.
Oczywiście tego tak nie zostawię
Po stanowczym mailu dostałem informację, że karty zostaną do mnie dosłane.
U mnie ta sama sytuacja, po drugim mailu odpisali, że podeślą karty. Troche słabo, że trzeba się tak dopominać o prawidłowo wykonane komponenty - już po pierwszym emailu ze zgłoszonym problemem powinni wysłać talię, a nie pisać teksty typu "Nic nie mozemy z tym zrobić, mamy nadzieje że źle wydrukowane karty nie wpłyną na radość z rozgrywki" :roll:
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: crazygandalf »

U nas na kanale pojawiła się dwuosobowa rozgrywka w drugą edycję. Pokazujemy jak się w to gra, jakie są nasze wrażenie i jakie są różnice w stosunku do pierwszej edycji. Polecamy.
https://youtu.be/ENdUW0vSxxo
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: MichalCh132 »

Dziś przyjechały poprawione karty od Lacerty, wszystkie nowe są w porządku :D. Jeśli ktoś z Was ma jeszcze problem z różnymi rewersami kart, polecam się ich podpytać o dosłanie prawidłowo wydrukowanych.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: litk »

Dziś przyjechały poprawione karty od Lacerty, wszystkie nowe są w porządku :D. Jeśli ktoś z Was ma jeszcze problem z różnymi rewersami kart, polecam się ich podpytać o dosłanie prawidłowo wydrukowanych.
Hej a możesz powiedzieć o jakie karty chodzi i ile ich jest, bo swojego egzemplarzu nie otwierałem, miał to być prezent pod choinkę :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: ave.crux »

litk pisze: 09 maja 2022, 02:46 Hej a możesz powiedzieć o jakie karty chodzi i ile ich jest, bo swojego egzemplarzu nie otwierałem, miał to być prezent pod choinkę :)
Są egzemplarze(lub gracze), którzy widzą inny rewers kart krów i kompletnie nie mogą w tę grę grać przez to, bo wiedzą jaką krowę dociągną. Tymczasem ja szary gracz euro nie mam czasu na oglądanie rewersu w tej grze i już 5-ta partia, a dalej zapominam zwrócić uwagę i przyglądać się rewersom przez co kompletnie nie mogę sobie popsuć gry.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Fojtu »

Tak przy okazji wrzucę, że możliwe, że będzie liga:
viewtopic.php?p=1468536#p1468536
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: MichalCh132 »

litk pisze: 09 maja 2022, 02:46
Dziś przyjechały poprawione karty od Lacerty, wszystkie nowe są w porządku :D. Jeśli ktoś z Was ma jeszcze problem z różnymi rewersami kart, polecam się ich podpytać o dosłanie prawidłowo wydrukowanych.
Hej a możesz powiedzieć o jakie karty chodzi i ile ich jest, bo swojego egzemplarzu nie otwierałem, miał to być prezent pod choinkę :)
Kilka stron wcześniej napisałem dokładnie jakie karty u mnie miały zółte rewersy i wrzuciłem też fotkę jak to wygląda. Są to raczej z tego co widzę pojedyńcze przypadki bo tylko kilka osób miało ten sam problem co ja, wiec bardzo prawdopodobne, że masz wszystkie identyczne :wink:
Awatar użytkownika
SoloGram
Posty: 89
Rejestracja: 28 kwie 2021, 11:27
Has thanked: 46 times
Been thanked: 82 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: SoloGram »

A u mnie na kanale wleciała właśnie pełna rozgrywka solo z zasadami gry w starą, ale nadal świetnie działającą wersję GWT z wirtualnym graczem od Mautomy. Wymianę na nową uznaję za bezsensowną, w dodatku to właśnie pierwsza wersja jest mi bliższa graficznie. Porównajcie i oceńcie sami :)
Zapraszam na rozgrywki w gry planszowe solo:
SoloGram na YouTube
SoloGram na Facebook
SoloGram
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Kal-El83 »

Uszanowanko
W ogóle nie miałem tej gry na radarze, a przez tematykę to nawet nie tykałem żadnych linków z tym tytułem związanych, ale ... z rozpędu śledzenia Twojego kanału (@up) włączyłem i ta rozgrywka wygląda na naprawdę przyjemną opcję na rozprostowanie zwojów :mrgreen:
Zaczynam się zastanawiać nad ewentualnym zakupem i tak jak przejrzałem pobieżnie wątek nasuwają mi się dwa pytania:
1. Czy druga edycja dla świeżaka będzie lepszym wyborem ? (Trochę tak wnioskuję z poprzednich wpisów)
2. Podbijam pytanie o automę, czy śmiga tak gładko jak ta (zaprezentowana) z pierwszej wersji ?

PS. @up Bardzo mi się podoba sposób prezentowania Twoich rozgrywek solo. Dziękuję z tę robotę i aby kanał się dobrze rozwijał ! :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
brucewayne0
Posty: 49
Rejestracja: 01 mar 2021, 19:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brucewayne0 »

Azazelek pisze: 18 maja 2022, 14:51 2. Podbijam pytanie o automę, czy śmiga tak gładko jak ta (zaprezentowana) z pierwszej wersji ?
W 1-szą wersję nie grałem, więc nie mam porównania. W 2-iej automa działa bardzo sprawnie, czy to przy grze solo, czy też jako dodatkowy gracz przy grze 2-osobowej. Ma 3 poziomy trudności, więc można dostosować jej trudność pod siebie. Na razie kilka razy ograna na normalnym i wygrać z nią nie jest łatwo.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Abizaas »

Czy ktoś z Was koszulkował karty? Z tego co widzę, to nie zmieszczą się w podstawowym insercie, więc zastanawiam się czy wolę insert czy zakoszulkowane karty :?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: poxi »

Abizaas pisze: 18 maja 2022, 18:25 Czy ktoś z Was koszulkował karty? Z tego co widzę, to nie zmieszczą się w podstawowym insercie, więc zastanawiam się czy wolę insert czy zakoszulkowane karty :?
Nie wyobrażam sobie nie koszulkować deckbuildera.
Zakoszulkowane karty nie zmieszczą się w miejscach na nie przygotowanych, ale da się przeorganizować komponenty tak, by pudełko się gładko zamknęło ze wszystkim w środku.
Wypraskę wywalę dopiero po zakupie dodatku i insertu na komplet.
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: jozef.k »

Jak kupiłem koszulki premium i ich nie zakładam ze względu na to, że się nie zmieszczą. Czekam, aż ktoś wypuści dedykowany insert... Szkoda bo ten z gry, moim zdaniem jest całkiem niezły, tylko te karty...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Otorek »

Insert to taka porażka, że póki co pociąłem go nożykiem, żeby weszły karty w koszulkach premium. Nie spełnia on żadnej funkcji, bo przygotowania gry też nie ułatwia. Pozostaje czekać na normalny insert, który uwzględni dodatek.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Abizaas »

Szkoda zachodu z tym insertem bo tak czy siak jest słabo zaprojektowany, nie ułatwia rozkładania gry, nawet miałem problemy z zmieszczeniem tego wszystkiego do pudełka. Ja chyba go wywalam i pakuję wszystko w pudełeczka/folie, szkoda zachodu. Mam nadzieję że reDrewno wypuści insert jak wyjdzie dodatek.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: SetkiofRaptors »

Ja zrobiłem coś dziwnego... i tak nie trzymam żetonów z zasobów Kansas City w przeznaczonych na to miejscach, tylko w woreczkach. W związku z tym, że trzy z sześciu tych łuz na żetony mają taką akurat łączną wysokość na karty to wyciąłem im dna i zrobiłem sobie dwie przekładki na karty w ten sposób - tak że leżą na dłuższym boku. Problem jest z tym taki, że karty powodują w ten sposób, że plansza jest wyzej z jednej strony i lata w pudełku... i tutaj pomagają woreczki :D które kładę na planszach graczy i wszystko leży równo, bo podpiera się z jednej strony na kartach a z drugiej na woreczkach.

Jeśli trzeba używać noża przy wyprasce to coś poszło nie tak. Teraz bardziej doceniam Portal i jego wypraskę do Roota która pomieściła podstawkę w koszulkach i dodatek, a ja to wcisnąłem tam jeszcze 90% następnego dodatku.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: hipcio_stg »

Zagrałem ostatnio w swój egzemplarz i ktoś prosił o zdjęcia prezentowanych jakiś czas temu kowbojów. To wrzucam. Ps figurki kupiłem za jakieś śmieszne 2zl/szt
Obrazek
ODPOWIEDZ