Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

W kwestii instrukcji ja poszedłem następująca drogą :
- obejrzałem wszelkie dostępne gameplaye
- przeczytałem wersję instrukcji fanowska, ta z grupy FB
- wziąłem się za wersję instrukcji papierowa

W takiej kolejności i z tym podejściem zasady baaardzo ładnie mi się układały, a wszelkie drobne niejasności które pozostały homerulesowalem zgodnie z naszym zdrowym rozsądkiem.
Grało mi się baaardzo przyjemnie i ta kolejność Ci polecam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: wert74 »

Yuri pisze: 29 kwie 2022, 09:30 W kwestii instrukcji ja poszedłem następująca drogą :
- obejrzałem wszelkie dostępne gameplaye
- przeczytałem wersję instrukcji fanowska, ta z grupy FB
- wziąłem się za wersję instrukcji papierowa

W takiej kolejności i z tym podejściem zasady baaardzo ładnie mi się układały, a wszelkie drobne niejasności które pozostały homerulesowalem zgodnie z naszym zdrowym rozsądkiem.
Grało mi się baaardzo przyjemnie i ta kolejność Ci polecam.
Przejrzałem draft kampanii i mam pytania na które możesz znać odpowiedź i jej chętnie udzielisz :)
- czy Dragon Lore będzie dodany jako early bird do Zerywia Quest (czy tylko do All In)?
- zauważyłem, że w dodatku Poczara pojawiło się 30 kart, w pierwszej wersji ich nie było, czy to nowe karty i jeśli je chcę to muszę kupić (znowu) ten dodatek?
- wiesz może czy są jakiekolwiek inne zmiany w stosunku do pierwszej kampanii?
- jeśli tak czy będzie można kupić upgrade pack?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

wert74 pisze: 29 kwie 2022, 09:38 ...
Przejrzałem draft kampanii i mam pytania na które możesz znać odpowiedź i jej chętnie udzielisz :)
- czy Dragon Lore będzie dodany jako early bird do Zerywia Quest (czy tylko do All In)?
- zauważyłem, że w dodatku Poczara pojawiło się 30 kart, w pierwszej wersji ich nie było, czy to nowe karty i jeśli je chcę to muszę kupić (znowu) ten dodatek?
- wiesz może czy są jakiekolwiek inne zmiany w stosunku do pierwszej kampanii?
- jeśli tak czy będzie można kupić upgrade pack?
Na start muszę zaznaczyc, że moje odpowiedzi oparte są tylko na tym co udało mi się uzyskać w rozmowa i wyczytać na grupach, mogę się mylić jak najbardziej, lub decyzję wydawcy może się zmienić. Niemniej :
Ad1 bedzie
Ad2 w pierwszej wersji ich nie było, bo karty do dodatków dosyłano później w formie uzupelnienia
Jeżeli ich nie dostałeś to pisz do wydawcy, mnie dosłali za darmo
Ad3 ma być usprawniowa instrukcja, poprawione błędy na kartach i w księdze scenariuszy
Ad4 ma być dostępny do normalnego kupna po zakończeniu Kampanii. W jej trakcie dostajesz i jego i jeden dodatek wart 12 ojro za friko, więc chyba warto.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: wert74 »

Yuri pisze: 29 kwie 2022, 10:02
wert74 pisze: 29 kwie 2022, 09:38 ...
Przejrzałem draft kampanii i mam pytania na które możesz znać odpowiedź i jej chętnie udzielisz :)
- czy Dragon Lore będzie dodany jako early bird do Zerywia Quest (czy tylko do All In)?
- zauważyłem, że w dodatku Poczara pojawiło się 30 kart, w pierwszej wersji ich nie było, czy to nowe karty i jeśli je chcę to muszę kupić (znowu) ten dodatek?
- wiesz może czy są jakiekolwiek inne zmiany w stosunku do pierwszej kampanii?
- jeśli tak czy będzie można kupić upgrade pack?
...
Ad2 w pierwszej wersji ich nie było, bo karty do dodatków dosyłano później w formie uzupelnienia. Jeżeli ich nie dostałeś to pisz do wydawcy, mnie dosłali za darmo
...
Dostałem karty, zauważ jednak, że w pierwszej wersji karty były tylko do Bogów Kiru i Całożercy, do Poczary kart nie było, a teraz są. I to jest właśnie niespodzianka :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Masz rację, nie zauważyłem tego. Zaraz dopytam :)

Edit: zostały teraz przeniesione tutaj z contentu gry podstawowej. Więc jak najbardziej masz wszystko :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: wert74 »

Yuri pisze: 29 kwie 2022, 11:07 Masz rację, nie zauważyłem tego. Zaraz dopytam :)

Edit: zostały teraz przeniesione tutaj z contentu gry podstawowej. Więc jak najbardziej masz wszystko :)
Tak myślałem i nawet zacząłem je liczyć (karty z podstawki odnoszące się do Poczary) i liczba mi się nie zgadza :). Ciężko jednak dojść, które karty były przeniesione a które nie, musieliby dosłać kompletną listę. Nie wiem kiedy ja siądę do tej gry ale trzymam ją na razie i zerkam czasami na pudełko :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Ja miałem kiedyś taka rozpiskę w Excelu od autora i raz się poświęciłem i przeliczałem pojedynczo, lecąc po nazwach. Miałem co do joty. Niestety zmieniałem z powodu awarii lapka i nie odnajdę raczej tego pliku. Pamiętam, że na grupie fb też ktoś się ta lista dzielił, warto poszukać.
Powtórzę się, ale warto, daj szanse tej pozycji :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
wert74
Posty: 116
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: wert74 »

Yuri pisze: 29 kwie 2022, 11:42 Ja miałem kiedyś taka rozpiskę w Excelu od autora i raz się poświęciłem i przeliczałem pojedynczo, lecąc po nazwach. Miałem co do joty. Niestety zmieniałem z powodu awarii lapka i nie odnajdę raczej tego pliku. Pamiętam, że na grupie fb też ktoś się ta lista dzielił, warto poszukać.
Powtórzę się, ale warto, daj szanse tej pozycji :)
Mam tą rozpiskę ale nie doliczysz się z tego bo nie wiesz, które karty Poczary rozdzielili od podstawki a które nie. Mam też rozpiskę kart do dodatków, które przyszły później. Bardzo poważnie podchodzę do tej gry ale na razie odstręcza mnie ze względu na ilość czasu jaką musiałbym poświęcić na ogarnięcie wszystkiego.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Ruszyła kampania dodruku i nowego contentu do "Zerywii". 3/5 progu ufundowania osiągnięte po 4h od startu, więc wg mnie nie jest źle, a nawet jest bardzo dobrze. Jestem ogromnie ciekaw kolejnych odsłon nowej zawartości. Cytując Autora: "W Dodatkowych Celach planujemy nowe karty Heroldów i Scenariuszy Rytualnych, ale to opiszemy kiedy faktycznie kampania się ufunduje i dodatkowe cele się pojawią. Przy dużym sukcesie to z pewnością pojawią się kolejne Smoki i Żmije oraz nowi Bohaterowie"

Jak dla mnie bomba! Dodatkowo termin dostarczenia planowany to maj 2023 i wszystkie elementy gry są wykonywane w Polsce.

p.s. oczywiście będzie też instrukcja w wersji 2.0 :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Zolwik
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2020, 11:22
Has thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Zolwik »

Wie ktoś czy ceny są z VATem czy bez? Trochę się jeszcze zastanawiam czy w to wchodzić. Mam all-in ze wspieram.to i pewien niesmak pozostał po tamtej kampanii. Studiowanie reguł, szukanie odpowiedzi, no masakra. Jeszcze wieczne obiecanki co do terminów itp. Pewnie dam im jeszcze kredyt zaufania i dostaną moje wsparcie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Zolwik pisze: 03 maja 2022, 20:30 Wie ktoś czy ceny są z VATem czy bez? Trochę się jeszcze zastanawiam czy w to wchodzić. Mam all-in ze wspieram.to i pewien niesmak pozostał po tamtej kampanii. Studiowanie reguł, szukanie odpowiedzi, no masakra. Jeszcze wieczne obiecanki co do terminów itp. Pewnie dam im jeszcze kredyt zaufania i dostaną moje wsparcie.
Raczej bankowo z VATem dla Polaków, bo i cała gra u nas produkowana, więc raczej tak.

Ja oczywiście wsparłem nową zawartość do tej gry, ale to chyba nikogo z tu zgromadzonych nie zaskakuje :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Zolwik
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2020, 11:22
Has thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Zolwik »

Informacja dla tych co mają pierwszą edycję i zależy im tylko na poprawionych rzeczach do swojej gry to będzie dostępny taki pakiet na stronie wydawcy po wysłaniu gier do wspierających. Będzie jeszcze darmowa wersja w postaci PDF do pobrania, chyba też po wysłaniu gier.
Jeżeli ktoś teraz będzie wspierał to otrzyma pakiet naprawczy gratis (zaznaczyć będzie trzeba opcję w PM). Wszystkie te informacje są z komentarzy Koliby na wspieram.to.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Lipa »

A czy oprócz Zerywia Quest jest coś nowego w stosunku do edycji z wspieram.to?
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Zolwik
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2020, 11:22
Has thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Zolwik »

Jest jeszcze dodatek Dragon Lore, który dodaje więcej Stworzy, przedmiotów, Sag i kart eksploracji. Jeżeli weźmiesz Zerywie Quest w ciągu 4 dni to Dragon Lore masz za darmo.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: andrzejstrzelba »

Gdzie jest ta kampania? Wpisuje w google Zerywia, Zerywia Quest i inne tego typu frazy i znajduję jedynie linki do starej kampanii.
Zolwik
Posty: 10
Rejestracja: 06 sty 2020, 11:22
Has thanked: 3 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Zolwik »

Eldaril
Posty: 58
Rejestracja: 13 sty 2020, 08:22
Has thanked: 18 times
Been thanked: 50 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Eldaril »

Nie rozumiem pewnej rzeczy...
Nie śledzę bardzo dokładnie tego projektu, ale coś nie coś czytałem. Z tego co mi wiadomo, projekt wyszedł, delikatnie mówiąc średnio. Autor produktu nie dowiózł, oszukiwał ludzi, kłamał w żywe oczy, to co dostarczył było wadliwe, niepełne (a czasem wcale).
Z zasady nie mam nic przeciwko sprawom, które bezpośrednio mnie nie dotykają, ale tutaj czuję, że trzeba mówić "nie", bo rzecz się tyczy świata planszówkowego, w którym się obracam.
Jestem przeciwny raczysku jakim są nieuczciwy wydawcy, szczególnie bazujący na wspieraczkach, żerujący na ludzkim zaufaniu, dobroci, czasem naiwności.
Pierwszy projekt to była katastrofa. Nabywcy psioczyli, złorzeczyli, narzekali. Na moje oko nie podobało im się jak zostali potraktowani.
Teraz mamy podane drugi raz to samo, a co niektórzy klaszczą uszami jak jest super. Jakie są przesłanki, że nagle wszystko będzie lepiej? Że nagle choroba zacznie leczyć?
Oczywiście każdy ma prawo decydować za siebie i wydawać swoje pieniądze na co chce.
Ja mam prawo wyrazić sprzeciw. Jeśli kogoś ugościłem w domu i mnie okradł, to ostatnie o czym pomyślę, to żeby zaprosić go ponownie.
Świat planszówkowy robi się za duży żeby było w nim miejsce dla fuszerki a'la "januszex". Więc "kolibex" powinien już nie tyle posypać głowę popiołem, co po prostu się schować i więcej nie psuć. Ile razy trzeba dać się zrobić w bambuko żeby w końcu powiedzieć basta?
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: andrzejstrzelba »

Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59 Ile razy trzeba dać się zrobić w bambuko żeby w końcu powiedzieć basta?
Nie wspierałem Zerywii w poprzedniej kampanii i teraz raczej też odpuszczę, bo mam inną grę, która zabiera mi cały wolny czas.
Rozumiem jednak Yuriego i to dlaczego wspiera. Są gry, których świat absolutnie cię fascynuje i czerpiesz przyjemność z każdej minuty, którą spędzasz przy tej grze. To dlatego, pomimo tego że gra ma być za rok, a pojawia się po trzech latach dalej chcesz ją mieć. Nawet jeśli wydawca ściemniał, nawet jeśli instrukcja jest do bani itd.

Ja trochę tak mam z Shadows of Brimstone. Wsparłem 01.2021 w Late Pledge (to chyba już było bardzo blisko terminu), a dzisiaj jest mowa że gra powinna być 12.2022. Wspierając w Late Pledge będę czekał na grę około 2 lata. Ci którzy wspierali w pierwszym terminie będą czekali pewnie ponad 3 lata.
Nie jestem jednak zły i gdybym miał czekać do grudnia 2023 to będę grzecznie czekał bo absolutnie z synem kochamy tę grę i bez względu na wszystko chcemy w nią grać.
Niektórzy po prostu tak mają. Ciężko to wytłumaczyć, po prostu tak jest.

Zupełnie łatwiej jest zrozumieć osoby, które nie dążą gry podobnym uczuciem i nie chcą po uczestniczyć w takich projektach.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Hardkor »

Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59 Nie rozumiem pewnej rzeczy...
Nie śledzę bardzo dokładnie tego projektu, ale coś nie coś czytałem. Z tego co mi wiadomo, projekt wyszedł, delikatnie mówiąc średnio. Autor produktu nie dowiózł, oszukiwał ludzi, kłamał w żywe oczy, to co dostarczył było wadliwe, niepełne (a czasem wcale).
Z zasady nie mam nic przeciwko sprawom, które bezpośrednio mnie nie dotykają, ale tutaj czuję, że trzeba mówić "nie", bo rzecz się tyczy świata planszówkowego, w którym się obracam.
Jestem przeciwny raczysku jakim są nieuczciwy wydawcy, szczególnie bazujący na wspieraczkach, żerujący na ludzkim zaufaniu, dobroci, czasem naiwności.
Pierwszy projekt to była katastrofa. Nabywcy psioczyli, złorzeczyli, narzekali. Na moje oko nie podobało im się jak zostali potraktowani.
Teraz mamy podane drugi raz to samo, a co niektórzy klaszczą uszami jak jest super. Jakie są przesłanki, że nagle wszystko będzie lepiej? Że nagle choroba zacznie leczyć?
Oczywiście każdy ma prawo decydować za siebie i wydawać swoje pieniądze na co chce.
Ja mam prawo wyrazić sprzeciw. Jeśli kogoś ugościłem w domu i mnie okradł, to ostatnie o czym pomyślę, to żeby zaprosić go ponownie.
Świat planszówkowy robi się za duży żeby było w nim miejsce dla fuszerki a'la "januszex". Więc "kolibex" powinien już nie tyle posypać głowę popiołem, co po prostu się schować i więcej nie psuć. Ile razy trzeba dać się zrobić w bambuko żeby w końcu powiedzieć basta?
Dokładnie czuję to samo. Kupiłem zerywie parę miesięcy temu po hype Yuriego i ogółem dobrych recenzjach, ale "ciężkim wejściu w świat gry". Ostatecznie przyszła mi rozwalona gra, więc ją zwróciłem i potem mega się cieszyłem z tego powodu, bo wyszło dużo machlojek autora. Nawet teraz niby ma być poprawiona instrukcja, a w sumie na KS widziałem tylko, że będzie nowa i tyle xD Zero konkretów jak bardzo, a chyba powinni od razu coś pokazać skoro to reprint. Już nie mówiąc o kłamstwach autora.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: japanczyk »

Lezy mi ta gra na półce od kilku miesiecy i nie moge sie zebrac - ma ktos jakies miejsce gdzie są zgromadzone te wszystkie FAQ i erraty? Chciałbym do tego w końcu usiąść solo i sprawdzic
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

Czy jest gdzieś informacje o Zerywia Quest? Jakieś szczegóły? Podstawkę kupiłem z drugiej ręki więc nie mam strasznego urazu, chociaż mimo super klimatu widać wiele błędów na kartach i instrukcja i scenariusze wymagają póki co elastycznego podejścia :D

Czy Zerywia Quest to taka wersja lite? A może to zwykła Zerywia tylko mapa i liczba graczy przez pół? Szkoda że wiele elementów się powtarza i tylko nabija koszt. I wiadomo co z VAT?
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: bobiaczek »

Eldaril pisze: 03 maja 2022, 22:59 Nie rozumiem pewnej rzeczy...
...
Ja mam prawo wyrazić sprzeciw. Jeśli kogoś ugościłem w domu i mnie okradł, to ostatnie o czym pomyślę, to żeby zaprosić go ponownie.
Świat planszówkowy robi się za duży żeby było w nim miejsce dla fuszerki a'la "januszex". Więc "kolibex" powinien już nie tyle posypać głowę popiołem, co po prostu się schować i więcej nie psuć. Ile razy trzeba dać się zrobić w bambuko żeby w końcu powiedzieć basta?
Sytuacja jest … dziwna.

Zacznijmy od Ciebie. Jest pewnym znakiem czasu, że osoby, których coś kompletnie nie dotyczy, wypowiadają się w imieniu innych, wskazując co mają albo czego nie mają robić. Ty absolutnie nie masz najmniejszego zakotwiczenia, by decydować o losie firmy Koliba. Nie wspierałeś. Nie byłeś częścią społeczności, która powierzyła Kolibie kasę, by otrzymać grę.

Jeśli czujesz się w obowiązku by przestrzec ludzi przed wydawnictwem Koliba to absolutnie masz prawo to zrobić. Nikt tego Ci nie ujmuje, ale ogranicz się do podania faktów. Tyle. Zadecydują osoby zainteresowane.

Koliba ma swoją przeszłość, ale chciałbym wierzyć, że będzie tak jak z Czachą. Czacha miała trudne początki, Przemek podejmował decyzje, które nie były dobrze odbierane, wydawnictwo miało fatalny PR i wygenerowało naprawdę oddanych anty fanboyów. A teraz? Najciekawsze wydawnictwo 😉 Czyli jednak można.

Czy ten projekt będzie robiony lepiej? Miejmy nadzieję, ze Dominik wreszcie przyswoił wiedzę i nie będzie dramy jak ostatnio.
Jest kilka problemów, których nie ma co zamiatać pod dywan:
- podstawowym jest domniemanie kaskady finansowania: Zerywia RPG zapewne dorzuciła kasę do Zerywii. Teraz ta Zerywia „light” sfinansuje Zerywię RPG. Czy starczy na samą Zerywię „light” to się okaże na końcu kampanii.
- wydawnictwo Koliba to nadal bardziej jednoosobowa działalność hobbystyczna. Wydanie gry (włącznie z wysyłką) to masa pracy i potrzebny jest żelazny reżim. Szczególnie jak wszystko ogarnia JEDEN człowiek. Teraz powinno być o tyle lepiej, że Zerywia „light” to jedynie więcej tego samego – nie będzie przebudowywania kart, bo autor po raz kolejny zmienił ich koncepcję. Oczywiście trzeba wymyślać nowe rzeczy, jednak czego jak czego, ale kreatywności to Dominikowi nie można odmówić. Skoro trzeba w pierwszej kolejności ogarnąć Zerywię RPG to terminy dla Zerywii "light" to na dzień dobry bym uznał za "życzeniowe".
- więc mamy realne zagrożenie późniejszej niż zakładana realizacji projektu, a to generuje niebezpieczeństwo braku pokrycia finansowego. Projekt jest robiony u nas, a inflacja to nas nie rozpieszcza
- zażarci anty fani. Takie osoby, mające napędzającą ich misję, potrafią naprawdę mocno przeszkodzić. Wystarczy wspomnieć „Pełną Chatę”. A nalezy pamietać, że wygenerowanie skali zainteresowania jest niezbędne do wyjścia na prostą. Dobrą robotę robi "Canje Studios" - szczerze polecam jego intro z zasadami gry.
- instrukcja / tłumaczenie / korekta. Kompletnie niedoszacowany przez autorów element. Podobno ktoś wspiera Dominika w tym zakresie. To jest super ważny element. Pisanie dobrych instrukcji to naprawdę nietuzinkowa umiejętność. Dużo osób się ciska na "żerowanie na społeczności", jednak co wielu hobbystów, to nie jeden tłumacz, które z grami może nie mieć nic wspólnego.
- Zerywia "light" jak na połowę gry podstawowej jest wyceniona dość wysoko względem podstawki (lub podstawka za nisko). No ale taki już los dodatków. Mają generować zysk a może się skończyć, że ledwo starczy na pokrycie inflacji.

Od początku bardzo się wciągnąłem w ten projekt, bo jest zarówno zgrabny jak i mocno innowacyjny. Więc mogę nie być wiarygodny (yhy, syndrom bitej zony)
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Darkstorm »

Ja póki co wierzę, że te wszystkie problemy z poprzednią kampanią wynikały z nieogarnięcia autorów a nie z nieuczciwości.
Wesprę dodatki bo gra dla mnie jest wielka ale od razu zakładam, że przyjdą pewnie za dwa lata.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Seykan »

Ja może jestem szalony, ale kusi mnie all in..

Ale czekam na więcej informacji. O VAT, o tym standalone - czy dodany tryb do podstawowej gry wzmocni rozgrywkę na dwie osoby/solo itp.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: tomekmani3k »

Podstawowy cel kampanii osiągnięty. Jakoś nowy bohater prosto z warhammera mi nie pasuje do klimatu. Poza tym dalej zero szczegółów o nowościach. Chyba odpuszczę bo nie podoba mi się ta kampania.
ODPOWIEDZ