Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
silvar
Posty: 17
Rejestracja: 22 sty 2009, 10:45
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: silvar »

Różnica jaka karta leży na na górze talii ma wpływ na grę, ponieważ pozwala łatwiej podjąć decyzję czy lepiej zatrzymać jedną z dociągniętych w fazie rekrutacji kart, czy odrzucić obie i dobrać "w ciemno" z góry talii. Nie jest to kluczowa różnica, ale jednak jest.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: dwaduzepe »

silvar pisze: 17 lut 2021, 21:34 Różnica jaka karta leży na na górze talii ma wpływ na grę, ponieważ pozwala łatwiej podjąć decyzję czy lepiej zatrzymać jedną z dociągniętych w fazie rekrutacji kart, czy odrzucić obie i dobrać "w ciemno" z góry talii. Nie jest to kluczowa różnica, ale jednak jest.
to grajcie zeby nie dobierac w ciemno i tyle:)
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

Pierwsze dwie partie solo za mną. Bardzo fajny tryb, trochę inaczej gra się, niż z żywym graczem (eureka :D), ale nadal jest super. Pierwszą partię grałem na poziomie 1 (najniższy) i zlałem Starsze Rody raz dwa, trochę mnie to zmartwiło, więc drugą partię zagrałem na poziomie 3 (najwyższy). Tu już było ciężko, w ostatniej chwili mieliśmy po 6 tytułów, ale jednak Rody pokonały mnie, gdyż zmieniły taktykę. Całą grę polowałem na ich Stalokostnego Homunkulusa, który siał przemoc w moich szeregach, gdy udało się go unicestwić Starsze Rody zaskoczyły mnie nową jednostką.
Solo jest dosyć losowe, ale przy tym jest wyśmienitą łamigłówką i zmusza do niesamowitego adaptowania się, gratuluję i dziękuję Krzyśkowi za ten tryb :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Błysk »

Zagrałem pierwszą grę na dwie osoby. Dawno nie grałem w grę, gdzie zasady są tak proste, ale jednocześnie dają spore pole do popisu. Generalnie gra spodobała mi się na tyle, że do zestawu Elekt +6 dodatków dokupię chyba dodatek Tsukuyumi i będę płakał żewnymi łzami, że nie mam kart ekskluzywnych, które były dostępne na zbiórce tylko na zbiórce... (chodzi o harfę i jedną pieśń) .Jakby ktoś chciał się ich pozbyć, albo What The Frog coś zbywa to chętnie odkupię. Btw. wydawnictwo wydało do tej pory niewiele, ale Tsukuyumi mam wsparte, Elekta już mam, świetnie.

Macie jakiś pomysł jak łączyć dodatki czy gracie ze wszystkimi?
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

Błysk pisze: 26 lut 2021, 22:06 Zagrałem pierwszą grę na dwie osoby. Dawno nie grałem w grę, gdzie zasady są tak proste, ale jednocześnie dają spore pole do popisu. Generalnie gra spodobała mi się na tyle, że do zestawu Elekt +6 dodatków dokupię chyba dodatek Tsukuyumi i będę płakał żewnymi łzami, że nie mam kart ekskluzywnych, które były dostępne na zbiórce tylko na zbiórce... (chodzi o harfę i jedną pieśń) .Jakby ktoś chciał się ich pozbyć, albo What The Frog coś zbywa to chętnie odkupię. Btw. wydawnictwo wydało do tej pory niewiele, ale Tsukuyumi mam wsparte, Elekta już mam, świetnie.

Macie jakiś pomysł jak łączyć dodatki czy gracie ze wszystkimi?
Ja generalnie gram w podstawkę z Wiedźmami i Spiżem zawsze razem. Teraz do tego zestawu na stałe dołączyliśmy Tsukuyumi i ekskluzywnego What'a. Ale polecam dołączenie tych dodatków jak już się Wam ogra podstawka. One nie wprowadzają żadnych nowych mechanik, a jedynie odświeżają poprzez dodanie nowych kart. Ostatnio też po raz pierwszy grałam z dodatkiem Artefakty i rany jakie to jest dobre :D. Dobrze łączy się z trzema powyższymi i nie czuć przesytu. Z Minstrelem nie miałam jeszcze okazji zagrać, a Intrygi czekają w kolejce do kupienia.

A i my również zawsze na początku losujemy zestaw kart podstawowych, co również mocno polecam. Zwiększa to jeszcze bardziej regrywalność i zmusza do wymyślania nowych strategii.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Błysk »

kglosnicki pisze: 28 lip 2020, 18:39 To ja pozwolę sobie wrzucić moją ulubionę kartę z dodatku Intygi, który niedawno pojawił się na zbiórce. Zostały niecałe 4 dni do końca kampanii, go go go! ;)
Obrazek
Może pomijam coś oczywistego, ale właściwie jaki jest sens walki o tę kartę? Potencjalnie tylko tracimy, a raczej rzadko ( o ile w ogóle) zdarza się przekazanie wybranej karty przeciwnikowi.
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Błysk pisze: 31 lip 2021, 22:57 Może pomijam coś oczywistego, ale właściwie jaki jest sens walki o tę kartę? Potencjalnie tylko tracimy, a raczej rzadko ( o ile w ogóle) zdarza się przekazanie wybranej karty przeciwnikowi.
Właśnie o to chodzi, że się nie opłaca - trzeba jej unikać. Zrobić wszystko, żeby jej NIE zdobyć ;)
Tekst, który ostatecznie trafił na kartę jest trochę inny i zapewnia, że każdy przydzieli do niej przynajmniej 1 Jednostkę.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Błysk »

kglosnicki pisze: 01 sie 2021, 21:02 Właśnie o to chodzi, że się nie opłaca - trzeba jej unikać. Zrobić wszystko, żeby jej NIE zdobyć ;)
Tekst, który ostatecznie trafił na kartę jest trochę inny i zapewnia, że każdy przydzieli do niej przynajmniej 1 Jednostkę.
Ok, czytałem właśnie finalny tekst karty, ale musiało być za późno, bo nie zauważyłem, że każdy z graczy musi dorzucić przynajmniej jedną jednostkę. Dzięki! ;)

Jeśli jeszcze mógłbym prosić Cię o podskoczenie do wątku z zasadami to w ogóle byłbym zobowiązany. Mam 2 pytanka, na które nie znalazłem totalnie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: szafaaaa »

Ktoś ma może namiary na jakieś customowe znaczniki? Do kupienia, a najlepiej do wydruku 3D? Te w pudełku są bardzo bardzo słabe.

EDIT: miałem trochę czasu to sam spróbowałem swoich sił

https://www.thingiverse.com/thing:5199752

Pierwszy raz takie coś robiłem, nie jest idealnie (na razie "na oko"). Będę w poniedziałek robił druk testowy i poprawiał.
samszef
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:55
Has thanked: 101 times
Been thanked: 15 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: samszef »

Czy z okazji wydania drugiej edycji gry zawierającej tryb solo, można spodziewać się uwolnienia solówki dla posiadaczy edycji 1?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2022, 18:10 przez samszef, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

samszef pisze: 31 sty 2022, 16:08 Czy z okazji wydania drugiej edycji gry zawierającej tryb solo, możne spodziewać się uwolnienia solówki dla posiadaczy edycji 1?
Zasady do gry solo są od dawna dostępne w Kompendium, które można zakupić na stronie wydawnictwa: https://whatthefrog.pl/produkt/kompendium-gry-elekt/
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

samszef pisze: 31 sty 2022, 16:08 Czy z okazji wydania drugiej edycji gry zawierającej tryb solo, można spodziewać się uwolnienia solówki dla posiadaczy edycji 1?
Na stronie what The Frog w zakładce Elekt znajduje się instrukcja drugiej edycji do pobrania z trybem solo (PDF).
filip91
Posty: 68
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: filip91 »

Hej :) dosłownie wczoraj dowiedziałem się, że taki tytuł mamy na naszym rynku i szykuje się do nabycia podstawki + 5 dodatków (bez wiedźm, bo tych nie znalazłem). Czy jesteście w stanie podać konkretną liczbę kart? bo chciałbym kupić koszulki i zabezpieczyć. Ja kupuję okiem... na szczęście ludzie chwalą także mechanikę , więc mam podwójną radochę ;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Kurczu »

filip91 pisze: 29 kwie 2022, 22:37 Hej :) dosłownie wczoraj dowiedziałem się, że taki tytuł mamy na naszym rynku i szykuje się do nabycia podstawki + 5 dodatków (bez wiedźm, bo tych nie znalazłem). Czy jesteście w stanie podać konkretną liczbę kart? bo chciałbym kupić koszulki i zabezpieczyć. Ja kupuję okiem... na szczęście ludzie chwalą także mechanikę , więc mam podwójną radochę ;) pozdrawiam
Nie wiem jakie wersje są w sklepach, ale to będzie mniej więcej tak:
Podstawka - 100
promo gremliny - 4
promo Klanarchia - 3
Spiż - 16 (+1 instrukcja)
Wiedźmy - 16 (+1 instrukcja)
Powołanie - 16 (+1 instrukcja)
Artefakty - 29
Intrygi - 23
Minstrel - 16 (+5 promo)
promo Tsukuyumi - 6
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: AndreV »

Czy wiadomo kiedy będzie dodruk wyprzedanych dodatków?
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: siwymortis »

Hejko, powiedzcie mi jak radzicie sobie z ułożeniem gry i wszytskich dodatków aby jak najbardziej/najlepiej ułatwić setup. Dorzuciłem ostatnie dodatki itd. I już wtedy zrobił się mały Meksyk :) Na domiar tego moja młoda (córka) ostatnio wymieszała mi wszytskie karty bo chciała sobie poukładać obrazki. Więc przyszedł czas aby znowu to posegregować jakoś i domyślnie właśnie ułatwić cały setup. Ktoś ma jakiś już sprawdzony sposób?
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: szparx »

Hey,

Jakieś plany odnośnie pudła, które pomieści wszystko?
Moje już teraz się nie domyka a co dopiero jak dojdzie do kolejny dodatek 🙀.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kolosm »

Właśnie nabyłem te cudo wraz ze wszystkimi dodatkami...macie może jakieś sugestie z czym lub wręcz bez czego na początku zaczynać? Zapewne z 10 pierwszych partii to podstawka, a potem?
radekmajeski
Posty: 36
Rejestracja: 22 paź 2022, 07:29
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: radekmajeski »

kolosm pisze: 18 lis 2022, 19:25 Właśnie nabyłem te cudo wraz ze wszystkimi dodatkami...macie może jakieś sugestie z czym lub wręcz bez czego na początku zaczynać? Zapewne z 10 pierwszych partii to podstawka, a potem?
bez przesady z tymi 10 grami w podstawke:) Wiedzmy,
Spiz i Powolanie od razu wrzucaj, a reszte po 2-3 grach
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

siwymortis pisze: 18 lis 2022, 17:47 Hejko, powiedzcie mi jak radzicie sobie z ułożeniem gry i wszytskich dodatków aby jak najbardziej/najlepiej ułatwić setup. Dorzuciłem ostatnie dodatki itd. I już wtedy zrobił się mały Meksyk :) Na domiar tego moja młoda (córka) ostatnio wymieszała mi wszytskie karty bo chciała sobie poukładać obrazki. Więc przyszedł czas aby znowu to posegregować jakoś i domyślnie właśnie ułatwić cały setup. Ktoś ma jakiś już sprawdzony sposób?
Zrobiłam taki insert, sprawdza się świetnie i jeszcze trochę miejsca zostało na przyszłe dodatki 😉.

Obrazek

Obrazek
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: szparx »

Wygląda super. Wzór insertu jest ogolno dostępny czy samemu wszystko mierzyłas?
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Fyei »

szparx pisze: 28 lis 2022, 12:43 Wygląda super. Wzór insertu jest ogolno dostępny czy samemu wszystko mierzyłas?
Sama mierzyłam, mogę po pracy wrzucić wymiary do odpowiedniego wątku ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: szparx »

Fyei pisze: 29 lis 2022, 07:30
szparx pisze: 28 lis 2022, 12:43 Wygląda super. Wzór insertu jest ogolno dostępny czy samemu wszystko mierzyłas?
Sama mierzyłam, mogę po pracy wrzucić wymiary do odpowiedniego wątku ;).
Jeżeli nie jest to problem to będę bardziej wdzięczny ;). Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Elekt (Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Gromb »

Fyei pisze: 29 lis 2022, 07:30
szparx pisze: 28 lis 2022, 12:43 Wygląda super. Wzór insertu jest ogolno dostępny czy samemu wszystko mierzyłas?
Sama mierzyłam, mogę po pracy wrzucić wymiary do odpowiedniego wątku ;).
To byłoby idealne. Chętnie skorzystam, bo świetnie się prezentuje. Jaka grubość pianki BTW był użyty?

Przy okazji, by nie dublować posta, pytanie o tokeny do gry do wydawcy: czy jest jakaś szansa na tworzywowe zamienniki?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ