StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Pytanie odnośnie Starcraft the board game

Post autor: veljarek »

Ja sprzedaje za bardzo dużo z dodatkiem :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Pytanie odnośnie Starcraft the board game

Post autor: rhcorvin »

tzn. ja mam tą grę w kolekcji i bardzo ją lubię tylko tak zauważyłem jej brak :).
Tak naprawdę to rzecz gustu dla jednych gorsza jest dla innych nie i tyle.

rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pytanie odnośnie Starcraft the board game

Post autor: ignus »

jak coś to instrukcję, faqi itd można dalej znaleźć tu:
https://www.fantasyflightgames.com/en/m ... t-archive/
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: skadam »

Czy zna ktoś jakiś klej do plastiku, którym mógłbym przytwierdzić podstawkę do figurki ze Starcrafta? Próbowałem już kilka specyfików, które na moich palcach wysychały w 3 mikrosekundy, a na figurce pozostawały w stanie ciekłym.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: schizofretka »

Lataczy? przegrana sprawa niestety, dobre przezroczyste epoxy chwyci, ale rozleci się i tak przy pierwszym upadku. Cyjanoakryl pęknie jak na niego krzywo spojrzysz.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Bary »

schizofretka pisze:Lataczy? przegrana sprawa niestety, dobre przezroczyste epoxy chwyci, ale rozleci się i tak przy pierwszym upadku. Cyjanoakryl pęknie jak na niego krzywo spojrzysz.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
To z czego one są, z amelinium, że nie można nic zrobić?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Don_Silvarro »

Z gładkiego akrylu pozbawionego porów, w które mógłby wniknąć klej, oraz dość tłustego, miękkiego plastiku ABS. Superklejem najprędzej się złapie, ale to nadal będzie kruche łączenie. Można użyć czegoś z wypełnieniem, typu poxipol i inne takie pastowate wynalazki. Klejem modelarskim do plastiku zwyczajnie się nie da, bo on nie wchodzi w reakcję z tymi materiałami.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: schizofretka »

Oraz ten akryl kruszył się przy łamaniu, czyli łączenie nie było dobre. Do tego pewnie ułamały ci się te większe, a one i bez kleju są przeciążone.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Gromb »

To znaczy nie da się. A co ze zwykłym silikonem? Schnie długo, ale ma dobre własności wiążące.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Jacek_PL »

Gromb pisze:To znaczy nie da się. A co ze zwykłym silikonem? Schnie długo, ale ma dobre własności wiążące.
Jak już się zastanawiasz nad silikonem to możesz spróbować kleju na gorąco, ja takim skleiłem pająka z Descenta który odpadł od podstawki.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: schizofretka »

Tak naprawdę jedyne chyba rozwiązanie, które ma szansę mieć trwałość odpowiednią dla komponentów planszówki, to kupno prętów akrylowych 2mm (czy tam 3 - ile ich było), wywiercenie odpowiedniego otworu w podstawce i lataczu, oraz sklejenie już po spasowaniu na wcisk.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: skadam »

Udało mi się rozwiązać problem oderwanych nóżek. Zastosowałem dwa kleje. Najpierw Pattex S.O.S do plastiku (w pierwszej kolejności nakłada się aktywator na obydwie części, a następnie właściwy klej). Kolejnym krokiem było zabezpieczenie spojenia klejem epoksydowym Technicqll. Na razie trzyma się bardzo sztywno. Nadlewka kleju epoksydowego jest dyskretna i widoczna tylko od dołu.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: schizofretka »

Wrzucisz jakieś foty? Bardzo ciekawy jestem jak wyszło. Swoje kleiłem jak był normalnie w sprzedaży, więc nie podchodziłem jak do restoracji Mony Lizy ;)
Spoiwo jest sztywne czy delikatnie elastyczne? Jak naprawiłem swoje, to przy następnym upadku noga złamała się w połowie, a nie przy statku lub podstawce :lol:
Nikt chyba tej gry nie testował na finalnych prototypach komponentów...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: skadam »

Jasne, jutro trzasnę przy świetle dziennym, wrzucę tu i odpowiem na pytanie o strukturę nadlewki (dzisiaj jest jeszcze lepka).
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: skadam »

Efekt prac naprawczych: https://goo.gl/photos/wQk5AESehwZtXGei9

Spojenie twarde.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: schizofretka »

No tak, mi też wychodziło podobnie. Na BC od dołu ok, ale niestety złamanie przy podstawce lub mniejszych jednostek wyglądało słabo.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Gambit »

Zaraz pewnie ktoś mnie pojedzie, za zły wątek...ale zapytam.

Ile można wziąć za SC + BW w dobrym stanie, przy założeniu, że nie mam pudełka do BW, a instrukcja jest drukowana?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Starcraft: the Board Game

Post autor: schizofretka »

Jakiś czas temu komplet, rozpakowany ale bez śladów używania chodził za ~200$. Teraz chyba mniej, no i bardzo zależy co to dobry stan - przy 'białych krukach' każdy brak zbija nieproporcjonalnie z ceny, więc np. standardowo połamane podstawki do BC to nawet i -kilkadziesiąt.

Generalnie będziesz miał pod górkę - w Polsce nie sprzedasz, ale zostaniesz kilka razy zwymyślany ;), a wysyłka tego z pełnym śledzeniem i potwierdzeniem odbioru w świat to ponad 200 zeta, dla Amerykanów kupno z Polski to jak dla nas zKazachstanu, a i europejczycy wolą kupić trochę drożej, ale w cywilizowanym kraju/od osoby z długą historią.

W sumie główny powód, dla którego nie sprzedałem swojego, bo ostatni raz to zagrałem chyba z 7 lat temu...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Dwntn »

Gambit pisze:Zaraz pewnie ktoś mnie pojedzie, za zły wątek...ale zapytam.

Ile można wziąć za SC + BW w dobrym stanie, przy założeniu, że nie mam pudełka do BW, a instrukcja jest drukowana?
Mnie rok temu jedena osoba z Krakowa zaoferowała mi blisko 1400zł za mój egzemplarz SC +BW +Typhoon (też nie posiadam pudełka z BW). Grę mam w pełni zakoszulkowaną, każda z frakcji trzymana w osobnym pudełku i wszystko bez ubytków. Gra została na półce, ale jako że cena padła oficjalnie poprzez Geekmarket, można ją traktować jako wyznacznik wartości tutaj w polsce. Raz po raz, jednak, widzę że ludzie wystawiają w niższych cenach od 700-1100zł czy to na FB czy też Allegro. Wszystko zależy od stanu gry i możliwości drugiej strony. Obecnie na rynku pojawiło się więcej egzemplarzy, więc pewnie nie osiągnąłbym już takiej ceny gdybym obecnie wystawił, ale pewnie coś w tej okolicy.


P.S.

Sorry za off-top

- K.
Exef
Posty: 8
Rejestracja: 01 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Exef »

Gambit pisze:Zaraz pewnie ktoś mnie pojedzie, za zły wątek...ale zapytam.

Ile można wziąć za SC + BW w dobrym stanie, przy założeniu, że nie mam pudełka do BW, a instrukcja jest drukowana?
Jak już będziesz znać wartość zestawu to daj znać, bo chętnie skupie z odbiorem osobistym :)
lorddanthe
Posty: 12
Rejestracja: 17 mar 2017, 13:50

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: lorddanthe »

Czy ma ktoś pomysł czym można zastąpić brakujące podstawki do lataczy?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Probe9 »

Mógłby ktoś poratować polską/angielską wersją planszetek frakcji ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Abidarius »

Cześć, czy jest gdzieś jakieś porównanie Starcrafta i Forbidden Stars? Mam ten drugi tytuł, ale odrobinkę mi w niej brakuje większego zróżnicowania celów i technologii.
Czy jest sens sprzedawać FS i kupować Starcrafta?
A może ktoś chciałby się zamienić? ;)
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: szutek »

Gralem sporo w oba tytuły i moim zdaniem Forbidden Stars to ulepszona wersja Starcrafta, więc o ile samo uniwersum nie jest dla Ciebie kluczowe to odradzałbym taką zamianę. Dużo bolączką Starcrafta jest dla mnie oparcie walki wyłącznie o karty (co znacznie zwiększa losowość) oraz przede wszystkim brak rotacji kart w decku przy zakupie nowych ulepszeń. Co z tego że masz dużą różnorodność technologii skoro im więcej ich kupujesz tym mniejsza szansa że je trafisz. W Forbidden Stars rozwiązano to niebo lepiej. Z istotynych różnic wskażę jeszcze, że w Zakazanych Gwiazdach jest walka o każdą planetę od początku, podczas gdy w Starcrafcie w starym RTSowym stylu często początek jest dosyć niemrawy. No i jeżeli chodzi o Starcrafta to wyłącznie z dodatkiem, który naprawia wiele istotnych kwestii. Może też być trochę zachodu ze znalezieniem egzemplarza na rynku wtórnym, bo co raz rzadziej się pojawiają jakieś oferty.
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Abidarius »

Dziękuję. Podstawkę widziałem ostatnio w jeszcze akceptowalnym koszcie, ale dodatek, to rzeczywiście rzadki rarytas.
ODPOWIEDZ