Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Largo pisze: 24 mar 2022, 15:00 Dużo tych kart promo było i jakieś ciekawe? Niestety widzę, że już ich nie ma tam gdzie chciałem kupić :(
Po polsku ukazało się 7 karty promocyjnych (z 11 wydanych). http://www.dominion.przystanekplanszowk ... promocyjne
W ofercie IUVI obecnie są chyba tylko Poseł, Sauna/Przerębel, Czarny rynek i Książę.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: seki »

Szczerze mówiąc w moich grach od lat pojawiają się na stole wszystkie te promoski ale nigdy nic ciekawego się z nimi nie ugrało. Wg mnie jak ktoś czegoś nie ma to nie ma co żałować a w dodatkach jest tyle kart, że promki tym bardziej tracą na znaczeniu.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

seki pisze: 24 mar 2022, 15:29 Szczerze mówiąc w moich grach od lat pojawiają się na stole wszystkie te promoski ale nigdy nic ciekawego się z nimi nie ugrało.
Czarny rynek, Przerębel/sauna, gubernator, kapitan są bardzo mocne i przeważnie wszyscy ściągają się po te karty.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: noowy »

Ja mimo upierdliwego przygotowania bardzo lubiłem od czasu do czasu zagrać z Czarnym Rynkiem, wprowadzić trochę szaleństwa i zostać jedynym właścicielem jakiejś mocnej/upierdliwej karty ;)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV pojawiła się recenzja tego wiekowego tytułu:

Ostatnio zmieniony 13 lut 2023, 12:00 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: nakago »

jaki nowy dodatek będzie wydany teraz, Nocturne czy dark ages?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Z zapowiedzi wynika, że Nocturne.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: karmazynowy »

Gdyby kogoś interesowało jak się mieszczą zakoszulkowane karty (Sloyca Standard) to wygląda to tak:

Spoiler:
Srerbniki w miejsce miedziaków, Złoto w miejsce Srerbników, Miedziaki na środek.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Bigspender
Posty: 38
Rejestracja: 15 kwie 2022, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Bigspender »

morris pisze: 10 kwie 2022, 07:24 Z zapowiedzi wynika, że Nocturne.
Czy dobrze kojarzę, że jest oceniany najgorzej? Serio, ze wszystkich dostępnych akurat ten? :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: seki »

Bigspender pisze: 17 kwie 2022, 08:48
morris pisze: 10 kwie 2022, 07:24 Z zapowiedzi wynika, że Nocturne.
Czy dobrze kojarzę, że jest oceniany najgorzej? Serio, ze wszystkich dostępnych akurat ten? :)
To pewnie bardziej decyzja czy drukować w ogóle a nie który pierwszy. Widocznie ten był najszybciej w harmonogramie druków wydań międzynarodowych.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: staniach21 »

Bigspender pisze: 17 kwie 2022, 08:48
morris pisze: 10 kwie 2022, 07:24 Z zapowiedzi wynika, że Nocturne.
Czy dobrze kojarzę, że jest oceniany najgorzej? Serio, ze wszystkich dostępnych akurat ten? :)
7,9, wiec solidna ocena. Pojawiają się głosy, że jest zbyt przekombinowany. Patrząc na to, że wielu nowych graczy zakaupiło podstawke od UVI jako pierwsza przygoda z Domninionem to serwowanie od razu jednego z trudniejszych dodatków jest słabym pomysłem i myśle, że może mieć słabe przyjęcie. Miejmy nadzieje, że Prosperity podratuje, żeby sie wydawnictwo nie wycofało z zapowiedzi, bo chętnie bym przygarnął Adventure / Menageries i kilka innych ciekawszych :D
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Miszon »

Skoro drukować mają wszystko, to i Nocturne. A że teraz? Faktycznie średni pomysł, ale zapewne wynika to z harmonogramu druków
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Pamiętajcie, że Przystań (Seaside) i Złoty wiek (Prosperity) będą w drugiej edycji (czyli z wymienionymi kartami), to chyba dobra wiadomość.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: tomuch »

Mam podstawkę, Intrygę, Przystań i Złoty Wiek w I edycji. Dużo tracę, nie posiadając drugich edycji? Średnio mi się to wszystko chce sprzedawać...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: planszufka »

tomuch pisze: 17 kwie 2022, 11:48 Mam podstawkę, Intrygę, Przystań i Złoty Wiek w I edycji. Dużo tracę, nie posiadając drugich edycji? Średnio mi się to wszystko chce sprzedawać...
duzo
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Druga edycja podstawki ma 7 nowych kart (6 starych wypadło). Wedle zapowiedzi producenta druga edycja Seaside ma mieć 9 nowych kart, więc polska Przystań też będzie je miała (wersja angielska ma wyjść w połowie maja). Druga edycja Intrygi ma 7 nowych kart (polska wersja nie została jeszcze zapowiedziana). Co do drugiej edycji Prosperity to oficjalnie nie wiadomo ile będzie nowych kart (tylko IUVI wspomniało, że będzie druga edycja, a na pewno wiedzą co mówią).

Mając pierwsze edycję tych dodatków masz karty, których nie będą mieli ci co kupią tylko drugie edycję. Wprawdzie po polsku to nie wyjdzie pewnie, ale do pierwszych edycji są "update packi", natomiast do drugich edycji nie ma "downgrade packów" ;-)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Grellenort »

Dokładnie. Dodam tylko to, co pewnie oczywiste: update packi do nowych edycji - o ile wyjdą - prawie na pewno nie ukażą się po polsku, gdyż Iuvi raczej nie będzie chciało inwestować w wersje od Barda i GF (co jest zrozumiałe). Konieczny będzie mixing pol-ang dla chcących posiadać wszystko :wink:
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: trixon »

Grellenort pisze: 18 kwie 2022, 09:23 Dokładnie. Dodam tylko to, co pewnie oczywiste: update packi do nowych edycji - o ile wyjdą - prawie na pewno nie ukażą się po polsku, gdyż Iuvi raczej nie będzie chciało inwestować w wersje od Barda i GF (co jest zrozumiałe). Konieczny będzie mixing pol-ang dla chcących posiadać wszystko :wink:
Z tego co kojarzę to nawet chyba sami na live PN mówili, że upgrade packów nie będzie.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

Bigspender pisze: 17 kwie 2022, 08:48
morris pisze: 10 kwie 2022, 07:24 Z zapowiedzi wynika, że Nocturne.
Czy dobrze kojarzę, że jest oceniany najgorzej? Serio, ze wszystkich dostępnych akurat ten? :)
Połowa dodatku jest bardzo dobra, połowa to porażka. Karty Heirloom, boon/hex są fantastyczne. Karty nocy nic nowego, ani fajnego nie wprowadzają.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Leser »

kozz84 pisze: 18 kwie 2022, 17:29
Bigspender pisze: 17 kwie 2022, 08:48
morris pisze: 10 kwie 2022, 07:24 Z zapowiedzi wynika, że Nocturne.
Czy dobrze kojarzę, że jest oceniany najgorzej? Serio, ze wszystkich dostępnych akurat ten? :)
Połowa dodatku jest bardzo dobra, połowa to porażka. Karty Heirloom, boon/hex są fantastyczne. Karty nocy nic nowego, ani fajnego nie wprowadzają.
Ja mam nawet bardziej radykalną opinię.
Karty nocy jedyne co wnoszą, to zmulenie rozgrywki.
Boon/hex są lepsze, ale wymagają dodatkowej obsługi (więc znów spowolnienie gry) i wprowadzają całkowicie niepotrzebną mi dodatkową losowość.
Heirloomy są w porządku.

W każdym dodatku są lepsze i gorsze karty, ale Nocturn to jedyny dodatek, z którego wyciągnąłem tylko parę zestawów, by dodać je do dominionowej puli, a resztę wywaliłem do jakiejś zakurzonej szafy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: waadimch »

Czy karty dominion z iuvi rożnią sie kolorami rewersów z GF?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Acererak »

waadimch pisze: 04 maja 2022, 18:33 Czy karty dominion z iuvi rożnią sie kolorami rewersów z GF?
Nie powinny, tak jak rewersy z GF nie różniły się od Bardowych, ale porównania nie mam, bo na razie i tak czekam dopiero na pierwszy nowy dodatek.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: morris »

Polskie edycje Dominion (pewnie inne też) są drukowane w Niemczech, przez tę samą drukarnię, co wersja oryginalna.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: aeiou871 »

Swoją drogą, czy znacie gry z brzydszym rewersem niż Dominion? Tyrants of the Underdark jest u mnie na drugim miejscu
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Dominion (Donald X. Vaccarino)

Post autor: trixon »

aeiou871 pisze: 04 maja 2022, 18:51 Swoją drogą, czy znacie gry z brzydszym rewersem niż Dominion? Tyrants of the Underdark jest u mnie na drugim miejscu
Z racji wieku MTG
ODPOWIEDZ