Tiny Epic Dungeons / Małe Epickie Podziemia (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bigspender
Posty: 38
Rejestracja: 15 kwie 2022, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Bigspender »

Dziś polska premiera :)
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: qreqorek »

Mam, rozpakowałem i...
Połowa kart podziemi jest niebieska, a połowa wpada w fiolet. Też tak macie?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

qreqorek pisze: 05 maja 2022, 20:20 Mam, rozpakowałem i...
Połowa kart podziemi jest niebieska, a połowa wpada w fiolet. Też tak macie?
Niestety, tak samo... (nie wiem czy dokładnie połowa, ale obu wariantów jest sporo )
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: planszufka »

dziwne
Ostatnio zmieniony 06 maja 2022, 22:40 przez planszufka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: EsperanzaDMV »

Może dlatego w przedsprzedaży można było kupić za 95zł, a teraz wszędzie cena podskoczyła o ok. 10zł :lol:
A tak serio to śmiech przez łzy, bo sam odbieram swój egzemplarz jutro i trzymam kciuki, by jednak wszystko było ok...
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: lukkk »

A mnie ciekawi czym była wersja delux na KS. Bo wciąż nie mogę ustalić informacji, skąd pochodzą te mepelki przedstawiające bossów dostępnych w grze. Czyżby to był jakiś addon do wzięcia w czasie kampanii czy raczej właśnie owa wersja deluxe?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1626
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: nidhog »

lukkk pisze: 05 maja 2022, 21:51 A mnie ciekawi czym była wersja delux na KS. Bo wciąż nie mogę ustalić informacji, skąd pochodzą te mepelki przedstawiające bossów dostępnych w grze. Czyżby to był jakiś addon do wzięcia w czasie kampanii czy raczej właśnie owa wersja deluxe?
Wersja deluxe zaweiea dodatek potion and perils. Mepelki bossów to add on dostępny trakcie kampanii na ks, podobnie jak np mata do gry.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 591 times
Been thanked: 385 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: kuleczka91 »

U mnie niestety również dwa różne odcienie tych kart podziemi. Rzuca się strasznie w oczy :(
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: lukkk »

kuleczka91 pisze: 05 maja 2022, 22:49 U mnie niestety również dwa różne odcienie tych kart podziemi. Rzuca się strasznie w oczy :(
Widzę, że jest to spora wtopa w produkcji. I co teraz? Wydawca hurtowo będzie wymieniał? ( bo problem zgłasza dość spora grupa ludzi).

Trochę to niestety zniechęca do zakupu.
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Fyei »

nidhog pisze: 05 maja 2022, 22:10
lukkk pisze: 05 maja 2022, 21:51 A mnie ciekawi czym była wersja delux na KS. Bo wciąż nie mogę ustalić informacji, skąd pochodzą te mepelki przedstawiające bossów dostępnych w grze. Czyżby to był jakiś addon do wzięcia w czasie kampanii czy raczej właśnie owa wersja deluxe?
Wersja deluxe zaweiea dodatek potion and perils. Mepelki bossów to add on dostępny trakcie kampanii na ks, podobnie jak np mata do gry.
To mepli potworów nie ma w wersji retail od Galakty? Kurczę, na każdym reklamującym zdjęciu są one widoczne :?.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Edwardo »

Fyei pisze: 05 maja 2022, 23:20 To mepli potworów nie ma w wersji retail od Galakty? Kurczę, na każdym reklamującym zdjęciu są one widoczne .
Na zdjęciach są meeple goblinów i minionów, które polska wersja zawiera, nie ma natomiast meeple bossów, które na KSie były dostępne do kupienia dodatkowo.
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Fyei »

Edwardo pisze: 05 maja 2022, 23:40
Fyei pisze: 05 maja 2022, 23:20 To mepli potworów nie ma w wersji retail od Galakty? Kurczę, na każdym reklamującym zdjęciu są one widoczne .
Na zdjęciach są meeple goblinów i minionów, które polska wersja zawiera, nie ma natomiast meeple bossów, które na KSie były dostępne do kupienia dodatkowo.
To teraz jasne, dzięki za wyjaśnienie :wink:.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Platfus
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2020, 17:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Platfus »

qreqorek pisze: 05 maja 2022, 20:20 Mam, rozpakowałem i...
Połowa kart podziemi jest niebieska, a połowa wpada w fiolet. Też tak macie?

Mógłbyś podesłać jakieś zdjęcia? Zastanawiam się nad zakupem a taki opis nie zachęca :(
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: miszczu666 »

Znając możliwości reklamacyjne Galakty, wystawią erratę w PDFie na stronie o treści "traktuj różne kolory rewersów jak jednakowe"

A tak na poważnie, to lipa jeśli to tyka wszystkich egzemplarzy. Dzisiaj odbieram z paczkomatu, i już czuję stres.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

miszczu666 pisze: 06 maja 2022, 09:12 Znając możliwości reklamacyjne Galakty, wystawią erratę w PDFie na stronie o treści "traktuj różne kolory rewersów jak jednakowe"

A tak na poważnie, to lipa jeśli to tyka wszystkich egzemplarzy. Dzisiaj odbieram z paczkomatu, i już czuję stres.
Galakta nie podpinała się pod druk międzynarodowy? Ciekawe czy tylko u nas ten problem występuje.
PS. Jakbyście dostali jakąś odpowiedź od Galakty, to się pochwalcie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Losiek »

Napiszcie proszę jak to wygląda, mam jeszcze możliwość anulowania.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

Losiek pisze: 06 maja 2022, 10:44 Napiszcie proszę jak to wygląda, mam jeszcze możliwość anulowania.
Jest zauważalna różnica w tonacji rewersów kart - część kart podziemi wpada we fiolety, podczas gdy cześć trzyma się niebieskiego.
Różnice są na tyle nieduże, że koszulkując pojedyncze karty nie zwróciłem na nie uwagi, ale już kładąc obok siebie dwie karty widać, że jest różnica w tonacji (bez większego wpatrywania się).

Edit:
I piszę to jako sympatyk Galakty (albo może bardziej FFG ;) ) który zostawił u nich grube pieniądze.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: BOLLO »

Kurcze nie dobrze....ja mam paczke po 10maja razem z innymi grami. I teraz tez sie zastanawiam czy nie anulowac. Najpierw wtopa z Machina Arcana teraz to....widze ze wiekszosc firm zaczyna miewac dziwne podejscie do produkcji. Sporo gier i sporo bledow produkcyjnych. Taka polityka niestety zniecheca do robienia przedsprzedazy.

Moze czas przeorganizowac swoje podejscie do zakupow.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Mr_Fisq »

BOLLO pisze: 06 maja 2022, 11:02 Kurcze nie dobrze....ja mam paczke po 10maja razem z innymi grami. I teraz tez sie zastanawiam czy nie anulowac. Najpierw wtopa z Machina Arcana teraz to....widze ze wiekszosc firm zaczyna miewac dziwne podejscie do produkcji. Sporo gier i sporo bledow produkcyjnych. Taka polityka niestety zniecheca do robienia przedsprzedazy.

Moze czas przeorganizowac swoje podejscie do zakupow.
Sporo zależy od tego, jak zostanie to rozwiązane. Ostatnio zabiło mnie GMT wydając poprawione żetony (~5 sztuk małych żetoników) do gry sprzedawanej u nas po ~370PLN, w czasopiśmie C3i (230PLN za numer u nas). Mam nadzieję, że Galakta lepiej to rozwiąże.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10926
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: japanczyk »

A moze ktos wrzucic zdjecia + info jaki to ma wpływ na gameplay?
Bo całe te dywagacje, że ktoś ma i posiada albo się martwi odcieniami są bardzo nie na temat
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: qreqorek »

japanczyk pisze: 06 maja 2022, 11:08 jaki to ma wpływ na gameplay?
W grze są 82 karty kwadratowe. 28 z nich ma niebieski revers - to są karty Podziemi.
w ramach tych 28 kart Podziemi są cztery typy, które należy oddzielić i złożyć z nich talię podziemi. I to się robi w trzech krokach:
a) weź x kart pomieszczeń
b) weź x kart pomieszczeń (innych niż w kroku a) i zmieszaj z y kart spotkań
c) weź x kart pomieszczeń (innych niż w kroku a i kroku b) i zmieszaj z jedną kartą Wrót do Leża.
Teraz ułóż kolejno: c), b), a).
Cały misterny plan jednak szlak trafia, gdy wiesz czy wrota do leża są niebieskie, czy fioletowe na rewersie. Podobnie jeśli wiesz że spotkania są fioletowe, a pomieszczenia niebieskie. Jak wiadomo, co się raz zobaczy, to się nieodzobaczy. No i niestety wiesz, jaka idzie następna karta.

Nie wystarczy wziąć cokolwiek i zakryć talię, aby nie wiedzieć jaka idzie następna karta, bądź poukładać odwrotnie i brać od spodu. Karty wykłada się zakryte na stół, tworząc podziemia gdy odkrywamy którąś z poprzednich. I wtedy będzie widać, gdzie jest jaki typ pomieszczenia, zanim zdecydujemy czy iść w prawo, w górę czy gdzie tam byśmy poszli w ciemno.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: lukkk »

qreqorek pisze: 06 maja 2022, 11:21
japanczyk pisze: 06 maja 2022, 11:08 jaki to ma wpływ na gameplay?
W grze są 82 karty kwadratowe. 28 z nich ma niebieski revers - to są karty Podziemi.
w ramach tych 28 kart Podziemi są cztery typy, które należy oddzielić i złożyć z nich talię podziemi. I to się robi w trzech krokach:
a) weź x kart pomieszczeń
b) weź x kart pomieszczeń (innych niż w kroku a) i zmieszaj z y kart spotkań
c) weź x kart pomieszczeń (innych niż w kroku a i kroku b) i zmieszaj z jedną kartą Wrót do Leża.
Teraz ułóż kolejno: c), b), a).
Cały misterny plan jednak szlak trafia, gdy wiesz czy wrota do leża są niebieskie, czy fioletowe na rewersie. Podobnie jeśli wiesz że spotkania są fioletowe, a pomieszczenia niebieskie. Jak wiadomo, co się raz zobaczy, to się nieodzobaczy. No i niestety wiesz, jaka idzie następna karta.

Nie wystarczy wziąć cokolwiek i zakryć talię, aby nie wiedzieć jaka idzie następna karta, bądź poukładać odwrotnie i brać od spodu. Karty wykłada się zakryte na stół, tworząc podziemia gdy odkrywamy którąś z poprzednich. I wtedy będzie widać, gdzie jest jaki typ pomieszczenia, zanim zdecydujemy czy iść w prawo, w górę czy gdzie tam byśmy poszli w ciemno.
To trochę tak, jakby kafle w grze Room 25 były znaczone. A przecież to o to chodzi aby nie wiedzieć, gdzie zaraz się wdepnie.
Chciałem zamówić grę ale widzę, że taka mała gra ma teraz epickie problemy. Oby to jakoś rozwiązano albo wypuszczono poprawiony produkt.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1626
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: nidhog »

lukkk pisze: 06 maja 2022, 11:26
qreqorek pisze: 06 maja 2022, 11:21
japanczyk pisze: 06 maja 2022, 11:08 jaki to ma wpływ na gameplay?
W grze są 82 karty kwadratowe. 28 z nich ma niebieski revers - to są karty Podziemi.
w ramach tych 28 kart Podziemi są cztery typy, które należy oddzielić i złożyć z nich talię podziemi. I to się robi w trzech krokach:
a) weź x kart pomieszczeń
b) weź x kart pomieszczeń (innych niż w kroku a) i zmieszaj z y kart spotkań
c) weź x kart pomieszczeń (innych niż w kroku a i kroku b) i zmieszaj z jedną kartą Wrót do Leża.
Teraz ułóż kolejno: c), b), a).
Cały misterny plan jednak szlak trafia, gdy wiesz czy wrota do leża są niebieskie, czy fioletowe na rewersie. Podobnie jeśli wiesz że spotkania są fioletowe, a pomieszczenia niebieskie. Jak wiadomo, co się raz zobaczy, to się nieodzobaczy. No i niestety wiesz, jaka idzie następna karta.

Nie wystarczy wziąć cokolwiek i zakryć talię, aby nie wiedzieć jaka idzie następna karta, bądź poukładać odwrotnie i brać od spodu. Karty wykłada się zakryte na stół, tworząc podziemia gdy odkrywamy którąś z poprzednich. I wtedy będzie widać, gdzie jest jaki typ pomieszczenia, zanim zdecydujemy czy iść w prawo, w górę czy gdzie tam byśmy poszli w ciemno.
To trochę tak, jakby kafle w grze Room 25 były znaczone. A przecież to o to chodzi aby nie wiedzieć, gdzie zaraz się wdepnie.
Chciałem zamówić grę ale widzę, że taka mała gra ma teraz epickie problemy. Oby to jakoś rozwiązano albo wypuszczono poprawiony produkt.
A to ciekawe - wersja z KS nie ma tego problemu. A czas dostawy jest zbliżony, więc musiał być inny druk. Wprawdzie gra jest niezależna językowo i z tego co pamiętam, akurat kafle podziemi nie maja nazw własnych .
jedyne co zależne językowo to instrukcja i nazwy na przedmiotach/potworach. Stąd pewnie był osobny druk i coś im nie poszło z barwnikiem. A szkoda bo seria zacna i mam nadzieję, że się ludzie nie zrażą.

Szczególnie, że Galakta zapowiedziała dziś polska edycje Galaxies i Quest. Widać dogadali się na dłużej.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: Dako »

No to lipa.
A Galakta godzinę temu na facebooku odtrąbiła sukces ogłaszając, że cały nakład już im się wyprzedał...
W każdym razie też muszę się zastanowić co zrobić z moim zamówieniem.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Tiny Epic Dungeons (Scott Almes) aka Małe Epickie Podziemia

Post autor: litk »

Cały misterny plan jednak szlak trafia, gdy wiesz czy wrota do leża są niebieskie, czy fioletowe na rewersie. Podobnie jeśli wiesz że spotkania są fioletowe, a pomieszczenia niebieskie. Jak wiadomo, co się raz zobaczy, to się nieodzobaczy. No i niestety wiesz, jaka idzie następna karta.
Zakoszulkowanie nie pomoże?
ODPOWIEDZ