Vinhos (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: fitzroy »

detrytusek pisze: 28 sie 2021, 10:24 Jeśli stara wersja Vinhosa to była ta trudniejsza (z bankiem) to polska instrukcja Hobbitów też się tyczy starej, trudniejszej.
Też mi się tak wydaje, pytanie jak bardzo różni się stara edycja od nowej (reserve 2010) ponieważ reserve 2010 to wygładzona stara edycja.Zastanawiam się tylko jak bardzo wygładzona.
Matcase
Posty: 34
Rejestracja: 22 maja 2019, 21:23
Has thanked: 32 times
Been thanked: 22 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: Matcase »

Obrazek


Obrazek
Mam polskie tłumaczenie do wersji deluxe ed Reserva 2010.
Tłumaczyłem pierwszy raz na darmowym edytorze pdfa. Proszę o wyrozumiałość.

https://drive.google.com/file/d/198nMyg ... sp=sharing


Jak ktoś pobrał i ma możliwość przesłania tego na bgg lub udostępnić w inny sposób, to proszę się nie krępować. Można w dowolny sposób udostępnić.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2021, 18:59 przez Matcase, łącznie zmieniany 3 razy.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: Rafal1970 »

Czy możesz udostępnić plik z Twoją autorską instrukcją do Vinhos?
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: fitzroy »

Fiu fiu, praca własna? Jak można ją zdobyć?
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: crazygandalf »

Ostatnio tłumaczyliśmy na filmie zasady Vinhosa w wersji 2016. Może kogoś zainteresuje:
https://youtu.be/iNMpW8qXuLA
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: fitzroy »

crazygandalf pisze: 29 sie 2021, 11:34 Ostatnio tłumaczyliśmy na filmie zasady Vinhosa w wersji 2016. Może kogoś zainteresuje:
https://youtu.be/iNMpW8qXuLA
Oglądałem :D , dzięki za to, że w końcu postanowiliście wziąć na tapetę gry Lacerdy. Papierowa instrukcja po polsku jednakowoż by się przydała; za duża gra, za dużo zasad by podjąć rękawicę z moim angielski.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: buhaj »

fitzroy pisze: 28 sie 2021, 10:32
detrytusek pisze: 28 sie 2021, 10:24 Jeśli stara wersja Vinhosa to była ta trudniejsza (z bankiem) to polska instrukcja Hobbitów też się tyczy starej, trudniejszej.
Też mi się tak wydaje, pytanie jak bardzo różni się stara edycja od nowej (reserve 2010) ponieważ reserve 2010 to wygładzona stara edycja. Zastanawiam się tylko jak bardzo wygładzona.

To były kosmetyczne zmiany. Wiem, że bodajże w tym temacie je wypisałem. Teraz już nie pamiętam dokładnie ale to były niewielkie zmiany w zasadach (oczywiście między starym Vinhosem a wersją reserve 2010 z delux. Wersja 2016 to już inna sprawa). Startowym graczem był
ten co wybrał nizszy numer startowej winnicy. Pierwszy gracz miał jeden kasy więcej itd. Na dwóch graczy 2 bago więcej. Najważniejsze to, ze maks 16 punktów za kasę można było na końcu gry zgarnąć. Reszta jest na planszy
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: cCAMILOOo »

Wielkie brawa dla kolegi za to tłumaczenie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

buhaj pisze: 29 sie 2021, 14:56 Najważniejsze to, ze maks 16 punktów za kasę można było na końcu gry zgarnąć. Reszta jest na planszy
Nawet to nie. To zostało zmienione wcześniej przez Vitala zanim wyszła nowa edycja.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: buhaj »

detrytusek pisze: 29 sie 2021, 21:53
buhaj pisze: 29 sie 2021, 14:56 Najważniejsze to, ze maks 16 punktów za kasę można było na końcu gry zgarnąć. Reszta jest na planszy
Nawet to nie. To zostało zmienione wcześniej przez Vitala zanim wyszła nowa edycja.
Miałem starą edycję i tam tego zapisu w zasadach nie było (chyba, że nieoficjalnie). Zresztą w nowej edycji są zapisane różnice i ta własnie jest wyszczególniona
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: detrytusek »

buhaj pisze: 29 sie 2021, 22:38
detrytusek pisze: 29 sie 2021, 21:53
buhaj pisze: 29 sie 2021, 14:56 Najważniejsze to, ze maks 16 punktów za kasę można było na końcu gry zgarnąć. Reszta jest na planszy
Nawet to nie. To zostało zmienione wcześniej przez Vitala zanim wyszła nowa edycja.
Miałem starą edycję i tam tego zapisu w zasadach nie było (chyba, że nieoficjalnie). Zresztą w nowej edycji są zapisane różnice i ta własnie jest wyszczególniona
Bo tak jak pisałem to zostało zmienione już po wydaniu starej ale przed nową. Reasumując w starej wersji ten zapis też obowiązuje.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
californian
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:45

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: californian »

Hej, czy ma ktoś tłumaczenie instrukcji Vinhos deluxe 2016?
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: tomg »

crazygandalf pisze: 29 sie 2021, 11:34 Ostatnio tłumaczyliśmy na filmie zasady Vinhosa w wersji 2016. Może kogoś zainteresuje:
https://youtu.be/iNMpW8qXuLA
Zainteresował i pomógł podjąć decyzję. Chyba jesteście pierwsi po polsku (po 5 latach od wydania wersji Deluxe).
Szkoda że nie przedstawiliście 2010 Reserve bo to jednak jest podstawowa wersja gry. Porównanie byłoby super.
Jednak uwaga merytoryczna. Nie nazywaliście niektórych komponentów precyzyjnie (zamiast eksperci, magnaci mówiliście o pomocnikach czy po prostu kafelkach). Wiadomo nie ma tłumaczenia oficjalnego ale po pobieżnym przejrzeniu instrukcji nie wiedziałem do jakiego komponentu nawiązujecie.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: crazygandalf »

Rzeczywiście troszkę inaczej nazywaliśmy niektóre komponenty. W przyszłych materiałach zwrócimy na to większą uwagę.
Co do kwestii wersji z 2010 to drzwi nie pozostają zamknięte. :D
Dzięki za feedback.
Awatar użytkownika
errorr
Posty: 167
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:03
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: errorr »

Z tego co zauważyłem wersja reserve 2010 zawarta w wydaniu deluxe z 2016 różni się od pierwszej wersji ilością regionów na mapie oraz lekko zmienionymi zasadami. W pudełku z pierwszą wersją znalazłem w instrukcji wkładkę variants. Czy to są właśnie te zmiany do wersji reserve? Czy jest może coś więcej? Czy da radę dorobić ten dodatkowy region oraz wprowadzić pozostałe zmiany, żeby zagrać w pierwszą edycję na nowych zasadach, reserve 2010 lub nawet w wersję 2016?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

errorr pisze: 13 gru 2021, 22:10 Z tego co zauważyłem wersja reserve 2010 zawarta w wydaniu deluxe z 2016 różni się od pierwszej wersji ilością regionów na mapie oraz lekko zmienionymi zasadami. W pudełku z pierwszą wersją znalazłem w instrukcji wkładkę variants. Czy to są właśnie te zmiany do wersji reserve? Czy jest może coś więcej? Czy da radę dorobić ten dodatkowy region oraz wprowadzić pozostałe zmiany, żeby zagrać w pierwszą edycję na nowych zasadach, reserve 2010 lub nawet w wersję 2016?
Jeden dodatkowy region jest fajny, ale równie dobrze możesz grać bez niego - wtedy jest mimo wszystko trochę ciaśniej i wynika z tego większa rywalizacja. Co do tej 1 strony variants to chyba wszystko jest tam przewidziane co dodaje wersja deluxe - jedynie chyba finalnie jeszcze trochę inaczej początkową kasę się dostaje - to możesz sprawdzić w instrukcji od wersji deluxe.
Na pewno jednak nie zrobisz wersji 2016 na starym Vinhosie - ona wymaga płytek celów. Znaczy...można...ale raczej mówimy tutaj o zmianach nie wymagających wydruku nowych elementów/żetonów itp ;)

Poza tym możesz cieszyć się w pełni wersją 2010 i dodatkowo nie musieć patrzeć na grafiki O'Toole'a (tutaj wkurzam jego entuzjastów :D )!
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: dave8 »

errorr pisze: 13 gru 2021, 22:10 Z tego co zauważyłem wersja reserve 2010 zawarta w wydaniu deluxe z 2016 różni się od pierwszej wersji ilością regionów na mapie oraz lekko zmienionymi zasadami. W pudełku z pierwszą wersją znalazłem w instrukcji wkładkę variants. Czy to są właśnie te zmiany do wersji reserve? Czy jest może coś więcej? Czy da radę dorobić ten dodatkowy region oraz wprowadzić pozostałe zmiany, żeby zagrać w pierwszą edycję na nowych zasadach, reserve 2010 lub nawet w wersję 2016?
Tylko że w nowej wersji są 3 nie regiony a nie 1. Mówię tu o opcji deluxe.
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: dragon77 »

Czy ktoś się orientuje kiedy będzie znowu dostępny Vinhos Deluxe ?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: eveni »

dragon77 pisze: 06 maja 2022, 11:35 Czy ktoś się orientuje kiedy będzie znowu dostępny Vinhos Deluxe ?
Ze strony sklepu Hobbitów:
Obrazek
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: dragon77 »

Super, dziękuję!

A orientujesz się czy ten Vinhos Deluxe to jest to samo co Vinhos KS Deluxe ?
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: eveni »

dragon77 pisze: 06 maja 2022, 13:16 A orientujesz się czy ten Vinhos Deluxe to jest to samo co Vinhos KS Deluxe ?
Niestety nie wiem (sama mam stare wydanie What's your game). Może ktoś z innych użytkowników odpowie :)
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: lotheg »

Ja nie odpowiem, ale akurat wczoraj grałem, więc napiszę o tym ;)

Kolejna 2 osobowa partia Vinhosa na mną. Ostatnio wygrałem 96 do 87, wczoraj kolega się odegrał 126 do 107. Piękna partia, na 2 osoby obawiałem się, że będzie za luźno, a jest bardzo dobrze :) Ja poszedłem trochę nietypowo, bo nie miałem ani jednego enologa, byłem tylko raz w banku, a na pierwszych targach wysłałem wino o wartości 1, czyli żetonik pozwalający wysłać 0 (słownie: zero) ekspertów. Pierwsze targi oczywiście przez to przegrałem, ale to nie przeszkodziło mi to wygrać drugich i trzecich...ale to też nie pozwoliło mi wygrać gry :D Dawno temu zauważyłem, że w wersji 2010, czyli z bankiem (jedyna, w którą gram obecnie) jest tak, że grając na 3 osoby trzeba bić się o targi, przegranie ich 3 razy nie pozwala na zwycięstwo w całej grze. Na 2 osoby już tak nie jest, bo zwycięzca, podczas obu rozgrywek, nie miał najwięcej pkt z targów. I to pomimo tego, że punktuje się pierwsze i trzecie miejsce!
Kolega zapunktował 40 pkt na 3 beczkach na bonusowych polach i do tego wygrał eksport. To sprawiło, że wygrał całą grę.
Pisać by można długo o niuansach strategicznych i taktycznych. Piękna gra, zacięty pojedynek umysłów, jeśli się gra z kimś równie doświadczonym.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

dragon77 pisze: 06 maja 2022, 13:16 Super, dziękuję!

A orientujesz się czy ten Vinhos Deluxe to jest to samo co Vinhos KS Deluxe ?
Z tego co kojarzę, to KS DELUXE zawiera dodatkowo kilka mini dodatków, które możesz złapać w tym KS BUNDLE za 200zł
https://hobbity.pl/ekonomiczne/vinhos-d ... undle.html

Łącznie to wychodzi z 700zł 0_0

https://planszostrefa.pl/pl/p/Vinhos-De ... ition/6780
W planszostrefie za cene 500zł można było kiedys złapać tą full wersję. Za 700 chyba bym odpuścił te KS dodatki, chociaż akurat do Vinhos najwięcej zmieniają, bo w takim The Gallerist czy Kanban EV ten KS exlusive kontent i tak jest mało używany...
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: dawid »

dragon77 pisze: 06 maja 2022, 11:35 Czy ktoś się orientuje kiedy będzie znowu dostępny Vinhos Deluxe ?
Hobbity twierdzą, że to będzie bardziej lipiec niż czerwiec.
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Vinhos (Vital Lacerda)

Post autor: Torquemada666 »

Dobrze widzę i na bgg jest komplet spolszczeń do wersji deluxe?

2016 Vinhos Rulebook
2010 Vinhos Rulebook
Reference Book

Ktoś może potwierdzić, że tłumaczenia powyższych plików z Deluxe?

Obrazek
ODPOWIEDZ