Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: 13thSON »

Będzie to wydane po polsku ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: Acererak »

13thSON pisze: 02 cze 2018, 17:11 Będzie to wydane po polsku ?
Odpowiem po czasie - będzie ;) Galakta zapowiedziała premierę w IV kwartale.
Tiny Epic Quest to klasyczna gra opowiadająca o baśniowej krainie najechanej przez siły zła. Jak bywa takich opowieściach, by zaradzić nieszczęściu potrzebni są odważni i szlachetni bohaterowie... w których wcielicie się właśnie Wy! Tiny Epic Quest to rywalizacyjna gra, w której każdy z graczy przejmuje kontrolę nad drużyna złożoną z 3 bohaterów, którzy podróżując po świecie będą walczyć z goblinami, uczyć się zaklęć, wykonywać zadania i gromadzić potężne, magiczne przedmioty!
Od razu mam pytanie: dobrze rozumiem, że tutaj mamy te itemeeples? :D
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: nidhog »

Tak. To pomysł i wytwór Gamelyn Games czyli oryginalnego wydawcy gry. Meeple z miejscem założenie broni czapki, czy nawet mecha jak w Tiny Epic Mechs.
Dopiero w dungeones wydano z figurkami.
Podejrzewam, ze Galakta tylko przetłumaczy gre i nie będzie ingerowac w jej fizyczny wygląd. Jeśli ktoś chce foty na żywca - moge zrobic w domu jakieś.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: Gizmoo »

Nie w moim interesie wchodzić z butami w ten wątek, ale dla tych co nie grali - Curb Your Enthusiasm. :lol:

Dla mnie Tiny Epic Quest to jedna z najgorszych gier w jakie grałem. Już nawet o niej zapomniałem, ale ku mojemu zdziwieniu wątek ten wyskoczył nagle na pierwszą stronę. Ustawiłbym bez wątpienia TEQ w top 10 najgorszych planszówek w jakie grałem. Co tu nie "bangla" moim zdaniem?

1. Gra jest okrutnie wręcz losowa. W zasadzie wszystko tu zależy od kostek, które mają na k6 konkretne ścianki i te POJEDYNCZE konkretne ścianki, decydują o naszym sukcesie, bądź nie. Nie ma żadnej sensownej mitygacji złych rzutów. Chcemy osiągnąć sukces - musimy liczyć na szczęście, bądź ciurlać do upadłego.

2. W grze decyzje są oczywiste. W zasadzie nigdy nie miałem poczucia, że mogłem zrobić coś lepiej. Zero dylematów. Wychodzą cele do zrobienia - i trzeba je robić. Tyle. Kilkukrotnie miałem poczucie, że nie ty grasz w grę, tylko gra gra w ciebie,

3. Downtime na czterech graczy jest tak duży, że można się pociąć. Przy czym to, co robią inni gracze jest kompletnie nieciekawe. Jedyne emocje to takie, gdy cieszysz się, że komuś nie wyszedł rzut, cieszysz się, gdy wyjdzie tobie, albo klniesz pod nosem, gdy kostki nie współpracują.

4. Żetony i elementy wyposażenia meepli są tak maciupkie, że łatwo je zgubić. Za każdym razem miałem lęk, że coś po grze zostanie niechcący ściągnięte rękawem i po partii musiałem wszystko przeliczać. Stojak na bronie też jest średnio funkcjonalny. Poza kartami - wszystko jest ZDECYDOWANIE za małe, przy czym sama gra zajmuje dość sporą powierzchnię na stole.

Zagrałem trzy razy (czterech graczy, trzech graczy i solo) i natychmiast wystawiłem na sprzedaż. I bardziej cieszyłem się, że ktoś ode mnie TEQ kupił, niż wtedy, gdy wychodziły mi rzuty. :lol:

Szczerze? Mocno dziwi mnie decyzja Galakty o wydaniu tego tytułu. Polecam sprawdzić przed kupnem, bo wizualnie gra obiecuje wiele, a jest popierdółką, do tego koszmarnie losową. Może nadałaby się do grania z dziećmi, ale obawiam się, że te sfrustrowałyby się szybko, przez pechowe rzuty kostkami.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2022, 08:46 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: trixon »

Spoiler:
Mam podobne uczucia. Bardzo losowa gra, która zupełnie mnie nie kupiła. Jednak jest szansa, że będzie się sprzedawać okładką, gdyż gra jest ślicznie wykonana. Estetyka gry mnie osobiście bardzo pasuje.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: Fojtu »

Ja ogólnie pisałem na poprzedniej stronie - ta gra to kasztan i tyle. Mi się dłużyło na 2 osoby, na 4 to miałbym podobne odruchy cięcia co Gizmoo.

Kompletnie nie rozumiem decyzji o wydaniu tego, ale ja ogólnie to mam słabe doświadczenia z serią (western i mechs to IMO też kasztany).
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: Golin »

zamiast iść w zombie
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic Quest

Post autor: mauserem »

ejże od Mechów się odczepcie - całkiem spoko arenowa nawalanka.
Takiego VOLT'a z kartonu i patyków zmiata pod dywan w każdym aspekcie z wyjątkiem wielkości pudełka :mrgreen:

a Questa chętnie dokupię tylko z powodu ITEMeples :D - to jest genialne proxy do rpgów
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Post autor: Mr_Fisq »

Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Post autor: Mr_Fisq »

Premiera ogłoszona na 22 czerwca.

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: BOLLO »

Mr_Fisq pisze: 15 cze 2023, 13:07 Premiera Małych Epickich Wypraw została ogłoszona na 22 czerwca.

Źródło: FB Galakty
Grał ktoś poleca?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

Live z rozgrywki, nie oglądałem ale 2h40min na serie Tiny nie zachęca.
Chyba jednak przed kupnem w ciemno tym razem muszę poczytać nieco o tej grze bo głosy widać są mocno podzielone z nastawieniem na "MEH"
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Post autor: Darkstorm »

Ja się trochę naciąłem na Podziemiach więc jestem lekko uprzedzony do tego tytułu.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Post autor: garg »

BOLLO pisze: 20 cze 2023, 12:24 Live z rozgrywki, nie oglądałem ale 2h40min na serie Tiny nie zachęca.
Chyba jednak przed kupnem w ciemno tym razem muszę poczytać nieco o tej grze bo głosy widać są mocno podzielone z nastawieniem na "MEH"
Spoiler:
<Złośliwy zgred mode on> A jesteś pewien, że grał zgodnie z regułami? Bo jeśli tak, to byłaby, jak na niego, nietypowa sytuacja :mrgreen: . <Złośliwy zgred mode off>
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

garg pisze: 20 cze 2023, 13:37
BOLLO pisze: 20 cze 2023, 12:24 Live z rozgrywki, nie oglądałem ale 2h40min na serie Tiny nie zachęca.
Chyba jednak przed kupnem w ciemno tym razem muszę poczytać nieco o tej grze bo głosy widać są mocno podzielone z nastawieniem na "MEH"
Spoiler:
<Złośliwy zgred mode on> A jesteś pewien, że grał zgodnie z regułami? Bo jeśli tak, to byłaby, jak na niego, nietypowa sytuacja :mrgreen: . <Złośliwy zgred mode off>
<Złośliwy zgred mode on>nie mam zielonego pojęcia ale nie grał solo więc może jego współgracze mu podpowiadali?<Złośliwy zgred mode off>
GapcioMaluszek
Posty: 150
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 37 times

Re: Małe Epickie Wyprawy / Tiny Epic Quest (Scott Almes)

Post autor: GapcioMaluszek »

BOLLO pisze: 20 cze 2023, 12:24 Live z rozgrywki, nie oglądałem ale 2h40min na serie Tiny nie zachęca.
Chyba jednak przed kupnem w ciemno tym razem muszę poczytać nieco o tej grze bo głosy widać są mocno podzielone z nastawieniem na "MEH"
Spoiler:

Samej rozgrywki było mniej niż 2;40h. Ostatnie 30min to pogadanka, pierwsze 10 to też ,,rozgrzewka".
ODPOWIEDZ