Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: hachi35 »

3 tematy:

Cthulhu: Call of Madness ? jak to wygląda? kiedy dostaniemy gry?

czy z Darkest Doom już wszystko jest dogadane? pamiętam jak pisaliście że nie wiadomo czy dostaniemy wszystko w tym 5 gracza ( jak Jukasa w BRWR w early bird) itd? możecie coś zdradzić?

Dodatki do Deep Madness (najnowsze z gratisowymi hero)pojawią się w czerwcu czy jest jakaś obsuwa?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Zmij »

Hej Czacha, widzę że wydajecie polskie wersje gier od Diemension tak więc pytanie czy Dawn of Madness również macie w planach? Byłoby super bo gra wygląda świetnie i jakby była po polsku to już w ogóle od ręki bym brał:)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Emil_1 »

Zmij pisze: 06 maja 2022, 18:41 Hej Czacha, widzę że wydajecie polskie wersje gier od Diemension tak więc pytanie czy Dawn of Madness również macie w planach? Byłoby super bo gra wygląda świetnie i jakby była po polsku to już w ogóle od ręki bym brał:)
Tak, mają. Jak z nimi gadałem w zeszłym roku to wspominali o początku roku 2023.
Miłego dnia! :)
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Jdn »

Czacha Games pisze: 06 maja 2022, 15:19 Dziś dobry dzień... mamy na naszym stole i "Nightmare Cathedral" i "the Breach" :mrgreen:

W sumie to będzie dobry weekend :!:
Szkoda że tylko wy macie, a my jeszcze nie :/
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

hachi35 pisze: 06 maja 2022, 17:44 3 tematy:

Cthulhu: Call of Madness ? jak to wygląda? kiedy dostaniemy gry?

czy z Darkest Doom już wszystko jest dogadane? pamiętam jak pisaliście że nie wiadomo czy dostaniemy wszystko w tym 5 gracza ( jak Jukasa w BRWR w early bird) itd? możecie coś zdradzić?

Dodatki do Deep Madness (najnowsze z gratisowymi hero)pojawią się w czerwcu czy jest jakaś obsuwa?
Na ten moment w związku z sytuacją epidemiologiczną jaka panuje w Chinach i zamknięciem w związku z tym większości fabryk, czekamy na wznowienie produkcji. Liczymy, że zgodnie z informacjami jakie mamy, sytuacja zacznie się normować po 10 maja. Jeśli tak będzie, to Cthulhu: Call of Madness powinno być u nas na przełomie czerwca/lipca.

Deep Madness:
💀 Narodziny Dagona
💀 Zdrada Wyroczni
💀 Oblicza Sfery
Tak jak wyżej - sytuacja w Chinach nie ułatwia - natomiast jeśli wszystko pójdzie tak jak powinno, to całość powinna być u nas również na przełomie czerwca/lipca

I w jednym i drugim przypadku wszystko może się zdarzyć, choć mamy nadzieję, że teraz już nie będzie żadnych przykrych niespodzianek.

Darkest Doom - na ten moment wszystko jest ustalane i jak tylko będziemy mogli zdradzić więcej - natychmiast tak zrobimy
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Jdn pisze: 07 maja 2022, 04:24
Czacha Games pisze: 06 maja 2022, 15:19 Dziś dobry dzień... mamy na naszym stole i "Nightmare Cathedral" i "the Breach" :mrgreen:

W sumie to będzie dobry weekend :!:
Szkoda że tylko wy macie, a my jeszcze nie :/
żebyście mieli Wy, najpierw musimy mieć my :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

taka sytuacja u nas dziś nastąpiła :)
Obrazek

graliśmy i powiem Wam, że jest cyber.net_tyczny sztos!
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Banan2 »

Spoiler:
Dwa pytania:
1. Czy będzie jakiś materiał szerzej opisujący grę?
2. Jeśli dokonam zakupu u Was i opłacę go, a firma wydająca grę z jakichś powodów nie wyprodukuje gry (to jest KS), to co wtedy?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: _leigam_ »

Czacha Games pisze: 09 maja 2022, 08:15 Deep Madness:
💀 Narodziny Dagona
💀 Zdrada Wyroczni
💀 Oblicza Sfery
A kiedy przedsprzedaż w sklepach?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Banan2 pisze: 12 maja 2022, 08:51
Spoiler:
Dwa pytania:
1. Czy będzie jakiś materiał szerzej opisujący grę?
2. Jeśli dokonam zakupu u Was i opłacę go, a firma wydająca grę z jakichś powodów nie wyprodukuje gry (to jest KS), to co wtedy?
Pozdrawiam
1. Na naszym FB oraz grupie wrzucamy różne materiały o samej grze. Będziemy też mówić o niej w "Wieściach z Czachy", choć na pewno nie będzie to recenzja. U Aśki z "On Table" jest na ten moment "rozpudełkowanie". Będzie recenzja Gambita.
2. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, jednak w razie "W" oczywiście zwrócimy Twoją mamonę.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

_leigam_ pisze: 12 maja 2022, 09:04
Czacha Games pisze: 09 maja 2022, 08:15 Deep Madness:
💀 Narodziny Dagona
💀 Zdrada Wyroczni
💀 Oblicza Sfery
A kiedy przedsprzedaż w sklepach?
Nie zajmujemy się dystrybucją naszych gier po sklepach, więc trudno nam odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie bezpośrednio w Twoim ulubionym sklepie :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: _leigam_ »

Ale sie przejechałem, kupiłem w przedsprzedaży 2 dodatki do Deep Madness. Te poprzednie, już zresztą do mnie doszły. Wziąłem je bezpośrednio ze sklepu Czachy i później żałowałem bo z rabatami w moim sklepie wyszłoby taniej. Następna przedsprzedaż, wahałem się bo wszystko nie wychodzi tanio, ale zdecydowałem że wezmę tym razem w swoim sklepie i teraz jestem bardzo niemiło zaskoczony o ile drożej wychodzi cały zestaw (nawet nie licząc postaci).
O co chodzi z tymi skokami cen. Szczerze to mnie bardzo zniechęciliście do zakupu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: seki »

To prawda. W przypadku Czechy to jak gra na loterii. Moje zakupy nowożytne (bo stare Karciane podziemia czy Keyfliwer nie pamiętam) to Rallyman - mocna strata na przedsprzedaży, Skytear - mocny zysk na późniejszym zakupie, Twisted fables mocna strata na późniejszym zakupie. Nie idzie przewidzieć. Zabawa jak na loterii.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

_leigam_ pisze: 17 maja 2022, 15:50 Ale sie przejechałem, kupiłem w przedsprzedaży 2 dodatki do Deep Madness. Te poprzednie, już zresztą do mnie doszły. Wziąłem je bezpośrednio ze sklepu Czachy i później żałowałem bo z rabatami w moim sklepie wyszłoby taniej. Następna przedsprzedaż, wahałem się bo wszystko nie wychodzi tanio, ale zdecydowałem że wezmę tym razem w swoim sklepie i teraz jestem bardzo niemiło zaskoczony o ile drożej wychodzi cały zestaw (nawet nie licząc postaci).
O co chodzi z tymi skokami cen. Szczerze to mnie bardzo zniechęciliście do zakupu.
seki pisze: 17 maja 2022, 16:34 To prawda. W przypadku Czechy to jak gra na loterii. Moje zakupy nowożytne (bo stare Karciane podziemia czy Keyfliwer nie pamiętam) to Rallyman - mocna strata na przedsprzedaży, Skytear - mocny zysk na późniejszym zakupie, Twisted fables mocna strata na późniejszym zakupie. Nie idzie przewidzieć. Zabawa jak na loterii.
Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem zarzuty, ale mimo wszystko spróbuję się odnieść :)
Jeśli chodzi o nasze przedsprzedaże, zawsze mamy ceny dużo niższe niż w dniu premiery na naszej stronie. Do tego czasem podczas przedsprzedaży dodajemy coś więcej (jak np dwie postacie przy dodatkach do Deep Madness), co potem również często jest dostępne, ale już nie jako gratis. Na politykę cenową poszczególnych sklepów nie mamy wpływu... Nie jesteśmy więc w stanie zagwarantować, że gdzieś ktoś nie zrobi mega hiper super promocji. No i w żaden sposób nie rozeznajemy się w Waszych rabatach, jakie sobie wypracowaliście w "swoich" sklepach :)
Wydaje nam się więc, że to nie jest tak, że tylko nasze gry w różnych sklepach potrafią baaardzo wahać się cenowo. Na pewno kupując u nas w przedsprzedaży, macie pewność, że kupujecie w dobrej cenie w stosunku do scd w dniu premniery.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

W oczekiwaniu na druk poprawionych kart do Deep Madness, dajemy Wam możliwość ściągnięcia ich w formacie *.pdf.

Obrazek

Deep Madness - poprawione karty w formacie pdf
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: _leigam_ »

Czacha Games pisze: 18 maja 2022, 08:21 Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem zarzuty, ale mimo wszystko spróbuję się odnieść :)
Jeśli chodzi o nasze przedsprzedaże, zawsze mamy ceny dużo niższe niż w dniu premiery na naszej stronie. Do tego czasem podczas przedsprzedaży dodajemy coś więcej (jak np dwie postacie przy dodatkach do Deep Madness), co potem również często jest dostępne, ale już nie jako gratis. Na politykę cenową poszczególnych sklepów nie mamy wpływu... Nie jesteśmy więc w stanie zagwarantować, że gdzieś ktoś nie zrobi mega hiper super promocji. No i w żaden sposób nie rozeznajemy się w Waszych rabatach, jakie sobie wypracowaliście w "swoich" sklepach :)
Wydaje nam się więc, że to nie jest tak, że tylko nasze gry w różnych sklepach potrafią baaardzo wahać się cenowo. Na pewno kupując u nas w przedsprzedaży, macie pewność, że kupujecie w dobrej cenie w stosunku do scd w dniu premniery.
Wieczne horrory i Niesliczone hordy porównując powiedzmy do aleplanszówek (bez jakichkolwiek rabatów nawet dostępnych dla wszystkich weekendowych, cena z przesyłką):
aleplanszowki: 464
czachagames: 461

Narodziny Dagona, Oblicza Sfery, Oblicza Sfery:
aleplanszowki: 660,70
czachagames: 529+13 przesyłka= 542 + dodatkowo gratis 2 postacie

Różnica jest bardzo duża jak widać gołym okiem. w np 3trollach ceny wyglądają dość podobnie. Czyli rozumiem że wy macie spójną politykę cenową, ale aleplanszówki i 3trolle kombinuje i raz sobie daje taką marże a raz taką. Ok, to przepraszam
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Dako »

Nie wiem czy to pytanie do Czachy bo to teraz Sloyca jest dystrybutorem hurtowym dodatków do Deep Madness czyli jest kolejny pośrednik który też musi zarobić ;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: seki »

Czacha Games pisze: 18 maja 2022, 08:21
_leigam_ pisze: 17 maja 2022, 15:50 Ale sie przejechałem, kupiłem w przedsprzedaży 2 dodatki do Deep Madness. Te poprzednie, już zresztą do mnie doszły. Wziąłem je bezpośrednio ze sklepu Czachy i później żałowałem bo z rabatami w moim sklepie wyszłoby taniej. Następna przedsprzedaż, wahałem się bo wszystko nie wychodzi tanio, ale zdecydowałem że wezmę tym razem w swoim sklepie i teraz jestem bardzo niemiło zaskoczony o ile drożej wychodzi cały zestaw (nawet nie licząc postaci).
O co chodzi z tymi skokami cen. Szczerze to mnie bardzo zniechęciliście do zakupu.
seki pisze: 17 maja 2022, 16:34 To prawda. W przypadku Czechy to jak gra na loterii. Moje zakupy nowożytne (bo stare Karciane podziemia czy Keyfliwer nie pamiętam) to Rallyman - mocna strata na przedsprzedaży, Skytear - mocny zysk na późniejszym zakupie, Twisted fables mocna strata na późniejszym zakupie. Nie idzie przewidzieć. Zabawa jak na loterii.
Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem zarzuty, ale mimo wszystko spróbuję się odnieść :)
Jeśli chodzi o nasze przedsprzedaże, zawsze mamy ceny dużo niższe niż w dniu premiery na naszej stronie. Do tego czasem podczas przedsprzedaży dodajemy coś więcej (jak np dwie postacie przy dodatkach do Deep Madness), co potem również często jest dostępne, ale już nie jako gratis. Na politykę cenową poszczególnych sklepów nie mamy wpływu... Nie jesteśmy więc w stanie zagwarantować, że gdzieś ktoś nie zrobi mega hiper super promocji. No i w żaden sposób nie rozeznajemy się w Waszych rabatach, jakie sobie wypracowaliście w "swoich" sklepach :)
Wydaje nam się więc, że to nie jest tak, że tylko nasze gry w różnych sklepach potrafią baaardzo wahać się cenowo. Na pewno kupując u nas w przedsprzedaży, macie pewność, że kupujecie w dobrej cenie w stosunku do scd w dniu premniery.
Zupełnie nie o to chodzi. Ja miałem na myśli zakupy taniej nie w obcych sklepach z rabatami a w Waszym wydawniczym sklepie w późniejszym czasie. Raz jest taniej w przedsprzedaży, raz później na promocji. Ja rozumiem skąd to wynika i że uzasadnione ekonomicznie jest wyprzedawanie resztek wydawniczego stanu magazynowego. I z tym nie polemizuje. Pisałem tylko, że to loteria. Twisted fables można było kupić dużo taniej na kampanii w przedsprzedaży. Ja kupiłem później i dużo dopłaciłem. Rallymana kupiłem u WAS w przedsprzedaży i zapłaciłem więcej niż inni kupili u WAS w późniejszym czasie. Skytear za to nie kupiłem w przedsprzedaży ale sam skorzystałem z WASZEJ promocji w późniejszym czasie i kupiłem taniej. Także kwestie obcych sklepów odłożony na bok, bo to nie o to chodzi.
Szkoda, że nie ma reguły, raz jest taniej na wspieraczce, innym razem na waszej promocji wyprzedażowej. Jak pisałem, to loteria.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: probbi »

W przypadku rallymana przypadkiem nie było tak, że w przedsprzedaży miałeś adrenalin pack, a później w tej promce gdzie było wyraźnie taniej już nie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: japanczyk »

probbi pisze: 18 maja 2022, 22:49 W przypadku rallymana przypadkiem nie było tak, że w przedsprzedaży miałeś adrenalin pack, a później w tej promce gdzie było wyraźnie taniej już nie?
Tak było
Aczkolwiek przy pierwszej promocji Adrenaline pack byl i gra była z 50 zl taniej niz w przedsprzedaży
Ale wciaz od premiery do promocji troche minęło
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

seki pisze: 18 maja 2022, 20:15
Czacha Games pisze: 18 maja 2022, 08:21
_leigam_ pisze: 17 maja 2022, 15:50 Ale sie przejechałem, kupiłem w przedsprzedaży 2 dodatki do Deep Madness. Te poprzednie, już zresztą do mnie doszły. Wziąłem je bezpośrednio ze sklepu Czachy i później żałowałem bo z rabatami w moim sklepie wyszłoby taniej. Następna przedsprzedaż, wahałem się bo wszystko nie wychodzi tanio, ale zdecydowałem że wezmę tym razem w swoim sklepie i teraz jestem bardzo niemiło zaskoczony o ile drożej wychodzi cały zestaw (nawet nie licząc postaci).
O co chodzi z tymi skokami cen. Szczerze to mnie bardzo zniechęciliście do zakupu.
seki pisze: 17 maja 2022, 16:34 To prawda. W przypadku Czechy to jak gra na loterii. Moje zakupy nowożytne (bo stare Karciane podziemia czy Keyfliwer nie pamiętam) to Rallyman - mocna strata na przedsprzedaży, Skytear - mocny zysk na późniejszym zakupie, Twisted fables mocna strata na późniejszym zakupie. Nie idzie przewidzieć. Zabawa jak na loterii.
Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem zarzuty, ale mimo wszystko spróbuję się odnieść :)
Jeśli chodzi o nasze przedsprzedaże, zawsze mamy ceny dużo niższe niż w dniu premiery na naszej stronie. Do tego czasem podczas przedsprzedaży dodajemy coś więcej (jak np dwie postacie przy dodatkach do Deep Madness), co potem również często jest dostępne, ale już nie jako gratis. Na politykę cenową poszczególnych sklepów nie mamy wpływu... Nie jesteśmy więc w stanie zagwarantować, że gdzieś ktoś nie zrobi mega hiper super promocji. No i w żaden sposób nie rozeznajemy się w Waszych rabatach, jakie sobie wypracowaliście w "swoich" sklepach :)
Wydaje nam się więc, że to nie jest tak, że tylko nasze gry w różnych sklepach potrafią baaardzo wahać się cenowo. Na pewno kupując u nas w przedsprzedaży, macie pewność, że kupujecie w dobrej cenie w stosunku do scd w dniu premniery.
Zupełnie nie o to chodzi. Ja miałem na myśli zakupy taniej nie w obcych sklepach z rabatami a w Waszym wydawniczym sklepie w późniejszym czasie. Raz jest taniej w przedsprzedaży, raz później na promocji. Ja rozumiem skąd to wynika i że uzasadnione ekonomicznie jest wyprzedawanie resztek wydawniczego stanu magazynowego. I z tym nie polemizuje. Pisałem tylko, że to loteria. Twisted fables można było kupić dużo taniej na kampanii w przedsprzedaży. Ja kupiłem później i dużo dopłaciłem. Rallymana kupiłem u WAS w przedsprzedaży i zapłaciłem więcej niż inni kupili u WAS w późniejszym czasie. Skytear za to nie kupiłem w przedsprzedaży ale sam skorzystałem z WASZEJ promocji w późniejszym czasie i kupiłem taniej. Także kwestie obcych sklepów odłożony na bok, bo to nie o to chodzi.
Szkoda, że nie ma reguły, raz jest taniej na wspieraczce, innym razem na waszej promocji wyprzedażowej. Jak pisałem, to loteria.
Dobra...teraz widzę o co chodzi. To nie jest loteria większa niż u innych wydawców. Poza tym loteria to złe słowo, bo jeśli już robimy promocję, to nie tylko z nazwy :) I weź pod uwagę, że nasze promocje nie następują w krótkim odstępie czasowym od premiery, więc każdy ma jakby wybór :) pomiędzy możliwością grania już teraz, czy poczekania na jakąś promocję za jakiś, bliżej nieokreślony czas.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: seki »

Czacha Games pisze: 19 maja 2022, 13:48 Dobra...teraz widzę o co chodzi. To nie jest loteria większa niż u innych wydawców. Poza tym loteria to złe słowo, bo jeśli już robimy promocję, to nie tylko z nazwy :) I weź pod uwagę, że nasze promocje nie następują w krótkim odstępie czasowym od premiery, więc każdy ma jakby wybór :) pomiędzy możliwością grania już teraz, czy poczekania na jakąś promocję za jakiś, bliżej nieokreślony czas.
Moje gadanie to tak trochę dla gadania, trochę na fali wpisu mojego przedmówcy, który pisal o tym samym lub czymś podobnym. Ja generalnie rozumiem mechanizm i nie każda gra trafi na wyprzedaż z uwagi na oczywistą różnice w dynamice sprzedaży różnych tytułów. Jak widzisz Wasze gry kupuje od samego początku istnienia wydawcy, zdaje się że Keyfliwer czy pierwsza część Karcianych podziemi to jedne z pierwszych tytułów w portfolio. Wydaje mi się, że u innych wydawców nie doświadczyłem takiego rollercoastera cen w wydawniczym sklepiku. Stąd mój pogląd. Być może błędny ale odbieram tę kwestię przez pryzmat mojego własnego doświadczenia. Wydaje mi się, że inni wydawcy też robią wyprzedaże resztek ale pewnie częściej przez sklepy zewnętrzne a we własnym sklepie mają mniej spektakularne obniżki. Efekt jest taki, że Wasz system wyprzedaży pozwala Wam zapewne sprzedać trochę drożej a klientom kupić nieco taniej niż byłoby to w sklepie zewnętrznym. Niby powinno być win-win ale z drugiej strony jak widać zdarza się konsternacja wśród klientów i pewnie bezpieczniej byłoby robić wyprzedaże przez zewnętrzne sklepy. Ja też jestem trochę zepsuty bo dużo kupuje w przedsprzedaży a potem gry czekają kilka-kilkanaście miesięcy na swoją kolej. Rozumiesz o co chodzi? Kupuje w przedsprzedaży u Was, gra leży na półce powiedzmy rok a po nim grę da się kupić w tym samym sklepie wydawcy 30% procent taniej. Gdybym czekał grę kupił bym taniej. I tak w nią nie grałem przez ten czas I w sumie fajnie, że mógłbym czekać i kupić taniej ale pojawiają się przypadki takie jak Twisted fables, w którym zaoferowaloscie rewelacyjna cenę w przedsprzedaży i znów nie wiem czy omijać przedsprzedaże Wasze czy kupować. Generalnie nie musicie na ten komentarz odpisywać. Ja nie jestem złym, obrażonym klientem ani nie wieszam na Was psów. Bardziej komentarz, że nie da się tego u Was przewidzieć.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Hardkor »

seki pisze: 19 maja 2022, 14:12
Czacha Games pisze: 19 maja 2022, 13:48 Dobra...teraz widzę o co chodzi. To nie jest loteria większa niż u innych wydawców. Poza tym loteria to złe słowo, bo jeśli już robimy promocję, to nie tylko z nazwy :) I weź pod uwagę, że nasze promocje nie następują w krótkim odstępie czasowym od premiery, więc każdy ma jakby wybór :) pomiędzy możliwością grania już teraz, czy poczekania na jakąś promocję za jakiś, bliżej nieokreślony czas.
Moje gadanie to tak trochę dla gadania, trochę na fali wpisu mojego przedmówcy, który pisal o tym samym lub czymś podobnym. Ja generalnie rozumiem mechanizm i nie każda gra trafi na wyprzedaż z uwagi na oczywistą różnice w dynamice sprzedaży różnych tytułów. Jak widzisz Wasze gry kupuje od samego początku istnienia wydawcy, zdaje się że Keyfliwer czy pierwsza część Karcianych podziemi to jedne z pierwszych tytułów w portfolio. Wydaje mi się, że u innych wydawców nie doświadczyłem takiego rollercoastera cen w wydawniczym sklepiku. Stąd mój pogląd. Być może błędny ale odbieram tę kwestię przez pryzmat mojego własnego doświadczenia. Wydaje mi się, że inni wydawcy też robią wyprzedaże resztek ale pewnie częściej przez sklepy zewnętrzne a we własnym sklepie mają mniej spektakularne obniżki. Efekt jest taki, że Wasz system wyprzedaży pozwala Wam zapewne sprzedać trochę drożej a klientom kupić nieco taniej niż byłoby to w sklepie zewnętrznym. Niby powinno być win-win ale z drugiej strony jak widać zdarza się konsternacja wśród klientów i pewnie bezpieczniej byłoby robić wyprzedaże przez zewnętrzne sklepy. Ja też jestem trochę zepsuty bo dużo kupuje w przedsprzedaży a potem gry czekają kilka-kilkanaście miesięcy na swoją kolej. Rozumiesz o co chodzi? Kupuje w przedsprzedaży u Was, gra leży na półce powiedzmy rok a po nim grę da się kupić w tym samym sklepie wydawcy 30% procent taniej. Gdybym czekał grę kupił bym taniej. I tak w nią nie grałem przez ten czas I w sumie fajnie, że mógłbym czekać i kupić taniej ale pojawiają się przypadki takie jak Twisted fables, w którym zaoferowaloscie rewelacyjna cenę w przedsprzedaży i znów nie wiem czy omijać przedsprzedaże Wasze czy kupować. Generalnie nie musicie na ten komentarz odpisywać. Ja nie jestem złym, obrażonym klientem ani nie wieszam na Was psów. Bardziej komentarz, że nie da się tego u Was przewidzieć.
No, ale tak wszędzie masz. Ja wsparłem na KS Great Wall 2 late temu ponad i czekałem na grę. Kolega zagrał na mojej kopii, pokombinował z ludzmi (od kogos odkupił podstawke, od kogos innego SG, ze sklepu z rabatem lojalnosciowym wzial dodatek) i finalnie uzbierał cały all-in taniej niż na KS. Znowu zaś Bór - przedpremierą miała spoko cenę, ale obejrzałem instrukcje Asi z OnTable i nie traifło do mnie. Potem była promocja na ceneo, że gra była za 90 zł. Kusiło, ale uznałem, że skoro nie siadło to szkoda mi brać. Potem obejrzałem instrukcję Kaczmara i tam gra wyglądała o wiele ciekawiej, potem zagrałem i co? Nakład zszedł, najniższe ceny to 150 zł a i do 180 dobijają xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Hardkor pisze: 19 maja 2022, 15:02 Znowu zaś Bór - przedpremierą miała spoko cenę, ale obejrzałem instrukcje Asi z OnTable i nie traifło do mnie. Potem była promocja na ceneo, że gra była za 90 zł. Kusiło, ale uznałem, że skoro nie siadło to szkoda mi brać. Potem obejrzałem instrukcję Kaczmara i tam gra wyglądała o wiele ciekawiej, potem zagrałem i co? Nakład zszedł, najniższe ceny to 150 zł a i do 180 dobijają xD
w życiu bym za tę grę nie dał więcej niż 100pln....grałem na Portalconie i takie se...

Czacha to ja z innej beczki zapytam. Czy jak powiedzmy DeepMadness* zrzedł jak świeżynka to kolejne dodruki podnosicie cenę? Czy jest to wynik następstw związanych z sytuacją na świecie?

*
prawie 100pln drożej niż w przedsprzedazy to już jest naprawdę sporo...
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: _leigam_ »

Ale ja nic nawet nie mówiłem nawet o wyprzedażach po roku od premiery. A już jak Hardcore porównuje ceny gier nowych do używanych to już w ogóle nie wiem co powiedzieć.

Dałem zresztą przykład.
Tu i tu jest przedsprzedaż
1 zestaw dodatków - taka sama cena dodatków w przedsprzedaży u czachy i w przedsprzedaży w aleplanszowki
2 zestaw dodatków - cena znacznie wyższa w ale od przedsprzedaży u czachy - 22% wyższa cena

I tak na 2 zestaw była promocja, że bohaterowie są gratis, dlatego w porównaniu nie uwzględniłem ich cen bo wyszła by jeszcze większa różnica ( wtedy wzrost cen byłby o 40% :roll: ).
Stąd konsternacja, o co chodzi, czacha sprzedała sklepom 1 zestaw z większą tzw. "zniżką" niż 2 zestaw.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
ODPOWIEDZ