Barrage (Simone Luciani)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

kuleczka91 pisze: 08 kwie 2022, 13:38
MataDor pisze: 08 kwie 2022, 09:54 Dylemat geeka ;) - czy zapłacić ponad 100zł za 10 kontraktów do jednej z ulubieńszych gier.... reszta komponentów nie jest mi potrzebna, w pięć osób nigdy nie zagram, a luźniejsza mapa nie pasuje mi do tej gry
Jeszcze do dziś rana chciałam to kupić, ale przemyślałam sprawę i zrezygnowałam, bo:
- Nawet nie grałam w to na 4 osoby, a co dopiero na 5ciu
- Dodatek w zasadzie niczego nowego nie wprowadza poza większą mapą (no, bo większa ilość graczy) i dodatkowym kaflem z akcjami (no bo pewnie by sie wszyscy robotnicy nie pomieścili, a na kaflu są akcje podstawowe jakie znamy z gry), dodali monety, maszyny, koło (bo by brakło dla 5 gracza komponentów) raptem kilka nowych kontraktów sztuk 9, czyli niewiele i elementy do podmiany w grze na większy skład.
Szczerze mówiąc poza nowymi kontraktami bym z tego dodatku praktycznie nie skorzystała ;)
Zapraszam do nas, my praktycznie zawsze cisniemy w 4 osoby. Dodatek oczywiście jest, więc tylko znaleźć miejsce przy stole 😂😂 żartowałem, podłodze 🙆
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Lolas »

Krzychu26PL pisze: 07 maja 2022, 20:16 Idę w zakład, że za jakiś czas dostaniemy dodatek na dwóch graczy z kolejna, tym razem mniejszą planszą i widząc ich pazerność dorzuca dodatkową, nowa frakcje, żeby w pudełku nie latała jedynie planszą i instrukcja ...
Ale tu nie ma sensu się zakładać, bo dodatkowa plansza dedykowana dla 2 graczy została już zapowiedziana :lol:
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Krzychu26PL »

Lolas pisze: 07 maja 2022, 22:59 Ale tu nie ma sensu się zakładać, bo dodatkowa plansza dedykowana dla 2 graczy została już zapowiedziana :lol:
A, no właśnie, i kolejna stówka wpadnie :D

Później zrobi się jeszcze big box i kaska się zgadza :) Moich pieniędzy w każdym razie już nie dostaną :)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Moje niestety tak, chociaż przy BB się zastanowie
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

A ja z kolei mapę do gry 2-osobowej bym przytulił :P
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: XLR8 »

bogas pisze: 10 maja 2022, 11:50 A ja z kolei mapę do gry 2-osobowej bym przytulił :P
Właśnie jest fanowska na 2 graczy, brakuje niestety mapy na 3.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

XLR8 pisze: 10 maja 2022, 20:45
bogas pisze: 10 maja 2022, 11:50 A ja z kolei mapę do gry 2-osobowej bym przytulił :P
Właśnie jest fanowska na 2 graczy, brakuje niestety mapy na 3.
Rzeczywiście, na BGG jest coś takiego, ale w sumie pisze, że "2-3PlayerMap", więc... :wink:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: XLR8 »

bogas pisze: 10 maja 2022, 21:07
XLR8 pisze: 10 maja 2022, 20:45
bogas pisze: 10 maja 2022, 11:50 A ja z kolei mapę do gry 2-osobowej bym przytulił :P
Właśnie jest fanowska na 2 graczy, brakuje niestety mapy na 3.
Rzeczywiście, na BGG jest coś takiego, ale w sumie pisze, że "2-3PlayerMap", więc... :wink:
Na 3 się nie nadaje zbytnio bo jest dużo mniej basenów na gracza niż na oficjalnej mapie.
Kowalskyyy
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2018, 18:55
Been thanked: 2 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Kowalskyyy »

Czy ktoś grał już na 5 osób? Jak wrażenia?
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: lotheg »

To nie będzie odpowiedź na pytanie o granie w 5 osób, ale przekopiuję moje wrażenia z gry na nowej mapie na 5 osób i na fanowskiej mapie na 2 osoby z FB:

Pierwszy wpis o grze na mapie z dodatku:
"Wczoraj, na spotkaniu Ursynowski Klub Gier Planszowych "Sucharek", graliśmy m.in. w Barrage na nowej mapie dedykowanej wg nazwy dodatku dla 5 graczy. My zagraliśmy w czwórkę i zgodnie z przewidywaniami był to dobry wybór.
Wiem, że to niezbyt popularna opinia, bo przecież dla niektórych pro graczy ma być ciasno i walka ma się toczyć o każdy skrawek mapy, ale wg mojej skromnej opinii i to akurat mam sprawdzone w kilkunastu rozgrywkach - mapa z podstawki jest idealna na 3 graczy, nowa będzie świetna na 4 osoby. Dlaczego tak?
Przypadkowy kingsmaking jest odpowiedzią. W 4 osoby jest taki moment w grze, że gracz A i B (a może nawet A, B i C) rywalizują w jednym miejscu i nagle gracz D stawia np. tamę, bo mu pasuje do celu końcowego, w takim miejscu, że niszczy plany jednego z tych graczy. Drugie miejsce do jej postawienia jest w sumie równie dobre, ale gdzieś postawić musi. Takich sytuacji jest trochę i niestety są one przypadkowe. W 3 osoby nadal jest w miarę ciasno, jest ostra rywalizacja, ale taki efekt występuje dużo rzadziej. Ba! Dzięki bardziej oczywistej sytuacji na planszy można postawić taką tamę dużo bardziej świadomie, nawet robiąc to przeciw komuś. Dlatego nowa mapa sprawia, że pogram też w Barrage na 4 osoby 🙂
Na marginesie warto wspomnieć też o tym, że Barrage cierpi na lekki downtime i wolałbym nie poznawać jak mocny on jest na 5 osób.
Co do samej gry to jest oczywiście kapitalna. Szczególnie z dodatkowymi akcjami z dodatku Projekt Leeghwatera. Zasady nie są trudne do ogarnięcia, ale ogarnięcie właściwej strategii przyprawia o ból głowy. Mam przy niej uczucie trochę jak przy Vinhosie kiedyś na początku, że nie ogarniam, bo za dużo jest zależności. Wczoraj doświadczyłem pierwszy raz kumulacji wszystkich dodatków (jeszcze miałem planszetkę z dodatku i dyrektora z dodatku) i mój umysł chciał się momentami wyhuśtać 🙂 Zresztą to zrobił jak na koniec nie potrafiłem policzyć do 9 i przez to przegrałem drugie miejsce 😉 Nowa, większa mapa też sprawia, że jest rozkmina, bo tych kanałów i systemów spływu wody jest duuuużo.
Nasza partia zakończyła się wynikami 133, 124, 120, 50, czyli TOP 3 bardzo blisko. Emocjonująco do samego końca! 🙂
Ocena: nadal 9,5/10."

I druga opinia dotycząca małej mapy na 2 osoby.
"Dziś udało się zagrać we dwóch na fanowskiej - 2 osobowej mapie, którą można znaleźć na bgg.
Jest dobrze 🙂 Jest ciasno, we dwóch sobie sporo przeszkadzaliśmy, ale wszystko było zamierzone i nieprzypadkowe. Nawet wyobrażam sobie, że można by się pokusić o rozgrywkę w 3 osoby na tej mapie, ale byłoby mega ciasno i pewnie odczułbym to samo uczucie losowości co przy w czwórkę na podstawowej mapie.
Czas gry poniżej 2h też wyszedł bardzo znośny. Kolega ma jeszcze insert co znacznie ułatwia rozkładanie i składanie. Niezmiennie zazdroszczę i może sobie kupię w końcu 🙂
Wyniki końcowe naszej partii 131:107. Wczesne podłączenie do neutralnej tamy, która miała sporo wody + dwa fajne budynki zrobione z pomocą specjalnej technologii + parę kontraktów z dużymi punktami zdecydowało o zwycięstwie. Mocno zaryzykowałem, bo w pewnym momencie permanentnie pozbyłem się wszystkich betoniarek realizując zagraniczne zlecenia. Na szczęście więcej elektrowni nie potrzebowałem budować, a podwyższenie zrobiłem z kontraktu 🙂
Podsumowując: jak ktoś chce pograć na 2 osoby to polecam pobierać i drukować mapę z bgg!"
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: crazygandalf »

Wrzuciliśmy ostatnio gameplay z rozgrywki dwuosobowej, a także omawiamy oba dodatki. Może kogoś zainteresuje:
Barrage + Projekt Leeghwatera + Rozszerzenie dla 5. gracza
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Beskid »

Cena dodatku Leeghwatera ostatnio jakby w górę czy mnie się zdaje? Było 120-130 zł, a teraz 140-160 zł
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Wosho »

Podobno pojawiła się alfa wersja na BGA :)
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: planszufka »

Beskid pisze: 14 cze 2022, 19:04 Cena dodatku Leeghwatera ostatnio jakby w górę czy mnie się zdaje? Było 120-130 zł, a teraz 140-160 zł
zawsze cena idzie w gore jak konczy sie naklad
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Beskid »

planszufka pisze: 30 cze 2022, 21:48 zawsze cena idzie w gore jak konczy sie naklad
Już się kończy? Dodruk wjechał do sklepów chyba całkiem niedawno
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: planszufka »

Beskid pisze: 30 cze 2022, 22:37
planszufka pisze: 30 cze 2022, 21:48 zawsze cena idzie w gore jak konczy sie naklad
Już się kończy? Dodruk wjechał do sklepów chyba całkiem niedawno
to Portal, oni bardzo male naklady sciagaja, bardzo szybko sie koncza ich naklady
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Może mają umowę na 2k pudełek w 4 rzutach
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Bulva »

Starałem się przekartkować 26 stron tego długaśnego wątku, w poszukiwaniu jakiś infomacji na temat polskiej instrukcji do gry solo z automą... i nic nie zanalazłem.
Czy jest gdzieś możiwość pobrania takowej ???
Bez problemu są dostępne polskojęzyczne instrukcje do gry podstawaowej i do dodatku, ... a do Automy - brak.
Gra b. mnie zaintrygowała i zaciekawiła, ale będę zdany w 99% na granie solo, stąd bardzo mi zależy na dokładnym przewertowaniu instrukcji automy.
Mam taki głupi zwyczaj, że zanim kupię grę lubię przeczytać instrukcje, więc jeśli ktoś może mi pomóc w tej kwestii to bardzo dziękuję. :wink:
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: bogas »

Bulva pisze: 23 lip 2022, 04:14 Starałem się przekartkować 26 stron tego długaśnego wątku, w poszukiwaniu jakiś infomacji na temat polskiej instrukcji do gry solo z automą... i nic nie zanalazłem.
Czy jest gdzieś możiwość pobrania takowej ???
Bez problemu są dostępne polskojęzyczne instrukcje do gry podstawaowej i do dodatku, ... a do Automy - brak.
Gra b. mnie zaintrygowała i zaciekawiła, ale będę zdany w 99% na granie solo, stąd bardzo mi zależy na dokładnym przewertowaniu instrukcji automy.
Mam taki głupi zwyczaj, że zanim kupię grę lubię przeczytać instrukcje, więc jeśli ktoś może mi pomóc w tej kwestii to bardzo dziękuję. :wink:
Portal nie opublikował, na BGG też brak, więc nie ma. Pozostaje wersja ENG. A sama automa jakkolwiek dobrze symuluje drugiego gracza to jest uciążliwa w obsłudze. Grałem dawno temu 3 razy (bardziej z obowiązku niż potrzeby) i pierwsza go to w ogóle była porażka punktowa, bo cała moja energia poszła na nauczenie się obsługi automy. Trzecia gra pamietam była już lepsza i automa kilka razy wrednie się zachowała :twisted: Niemniej solo będę unikał, zwłaszcza po tak długiej przerwie, kiedy znów musiałbym się jej uczyć. Brrrr.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ixi24 »

Bulva pisze: 23 lip 2022, 04:14 Starałem się przekartkować 26 stron tego długaśnego wątku, w poszukiwaniu jakiś infomacji na temat polskiej instrukcji do gry solo z automą... i nic nie zanalazłem.
Czy jest gdzieś możiwość pobrania takowej ???
Bez problemu są dostępne polskojęzyczne instrukcje do gry podstawaowej i do dodatku, ... a do Automy - brak.
Gra b. mnie zaintrygowała i zaciekawiła, ale będę zdany w 99% na granie solo, stąd bardzo mi zależy na dokładnym przewertowaniu instrukcji automy.
Mam taki głupi zwyczaj, że zanim kupię grę lubię przeczytać instrukcje, więc jeśli ktoś może mi pomóc w tej kwestii to bardzo dziękuję. :wink:
Ja grałem solo trzy razy i jestem zachwycony ;) Polecam kanał sologram na yt, gdzie masz rozgrywki solo z jedną i trzema automami. Wszystko dobrze wytłumaczone, więc może instrukcja nie będzie potrzebna przed zakupem ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Bulva »

Dzięki za Wasze odpowiedzi. Skrajne, ale pomocne. 🙂.
Oczywiście filmy na YT oglądałem.
No i nadal się waham nad zakupem. 🤔
Jdn
Posty: 289
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Jdn »

Ja grałem solo na razie dwa razy: raz z jedną, raz z dwoma automami. Gra mi się podoba niesamowicie, uważam że jedna z lepszych autom w jakie grałem. Czasem automa gra tak złośliwie że czujesz jakby ktoś siedział na przeciwko. Niestety instrukcja chyba tylko dostępna jest przy grze i nigdy nie była oficjalnie udostępniona przez wydawcę. To nie jest jedna czy dwie strony tylko dodatkowe naście stron. Z tego co widzę to polskie wydanie chyba było ciut później i ma już poprawki. Tak samo same koła I krople wody są już poprawione.
Warto też przed grą poszukać wątek na bgg w którym ktoś podlinkował wszystkie najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi autorów na nie.
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Bulva »

Czy ktoś o dobrym sercu, kto zna wariant solo, mógłby rzucić okiem na ten wątek i moje wątpliwości (wydaje mi się, że nikt tam nie zagląda):
viewtopic.php?f=42&t=68076&start=100#p1485162
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Beskid »

Krzychu26PL pisze: 07 maja 2022, 23:23
Lolas pisze: 07 maja 2022, 22:59 Ale tu nie ma sensu się zakładać, bo dodatkowa plansza dedykowana dla 2 graczy została już zapowiedziana :lol:
A, no właśnie, i kolejna stówka wpadnie :D
Później zrobi się jeszcze big box i kaska się zgadza :) Moich pieniędzy w każdym razie już nie dostaną :)
Warto wiedzieć:
BGG Cranio pisze:
If the map is 2-4 players this is presumably not the map designed specifically for 2-3 players that Cranio has hinted at in the past?
It's another map. The Nile Map is a separate mini-expansion project, with a new mechanic (terrain irrigation) and two full dedicated punchboards.

The 2-3 player map is simply a narrower map adapted to play with 2 or 3 players and therefore with more interaction, but without new rules.
BGG Cranio pisze:
So there will be two new maps - the Nile Map for 2-4 players and a 2-3 player-map!? Where/when will this 2-3 player-map be released? Could you print it on the back of the Nile map or could you print some other useful map on the back, so it won't be wasted?
Yes 2 maps! Unfortunately I don't know the answers to the other questions yet, but the two maps are separate and the Nile map is present as an add-on in Anunnaki's KS campaign (the campaign relaunch is imminent).
BGG Cranio pisze:Barrage's new Nile map (and Newton's too) is one of the topics of the second update of the Anunnaki Relaunched campaign.
Basically, Giuliano shows the Nile map and provide information about the new mechanic in this video, which also talks about other topics.
To save your time put directly to the minute 45:15 (or minute 43:04 for the Newton New Horizon map).
There is also an Italian version of the video with me and Simone Luciani instead of Giuliano (minute 31:20).

Many of you have asked us to put the 2-player map on the back of the Nile Map (double-sided map), so in the last days we carefully considered this option in order to please our glorious community. Unfortunately this is not possible: Simone confirmed my fear that the playtesting of the 2 player map is not complete and that he is not satisfied with the balancement, so it will take some time before this product is released.
In the Italian video, Simone also hinted at our future projects: if our community will love this Egypt-themed Map, we could to publish other thematic maps (which introduce new mechanics related to the map) in a similar way to the Power Grid maps line. At this point the 2-player map could be included in this project (at present nothing is approved or planned): a product that contains only one map has much less appeal than a product that contains a map, several punchboards and rules with new mechanics.
BGG Cranio pisze:
Are there any plans to make these promos (specifically the Barrage XOs and the new map) available in a retail package together, or will they remain KS exclusives?
Will this expansion come in a box?
No, similar to Concordia maps...

The late pledge of KS Anunnaki campaign will open soon: don't miss the new map!
_leigam_ pisze: 16 lip 2022, 01:08
Atk pisze: 15 lip 2022, 19:44 Kurde i mam dylemat. Został zapowiedziany dodatek Nil do Barrage z nową mapa, znając Portal na pewno go wyda i nie wiem czy czekać. Tam poza mapa coś ma być nowego? Ktoś się orientuje?

"Dzień dobry, z racji tego że można na kickstarterze gry Anunnaki zamówić kilka małych dodatków do Barrage i pakietów promocyjnych chciałbym zapytać czy będą u was także dostępne?"

Portal Games Polska
"dzień dobry, niestety nie"
The Nile Affair Rules ENG
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: Atk »

Spoiler:
Z tego co mi gdzieś świta, Nil ma być wydany normalnie, więc portal może kiedyś się nad tym pochyli.
ODPOWIEDZ