Wykreślanka dla heavy gamera

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: Deem »

Chciałbym kupić swoją pierwszą wykreślankę, ale liczba tytułów na rynku jest przytłaczająca. Czy istnieje coś skrojonego pod heavy gamerów? Mam tu głównie na myśli więcej wpływu na wynik, jakieś manipulacje kostkami itd. nawet kosztem bardziej rozbudowanych zasad.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: kaszkiet »

Najbardziej rozbudowany jest Mur Hadriana (nie grałem jednak).
Z cięższych roll'n'write'ów zdecydowanie polecam Fleet: The Dice Game.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: mat_eyo »

Mur Hadriana jest przekombinowany i zawala się pod własnym ciężarem.

Fleet the Dice Game jest super, podobno równie dobra jest kolejna gra tych autorów, czyli Three Sisters.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: arturmarek »

Nie wiem czy chodzi o wykreślankę ze skomplikowanymi zasadami czy taką, która daje możliwości strategicznego/taktycznego pomyślunku. Nie jestem zbyt doświadczony w tym gatunku gier, ale jeśli szukasz gier, w których można pomyśleć i bardzo mało zależy od szczęścia to polecam Welcome to... oraz Kartografów. Welcome to... koniecznie w wariancie zaawansowanych (z rondami).
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: Coen »

Mur Hadriana jest faktycznie mocno rozbudowany, ale według mnie nie zawala się jeszcze pod swoim ciężarem ;)
Na bgg jest fajna kampania (która została przetłumaczona również przez Portal) dająca nowe wyzwania i zmuszająca do podchodzenia do kolejnych rozgrywek z inną taktyką.
Głos również na Fleet the Dice Game, również bardzo fajna wykreślanka. Jak nie mam czasu na Mur Hadriana (mi zajmuje ok. 50-60 min), to pyknę sobie we Fleeta (ok. 15-25 min) ;)
Z takich chyba teraz trudniej dostępnych to polecę jeszcze Dinosaur Island: Rawr 'n Write. Kupiłem przy okazji kampanii KSowej Dinozaur World i nie zawiodłem się. Też jest sporo kombinowania, budujemy (rysujemy) nasz park dinozaurów, jest dość fajny wariant solo, ja polecam :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: kuba32 »

mat_eyo pisze: 17 maja 2022, 09:15 podobno równie dobra jest kolejna gra tych autorów, czyli Three Sisters.
W Fleet'a nie grałem, ale Three Sisters takie sobie, bez szału. Mur Hadriana znacznie bardziej u nas siadł, na koncie mam ~20 rozgrywek i wciąż chętnie siądę, w dodatku żadna z nich nie była solo, także mój głos również na Mur Hadriana :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: yrq »

Poczekaj na Twilight Inscription ;)

A jako tanią poczekajkę solo polecam Bargain Basement Bathysphere .

W podawany tu Mur zagrałem kilka razy i napisałem reckę. Do grania polecam excelowy arkusz
do dobierania kart, wtedy wystarczy sam arkusz w paincie ;) Gra jest rozbudowana, jednak z czasem wychodzi na to, że dróg do dobrego wyniku nie ma aż tak wiele, bo i tak robimy mniej więcej to samo. Kampania solo zdecydowanie zwiększa grywalność dając cele i nagrody, które wpływają na kolejne rozgrywki.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: japanczyk »

Three Sisters zdecydowanie
Paeonia
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2016, 23:18
Been thanked: 3 times

Re: Wykreślanka dla heavy gamera

Post autor: Paeonia »

The Castles of Burgundy: The Dice Game
Florenza Dice Game
La Granja: No Siesta
Rajas of the Ganges: The Dice Charmers
Roll & Raid
Rome & Roll
Saint Malo
Rolling Realms
Seven Bridges
Troyes Dice
Varuna
Demeter
Welcome to Dino World
Welcome to the Moon
Kolekcja
brak polskich liter ;)
ODPOWIEDZ