Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Gra świetna - może po prostu tutaj na forum się o niej nie mówi. Jedyny "babol" jest taki, że polski wydawca ma jakiś problem i spolszczone dodatki mają dopiero być dostępne w drugiej połowie roku, o ile w ogóle (był filmik na ich fb).

Ja się długo zastanawiałem czy brać wersję angielską czy polską (bo nie wiadomo jak będzie z jej wsparciem dalszym), ale ostatecznie wziąłem polską na spróbowanie. Moim zdaniem warto - nie grałem w 1 edycję, ale podobno same zmiany na plus. Mi się podoba i mogę polecić. Sporo taktyki, każda frakcja inna i ma swój plan, także nie znudzi się szybko nawet z podstawką.
aro_1987
Posty: 19
Rejestracja: 25 paź 2017, 18:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: aro_1987 »

Jestem zainteresowany kupnem dlatego może ktoś podpowie czy to już końcówka nakładu, bo jest dostępna tylko w kilku sklepach i to najtaniej około 200 zł, czy to normalna cena? Bo ponoć w przedsprzedaży było dużo mniej.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: vinnichi »

Tylko w przedsprzedaży którą oferowało wydawnictwo na długo przed wydaniem. Teraz to standardowa cena a grę można sprawdzić tutaj
https://summonerwars.plaidhatgames.com
Na szczęście tylko dwie talie bo i tak cholernie wciąga :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Confidential »

CrossSleet pisze: 11 kwie 2022, 13:24 Jedyny "babol" jest taki, że polski wydawca ma jakiś problem i spolszczone dodatki mają dopiero być dostępne w drugiej połowie roku, o ile w ogóle (był filmik na ich fb).
Chciałem właśnie zapytać czy "Starter Set" wyszedł bądź wyjdzie w wersji polskiej... Bo rozważam zakup "Master Set", ale ten drugi też chciałbym dokupić.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Confidential pisze: 25 maja 2022, 18:20
CrossSleet pisze: 11 kwie 2022, 13:24 Jedyny "babol" jest taki, że polski wydawca ma jakiś problem i spolszczone dodatki mają dopiero być dostępne w drugiej połowie roku, o ile w ogóle (był filmik na ich fb).
Chciałem właśnie zapytać czy "Starter Set" wyszedł bądź wyjdzie w wersji polskiej... Bo rozważam zakup "Master Set", ale ten drugi też chciałbym dokupić.
Na ten moment w polskiej wersji jest tylko Mastet Set. Starter set i dodatki nie są dostępne i nawet sam wydawca nie wie czy i kiedy będą.

Generalnie jakieś dramy są, że teraz twórcy Summoner Wars sami wszystko robią - w sensie polski wydawca musi im przesłać tłumaczenia, a oni to produkują. Dlatego niby są problemy.

Pierwsza edycja summoner wars była podobno drukowana bezpośrednio przez polskiego wydawcę, więc mogli robić jak chcieli.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

CrossSleet pisze: 25 maja 2022, 23:08
Confidential pisze: 25 maja 2022, 18:20
CrossSleet pisze: 11 kwie 2022, 13:24 Jedyny "babol" jest taki, że polski wydawca ma jakiś problem i spolszczone dodatki mają dopiero być dostępne w drugiej połowie roku, o ile w ogóle (był filmik na ich fb).
Chciałem właśnie zapytać czy "Starter Set" wyszedł bądź wyjdzie w wersji polskiej... Bo rozważam zakup "Master Set", ale ten drugi też chciałbym dokupić.
Na ten moment w polskiej wersji jest tylko Mastet Set. Starter set i dodatki nie są dostępne i nawet sam wydawca nie wie czy i kiedy będą.

Generalnie jakieś dramy są, że teraz twórcy Summoner Wars sami wszystko robią - w sensie polski wydawca musi im przesłać tłumaczenia, a oni to produkują. Dlatego niby są problemy.

Pierwsza edycja summoner wars była podobno drukowana bezpośrednio przez polskiego wydawcę, więc mogli robić jak chcieli.
Za bardzo się nie znam, ale czy w teorii nie powinno być tak, ze takie rozwiązanie ułatwia cały proces? Przecież muszą jedynie wysłać tłumaczenie bez ogarniania druków w Polsce itp itd. Generalnie jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę i polskiemu wydawcy słabo się to spina kasowo wg mnie. Tylko marketingowo słabo brzmi kwestia tego, że porzucamy fajny tytuł od razu na początku serii wydawniczej, bo przynosi mały zysk. Obym się mylił, ale to kolejny przykład tego, że jednak bezpieczniej kupować angielskie wersje. Trzymam kciuki, żeby wszystko było Ok i wszystko wyszło po polsku, bo sam mam polską podstawkę, a gra jest genialna :)
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Largo pisze: 26 maja 2022, 21:33
CrossSleet pisze: 25 maja 2022, 23:08
Confidential pisze: 25 maja 2022, 18:20
Chciałem właśnie zapytać czy "Starter Set" wyszedł bądź wyjdzie w wersji polskiej... Bo rozważam zakup "Master Set", ale ten drugi też chciałbym dokupić.
Na ten moment w polskiej wersji jest tylko Mastet Set. Starter set i dodatki nie są dostępne i nawet sam wydawca nie wie czy i kiedy będą.

Generalnie jakieś dramy są, że teraz twórcy Summoner Wars sami wszystko robią - w sensie polski wydawca musi im przesłać tłumaczenia, a oni to produkują. Dlatego niby są problemy.

Pierwsza edycja summoner wars była podobno drukowana bezpośrednio przez polskiego wydawcę, więc mogli robić jak chcieli.
Za bardzo się nie znam, ale czy w teorii nie powinno być tak, ze takie rozwiązanie ułatwia cały proces? Przecież muszą jedynie wysłać tłumaczenie bez ogarniania druków w Polsce itp itd. Generalnie jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę i polskiemu wydawcy słabo się to spina kasowo wg mnie. Tylko marketingowo słabo brzmi kwestia tego, że porzucamy fajny tytuł od razu na początku serii wydawniczej, bo przynosi mały zysk. Obym się mylił, ale to kolejny przykład tego, że jednak bezpieczniej kupować angielskie wersje. Trzymam kciuki, żeby wszystko było Ok i wszystko wyszło po polsku, bo sam mam polską podstawkę, a gra jest genialna :)
Też się nie znam, ale takie są tłumaczenia polskiego wydawcy. Głównie chodzi o to, że to wszystko trwa. Wysyłają tłumaczenia, a od zagranicznej firmy zależy kiedy to zrobią, wyślą itd. Plus jak sami drukowali to mogli dobierać nakład na bieżąco w zależności od zainteresowania.

Przy nowym systemie pewnie muszą wziąć dużo sztuk i tak dalej.

Ostatecznie też wziąłem polską wersję i gra jest naprawdę świetna. Jednak jeżeli do końca roku nie wyjdą dodatki to pewnie będę wymieniał i przepłacał za angielską.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Confidential »

CrossSleet pisze: 26 maja 2022, 22:25 Ostatecznie też wziąłem polską wersję i gra jest naprawdę świetna. Jednak jeżeli do końca roku nie wyjdą dodatki to pewnie będę wymieniał i przepłacał za angielską.
Dzięki informacjom uzyskanym od ciebie, ja ostatecznie zdecydowałem się na zakup właśnie wersji angielskiej. Skoro nie ma pewności czy kolejne armie będą wychodzić po polskiemu, to wolałem nie czekać - tym bardziej, że Starter Set w wersji angielskiej już jest trudno dostępny (wziąłem chyba ostatni egzemplarz jaki mieli na stanie w "Planszomanii").
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Confidential pisze: 13 cze 2022, 07:21
CrossSleet pisze: 26 maja 2022, 22:25 Ostatecznie też wziąłem polską wersję i gra jest naprawdę świetna. Jednak jeżeli do końca roku nie wyjdą dodatki to pewnie będę wymieniał i przepłacał za angielską.
Dzięki informacjom uzyskanym od ciebie, ja ostatecznie zdecydowałem się na zakup właśnie wersji angielskiej. Skoro nie ma pewności czy kolejne armie będą wychodzić po polskiemu, to wolałem nie czekać - tym bardziej, że Starter Set w wersji angielskiej już jest trudno dostępny (wziąłem chyba ostatni egzemplarz jaki mieli na stanie w "Planszomanii").
Pewnie, jak masz lokalnie grupę miłośników Summoner Wars, jest szansa na turnieje itd. to jak najbardziej bezpieczniej brać wersję angielską.

W mojej okolicy jednak SW nie jest jakoś super popularny, a do okazyjnego grania nie ma moim zdaniem sensu przepłacać - są inne gry, a może w końcu polski wydawca też wyda dodatki i będzie spoko :)

Miłego grania
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: shad »

Hej, chciałabym podrzucić zainteresowanych tematem różnic pomiędzy edycjami Summoner Wars artykuł, w którym szczegółowo porównałam nowszą odsłonę do starszej :)

Moim zdaniem nowa edycja stanowi totalny upgrade tej wcześniejszej, a twórcom udało się wyeliminować bolączki, na jakie zwracali uwagę gracze i recenzenci.

Link: https://bit.ly/3AsIEVl
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Grellenort »

Gra już dwuletnia, a to chyba pierwszy materiał na jej temat w polskim internecie :D
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: shad »

Grellenort pisze: 04 lip 2022, 19:08 Gra już dwuletnia, a to chyba pierwszy materiał na jej temat w polskim internecie :D
Wydana w maju zeszłego roku, w Polsce dopiero w grudniu. Faktycznie masz rację, nie ma żadnej recenzji, żadnego porównania, dlatego między innymi skusiłam się na ten materiał, choć wymagał ode mnie sporo pracy i powstawał relatywnie długo :) Ponadto uwielbiam ten tytuł, trochę mnie boli, że w kraju się nie przyjął jakoś szczególnie, ale pewnie to kwestia tego, że nie był obecny w social mediach ;)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

a coś drgnęło w temacie polskich dodatków, czy już wymieniać grę na angielską?
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Largo pisze: 04 lip 2022, 20:30 a coś drgnęło w temacie polskich dodatków, czy już wymieniać grę na angielską?
Na ten moment nie ma informacji z tego co wiem.
Awatar użytkownika
Stan Goose
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2022, 11:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Stan Goose »

Czy jakiś sklep w Polsce sprzedaje angielskie wydanie ze wszystkim co wyszło z drugiej edycji jeśli nie to czy polecacie jakiś sklep zagranicznym w którym można by się w to wyposażyć? Mam polski master set i uwielbiam tę grę ale strasznie mnie irytuje że przyszłość polskiej wersji stoi pod znakiem zapytania, a wydawca nie komunikuje się w żaden sposób z klientami.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: yosz »

Planszomania - na zamówienie, ale jest starter i talie: https://www.planszomania.pl/index.php?s ... edition%29
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Stan Goose
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2022, 11:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Stan Goose »

Link do preview nowej frakcji: Eternal Council zapowiada się ciekawie.
https://www.plaidhatgames.com/news/2022 ... preview-1/
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Ja już zamówiłem cały angielski komplet z Planszomanii - nie ma chyba co czekać na polskiego wydawcę, który dziwnie siedzi cicho z tematem.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Largo »

Tez chyba pójdę w angielskie dodatki. Zostawię Polska podstawkę do grania z osobami, które chcą się zaznajomić z gra, a kolejny krok to będą ang dodatki ;)
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

Largo pisze: 13 lip 2022, 20:30 Tez chyba pójdę w angielskie dodatki. Zostawię Polska podstawkę do grania z osobami, które chcą się zaznajomić z gra, a kolejny krok to będą ang dodatki ;)
Też dobry pomysł. Ja zostawie sobie polską i jak przyjdzie angielska to pomyślę- dla mnie też fajne mieć opcję grać z przeciwnikiem tymi samymi frakcjami, żeby było symetryczne, także ma też sens sobie zostawić polską wersję jak coś.

Moim zdaniem gra jest genialna i na pewno jest w moim top gier planszowych. Mega szkoda, że polski wydawca trochę olał temat. Chyba liczyli, że się "samo" sprzeda fanom pierwszej edycji.
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: shad »

Do grania tymi samymi frakcjami idealna jest wersja on-line :) Plain Hat Games udostępnia 2 DARMOWE frakcje, które występują w starter secie :) Można grać samemu (z botem) albo z realnym przeciwnikiem. Ja właśnie w ten sposób zaznajamiam się z nowymi frakcjami, bo istnieje też możliwość wykupienia sobie dodatkowych decków. Koszt jednej talii wychodzi ok 18 zł, to szczerze mówiąc bardziej ekonomiczne.

link do wersji on-line: https://summonerwars.plaidhatgames.com/#
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: CrossSleet »

shad pisze: 14 lip 2022, 13:36 Do grania tymi samymi frakcjami idealna jest wersja on-line :) Plain Hat Games udostępnia 2 DARMOWE frakcje, które występują w starter secie :) Można grać samemu (z botem) albo z realnym przeciwnikiem. Ja właśnie w ten sposób zaznajamiam się z nowymi frakcjami, bo istnieje też możliwość wykupienia sobie dodatkowych decków. Koszt jednej talii wychodzi ok 18 zł, to szczerze mówiąc bardziej ekonomiczne.

link do wersji on-line: https://summonerwars.plaidhatgames.com/#
Nie grywam w planszowki online, więc mnie interesują tylko fizyczne karty :)

Jednak jak ktoś gra to pewnie - Summoner Wars podobno ma bardzo fajną wersję online.
shad
Posty: 36
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:21
Lokalizacja: Tuszyn
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: shad »

Tak, wersja on-line jest super :) Również do tej pory nie grałam on-line w żadną inną grę, tutaj jednak skusiłam się możliwością wypróbowania nowych elfów i orków :) No i przepadłam, tym bardziej, że jest opcja zagrania z kimś wirtualnie, stacjonarnie nie zawsze mam z kim ;)
Eclipse
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2022, 08:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Eclipse »

shad pisze: 16 lip 2022, 09:18 Tak, wersja on-line jest super :) Również do tej pory nie grałam on-line w żadną inną grę, tutaj jednak skusiłam się możliwością wypróbowania nowych elfów i orków :) No i przepadłam, tym bardziej, że jest opcja zagrania z kimś wirtualnie, stacjonarnie nie zawsze mam z kim ;)
+1 Bardzo podoba mi się wersja online.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Summoner Wars (Colby Dauch)

Post autor: Fiacik »

To jest niesamowite jak polskie wydawnictwo zbutowało tę grę, nie zasłużyła na to. Z takim podejściem i bardzo wąskim portfolio wydawniczym prędzej czy poźniej podzielą los Lacerty.
ODPOWIEDZ