Lubię kupować, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Lubię kupować, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: XLR8 »

Znacie jakieś bardziej obskurne gry ukryte daleko w rankingu bgg? Szukam inspiracji. Nie interesują mnie jedynie gry z gigantycznym progiem wejścia (np On Mars) oraz na 2 graczy i kampanijne. Np Argent the Consortium kupione z czapy od Japańczyka było zajefajną grą, ale niestety nie przyjęła się w grupie.

https://boardgamegeek.com/collection/us ... =boardgame
BGG i prev owned. Z tej listy jedynie szkoda Argenta i Lorenzo (choć już nam się po prostu ograło).
Na liście do kupienia jedynie Rftg, DS: Marine i IKI :(
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: pvdel »

Anno 1800
Barrage
Brass
Concordia
Maracaibo
Troyes
Yokohama
Zamki Burgundii


Jest sporo gier, których nie ma na twojej liście, a są godne sprawdzenia. :) Te powyższe to same znane tytuły, ale stwierdziłem, ze nie ma sensu sięgać głęboko w odmęty BGG skoro być może nie znasz klasyki.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: tomp »

Barrage
Coimbra
Granja
Suburbia
Shogun (tylko z 2giej ręki)
Ethos
Szklany szlak (tylko z 2giej ręki)
Imperium Corleone
Cooper Island (z tym ostrożnie, ja wymiękam przy tłumaczeniu)
Tekhenu

Chyba w tym roku będą jeszcze: Weather Machine, Honey Buzz, Carnegie (szkoda, że nikt tego u nas nie wydaje)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: elayeth »

Mam kolegę, którego modus operandi brzmi „nigdy nie kupować popularnych gier”. Z tych, które u niego grałem, a uznaje za dobre polecam:

Windward
Space Park
Tylers Sigman’s Crow
Rise of Necromancers
Thunder & Lightening
Eko
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: mementomoris »

Np. Let's make a bus road. Ale obecnie do dostania tylko reimplementacja Get on Board - świetna gra, hen daleko w rankingu BGG (coś koło 5000 miejsca), ale właśnie zdobyła nagrodę publiczności na UK Games Expo w kategorii gier strategicznych. ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: Curiosity »

XLR8 pisze: 06 cze 2022, 18:35 Jestem uzależniony od kupowania
Jeśli jesteś uzależniony, to nie traktuj tego jak coś normalnego, tylko spróbuj to leczyć. Może sam nie masz wystarczająco dużo siły, ale są poradnie, specjaliści. Nie lekceważ tego, bo kiedyś może się z tego zrobić większy problem i tragedia.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: XLR8 »

pvdel pisze: 06 cze 2022, 19:03 Anno 1800
Barrage
Brass
Concordia
Maracaibo
Troyes
Yokohama
Zamki Burgundii


Jest sporo gier, których nie ma na twojej liście, a są godne sprawdzenia. :) Te powyższe to same znane tytuły, ale stwierdziłem, ze nie ma sensu sięgać głęboko w odmęty BGG skoro być może nie znasz klasyki.
Ta lista to prev owned. Gry, które napisałeś oprócz anno mam i zagrałem w nie w realu łącznie ponad 250 razy ;)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: XLR8 »

Curiosity pisze: 06 cze 2022, 21:17
XLR8 pisze: 06 cze 2022, 18:35 Jestem uzależniony od kupowania
Jeśli jesteś uzależniony, to nie traktuj tego jak coś normalnego, tylko spróbuj to leczyć. Może sam nie masz wystarczająco dużo siły, ale są poradnie, specjaliści. Nie lekceważ tego, bo kiedyś może się z tego zrobić większy problem i tragedia.
Nie uważam tego za problem, bo więcej gier sprzedaję niż kupuje :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: Harun »

XLR8 pisze: 06 cze 2022, 18:35 Znacie jakieś bardziej obskurne gry ukryte daleko w rankingu bgg? Szukam inspiracji. Nie interesują mnie jedynie gry z gigantycznym progiem wejścia (np On Mars) oraz na 2 graczy i kampanijne. Np Argent the Consortium kupione z czapy od Japańczyka było zajefajną grą, ale niestety nie przyjęła się w grupie.
Z czeluści rankingu BGG, czyli poza pozycją 1000, bardzo polecam:

Legendary: A James Bond Deck Building Game
Covert
Żelazna kurtyna
Medina

Może coś Cię zainspiruje
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: pvdel »

No dobra, to trochę bardziej niszowe tytuły:
Gentes
Bretagne
Castell
Vanuatu
Florenza
Imperial Steam
Coloma
Crown of Emara
The Artemis Project
Cryo
Captains of the Gulf
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: trixon »

Curiosity pisze: 06 cze 2022, 21:17
XLR8 pisze: 06 cze 2022, 18:35 Jestem uzależniony od kupowania
Jeśli jesteś uzależniony, to nie traktuj tego jak coś normalnego, tylko spróbuj to leczyć. Może sam nie masz wystarczająco dużo siły, ale są poradnie, specjaliści. Nie lekceważ tego, bo kiedyś może się z tego zrobić większy problem i tragedia.
Dużo osób mówi, ze jest uzależnionych od kupowania. Ja również. Pytanie tylko czy faktycznie tak jest. Jeżeli wiem, że mogę sobie na to pozwolić w danym okresie czasu (wciąż mam nadwyżki finansowe i mniej więcej bilans kupionych i sprzedanych gier się równa, to czemu by nie?). Ale tematy terapeutyczne już są na forum.

Żeby nie offtopować, kilka moich propozycji:
-First Rat - Fajne proste euro o dość ciekawej tematyce
-Pipeline - cięższa gra ilustrowana przez Ian O'Toole. Nie tak ciężka jak gry Lacerdy, ale wciąż bardzo elegancka i ciasna.
-Viceroy (Namiestnik) - Gra, która przeszła bez większego echa i obecnie można kupić za bardzo fajne pieniądze. Moim zdaniem jest bardzo fajnie zaprojektowana i przyjemna. Wymaga sporego planowania i odpowiedniego licytowania kart.
-Millennium Blades - gra, która wymaga sporo miłości. Sam koncept metagry w grze jest super. Wcielacie się w uczestnika turnieju gier karcianych. Żałuję, że nie mam wystarczająco czasu aby częściej do tej gry zasiadać.
-Roll player - lżejsza gra zamiast Sagrady. Z dodatkami już nie robi się taka bardzo lekka.
-Heaven & Ale - większość powie, ze bluźnię, ale gra bardzo przypomina mi Zamki Burgundii. Z tym, że odkąd mam tą grę to już do zamków mnie nie ciągnie.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: Emil_1 »

Proponujè Ankh ;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: Gizmoo »

Proponuję zajrzeć do tematu:

viewtopic.php?f=64&t=66140

;)
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: mbuka »

Coffee Traders - euro w stylu Lacerdy, na yt jest materiał od Planszówki online
Keyper - od autora Keyflowera, średnia ciężkość, ciekawy mechanizm podążania za akcją innego gracza
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: Curiosity »

XLR8 pisze: 06 cze 2022, 21:25 Nie uważam tego za problem, bo więcej gier sprzedaję niż kupuje :)
trixon pisze: 06 cze 2022, 22:59 Dużo osób mówi, ze jest uzależnionych od kupowania. Ja również. Pytanie tylko czy faktycznie tak jest.
Gdyby nie regulamin, to nazwałbym takie "żarty" odpowiednim słowem. Takim, na jakie to zasługuje. Ludzie sobie nie zdają sprawy, że uzależnienia to bardzo poważny problem, który może rozwalić życie tej osobie, rodzinie, otoczeniu. To naprawdę nie jest temat do żartów. Osoba pisząca "jestem uzależniony", prosi o pomoc, bo nie umie sobie sama poradzić ze swoim problemem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Jestem uzależniony od kupowania, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: XLR8 »

Curiosity pisze: 07 cze 2022, 10:39
XLR8 pisze: 06 cze 2022, 21:25 Nie uważam tego za problem, bo więcej gier sprzedaję niż kupuje :)
trixon pisze: 06 cze 2022, 22:59 Dużo osób mówi, ze jest uzależnionych od kupowania. Ja również. Pytanie tylko czy faktycznie tak jest.
Gdyby nie regulamin, to nazwałbym takie "żarty" odpowiednim słowem. Takim, na jakie to zasługuje. Ludzie sobie nie zdają sprawy, że uzależnienia to bardzo poważny problem, który może rozwalić życie tej osobie, rodzinie, otoczeniu. To naprawdę nie jest temat do żartów. Osoba pisząca "jestem uzależniony", prosi o pomoc, bo nie umie sobie sama poradzić ze swoim problemem.
Nie znasz mnie, ale oceniasz. Miałem kilka uzależnień w życiu i wiem z czym się to wiąże. Jednak mam piekielnie silną wolę i to ja trzymam swoje życie za jądra doskonale czując i wiedząc na co mogę sobie pozwolić. Akurat ten nałóg przyniósł mi w życiu praktycznie samo dobro.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Lubię kupować, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: Fruczak Gołąbek »

The Ares Project
Pozycja 4042
Szata graficzna dość obskurna :).

https://boardgamegeek.com/boardgame/65534/ares-project
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Lubię kupować, ale po raz pierwszy skończyly mi się pomysły :<

Post autor: foxikos »

Z takich mało znanych:

Artemis Project
18xx
Bus
City of the Big Shoulders
High Frontier
Too Many Bones

A na takie rozpoczęcie lub zakończenie Sonora
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
ODPOWIEDZ