(Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

(Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

Post autor: Majzownik »

Zainspirowani świetną inicjatywą jaką jest Gajowickie Granie we współpracy z Fundacją Dobre Czasy na Jagodnie postanowiliśmy w podobny sposób udostępnić przestrzeń w kolejnej części miasta dla planszówkowych maniaków i nie tylko! 🙂
W każdy piątek o 18:15, w sali Dobrych Czasów na Jagodnie przy ul. Sygnałowej 23, spotykamy się żeby pograć w gry planszowe. Miejsca mamy sporo, stołów również - pomieścimy nawet do 40 osób.

Zapraszam do przyłączania się do naszej grupy na FB i śledzenia cotygodniowych wydarzeń.

Uruchomiliśmy system zapisów na stoły, gdzie można organizować grę lub przyłączyć się do już organizowanego stołu. Oczywiście można też przyjść spontanicznie - do każdej gry można się przyłączyć jeśli jest wolne miejsce.

Wraz z Łukaszem możemy przynieść na spotkania także swoje gry, które będzie można wypróbować - w pliku z zapisami znajdziecie linki do naszych kolekcji.

Do zobaczenia na Jagodnie! 🙂
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: (Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

Post autor: CoLdY7 »

Można wpaść z wizytą? Ani ja z Jagodna , ani nawet Wrocławia, ale będę przejeżdżał, a chciałem zobaczyć Nemezis na żywo.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: (Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

Post autor: abadura »

Na Jagodnie różnie bywa, ale żeby zaraz "Nemezis na żywo" to chyba przesada... ;)
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: (Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

Post autor: Majzownik »

CoLdY7 pisze: 10 cze 2022, 17:20 Można wpaść z wizytą? Ani ja z Jagodna , ani nawet Wrocławia, ale będę przejeżdżał, a chciałem zobaczyć Nemezis na żywo.
Przepraszam, nie zdążyłem przed spotkaniem na forum zerknąć? To Twoje ciało próbowaliśmy przeskanować w laboratorium? ;)

Gwoli ścisłości - zapraszamy wszystkich, niezależnie od miejsca urodzenia, meldunku czy zamieszkania!

Dzisiaj prócz Nemesis grane było Rising Sun, Uczta dla Odyna i Skull.

Następne spotkanie już za tydzień 17.06. Jagodno na Planszy #3
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: (Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

Post autor: CoLdY7 »

Tak, właśnie miałem pytać jak potoczyły się losy mojej "postaci" :lol: , no i reszty, bo mój duch musiał was przedwcześnie opuścić i nie wiem jak to się skończyło. Jakieś podsumowanie?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: (Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

Post autor: Majzownik »

Niestety, o ile na początku szło nam dobrze jak nigdy, o tyle skończyło się jak zawsze - wprawdzie Robertowi udało się znaleźć jakiś granat i zniszczył gniazdo, ale przypłacił to życiem. Reszta załogi wkrótce podzieliła jego los - bez amunicji nie mieliśmy zbyt wiele szans. Na szczęście sygnały zostały nadane, silniki naprawione i cel podróży ustawiony - intruzami na pokładzie niech martwi się korporacja ;)
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: (Wrocław) Piątkowe spotkania pod szyldem Jagodno na Planszy

Post autor: Majzownik »

Od pierwszego spotkania grupy Jagodno na Planszy minęło już 3 miesiące!
Możemy więc pokusić się o małe podsumowanie 🙂
Od początku czerwca zorganizowaliśmy 13 spotkań, na których zagraliśmy 79 partii w 55 rożnych tytułów, z których 13 pojawiło się na stołach więcej niż jednokrotnie.
Najczęściej (po 4 razy) na stołach lądowały Kaskadia, Nemesis i Pax Pamir.
Na pierwszy rzut oka widać więc, że jako grupa, skupiamy się na poznawaniu nowych gier i nie mamy jeszcze swoich ulubionych pozycji obowiązkowych. Wynika to też po części z faktu, że gramy głównie w nowości wydawnicze - aż 42 pozycje zostały wydane w przeciągu ostatnich 5 lat, z czego 22 po roku 2019.

Nie dziwi fakt, że najczęściej wybieramy gry znane i popularne - 21 tytułów, które na stołach wylądowały 37 razy, znajduje się aktualnie w top 100 rankingu BGG, a tylko 11 poza pierwszym 1000.

Przeglądając raporty z naszych spotkań można odnieść wrażenie, że najczęściej gramy w gry złożone, skomplikowane, przeznaczone dla zaawansowanych graczy.
Statystyki pokazują coś zgoła odmiennego:
Gry wagi ciężkiej (BGG weight 3,75+) - 16 tytułów (25 rozgrywek)
Gry wagi średniej (2,75 - 3,74) - 20 tytułów (29 rozgrywek)
Gry lżejsze (-2,74) - 19 tytułów (25 rozgrywek)
Mimo iż najpopularniejszymi autorami na naszych spotkaniach byli Vital Lacerda (Kanban x3, On Mars, Escape Plan) i Alexander Pfister (Great Western Trail x3, Boonlake, Maracaibo), to nie stronimy też od gier lekkich i przyjemnych jak Kaskadia, The King is Dead czy Wyprawa do El Dorado.

Skoro wspomniałem o autorach, napomknę też o wydawcach.
Najczęściej na stołach lądowały gry z logo Portal Games Polska (9 tytułów, 12 rozgrywek), w dalszej kolejności graliśmy w tytuły od wydawnictw Galakta (8 / 11) i Wydawnictwo Lacerta (5 / 8).

Projekt Jagodno na Planszy spotkał się z ciepłym przyjęciem i (zaskakująco wręcz) dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.
Mimo okresu wakacyjnego, frekwencja utrzymywała się na stałym poziomie 15-20 uczestników. Mamy już stałych bywalców, ale na każdym spotkaniu pojawiają się nowe twarze.

Plany na dalszą część roku:
- promowanie grupy poprzez udział we wrocławskich wydarzeniach planszówkowych - już we wrześniu dołączamy do One More Game - Wrocław Games Week
- zacieśnienie współpracy z innymi planszowymi klubami (Gajowickie Granie, Kluby Gier Planszowych)
- utworzenie klubowej biblioteczki gier,
- nawiązanie współpracy z wydawcami.
ODPOWIEDZ