Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Aras pisze: 10 cze 2022, 15:55 Czy coś się posunęło w temacie Endeavor? :)
informujemy Was na bieżąco ... :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

czy ktoś tu czekał na "Koszmarną Katedrę"?

Obrazek
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: bobiaczek »

Tłumaczenie tytułu jest .. takie sobie. Jak ktoś mówi "widziałem koszmarny film" to nie oznacza, że był o koszmarach, ale że był po prostu zły. Koszmarna Katedra kojarzy mi się, ze źle postawionym budynkiem a nie z obecnością w nim koszmarów. Bardziej sensowny (imho) byłby "Katedra koszmarów" lub też, ale to już kompletny odjazd od tytułu oryginalnego, "Przeklęta Katedra".
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: japanczyk »

Jakkolwiek brzmienie mi nie odpowiada tak uzycie słowa jest zgodne z definicja sjp pwn:
koszmarny
1. «pełen koszmarów, wstrząsający, straszny»
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Miszon »

Mimo to, Katedra Koszmarów brzmi lepiej.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Emil_1 »

Zgadzam się z przedmówcami. Katedra koszmarów.
Oby się nie okazało, że będzie to koszmarna gra;p
Miłego dnia! :)
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Atk »

Mi najbardziej pasowała by nazwa angielska
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

bobiaczek pisze: 11 cze 2022, 11:26 Tłumaczenie tytułu jest .. takie sobie. Jak ktoś mówi "widziałem koszmarny film" to nie oznacza, że był o koszmarach, ale że był po prostu zły. Koszmarna Katedra kojarzy mi się, ze źle postawionym budynkiem a nie z obecnością w nim koszmarów. Bardziej sensowny (imho) byłby "Katedra koszmarów" lub też, ale to już kompletny odjazd od tytułu oryginalnego, "Przeklęta Katedra".
napiszemy to samo co na FB... analizowaliśmy ten temat, to czy tłumaczyć, jak tłumaczyć...po wielu debatach jest "Koszmarna Katedra" i będzie nam miło, jeśli to uszanujecie 🙂, tym bardziej iż oddaje on charakter tej budowli w grze ...
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Mulczas »

Na jakiej platformie będzie zbiórka gry Koszmarna Katedra?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: polwac »

Czacha robi przedsprzedaże w swoim sklepie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Czacha Games pisze: 11 cze 2022, 20:41
bobiaczek pisze: 11 cze 2022, 11:26 Tłumaczenie tytułu jest .. takie sobie. Jak ktoś mówi "widziałem koszmarny film" to nie oznacza, że był o koszmarach, ale że był po prostu zły. Koszmarna Katedra kojarzy mi się, ze źle postawionym budynkiem a nie z obecnością w nim koszmarów. Bardziej sensowny (imho) byłby "Katedra koszmarów" lub też, ale to już kompletny odjazd od tytułu oryginalnego, "Przeklęta Katedra".
napiszemy to samo co na FB... analizowaliśmy ten temat, to czy tłumaczyć, jak tłumaczyć...po wielu debatach jest "Koszmarna Katedra" i będzie nam miło, jeśli to uszanujecie 🙂, tym bardziej iż oddaje on charakter tej budowli w grze ...
A ja myslelm ze pierwszej kolejnosci to wydawca powinien szanowac gracza.....ale widzac po Rebelu(Tyrani Underdarku) Phalanxa (Okladka Wladcow Ziemi) Galakta( kafle terenu w Podziemiach) Portal ( wciaz brak poprawionych kart do MG) itd....to widac standardy sie pozmienialy.
minimati
Posty: 130
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: minimati »

O ile zgadzam się z przedmówcami, że Katedra Koszmarów brzmi lepiej, to wypisywanie o braku szacunku wydawnictwa do graczy z powodu użycia słowa zgodnie z jego znaczeniem jest co najmniej śmieszne :D. Tego typu abominacje językowe wcale nie są strasznie fajne i powinny umrzeć, zanim się w ogóle urodziły. Bardzo dobra robota z tłumaczeniem tytułu, Czacho 8).
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 332
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Wehr »

To się mówi, że to są koszmarki językowe. I tak, ten tytuł jest koszmarny.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Mulczas pisze: 12 cze 2022, 14:44 Na jakiej platformie będzie zbiórka gry Koszmarna Katedra?
Zwyczajowo na naszej stronie www.czachagames.pl będzie dedykowana strona poświęcona "Koszmarnej Katedrze"
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

BOLLO pisze: 12 cze 2022, 16:59
Czacha Games pisze: 11 cze 2022, 20:41
bobiaczek pisze: 11 cze 2022, 11:26 Tłumaczenie tytułu jest .. takie sobie. Jak ktoś mówi "widziałem koszmarny film" to nie oznacza, że był o koszmarach, ale że był po prostu zły. Koszmarna Katedra kojarzy mi się, ze źle postawionym budynkiem a nie z obecnością w nim koszmarów. Bardziej sensowny (imho) byłby "Katedra koszmarów" lub też, ale to już kompletny odjazd od tytułu oryginalnego, "Przeklęta Katedra".
napiszemy to samo co na FB... analizowaliśmy ten temat, to czy tłumaczyć, jak tłumaczyć...po wielu debatach jest "Koszmarna Katedra" i będzie nam miło, jeśli to uszanujecie 🙂, tym bardziej iż oddaje on charakter tej budowli w grze ...
A ja myslelm ze pierwszej kolejnosci to wydawca powinien szanowac gracza.....ale widzac po Rebelu(Tyrani Underdarku) Phalanxa (Okladka Wladcow Ziemi) Galakta( kafle terenu w Podziemiach) Portal ( wciaz brak poprawionych kart do MG) itd....to widac standardy sie pozmienialy.
Mam nadzieję, że nie zarzucasz nam braku szacunku do Was - Graczy na podstawie tego co wg Ciebie robią (jeśli robią) inni wydawcy :shock:
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: AnlAir »

Forum w takiej formie i gronie doświadczonych, dojrzałych graczy jest świetną platformą do komunikacji.
Między graczami jak również wydawnictwami.
To większość z nas jest końcowym odbiorcą produktu i tutaj klient powinien mieć znaczenie i udział w produkcie, który zakupi.
Wiele osób tutaj ‚odwala’ sporą robotę dla wydawnictw nad czytaniem instrukcji, poprawianiem błedów na kartach itp.
Wydawnictwa powinny wykorzystywać tą wiedzę i spostrzeżenia aby końcowy produkt był bliski ideału.
Dosłowne tłumaczenia tytułów, akcji, umiejętności brzmią czasem słabo, żeby nie powiedzieć beznadziejnie.
Istnieją świetne zamienniki, które nadają klimatu i mają sens.
Doceniam ludzi, którzy to wyłapują i mają chęć poprawić produkt.
Wydawnictwo to zazwyczaj mała grupa ludzi i czasem zapewne z dominującym graczem, którego zdania nie można podważyć. /obym się mylił/
Uczmy się otwartości, żyjemy przecież w demokratycznym kraju :D
Zawsze można zrobić ankietę.
Spoiler:
Podziękowania i szacunek dla:
Ogry Games - za poprawki w grze The King is Dead /pudełko, kolory…/
Phalanx - za potwierdzenie poprawy kafelków terenu z Dominant Spieces
I pewnie wielu innych, którzy poszli za głosem graczy/gp-forum poprawiając ‚nasze’ produkty.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 08:42
BOLLO pisze: 12 cze 2022, 16:59
Czacha Games pisze: 11 cze 2022, 20:41

napiszemy to samo co na FB... analizowaliśmy ten temat, to czy tłumaczyć, jak tłumaczyć...po wielu debatach jest "Koszmarna Katedra" i będzie nam miło, jeśli to uszanujecie 🙂, tym bardziej iż oddaje on charakter tej budowli w grze ...
A ja myslelm ze pierwszej kolejnosci to wydawca powinien szanowac gracza.....ale widzac po Rebelu(Tyrani Underdarku) Phalanxa (Okladka Wladcow Ziemi) Galakta( kafle terenu w Podziemiach) Portal ( wciaz brak poprawionych kart do MG) itd....to widac standardy sie pozmienialy.
Mam nadzieję, że nie zarzucasz nam braku szacunku do Was - Graczy na podstawie tego co wg Ciebie robią (jeśli robią) inni wydawcy :shock:
Oczywiście że mam do was szacunek. W końcu jakby nie było jako wydawnictwo jesteście u mnie na zacnym 2gim miejscu. Ale jeżeli piszecie zdanie w stylu "po wielu debatach jest "Koszmarna Katedra" i będzie nam miło, jeśli to uszanujecie" oznacza jak dla mnie że moje zdanie w tej materii nie ma wartości bo tak zdecydowaliście i koniec kropka. Oczywiście to wy jesteście wydawnictwem i to wy wiecie dużo lepiej jaki produkt się lepiej sprzeda. Nie mniej jednak widać że głosy są negatywne co do nietrafionej nazwy więc może warto byłoby posypać głowę popiołem i nazwę zmienić (jeżeli ankieta pokaże inaczej)......i wiecie jaki mielibyście wówczas szacunek? :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 13 cze 2022, 10:25 Oczywiście że mam do was szacunek. W końcu jakby nie było jako wydawnictwo jesteście u mnie na zacnym 2gim miejscu. Ale jeżeli piszecie zdanie w stylu "po wielu debatach jest "Koszmarna Katedra" i będzie nam miło, jeśli to uszanujecie" oznacza jak dla mnie że moje zdanie w tej materii nie ma wartości bo tak zdecydowaliście i koniec kropka. Oczywiście to wy jesteście wydawnictwem i to wy wiecie dużo lepiej jaki produkt się lepiej sprzeda. Nie mniej jednak widać że głosy są negatywne co do nietrafionej nazwy więc może warto byłoby posypać głowę popiołem i nazwę zmienić (jeżeli ankieta pokaże inaczej)......i wiecie jaki mielibyście wówczas szacunek? :mrgreen:
BOLLO, kto powiedział, że nie ma wartości?
Wartość ma, ale decyzja została podjeta, wiec można sobie narzekać i nic sie nie zmieni - czy nazwa jest trafiona czy nie to się okaże po słupkach sprzedażowych.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Tringa »

A mi by pasowało Katedra z Koszmarów :D Nie wiem, ale ta Koszmarna Katedra mnie nie przekonuje przez tą dwuznaczność nazwy.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Tringa pisze: 13 cze 2022, 10:43 A mi by pasowało Katedra z Koszmarów :D Nie wiem, ale ta Koszmarna Katedra mnie nie przekonuje przez tą dwuznaczność nazwy.
Mamy nadzieję, że przekona Cię to jak gra się prezentuje i jak jest dobrą pozycją :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Tringa »

Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 10:48
Tringa pisze: 13 cze 2022, 10:43 A mi by pasowało Katedra z Koszmarów :D Nie wiem, ale ta Koszmarna Katedra mnie nie przekonuje przez tą dwuznaczność nazwy.
Mamy nadzieję, że przekona Cię to jak gra się prezentuje i jak jest dobrą pozycją :)
Już grałam, całkiem spoko pozycja :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: AnlAir »

japanczyk pisze: 13 cze 2022, 10:28 [quote=BOLLO post_id=1477795 time=1655108744 user_id=

BOLLO, kto powiedział, że nie ma wartości?
Wartość ma, ale decyzja została podjeta, wiec można sobie narzekać i nic sie nie zmieni - czy nazwa jest trafiona czy nie to się okaże po słupkach sprzedażowych.
Podjęte decyzję wciąż można zmienić, to tylko decyzje, nie zostało to wydrukowane jeszcze w kilkuset egzemplarzach.

Do tego też służą wspieraczki, klienci podejmują dyskusję z wydawnictwem na temat ich produktu.
Wiele rzeczy można zmienić na tym etapie, zależy to od wydawcy jak i grona ludzi, którzy uważają, że problem istnieje.
Nikt nic nie zrobi dla jednej osoby i jego widzi mi się.
Chyba na każdym kickstarterze takie dyskusje powstają.
Wspomnę tylko wciąż trwającą kampanie Czachy - The Breach i dyskusję na temat nazwy Haceronia.
Dyskusja powstała, ludzie wyrazili swoją opinię, nazwa została zmieniona i to jest prawidłowe podejście do klienta.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 10:48
Tringa pisze: 13 cze 2022, 10:43 A mi by pasowało Katedra z Koszmarów :D Nie wiem, ale ta Koszmarna Katedra mnie nie przekonuje przez tą dwuznaczność nazwy.
Mamy nadzieję, że przekona Cię to jak gra się prezentuje i jak jest dobrą pozycją :)
Tak mi się jeszcze skojarzyło jako mojego imiennika :mrgreen:
Obrazek

Sorki że was "gnębię dogłębnie". Czas pokaże kto miał rację....
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

Obrazek

Po dyskusji stwierdziliśmy, że ankieta nie jest złą opcją...jest nawet bardzo dobrą opcją w momencie, gdy pojawiają się głosy niezadowolenia z formy tłumaczenia tytułu...
Liczymy się z Waszym zdaniem i bardzo je cenimy. Dlatego też na naszej grupie #czachagamessquad uruchomiliśmy ANKIETĘ dotyczącą TYTUŁU POLSKIEJ EDYCJI "Nightmare Cathedral"

Chcemy Was jednocześnie prosić o wyrażenie zdania w ankiecie. Co do naszej propozycji, musicie wiedzieć, że podczas wybierania nazwy braliśmy pod uwagę nie tylko jej brzmienie, ale również wygląd samego tytułu na pudełku oraz zgodność wizualną z wydaniem angielskim, co jest równie istotnym elementem... Dla nas to był kompromis, jednak chcemy poznać Waszą opinię, dopóki jest jeszcze czas na ewentualne zmiany.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: CrossSleet »

Czacha Games pisze: 13 cze 2022, 12:07 Obrazek

Po dyskusji stwierdziliśmy, że ankieta nie jest złą opcją...jest nawet bardzo dobrą opcją w momencie, gdy pojawiają się głosy niezadowolenia z formy tłumaczenia tytułu...
Liczymy się z Waszym zdaniem i bardzo je cenimy. Dlatego też na naszej grupie #czachagamessquad uruchomiliśmy ANKIETĘ dotyczącą TYTUŁU POLSKIEJ EDYCJI "Nightmare Cathedral"

Chcemy Was jednocześnie prosić o wyrażenie zdania w ankiecie. Co do naszej propozycji, musicie wiedzieć, że podczas wybierania nazwy braliśmy pod uwagę nie tylko jej brzmienie, ale również wygląd samego tytułu na pudełku oraz zgodność wizualną z wydaniem angielskim, co jest równie istotnym elementem... Dla nas to był kompromis, jednak chcemy poznać Waszą opinię, dopóki jest jeszcze czas na ewentualne zmiany.
Tak tylko chciałbym wtrącić jedną rzecz - Bollo się aktywował na Wasze "uszanujcie naszą decyzję" i przyznam szczerze, że mnie też trochę zabolało jak to przeczytalem.

Nawet nie chodzi o tytuł moim zdaniem. Może też niektórzy są bardziej delikatni (w tym ja). To też może taki wewnętrzny bunt, bo wydawnictwa robią często co chcą - błędy, literówki, a potem jak coś to "sory, uszanujcie". Gracz też chciałby czuć się szanowany :)

To pewnie dotyczy większości wydawnictw w Polsce. Kupiłem ostatnio dodatek do gry Skytear Waszego wydawnictwa i na taki mały dodatek znalazły się aż 2 poważne błędy na kartach.

Mi osobiście odechciewa się polskich wersji, bo nie rozumiem jak można dopuścić do takich prostych do uniknięcia błędów. Przepraszam, jeśli narzekam i nawet może to być interpretowane jako "hejtowanie", ale człowiek płaci, chce rozpakować i się cieszyć, a nie od razu po rozpakowaniu czuć zawód.
ODPOWIEDZ