Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Flowenol
Posty: 92
Rejestracja: 16 sty 2020, 16:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 20 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Flowenol »

Moonday pisze: 04 cze 2022, 09:50 Która postać jest waszym zdaniem najlepsza do grania true solo? Pytam o pierwszą kampanię.
Myślę, że oprócz Ailei reszta się sprawdzi. Aczkolwiek mi najbardziej przypasowało trio Ailei, Arev i Maggot. W miejsce Maggota pewnie Beor by też nieźle się sprawił.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: vikingowa »

Flowenol pisze: 04 cze 2022, 19:55
Moonday pisze: 04 cze 2022, 09:50 Która postać jest waszym zdaniem najlepsza do grania true solo? Pytam o pierwszą kampanię.
Myślę, że oprócz Ailei reszta się sprawdzi. Aczkolwiek mi najbardziej przypasowało trio Ailei, Arev i Maggot. W miejsce Maggota pewnie Beor by też nieźle się sprawił.
Całą kampanię przeszłam z Ailei solo i nie narzekam na nic.
Myślę, że bez problemu każda postać się nada.
Orbek
Posty: 30
Rejestracja: 08 paź 2021, 02:08
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Orbek »

Każda postać nadaje się na przejście solo. Trzeba jednak na czym innym skupiać się rozwijając to, czego każdej z nich brakuje. Grunt to dobrze złożone talie.
Nieco inaczej już wygląda sprawa z łączeniem postaci. Tu warto je znać i rozwijać w optymalny na grupy sposób.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

Przeszedłem solo Niamh z talią Areva, Beorem całość i do połowy Maggotem. Da się przejść tylko trzeba dobrze rozwijać talię walki i dyplomacji. Ja po rozgrywce brałem losowe spotkania i testowałem talię.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: litk »

Ze sklepu Awaken Realms w zakładce Tainted Grail, zniknęły wszystkie zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Dako »

litk pisze: 16 cze 2022, 23:33 Ze sklepu Awaken Realms w zakładce Tainted Grail, zniknęły wszystkie zapowiedzi.
W sklepie AR Tainted Grail z dodatkami w całkiem dobrych cenach jest już dostępny:
https://sklep.awakenrealms.com/tainted-grail,79,0.html
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Ceny lol, lepsze niż w kampanii dla czerwonego moru i ech przeszłości jssli się nie myle
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: bosik111 »

Na pewno lepsze niż w obiegu z drugiej ręki, czerwony mór praktycznie w cenie złota chodził;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

Mnie sumarycznie to co kupiłem w kampanii vs ceny z linku to o 500zl taniej, więc nie jest chyba tak źle. Chyba dobrze liczę :)

P. S nawet więcej, bo "Mounted Heroes" tam w ogóle nie ma w ofercie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sorfal »

Ale szkoda, że nie ma zwykłego SG (bez sundropu)
Łowca anegdot
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Czy ktoś testował już matę? Wydaję mi się że fajnie organizuje miejsce ale grając w podstawkę dawno temu pamietam, że dochodziło do sytuacji gdzie menhiry oświetlały mapę od góry do dołu dzięki zdolnościom i tutaj mata wydaję się za mała.
Czerwony mór i echa przepłaciłem :lol:
Awatar użytkownika
sorfal
Posty: 245
Rejestracja: 23 paź 2012, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sorfal »

sorfal pisze: 17 cze 2022, 19:25 Ale szkoda, że nie ma zwykłego SG (bez sundropu)
O, już jest :)
Łowca anegdot
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

tomekmani3k pisze: 17 cze 2022, 19:26 Czy ktoś testował już matę? Wydaję mi się że fajnie organizuje miejsce ale grając w podstawkę dawno temu pamietam, że dochodziło do sytuacji gdzie menhiry oświetlały mapę od góry do dołu dzięki zdolnościom i tutaj mata wydaję się za mała.
Czerwony mór i echa przepłaciłem :lol:
Na macie grałem w dodatki i mi się mieściły lokacje. Myślę, że w podstawce też problemu nie będzie.
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Fenrisek83 pisze: 17 cze 2022, 22:12
tomekmani3k pisze: 17 cze 2022, 19:26 Czy ktoś testował już matę? Wydaję mi się że fajnie organizuje miejsce ale grając w podstawkę dawno temu pamietam, że dochodziło do sytuacji gdzie menhiry oświetlały mapę od góry do dołu dzięki zdolnościom i tutaj mata wydaję się za mała.
Czerwony mór i echa przepłaciłem :lol:
Na macie grałem w dodatki i mi się mieściły lokacje. Myślę, że w podstawce też problemu nie będzie.
Spoiler:
A często trzeba przesuwać karty? Na stole miałem duży obszar na mapę i w większości przypadków dokładałem nowe karty w kierunku, który był potrzebny. Tutaj przy siatce 5x5 wydaję mi się, że trzeba dużo przesuwać karty jak się zbliży do krawędzi.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

tomekmani3k pisze: 17 cze 2022, 22:59
Fenrisek83 pisze: 17 cze 2022, 22:12
tomekmani3k pisze: 17 cze 2022, 19:26 Czy ktoś testował już matę? Wydaję mi się że fajnie organizuje miejsce ale grając w podstawkę dawno temu pamietam, że dochodziło do sytuacji gdzie menhiry oświetlały mapę od góry do dołu dzięki zdolnościom i tutaj mata wydaję się za mała.
Czerwony mór i echa przepłaciłem :lol:
Na macie grałem w dodatki i mi się mieściły lokacje. Myślę, że w podstawce też problemu nie będzie.
Spoiler:
A często trzeba przesuwać karty? Na stole miałem duży obszar na mapę i w większości przypadków dokładałem nowe karty w kierunku, który był potrzebny. Tutaj przy siatce 5x5 wydaję mi się, że trzeba dużo przesuwać karty jak się zbliży do krawędzi.
Ja gram na stoliku 75x75 cm i i tak przesuwać musiałem bez maty. Jak przeszkadza Ci przesuwanie i masz mieście to sam musisz ocenić czy warto. Z matą jest na styk albo wzdłuż albo w szeż. Nie grałem jeszcze w czrwony mór. Mam wolny stolik i nie składałm gry więc muszę sobie radzić. :)
Chociaż pamiętam, że w podstawce grając jeszcze bez maty skrajny memchir zabieralem ale to być może była wina braku stojaków na karty. Z racji braku miejsca z optymalizowalem sobie obszar gry
W ostatnim rycerze i do 11 rozdziału wieku legend już na macie tego nie robiłem.
https://ibb.co/Y0tTcqs
Jeszcze jedno mata wali chińskim trampkiem czyli gumą. :/
Edit: Nie wydaje mi się aby było 9 kart na wysokość i 9 na szerokość. Zasięgi menhirow muszą na siebie nachodzić. Inaczej nie odpalisz kolejnego bo będzie po za zasięgiem już odpalonego czyli max 5 tyle ile ma mata.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, 08:33 przez Fenrisek83, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hardkor »

A ja tydzień temu sprzedałem Echa za 2x taką kwotę :)

Kurde no nic, jak ktoś pisał wcześniej już myślałem, że jednak retailu z tym nie będzie, a tak wyjdę na minus na Red Death. No szkoda, zdarza się.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Obiad30
Posty: 15
Rejestracja: 20 wrz 2021, 16:42
Been thanked: 23 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Obiad30 »

Ktoś orientuje się, w jakik stopniu zabugowana jest polska wersja Red Death? Czytałem, że zagraniczna miała różne błędy w księdze eksploracji przez które można było utknąć, a nawet save sheets z pudełka nadają sie do wyrzucenia, bo brakuje wielu statusów i trzeba sobie wydrukować swoje poprawione z ich strony.
Poprawili te byki w polskiej wersji?
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Fenrisek83 pisze: 17 cze 2022, 23:26
Edit: Nie wydaje mi się aby było 9 kart na wysokość i 9 na szerokość. Zasięgi menhirow muszą na siebie nachodzić. Inaczej nie odpalisz kolejnego bo będzie po za zasięgiem już odpalonego czyli max 5 tyle ile ma mata.
Da się mieć np. 3 na szerokość i 9 na wysokość. Po prostu odpalając menhir nie usuwasz najstarszego tylko nowszy żeby zostawić między menhirami obszar na styk.

Przy okazji widząc ceny np. w aleplanszowki, które są jeszcze niższe niż na stronie AR to dodatki w ogóle nie były opłacalne podczas kampanii.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Luko_b »

tomekmani3k pisze: 19 cze 2022, 12:27
Fenrisek83 pisze: 17 cze 2022, 23:26
Edit: Nie wydaje mi się aby było 9 kart na wysokość i 9 na szerokość. Zasięgi menhirow muszą na siebie nachodzić. Inaczej nie odpalisz kolejnego bo będzie po za zasięgiem już odpalonego czyli max 5 tyle ile ma mata.
Da się mieć np. 3 na szerokość i 9 na wysokość. Po prostu odpalając menhir nie usuwasz najstarszego tylko nowszy żeby zostawić między menhirami obszar na styk.
Nie wydaje mi sie. 1: zeby odpalic kolejny menhir musisz w zasiegu (3x3) miec kolejny do „zapalenia”.
2: glowy nie dam ale instrukcja mowi, ze musz usunac ten najbardziej oddalony i mozesz miec na mapie maksymalnie 3 zapalone menhiry.
3: mapa na wysokosc ma 7 kafli wiec jak 9x9?

Pozdrawiam
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Luko_b pisze: 19 cze 2022, 17:15
tomekmani3k pisze: 19 cze 2022, 12:27
Fenrisek83 pisze: 17 cze 2022, 23:26
Edit: Nie wydaje mi się aby było 9 kart na wysokość i 9 na szerokość. Zasięgi menhirow muszą na siebie nachodzić. Inaczej nie odpalisz kolejnego bo będzie po za zasięgiem już odpalonego czyli max 5 tyle ile ma mata.
Da się mieć np. 3 na szerokość i 9 na wysokość. Po prostu odpalając menhir nie usuwasz najstarszego tylko nowszy żeby zostawić między menhirami obszar na styk.
Nie wydaje mi sie. 1: zeby odpalic kolejny menhir musisz w zasiegu (3x3) miec kolejny do „zapalenia”.
2: glowy nie dam ale instrukcja mowi, ze musz usunac ten najbardziej oddalony i mozesz miec na mapie maksymalnie 3 zapalone menhiry.
3: mapa na wysokosc ma 7 kafli wiec jak 9x9?

Pozdrawiam
Ok, zapomniałem jaka jest wysokość mapy i że trzeba mieć jeszcze 3 menhir w zasięgu żeby go odpalić. Czyli można mieć wysokość 7 (nie szerokość, o niej nigdy mówię że ma być taka sama). Pierwszy menhir normalnie, potem rząd wyżej drugi, trzeci menhir 2 rzędy wyżej co już oświetla łącznie 5 rzędów i kolejny menhir zamiast numeru drugiego co zwiększa zasięg do 6 rzędów. Jak potem weźmiemy menhir nr 3 jeszcze dalej to mamy oświetlone 7 rzędów. Instrukcja mówi o usuwaniu 1 z 3 menhirów, a nie najstarszego.
Dawno grałem w podstawkę i dopiero od wczoraj mam możliwość ponownie zacząć grę to jeszcze nie odtworzyłem tej sytuacji z więcej niż 5 rzędami.
Sytuacja bardzo specyficzna i tylko chwile tak trzymałem jak miałem zadanie gdzie trzeba było coś załatwić na drugim końcu mapy ale taniej było utrzymywać menhiry niż potem znowu odpalać więcej. 7 to może ekstremalna sytuacja ale 6 oswietlonych rzędów to się zdarzało. Żeby przejść całą mapę trzeba odpalić 5 menhirów lub utrzymać 3 (zakładając wysokość mapy 7 i że nie muszę odbijać na boki).
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Luko_b »

tomekmani3k pisze: 19 cze 2022, 17:58
Luko_b pisze: 19 cze 2022, 17:15
tomekmani3k pisze: 19 cze 2022, 12:27

Da się mieć np. 3 na szerokość i 9 na wysokość. Po prostu odpalając menhir nie usuwasz najstarszego tylko nowszy żeby zostawić między menhirami obszar na styk.
Nie wydaje mi sie. 1: zeby odpalic kolejny menhir musisz w zasiegu (3x3) miec kolejny do „zapalenia”.
2: glowy nie dam ale instrukcja mowi, ze musz usunac ten najbardziej oddalony i mozesz miec na mapie maksymalnie 3 zapalone menhiry.
3: mapa na wysokosc ma 7 kafli wiec jak 9x9?

Pozdrawiam
Instrukcja mówi o usuwaniu 1 z 3 menhirów, a nie najstarszego.
Wspaniale :) jezeli to faktycznie 1 z 3 a nie „najstarszy” to duzo drogi narzucilem.
Ja zawsze wygaszalem ten ktory byl najstarszy. Jakby tego bylo malo to kiedy licznik posredniego Menhira (miedzy tym najblizej gracza a najdalszym) wpadal na 0 to gasilem tez ten najdalej bo wydawalo mi sie, ze wszystkie musza byc wzajwmnie w zasiegu :) no brawo
Zatwm dodatki beda latwiejsze. Dzieki :)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

japanczyk pisze: 17 cze 2022, 18:54 Ceny lol, lepsze niż w kampanii dla czerwonego moru i ech przeszłości jssli się nie myle
Czerwony Mór - 40,70 euro (190zł) a w sklepie 199zł, z sundropem 44,19 euro (207zł) a w sklepie 239 zł
Echa przeszłości - cena jak w kampanii.

Kilka innych losowych rzeczy: ceny w kampanii minimalnie niższe (10-30zł) niż w sklepie AR, czyli w sklepach planszówkowych będzie na pewno taniej.

Jak już ktoś wspomniał, nie ma w ofercie Mounted characters set, ani dodatkowego zestawy spotkań (chyba że kupujemy drugi zestaw figurek - Past and future).
Generalnie w czasie kampanii najbardziej opłacało się kupić samą podstawkę, wtedy oszczędność była największa. Dokupując różne dodatki w zasadzie zapłaciłem więcej niż gdybym kupił je w jakimś sklepie z planszówkami.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Hrosskar pisze: 20 cze 2022, 09:04 Czerwony Mór - 40,70 euro (190zł) a w sklepie 199zł, z sundropem 44,19 euro (207zł) a w sklepie 239 zł
Echa przeszłości - cena jak w kampanii.
Zapominasz, ze kazdy produkt zwiększa cene wysyłki...
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Dako »

Hrosskar pisze: 20 cze 2022, 09:04 Czerwony Mór - 40,70 euro (190zł) a w sklepie 199zł, z sundropem 44,19 euro (207zł) a w sklepie 239 zł
Echa przeszłości - cena jak w kampanii.
W sklepie AP obecnie SG za 331 pln (sundrop za 499 pln - trochę duża różnica), Czerwony Mór za 165 pln (sundrop za 198 pln), Echa przeszłości za 54 pln także ten tego... ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

japanczyk pisze: 20 cze 2022, 09:32
Hrosskar pisze: 20 cze 2022, 09:04 Czerwony Mór - 40,70 euro (190zł) a w sklepie 199zł, z sundropem 44,19 euro (207zł) a w sklepie 239 zł
Echa przeszłości - cena jak w kampanii.
Zapominasz, ze kazdy produkt zwiększa cene wysyłki...
Z drugiej strony można było wziąć all in i w grupowce co dawało oszczędności ~20% na dodatkach. Nie był to interes życia ale chcąc mieć wszystko i tak najlepsza opcja finansowa było wziąć właśnie w taki sposób no i nie trzeba się zastanawiać czy to później będzie w sklepie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ