Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1905
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: tomuch »

Harun pisze: 27 wrz 2020, 21:03 Ponieważ nie wiem o czym piszecie, dajcie proszę więcej informacji.
Rebel zapuścił ostatnio live'a dotyczącego opóźnienia jakiegoś dodatku (nawet nie pamiętam jakiego, ale nic związanego z Sherlockiem). Natomiast działo się w tle: na półkach stały co najmniej 3 pudełka z serii Sherlockowej i, o ile się nie mylę, nic więcej... Przypadeg?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1905
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: tomuch »

Teraz byłby dobry moment na wydanie The Baker Street Irregulars https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ker-street
W marcu na Netfliksie pojawi się serial The Irregulars, co skutecznie mogłoby napędzić sprzedaż. Nie zdziwię się, jeśli będzie hit.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Soul_oka »

Ani widu, ani słychu, by Rebel przetłumaczył nowa część Sherlocka?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: anitroche »

W oczekiwaniu na jakiekolwiek wieści od Rebela o wydaniu kolejnej części po polsku, zapraszam na moją rozgrywkę solo w pierwszy ze scenariuszy z części pierwszej serii, czyli Sherlock Holmes Consulting Detective: The Thames Murders & Other Cases, więc bez spojlerów co do części wydanej po polsku przez Rebela (w Polsce jak dotąd ukazała się w naszym języku tylko druga część z serii "SH Detektyw Doradczy"):

Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy - pełna rozgrywka solo
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Kruczek
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2022, 19:20

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Kruczek »

Dr. Nikczemniuk pisze: 27 sty 2019, 21:44Jak sprawdziłem miejsca i kolejność w jakiej zrobił to Sherlock to okazało się że jedno prowadziło do drugiego itd. czyli jak po sznurku, wszystko logicznie i cacy.
No nie wiem. W sprawie nr 5 drugi krok Holmesa jest strzałem w ciemno, nie wynika w żaden sposób z informacji dostępnych na samym początku sprawy ani w kroku pierwszym.
Spoiler:
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Karol Madaj »

Hello fani Sherlocka Holmesa!

Dla tych co może nie wiedzą:

Space Cowboys z naszym ulubionym logo SHCD wydało niedawno nową grę "Bureau of Investigation", ale w świecie stworzonym przez H.P Lovecrafta:
https://boardgamegeek.com/boardgame/353 ... am-elsewhe

Jakby ktoś miał chęć drukować, to wyszła też kiedyś darmowa PnP pod tytyłem: "Razorhurst". To jedno australijskie, oparte na faktach, śledztwo. Jest rozłożone na kilka dni i 200 stron, więc raczej w klimatach Queen Park/Jack czyli dla wytrwałych, nie na jedno posiedzenie:
https://boardgamegeek.com/boardgame/321229/razorhurst

Dzielę się info, bo czasem szukam nowych spraw, choć w zasadzie już nie potrzebuję :) Mając cztery oryginalne pudełka i kilka spraw fanowskich - a do tego kiepską pamięć - robię już "drugi obrót" i nic nie pamiętam z pierwszego.

Polecam ;)
Nosiadbt1100
Posty: 387
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Fanowskie sprawy do Sherlocka? Wiecej info poproszę :)
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Karol Madaj »

Wyszło przynajmniej kilka, ja przeszedłem:

The Ogilvie Curse
The Slain Scholar
Murder Behind Closed Doors
The Diavolo Case
A Case of the Bad Fortunes
The Mystery of the Hanging Man
The Case of the Commandeered Corpse

To prawdopodobnie jest subiektywna kolejność od najlepszej do najgorszej. Sprawy, poza dwiema ostatnimi, są w szacie graficznej wydania Ystari Games. Dedukuję, że wszystkie powinny zadziałać z London Directory z części: The Thames Murders & Other Cases wydanej przez Space Cowboys. Sprawy wyglądają normalnie: okładka, treść, numer Times'a... Niektóre nie ustępują w niczym oryginalnym, warto spróbować.

Trzeba sobie znaleźć PDF po nazwach i wydrukować.
Jakby ktoś znał jeszcze jakieś, to dajcie proszę znać :)

EDIT: tu znalazłem linki i jeszcze jakieś nowe sprawy :)
https://boardgamegeek.com/thread/157661 ... free-cases
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Karol Madaj »

Warto poszperać w komentarzach pod tym linkiem
https://boardgamegeek.com/thread/157661 ... ses/page/2
i znaleźć jeszcze kilka niewymienionych spraw:

Death of a Magician
The Case of the Murdered Chocolate Magnate
The Death of Sherlock Holmes

A tu jeszcze takie cudeńko, którego tam nie ma ;)
Skan oryginalnego "The Sherlock Holmes & the Baby":
https://wren08.wordpress.com/other-proj ... -the-baby/

@Nosiadbt1100, dzięki za inspirację do poszukiwań ;)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Munchhausen »

Z fanowskich materiałów powstała jeszcze trylogia spraw autorstwa Vincent Games. Nie grałem, ale wygląda bardzo obiecująco. Pliki są przygotowane zarówno pod starą, jak i nową wersję gry: https://drive.google.com/drive/folders/ ... f3lG9a09RD
ODPOWIEDZ