Czacha Games

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: BOLLO »

Czacha Games pisze: 15 cze 2022, 09:30
Jak widzicie, udało nam się oddać to wszystko co nam sugerowaliście - wygląda zacnie, prawda?
Nie ma za co....polecam sie na przyszlość :wink:
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: kuba32 »

EsperanzaDMV pisze: 16 cze 2022, 00:33
kuba32 pisze: 15 cze 2022, 17:10Niestety, ale The Breach to było ostatnie wsparcie dla Was z mojej strony (wiem, wiem, i tak macie to gdzieś), chociaż bardzo możliwe, że przez historię z Riot Games będziecie i tak musieli zwrócić pieniądze, także pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 👍
Zaraz, zaraz, bo coś tu chyba poszło za daleko... Mogło się nie podobać podejście "taka będzie okładka i już", ale co ma Czacha, wydająca po prostu polską wersję gry, do decyzji zapadających w Ludus Magnus nt. postaci w grze i ich problemu z RIOT? Chyba, że piszesz po prostu o tej sytuacji z nazwą 'Katedry', ale wciąż - trochę jednak przesadzona reakcja. To po pierwsze. A po drugie - czym się różni 'inspiracja' LOLem tutaj od zżynki z Obcego w Nemesis? Zakładam, że od Rebela i Awakenów też już od czasu pierwszej kampanii Nemesis osoby krytykujące teraz Ludus Magnus nic już nigdy nie kupiły? No bo przecież nie byliby hipokrytami, prawda? Prawda...?
1. Nazwa gry - uszanujcie naszą decyzję, długo dyskutowaliśmy i tak będzie
2. Tłumaczenie Skytear - macie problem? Zgłoście się do oryginalnego wydawcy, nie nasza sprawa
3. The Breach - Czacha twierdzi, że sprawa była dogadana z Riotem, a tutaj nagle wpada przypał

Z mojej strony tyle 🙂
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 87 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: mirukan »

Nie rozumiem niektórych wypowiedzi. Ja jestem z tych co uważają że przenoszenie na forum "wojenek" z FB jest delikatnie mówiąc niepoważne i całkowicie zbędne.
Coby nie napisać o wcześniejszej postawie Czachy jest w wypadku "opakowania" Katedry ...." przeszłością . Czacha zachowało się bardzo poprawnie i profesjonalnie. Przedyskutowali temat publicznie (może to świadomy PR :wink: ) i naprawdę po poprawkach wyszło super. Po co bić pianę? Jest takie powiedzenie "co było a nie jest nie pisze się w rejestr", to naprawdę pomaga rozwiązywać "problemy".
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

kuba32 pisze: 16 cze 2022, 13:39
EsperanzaDMV pisze: 16 cze 2022, 00:33
kuba32 pisze: 15 cze 2022, 17:10Niestety, ale The Breach to było ostatnie wsparcie dla Was z mojej strony (wiem, wiem, i tak macie to gdzieś), chociaż bardzo możliwe, że przez historię z Riot Games będziecie i tak musieli zwrócić pieniądze, także pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 👍
Zaraz, zaraz, bo coś tu chyba poszło za daleko... Mogło się nie podobać podejście "taka będzie okładka i już", ale co ma Czacha, wydająca po prostu polską wersję gry, do decyzji zapadających w Ludus Magnus nt. postaci w grze i ich problemu z RIOT? Chyba, że piszesz po prostu o tej sytuacji z nazwą 'Katedry', ale wciąż - trochę jednak przesadzona reakcja. To po pierwsze. A po drugie - czym się różni 'inspiracja' LOLem tutaj od zżynki z Obcego w Nemesis? Zakładam, że od Rebela i Awakenów też już od czasu pierwszej kampanii Nemesis osoby krytykujące teraz Ludus Magnus nic już nigdy nie kupiły? No bo przecież nie byliby hipokrytami, prawda? Prawda...?
1. Nazwa gry - uszanujcie naszą decyzję, długo dyskutowaliśmy i tak będzie
2. Tłumaczenie Skytear - macie problem? Zgłoście się do oryginalnego wydawcy, nie nasza sprawa
3. The Breach - Czacha twierdzi, że sprawa była dogadana z Riotem, a tutaj nagle wpada przypał

Z mojej strony tyle 🙂
Jesteś w błędzie, jeśli myślisz, że mamy to gdzieś. Zawsze takie komentarze ranią nasze serduszka. Nie będziemy Cię na siłę przekonywać, bo to Twoja decyzja o tym czy chcesz gry z naszym logo czy może wolisz grać w inne tytuły. Mamy nadzieję, że zmienisz zdanie.

1. Nazwa gry - uszanujcie naszą decyzję, długo dyskutowaliśmy i tak będzie
sądziliśmy, że tytuł który wybraliśmy trafi do ogółu...tak się nie stało, przyjęliśmy to na klatę...następnym razem zasięgniemy Waszej opinii od razu
2. Tłumaczenie Skytear - macie problem? Zgłoście się do oryginalnego wydawcy, nie nasza sprawa
ale co mamy wg Ciebie zrobić?
3. The Breach - Czacha twierdzi, że sprawa była dogadana z Riotem, a tutaj nagle wpada przypał
<the Breach> to gra LMS i odsyłam do ich komentarza w tej sprawie :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Czacha Games »

mirukan pisze: 16 cze 2022, 18:40 Nie rozumiem niektórych wypowiedzi. Ja jestem z tych co uważają że przenoszenie na forum "wojenek" z FB jest delikatnie mówiąc niepoważne i całkowicie zbędne.
Coby nie napisać o wcześniejszej postawie Czachy jest w wypadku "opakowania" Katedry ...." przeszłością . Czacha zachowało się bardzo poprawnie i profesjonalnie. Przedyskutowali temat publicznie (może to świadomy PR :wink: ) i naprawdę po poprawkach wyszło super. Po co bić pianę? Jest takie powiedzenie "co było a nie jest nie pisze się w rejestr", to naprawdę pomaga rozwiązywać "problemy".
bardzo dziękujemy za zdroworozsądkowe podejście :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: CrossSleet »

mirukan pisze: 16 cze 2022, 18:40 Nie rozumiem niektórych wypowiedzi. Ja jestem z tych co uważają że przenoszenie na forum "wojenek" z FB jest delikatnie mówiąc niepoważne i całkowicie zbędne.
Coby nie napisać o wcześniejszej postawie Czachy jest w wypadku "opakowania" Katedry ...." przeszłością . Czacha zachowało się bardzo poprawnie i profesjonalnie. Przedyskutowali temat publicznie (może to świadomy PR :wink: ) i naprawdę po poprawkach wyszło super. Po co bić pianę? Jest takie powiedzenie "co było a nie jest nie pisze się w rejestr", to naprawdę pomaga rozwiązywać "problemy".
Nie jestem na fb i nie uważam, żeby to były wojenki. To temat do dyskusji o planach wydawniczych i samym wydawnictwie. Dyskusja nie musi być wyłącznie w celach pochwalnych, ale może też służyć do zgłaszania zastrzeń.

Czacha ma dość specyficzne podejście jak już wcześnie zauważono. Informują o jednym, a potem wychodzi drugie, co bardzo mocno podważa jakiekolwiek zaufanie do tego wydawnictwa.

Jeżeli ktoś mówi, że decyzja jest finalna i prosi o uszanowanie, a potem ugina się pod naporem to jest słabe. Sama decyzja o zmianie jest słuszna, ale nie trzeba było od początku tak chłodno i stanowczo.

Jak wydawca mówi, że błąd jest winą innej firmy, inna firma twierdzi inaczej to też nie budzi zaufania. Zresztą jestem zdania, że wydawca to firma, która wydaje gry, a nie tylko odsprzedaje. W innym przypadku każdy sklep z planszowkami będzie wydawcą i może zwalać na oryginalnego wydawce.

Jeśli na oficjalnym fb wydawca sugeruje, że prawa autorskie nie są naruszane i niby wszystko jest dogadane, a potem okazuje się, że to nieprawda to też budzi niepokój.

Generalnie jest tak, że jak wydawca czegoś nie wie lub nie jest pewny to nie powinien traktować ludzi "z góry" tylko dopytać/doinformować się i wtedy rzeczowo odpowiedzieć. Bo jak ktoś widział poprzedniego screena to brzmi absurdalnie jak wydawnictwo próbuje być cwaniaczkiem "nie pomyśleliście, że jest dogadane?", a okazuje się, że nie jest :)

Podsumowując: MOIM zdaniem gry Czachy mają sporo błędów (niezależnie czyja to wina - jeżeli się jest wydawcą, a nie tylko odsprzedawcą to trzeba brać odpowiedzialność za produkty, które się "wydaje"), a działania wydawnictwa nie budzą ostatnio zaufania.

To temat do dyskusji o wydawnictwie, ludzie czytają również, żeby wyrobić sobie zdanie i potencjalnie zdecydować czy wspierać dane wydawnictwo swoimi pieniędzmi. Myślę, że każdy ma prawo się wypowiedzieć, jeśli ma zastrzeżenia. Z drugiej strony również każdy ma prawo przedstawić swoje kontrargumenty.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: czeczot »

Nie kupuj po prostu gier tego wydawcy, nie śledź tego co wydają itd i masz problem z głowy.
Po co masz się stresować rosnącym brakiem zaufania.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: CrossSleet »

czeczot pisze: 19 cze 2022, 08:27 Nie kupuj po prostu gier tego wydawcy, nie śledź tego co wydają itd i masz problem z głowy.
Po co masz się stresować rosnącym brakiem zaufania.
Osobiście nie lubię tego typu kneblowania "jak się nie podoba to nie kupuj i się nie odzywaj". Bardzo niefajne.

Natomiast żeby trochę wytłumaczyć: nie znam wydawnictw, nie sledze ich i nie mam pojęcia jakie są. Kupując grę nie patrzę na wydawnictwo i jeszcze niedawno nie wiedziałem nawet, że coś takiego jak Czacha istnieje.

Kupiłem jedna grę, która miała dużo błędów- to zawsze irytuje. Zastanawiałem się nad drugim tytułem, ale zrezygnowałem z polskiej wersji, bo miała błędy. Byłem zainteresowany trzecim tytułem, który jest w uniwersum tego pierwszego z błędami i zacząłem czytać o nim, żeby uniknąć błędów. Wtedy dowiedziałem się, że wszystkie 3 gry wydane są/będą przez Czachę i tak dowiedziałem się o ich istnieniu.

Znalazłem na forum ten wątek i postanowiłem go poczytać, żeby zobaczyć może czy wydawca nie proponował poprawionych elementów, może tłumaczył błędy albo znajdę infomacje o innych błędach w tytułach, których warto unikać. Zobaczyłem nieprzyjemną formę wypowiedzi Czachy i tyle.

I jak najbardziej masz rację. Prawdopodobnie od Czachy nie będę bral gier. Jak napisałeś - szkoda stresu i wyrzuconych pieniędzy. Może jak zaczną bardziej przykładać się do jakości i mniej będą zwalać na wszystkich innych.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Bart Henry »

Padło dużo słów, ale mam wrażenie, że wszystko można zawrzeć w jednym zdaniu.
CrossSleet pisze: 19 cze 2022, 10:01 Zobaczyłem nieprzyjemną formę wypowiedzi Czachy i tyle.
Może to celowa forma komunikacji, a może brak doświadczenia w komunikacji z klientem drogą elektroniczną, nie wiem. Muszę jednak potwierdzić, że wypowiedzi Kuby są dużo mniej stonowane niż te od innych wydawnictw. Pokazałem znajomym specom od marketingu niektóre wypowiedzi oraz efekty "sprawdzam" ze strony klientów. Komentarzy przytaczać mi nie wypada. ;) W krótkim czasie udało się pokazać klientom, w dodatku na kilku przykładach, że trzeba Wam patrzeć na ręce, bo Wasze komunikaty nie są do końca szczere. Zaufanie zdobywa się powoli, a szybko można je poważnie nadszarpnąć. Tak, czy siak, pomimo zgrzytów, na pewno jest dużo lepiej niż kiedyś, gdy Przemek sam odpisywał. :)
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 87 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: mirukan »

Bart Henry pisze: 19 cze 2022, 11:31 Tak, czy siak, pomimo zgrzytów, na pewno jest dużo lepiej niż kiedyś, gdy Przemek sam odpisywał.
Czyli kierunek właściwy :) . Mam nadzieję że tendencja się utrzyma i będzie tylko lepiej.
elpormyko
Posty: 304
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 5 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: elpormyko »

Ktoś się orientuje czy Black Rose Wars będzie w czerwcu czy jest jakaś obsuwa?
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Chrostek84 »

Obsuwa, jest już aktualny status produkcji ich gier na Fb.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Emil_1 »

Zazwyczaj unikam ostrych słów, ale tym razem muszę powiedzieć, że to już kpina jest.
BRW raz przesunięte, kolejny raz.teraz, po kolejnym przesunięciu okazuje się, że że jeszcze nawet karty nie są wydrukowane. Serio, jak można tak robić?
Miłego dnia! :)
konan1808
Posty: 100
Rejestracja: 07 lip 2020, 11:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: konan1808 »

Zastanawia mnie jak to jest, że w zeszłym miesiącu wszystko było gotowe do druku i jedyną blokadą był lockdown fabryki, a teraz okazuje się, że nie ma wszystkich plików i mamy kolejne 2 miesiące opóźnienia. Ciekawe też, że pierwszy termin druku był planowany na zeszły rok (skoro przewidywany termin dostawy to był listopad 2021) i do teraz niektóre wydawnictwa nie dostarczyły plików. Niektórzy w takiej sytuacji nie czekaliby na spóźnialskich i ruszyli z drukiem (np. międzynarodowy dodruk Race for the Galaxy).
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: nidhog »

Ja tez się wypowiem. Jeszcze niedawno częściowo broniłem Czachy w sprawie opóźnień w temacie o BRW za co chciałbym wszystkich z pokorą przeprosić.
W starym wątku o wydawnictwie wypowiadałem się przeciw założeniu tego wątku. Czacha założyła nowy wątek, by móc dostać czysta kartę mimo, że nie naprawili wszystkich starych błędów. Miało być super. Lepsza komunikacja, mniej błędów.
Tymczasem stare nie są naprawione. Komunikacja w zasadzie podobna jak wcześniej i dopiero po dużym nacisku jest robione coś pod wole graczy ( np Katedra Koszmarów i sposób w jaki doszło do ankiety).
konan1808 pisze: 22 cze 2022, 21:01 Zastanawia mnie jak to jest, że w zeszłym miesiącu wszystko było gotowe do druku i jedyną blokadą był lockdown fabryki, a teraz okazuje się, że nie ma wszystkich plików i mamy kolejne 2 miesiące opóźnienia. Ciekawe też, że pierwszy termin druku był planowany na zeszły rok (skoro przewidywany termin dostawy to był listopad 2021) i do teraz niektóre wydawnictwa nie dostarczyły plików. Niektórzy w takiej sytuacji nie czekaliby na spóźnialskich i ruszyli z drukiem (np. międzynarodowy dodruk Race for the Galaxy).
To samo sobie praktycznie pomyślałem. W terminie w którym miała gra docierać - nagle okazuje się ze jest niewydrukowana nawet. Ale dopiero teraz jest info
Pozwolę sobie nazwać wprost sytuację - zwyczajnie Czacha okłamuje ludzi.

I nie mam nic do opóźnień. Mogę czekać i rok jak trzeba. Na TG czekałem i nie marudziłem, bo mam w co grać. Ale chcę, a wręcz żądam wiarygodnych informacji co się dzieje z gra, za którą już zapłaciłem. A nie wciskania kitu.
Szacunek się dostaję jak się na niego zasłuży. Jak się szanuje klienta, to klient szanuje wydawnictwo.
A tu obsługa to dla mnie dno, metr mułu i dopiero Wy.

Czacha mamy koniec czerwca - rozumiem ze założycie z 1 lipca nowy temat: "Czacha Games 2022 - drugie półrocze" i tam będzie o tym jak już nie zrobicie błędów?
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: polwac »

Chyba kolegę trochę poniosło. Przeczytaj info jeszcze raz to się może zorientujesz, że nie Czacha jest winna opóźnień.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: nidhog »

polwac pisze: 23 cze 2022, 07:32 Chyba kolegę trochę poniosło. Przeczytaj info jeszcze raz to się może zorientujesz, że nie Czacha jest winna opóźnień.
Przeczytaj jeszcze raz mój post i zorientujesz się, że nie winię ich za opóźnienia, a za sposób w jaki do nich podchodzą.

Transport kolejowy, to nie jest coś co się dzieje z dnia na dzień - tylko zależnie od lokalizacji w Chinach i ewentualnych komplikacji trwa 2, 3 czy 4 tygodnie. A Czacha w momencie kiedy ma transport dotrzeć mówi, że nie wyruszył i że nawet nie jest wydrukowany. To nie jest informacja, która uderza znienacka.
Opcje są trzy:
1. Wiedzą od dawna i zwyczajnie dopiero teraz napisali.
2. Nie wiedzieli, że druk nie ruszył - dla mnie to oznacza, że nie ogarniają tematu, jeżeli nie potrafią się skomunikować w tak ważnej sprawie jak data dostawy gry, na która ludzie czekaja od x miesięcy
3. Maja w dupie co ludzie sądzą. Będzie to będzie.
A czy to wina druku międzynarodowego? Pewnie tak jest.
Czy im wierzę, że tak jest? Nie.
Maja długa tradycję olewania graczy i nienaprawiania błędów. Co najmniej od kampanii Klanów Kaledonii na zagramw.to
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: Emil_1 »

Polwac - chcesz powiedzieć, że jak piszą o braku przygotowania elementów po tym jak powinni już dostarczyć grę z dodatkiem braku jakiejkolwiek komunikacji wcześniej jest ok bo to nie ich wina, że nie można drukować? Może mogli to zrobić 2 / 3 tygodnie temu? Może wystarczy (znając czas transportu kolejowego) napisać jak gra miała być gotowa teraz a jednak nie jest?
To wygląda tak - śledząc ich profil na fb „o super, super, nowa gra, zostało tyle sekund do startu kampanii, mała aktualizacja statusu (post) i znowu - ooo, nowa gra, kupuj, kupuj, będzie dobrze. Kompletna olewka, podejście w stylu - „i co nam zrobią? Będzie to będzie”.
Miłego dnia! :)
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: suibeom »

Emil_1 pisze: 23 cze 2022, 08:27 Polwac - chcesz powiedzieć, że jak piszą o braku przygotowania elementów po tym jak powinni już dostarczyć grę z dodatkiem braku jakiejkolwiek komunikacji wcześniej jest ok bo to nie ich wina, że nie można drukować? Może mogli to zrobić 2 / 3 tygodnie temu? Może wystarczy (znając czas transportu kolejowego) napisać jak gra miała być gotowa teraz a jednak nie jest?
To wygląda tak - śledząc ich profil na fb „o super, super, nowa gra, zostało tyle sekund do startu kampanii, mała aktualizacja statusu (post) i znowu - ooo, nowa gra, kupuj, kupuj, będzie dobrze. Kompletna olewka, podejście w stylu - „i co nam zrobią? Będzie to będzie”.
a nie pomyślałeś, że ich też może wprowadzono w błąd? Że ten, kto zarządza organizacją druku na ich pytania odpowiadał, wszystko ok, a potem poinformował o obsuwie?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: nidhog »

suibeom pisze: 23 cze 2022, 08:33
Emil_1 pisze: 23 cze 2022, 08:27 Polwac - chcesz powiedzieć, że jak piszą o braku przygotowania elementów po tym jak powinni już dostarczyć grę z dodatkiem braku jakiejkolwiek komunikacji wcześniej jest ok bo to nie ich wina, że nie można drukować? Może mogli to zrobić 2 / 3 tygodnie temu? Może wystarczy (znając czas transportu kolejowego) napisać jak gra miała być gotowa teraz a jednak nie jest?
To wygląda tak - śledząc ich profil na fb „o super, super, nowa gra, zostało tyle sekund do startu kampanii, mała aktualizacja statusu (post) i znowu - ooo, nowa gra, kupuj, kupuj, będzie dobrze. Kompletna olewka, podejście w stylu - „i co nam zrobią? Będzie to będzie”.
a nie pomyślałeś, że ich też może wprowadzono w błąd? Że ten, kto zarządza organizacją druku na ich pytania odpowiadał, wszystko ok, a potem poinformował o obsuwie?
Możliwe. Ale przesyłki kolejowe jak każda inna posiadają numer śledzenia, który można sprawdzić ;)
Więc skoro miała dotrzeć, to powinni takowy mieć i móc to zweryfikować.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: suibeom »

nidhog pisze: 23 cze 2022, 08:38
suibeom pisze: 23 cze 2022, 08:33
Emil_1 pisze: 23 cze 2022, 08:27 Polwac - chcesz powiedzieć, że jak piszą o braku przygotowania elementów po tym jak powinni już dostarczyć grę z dodatkiem braku jakiejkolwiek komunikacji wcześniej jest ok bo to nie ich wina, że nie można drukować? Może mogli to zrobić 2 / 3 tygodnie temu? Może wystarczy (znając czas transportu kolejowego) napisać jak gra miała być gotowa teraz a jednak nie jest?
To wygląda tak - śledząc ich profil na fb „o super, super, nowa gra, zostało tyle sekund do startu kampanii, mała aktualizacja statusu (post) i znowu - ooo, nowa gra, kupuj, kupuj, będzie dobrze. Kompletna olewka, podejście w stylu - „i co nam zrobią? Będzie to będzie”.
a nie pomyślałeś, że ich też może wprowadzono w błąd? Że ten, kto zarządza organizacją druku na ich pytania odpowiadał, wszystko ok, a potem poinformował o obsuwie?
Możliwe. Ale przesyłki kolejowe jak każda inna posiadają numer śledzenia, który można sprawdzić ;)
Więc skoro miała dotrzeć, to powinni takowy mieć i móc to zweryfikować.
oczywiście, że można. Ale bawiąc się dalej w możliwe wersje, mogli zgłosić, że nie mają info o transporcie i dostać lakoniczną odpowiedź, pracujemy nad tym, zaraz będzie albo Chiny, covid i dalej w ten deseń.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: nidhog »

suibeom pisze: 23 cze 2022, 08:46
nidhog pisze: 23 cze 2022, 08:38
suibeom pisze: 23 cze 2022, 08:33

a nie pomyślałeś, że ich też może wprowadzono w błąd? Że ten, kto zarządza organizacją druku na ich pytania odpowiadał, wszystko ok, a potem poinformował o obsuwie?
Możliwe. Ale przesyłki kolejowe jak każda inna posiadają numer śledzenia, który można sprawdzić ;)
Więc skoro miała dotrzeć, to powinni takowy mieć i móc to zweryfikować.
oczywiście, że można. Ale bawiąc się dalej w możliwe wersje, mogli zgłosić, że nie mają info o transporcie i dostać lakoniczną odpowiedź, pracujemy nad tym, zaraz będzie albo Chiny, covid i dalej w ten deseń.
Zobacz kiedy miała być gra.
Zobacz ile osób narzeka na opóźnienie premiery.
Zobacz ile osób jedzie po wydawnictwie za to.

Jeżeli jako wydawnictwo akceptujesz odpowiedzi takie jak dałeś powyżej, zadajesz pytanie raz i po prostu czekasz - to nie szanujesz swoich klientów. I sam sobie strzelasz w kolano.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: suibeom »

nidhog pisze: 23 cze 2022, 08:51
Zobacz kiedy miała być gra.
Zobacz ile osób narzeka na opóźnienie premiery.
Zobacz ile osób jedzie po wydawnictwie za to.

Jeżeli jako wydawnictwo akceptujesz odpowiedzi takie jak dałeś powyżej, zadajesz pytanie raz i po prostu czekasz - to nie szanujesz swoich klientów. I sam sobie strzelasz w kolano.
wybacz, ale jakiegoś wielkiego poruszenia na tym forum nie widzę. Oprócz trzech/czterech forumowiczów, którzy wszczęli krucjatę "bojkot/nie kupuję", reszta nie wydaje się zbytnio zaskoczona tą informacją (nie powiem, rozczarowana na pewno), tym bardziej, że kłopoty z drukiem mają wszyscy.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1623
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: nidhog »

Widać już się ludziom nie chce pisać.
A poza tym istnieje życie poza tym forum :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: (Oficjalny) Czacha Games 2022

Post autor: japanczyk »

nidhog pisze: 23 cze 2022, 08:51 Zobacz kiedy miała być gra.
Zobacz ile osób narzeka na opóźnienie premiery.
Zobacz ile osób jedzie po wydawnictwie za to.
Ale o czym to świadczy? Podpowiem - o niczym, bo ludzie maja czesto błędne założenia jak coś funkcjonuje
Czacha w tym wypadku jest odpowiedzialna za tłumaczenie gry, jeśli się nie myle - nigdzie nie napisali, że gra jest juz w transporcie
Jeśli tez dobrze rozumiem, to czekaja na wspolny druk i ktorys z pozostałych partnerów (nie oni) nie dostarczył plików na czas

Stawiam, że tutaj wchodzi LMS i ich terminy w drukarni, które zmieniają w zależności od priorytetów
Stawiam, że nasz maly naklad jest dla nich na koncu piorytetow

Wina Czachy jest zdecydowanie zbyt optymistyczne szafowanie terminami - nie powinni w zadnym wypadku podawac tak optymistycznych dat premier biorac pod uwage COVID, a i ogloszenie premiery BRW na czerwiec miało miejsce juz gdy rozpetala sie wojna i brneli w zaparte ze wszystko gra i bedzie na czas - typowy crowdfundingowy bełkot

Kazde inne wydawnictwo wsyrzymuje sie z szafowaniem terminami - informacje o premierze LDG, Rebel, Lucrum czy Galakta podaja czasem gdy gry sa juz w porcie, albo przynajmniej juz płyną
@Czacha - przemyslcie czy taka forma podawania terminiw ma sens - przekladanie x razy premiery (3? 4?) jest odbierane jak powyżej- łagodnie ujmujac niezbyt dobrze
ODPOWIEDZ