Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Mrukar »

Kiedy życie spada do 0 ściągam kostkę z karty postaci. W pozostałych przypadkach robię tak jak napisałeś.
sasquach
Posty: 1827
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Ja używam małych kostek k6, bo są mniejsze i mniej karty zasłaniają :) Chyba, że coś wielkiego wyjdzie :D
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: trance-atlantic »

adicz520 pisze: 10 cze 2022, 10:27
Mrukar pisze: 10 cze 2022, 10:17 Dokupiłem zwykłe czerwone k10 i sprawdzają się bardzo dobrze. Jeśli jesteś estetą to możesz poszukać jakiś ciekawych wzorów lub kolorów.
Ale 1-10 czy 0-9? Bo skoro postacie mają 10HP to lepiej sobie ustawić kostkę na 10, i ewentualnie zdjąć jak będzie poniżej 1, nie mogę zrozumieć zamysłu autora AE z kosteki 0-9. I jeszcze dopytam 10 kostek Ci wystarcza czy lepiej kupić więcej/mniej? W sumie jeszcze nie grałem w AE więc nie mam rozeznania.
Kup 4 kości k12 dla postaci - w najłatwiejszym wariancie można grać na 12 punktów życia. Ja wziąłem najpierw rebelowskie kryształowe (czerwone), ale na nich wartości widać "tak se", lepsze matowe lub, jak jeszcze są dostępne, perłowe. Jak bohater zejdzie do zera to zdejmujesz kostkę z jego planszy.

A dla popleczników wystarczą malutkie kostki k6. Ile? Nie wiem, ale 10 to chyba spokojnie styknie.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Oryginalne kostki z accessory packa są z 10-kami.
Spoiler:
W sumie tak jak lubię plastik w grach to liczników z kostek już nie. Podobnie wolę żetony zamiast kryształków.
Edycja
Oryginalne liczniki okazują się słabej jakości. Od samego leżakowania przez te parę lat odpada farba z cyferek :/
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Czy ktoś z was wspiera na KS Aeon's End: Past and Future?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: c08mk »

Majzownik pisze: 12 cze 2022, 17:48 Czy ktoś z was wspiera na KS Aeon's End: Past and Future?
Ja pod koniec pewnie kliknę. Nie chcę się w wkopać koszty gdyby nagle kurs dolara skoczył na 10zł.
sasquach
Posty: 1827
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 585 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Ja czekam na jakaś grupówkę, albo sam zrobię. Bo samemu to mało opłacany interes. A szkoda było by nie zamknąć cyklu. Bo jak rozumiem, po Past and Future, robią sobie dłuższą przerwę od AE.
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Mi tylko o add-ony chodzi. Czekam cierpliwie na portalowe spolszczenia kolejnych cykli, ale z chęcią podłączę się do kogoś i wezmę accessory packi.
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Kretilla »

Właśnie przyszły Pogrzebane Sekrety...

Mam pytanie o dodaną do nich Wyrzutnię Kryształów. Jest ona opisana kategorią RELIKT. Nie kojarzę, aby coś takiego wcześniej występowało. Podejrzewam, że to kolejna przy tym tytule wpadka Portalu i poprawna kategoria karty to ARTEFAKT, czyż nie?
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Kretilla pisze: 21 cze 2022, 13:15 Właśnie przyszły Pogrzebane Sekrety...

Mam pytanie o dodaną do nich Wyrzutnię Kryształów. Jest ona opisana kategorią RELIKT. Nie kojarzę, aby coś takiego wcześniej występowało. Podejrzewam, że to kolejna przy tym tytule wpadka Portalu i poprawna kategoria karty to ARTEFAKT, czyż nie?
Najwyraźniej tak. Artefakty to w oryginale "Relics", widocznie zdążyli zapomnieć, jak to tłumaczą ;)
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Kretilla »

aeiou871 pisze: 21 cze 2022, 13:19
Kretilla pisze: 21 cze 2022, 13:15 Właśnie przyszły Pogrzebane Sekrety...

Mam pytanie o dodaną do nich Wyrzutnię Kryształów. Jest ona opisana kategorią RELIKT. Nie kojarzę, aby coś takiego wcześniej występowało. Podejrzewam, że to kolejna przy tym tytule wpadka Portalu i poprawna kategoria karty to ARTEFAKT, czyż nie?
Najwyraźniej tak. Artefakty to w oryginale "Relics", widocznie zdążyli zapomnieć, jak to tłumaczą ;)
Jeżeli tak to pal to licho, ale jeszcze gorszą wpadką jest to, że rewers karty Modyfikatora dla niej ma białą ramkę, zamiast szarej i już po losowaniu z puli z patrzeniem...
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Kretilla pisze: 21 cze 2022, 13:15 Właśnie przyszły Pogrzebane Sekrety...
Chciałem zapytać, co tak szybko, przecież premiera w III kwartale i wtedy skumałem, że trzeci kwartał to już za 9 dni :P Dobrze wiedzieć, że czas pilnować jak wlecą do pobliskiego sklepu.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: equiv »

Kretilla pisze: 21 cze 2022, 13:25
aeiou871 pisze: 21 cze 2022, 13:19
Kretilla pisze: 21 cze 2022, 13:15 Właśnie przyszły Pogrzebane Sekrety...

Mam pytanie o dodaną do nich Wyrzutnię Kryształów. Jest ona opisana kategorią RELIKT. Nie kojarzę, aby coś takiego wcześniej występowało. Podejrzewam, że to kolejna przy tym tytule wpadka Portalu i poprawna kategoria karty to ARTEFAKT, czyż nie?
Najwyraźniej tak. Artefakty to w oryginale "Relics", widocznie zdążyli zapomnieć, jak to tłumaczą ;)
Jeżeli tak to pal to licho, ale jeszcze gorszą wpadką jest to, że rewers karty Modyfikatora dla niej ma białą ramkę, zamiast szarej i już po losowaniu z puli z patrzeniem...
Ogólnie to sam zauważyłem to wcześniej. W ich sklepie w galerii produktu widać już ten błąd. Liczyłem, że nawet niedorajdy takie jak Portal nie są w stanie tego skopać.
https://sklep.portalgames.pl/aeons-end- ... geNumber=3
A jednak :)
I ja wiem,że w tym wątku to tylko narzekam na Portal ale chyba powinienem zacisnąć zęby, sprzedać moją polską kolekcję jakiemuś nieszczęśnikowi i w końcu, nareszcie zamówić kickstartera. Zwłaszcza, że teraz jest aktywny dla Past and Future.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

Kretilla pisze: 21 cze 2022, 13:25
aeiou871 pisze: 21 cze 2022, 13:19
Kretilla pisze: 21 cze 2022, 13:15 Właśnie przyszły Pogrzebane Sekrety...

Mam pytanie o dodaną do nich Wyrzutnię Kryształów. Jest ona opisana kategorią RELIKT. Nie kojarzę, aby coś takiego wcześniej występowało. Podejrzewam, że to kolejna przy tym tytule wpadka Portalu i poprawna kategoria karty to ARTEFAKT, czyż nie?
Najwyraźniej tak. Artefakty to w oryginale "Relics", widocznie zdążyli zapomnieć, jak to tłumaczą ;)
Jeżeli tak to pal to licho, ale jeszcze gorszą wpadką jest to, że rewers karty Modyfikatora dla niej ma białą ramkę, zamiast szarej i już po losowaniu z puli z patrzeniem...
Nie no nie wierzę, że oni są aż tak daremni w tym portalu.....
Jak można nie przetłumaczyć tego jako artefakt jak się tak zrobiło na pierdyliardzie innych kart?
Pewnie w najlepszym wypadku będą do kupienia poprawione karty w ich sklepie za 0,01zl...
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: planszufka »

Portal wciaz to robi:) Jak dobrze, ze przestalem kupowac ich gry i kupuje angielskie wersje, ktore tez czasami maja bledy, ale tak z 10 razy rzadziej niz Portal
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Ktoś tam uznał, że promocyjne karty mają się czymś wyróżnić? Z ciekawości sprawdziłem "instrukcję" ( https://portalgames.blob.core.windows.n ... ook_PL.pdf ), ale tam te karty nie są wspomniane, nie mniej trzymają się nazewnictwa jak trzeba.
Bardzo ciekawy błąd, bo nie dotyczy stricte sklepowego pudełka, a bonusu.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mecenas »

Udało mi się w tym tygodniu skończyć kampanię Aeon's Ens: Legacy of Gravehold. Postaram się dać swoją opinie nie udzielając żadnych spoilerów.

To co pójdzie na pierwszy ogień na minus to niestety po tak wielkim pudle spodziewałbym się trochę dłuższej kampanii. Na calą kampanie porzeba było 13 partii by ja skończyć.
Przy takiej wielkości pudła, to jednak zawartość - ilość magów, kart jaka pozostaje po kampanii jest na prawdę spora i pozwala to na wielokrotne granie w ten tytuł nawet po ukończonej kampanii. Dodatkowo sama kampania jest tak skonstruowana że nie da się odkryć całej zawartości za jednym razem - potrzeba przejść grę co najmniej dwa razy by mieć możliwość zobaczenia wszystkich możliwości gry, więc jeżeli kiedykolwiek tytuł ten wyjdzie w PL, mam nadzieję że tym razem Portal zdecyduje się na Reset Pack bo może to inaczej być trochę strzał w stopę.
Apropo magów, pomimo ich ilości trzeba rzeczywiście chcieć by zagrać każdym z nich, bo sam sposób prowadzenia kampanii mimo wszystko nie do końca premiuje chęć by poznać tych nowych magów.
Zastanawia mnie również balans magów - mam wrażenie że niektórzy z nich to samograje i zdecydowanie łatwiej nimi grać a ich zdolności są niesamowicie mocne.
Nemesis oczywiście oferują niesamowitą różnorodność jak to zawsze w tym tytule było i większość mechanik jest całkowicie nowa i wciąż ciekawa. Przy niektórych nemesis miało się lekko wrażenie że może to już było, ale tytuł oferuje ich obecnie niesamowicie dużo i drobne podobieństwa powoli mogą zacząć się pojawiać.
Fabularnie wciąż nie powala, może być acz zdecydowanie nie jest to atutem tego tytułu. Fajnie, że stwierdzili że czas skończyć fabułę w Aeon's End w miejscu, gdzie nie przeszlo to jeszcze do porzygu.

Samo pudło jednak polecam - jeżeli będzie chciało się odkryć wszystko to z reset packiem, acz pewnie nie każdy będzie miał takie zacięcie. Dużym pytaniem do tego tytułu pewnie będzie cena jak już pojawi się na polskim rynku, bo mimo wszystko kampania tak jak wspomniałem jest nie za długa jak na wielkość pudła. Patrząc szczerze jest to świetne pudło na start, bo zawartość jednak daje sporą regrywalnosc po zakończonej kampanii, a nasi magowie spokojnie mogą trafić do ponownej gry, co przy Aeon's End Legacy nie było takie proste...

A i na koniec standardowy hate w kierunku Portalu... Czemu ich pudła są innych rozmiarów niż wersje angielskie?... Nie ma to jak zakupić insert by okazało się po jego złożeniu że nie mieści się do mojej angielskiej wersji (w tym wypadku Aeon's End Legacy), bo polskie pudło jest 1cm szersze...
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

W każdej fali są przecież banalni magowie i tacy których trzeba ogarnąc ;)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

mecenas pisze: 24 cze 2022, 08:04 Na calą kampanie porzeba było 13 partii by ja skończyć.
Nie brzmi tak źle względem pierwszego legacy, w którym ktoś, kto przed podejściem do większego pudła ograł raptem 4-5 Nemezis z podstawek, na normalnym poziomie trudności łyknie całość w 5-6 godzin :P

To w sumie ciekawe, że tak jak Aeon's End jest grą trudną i dającą wiele frajdy+frustracji, tak w wersjach Legacy wydaje się być łatwiejsza i za krótka :D
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mecenas »

gnysek pisze: 24 cze 2022, 18:30
mecenas pisze: 24 cze 2022, 08:04 Na calą kampanie porzeba było 13 partii by ja skończyć.
Nie brzmi tak źle względem pierwszego legacy, w którym ktoś, kto przed podejściem do większego pudła ograł raptem 4-5 Nemezis z podstawek, na normalnym poziomie trudności łyknie całość w 5-6 godzin :P

To w sumie ciekawe, że tak jak Aeon's End jest grą trudną i dającą wiele frajdy+frustracji, tak w wersjach Legacy wydaje się być łatwiejsza i za krótka :D
Teoretycznie, Aoen's End Legacy z tego co patrzę przewidziany jest na max 12 partii. Tutaj patrząc na instrukcję powinno się zamknąc w 18 partiach, bo dalej mamy model, po dwóch przegranych partiach i tak idziesz dalej. Poziom trudności Nemezis nie wydawał mi się łatwiejszy niż w innych Aeon's End. Jednak jak za pudło około 400 zł miałoby się nadzieję, że trochę więcej tych gier się wyciągnie ;)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

Dorzuciłem na BGG separatory kart dla nowego dodatku "Pogrzebane Sekrety" + Wyrzutnia Kryształów.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Seraphic_Seal »

Granie w pojedynkę - polecacie true solo czy na dwie ręce (a może i więcej niż 2)? Sama podstawka, pierwsze podejście do tytułu
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Seraphic_Seal pisze: 28 lip 2022, 14:39 Granie w pojedynkę - polecacie true solo czy na dwie ręce (a może i więcej niż 2)? Sama podstawka, pierwsze podejście do tytułu
Zdecydowanie na 2 ręce na początek. Gra jednym magiem z 3 kartami tur jest najtrudniejsza. Chyba że wolisz grać jedną postacią, to można wdrożyć zasady obowiązujące od 3. fali i grać jednym magiem z 4 kartami tur - ten wariant z kolei daje najprostszą rozgrywkę.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

woytas pisze: 13 lip 2022, 17:40 Dorzuciłem na BGG separatory kart dla nowego dodatku "Pogrzebane Sekrety" + Wyrzutnia Kryształów.
Jest szansa abyś dorzucił separatory też do AE Legacy?
Chce mieć wszystko zunifikowane w insercie, a korzystam z twoich :)

Będę szalenie wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Seraphic_Seal »

aeiou871 pisze: 28 lip 2022, 14:55
Seraphic_Seal pisze: 28 lip 2022, 14:39 Granie w pojedynkę - polecacie true solo czy na dwie ręce (a może i więcej niż 2)? Sama podstawka, pierwsze podejście do tytułu
Zdecydowanie na 2 ręce na początek. Gra jednym magiem z 3 kartami tur jest najtrudniejsza. Chyba że wolisz grać jedną postacią, to można wdrożyć zasady obowiązujące od 3. fali i grać jednym magiem z 4 kartami tur - ten wariant z kolei daje najprostszą rozgrywkę.
czym jest trzecia fala? lol
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
ODPOWIEDZ