Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: baradnor »

Witajcie Kultyści. W HwA wsiąknałem przy wydaniu poprawionej podstawki i nie ukrywam, że bardzo mi się podoba idea wydawania osobno rozszerzeń badaczy i kampanijnych. Galakta napisała jednak na swoim fb (https://www.facebook.com/wydawnictwogalakta), że Pożeraczy snów i Zmowy nad Innsmouth nie wyda w tej formie. Czy ktoś z Was ma może przecieki czy w dwupudełkowej formie zostaną wydane Zapomniana era i Przerwany krąg?
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Majzownik »

Galakta napisała, że "na ten moment nie planują" wydawania Pożeraczy snów i Zmowy nad Innsmouth w nowej formie wydawniczej. Ja to odbieram jako gadkę czysto marketingową (przecież muszą ten aktualny dodruk sprzedać) - zwłaszcza, że ffg jeszcze nie ogłosiło oficjalnie daty ich wydania. Jestem pewien, że wszystkie cykle zostaną u nas wydane w tej nowej dwupudełkowej formie.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

ninja'd

Warto podreslic, ze obecnie nie ma takich planow, nie ze definytywnie nie maja zamiaru wydac. Gdyby teraz potwierdzili, ze wydadza w nowym formacie, to tak jak napisales strzelili by sobie sami w stope, bo na dnaich ma przeciez przyplynac swiezy dodruk starego formatu. Dwa, nikt (jeszcze) oficjalnie nie zapowiedzial przedruku w/w cykli w nowym formacie. Zapewne obowiazuja ich tajemnica. Gdyby teraz chlapneli, to by moglo sie odbic na sprzedazy nie tylko lokalnie, ale i na innych rynkach.

Sam bede czekac na (ewentualny) druk w nowym formacie. Jesli sie nie myle, to FFG nic nie mowilo o tym, aby akurat te dwa cykle mialy nie zostac wydane ponownie. Koniec koncow kazdy ryzykuje sam :wink:

Mam wrazenie ze taka ofiara nowego formatu jest juz w tej chwili cykl Dunwich, ktory mial chwile wczesniej dodruk w starym formacie, a niedlugo pozniej ukazal sie nowy format.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
baradnor
Posty: 80
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: baradnor »

Panowie, racja, to byłby strzał w stopę - deluxy i mythosy w życiu by się nie sprzedały. Patrząc na schemat wydawniczy FFG czyli nowe dwupudełkowe rozszerzenie co 3 miesiące to we wrześniu wypada Scarlet Keys, grudzień to Zapomniania era, marzec to Przerwany krąg, a Pożeracze snów najwcześniej za rok czyli jest trochę czasu by sprzedać wszystko. Choć z z drugiej strony może też być tak, że sprzedaż dwupudełkowców jest za niska i Galakta woli zrobić skromniejsze dodruki do poprzedniego modelu wydawniczego... . Zobaczymy. Trzeba szlak do Carcosy ograć ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Pytanie czy przy takiej liczbie cykli jest zapotrzebowanie aż na 3 druki 5tego i 6tego cyklu. Druki mają swoje minima. Nowi gracze za chwilę będą mieli do wyboru 8 cykli i będą sięgać albo po najnowsze albo po dunwich i Carcose. Mało kto sięgnie po wszystkie a kolejne będą w drodze. Może naprawdę nie być nigdy kolejnego druku pożeraczy i innsmouth. Oczywiście może to być też ściema.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

A co mają powiedzieć? :wink: sam się wziąłem za zbieranie od momentu nowych pudeł (wcześniej miałem 1 cykl) i planuje wszystkie uzbierać w takiej formie. Nawet jeśli jakimś cudem nie będę miał w co grać, będę chciał szybciej w coś nowego pograć to mogę olać kolejność i kupić najnowsze dodatki w nowej odsłonie a do tamtych wrócić jak wyjdą. Dosłownie jedyna opcja by mnie zmusić do kupienia tych z przedruku to groźba "kupuj teraz w takiej formie, bo nigdy więcej nie będzie" :wink: i myślę że wielu graczy zaczynających zbierać AH myśli podobnie
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

+1, chcę zachować spójność i podobają mi się księgi kampani. Szkoda Galakty, bo jak znam życie, to mogli składać zamówienie na dodruki długo przed wprowadzeniem nowego formatu i w tym momencie mogą na tym stracić.

Przy okazji, ktoś na aniegielskojęzycznej grupie już jakiś czas temu zauważył, że z oficjalnego sklepu FFG zniknął Powrót do Nocy Fanatyka. Sądzicie że mogą się powoli wycofywać z tych dodatków?
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Onishin »

Ja mam właśnie zagwozdkę, gdyby nie było wątpliwości co do powstania "Powrotu do Pożeracza Snów", to pewnie bym stara wersję dodruku kupil. Tak jak ktos wyżej napisał, każdy sam sobie musi ryzyko oszacować.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Largo »

Eh, a dopiero, co zacząłem zbierać arkham i kupiłem nową podstawkę i dunwich, a tu takie dziwne newsy. Po summoner wars 2ed to kolejna gra, gdzie pluje sobie w brodę, że nie wziąłem angielskiej wersji :evil:
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: promykx »

Czy w starych edycjach cykli (deluxe + packi kart) były jakieś błędy które w nowej (dwu-pudełkowej) edycji zostały naprawione? Bo to że to te same karty to wyczytałem na ostatnich paru stronach, ale nie było stricte takiego pytania lub wypowiedzi sugerującej odpowiedź.
Pytam bo widzę że niektórzy wyprzedają stare edycje i cenowo wygląda to korzystniej.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: equiv »

Jestem przekonany, że na pewno wszystkie cykle wyjdą w nowej formie.
Klientów przybywa. Zanim FFG wyda nowe wersje pożeraczy i Innsmouth minie pewnie rok. A jak już wyda to dlaczego Galakta miałaby nie wydać?
Jedyna zagwozdka jest z powrotami, bo nie chcą narazie wydawać powrotu do pożeraczy, ale wydaje mi się, że to kwestia czasu i chcą sobie poukładać co i jak. W końcu Scarlet Keys ma być rozbudowane, możliwe że pochłania im dużo zasobów.
Chociaż jak dla mnie to mogli zrobić nową formę od razu zintegrowaną z powrotami, bo kupując wszystko będzie się przeładowanym pudłami. Powroty miały kontrować brak storage solution, ale ich pudełko format teraz jest trochę zbędny imo. Może też rozkminiają jak logistycznie inaczej to pakować?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Powroty mają przede wszystkim być patchem i urozmaiceniem kampanii. Z tego względu nowe cykle nie moga wychodzić razem z nimi a stare o 70-80zl droższe byłyby mniej atrakcyjne.
No jedynym powodem dla którego mogą nie zrobić tych dwóch cykli w nowej formie to cykle zalegające na polce więc to może też być samo spełniająca się przepowiednia. Ludzie nie będą kupowac w oczekiwaniu na nową wersję a nowej nie będzie bo jest dużo towaru na magazynie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Largo pisze: 29 cze 2022, 11:10 Eh, a dopiero, co zacząłem zbierać arkham i kupiłem nową podstawkę i dunwich, a tu takie dziwne newsy. Po summoner wars 2ed to kolejna gra, gdzie pluje sobie w brodę, że nie wziąłem angielskiej wersji :evil:
Ale przecież angielskie wersje miały takie same dodruki, więc nie wiem o co chodzi? Jeśli nie chcesz teraz kupować tych cykli w starym formacie, po prostu poczekaj aż będą w nowym (kiedyś pewnie będą, na razie wszystko jak leci ma dodruki).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

brazylianwisnia pisze: 29 cze 2022, 12:10 No jedynym powodem dla którego mogą nie zrobić tych dwóch cykli w nowej formie to cykle zalegające na polce więc to może też być samo spełniająca się przepowiednia. Ludzie nie będą kupowac w oczekiwaniu na nową wersję a nowej nie będzie bo jest dużo towaru na magazynie.
Oj tam, oj tam ;)
Nowi gracze dadzą radę i poczekają. Nawet rok i dłużej.
To wg wydawcy dotychczas typowy czas kompletowania poszczególnych cykli ... :lol:
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

equiv pisze: 29 cze 2022, 11:20 Jedyna zagwozdka jest z powrotami, bo nie chcą narazie wydawać powrotu do pożeraczy, ale wydaje mi się, że to kwestia czasu i chcą sobie poukładać co i jak. W końcu Scarlet Keys ma być rozbudowane, możliwe że pochłania im dużo zasobów.
Chociaż jak dla mnie to mogli zrobić nową formę od razu zintegrowaną z powrotami, bo kupując wszystko będzie się przeładowanym pudłami. Powroty miały kontrować brak storage solution, ale ich pudełko format teraz jest trochę zbędny imo. Może też rozkminiają jak logistycznie inaczej to pakować?
Mnie martwi brak Powrotu Nocy Fanatyka w sklepie FFG, o ktorym wczesniej wspomnialem. Galakta milczy w sprawie dodrukow. Ciezki los spoznialskich :wink:
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

a nie ogłaszano dodruku jakiegoś Powrotu? Coś mi się kołacze, że tak.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

Byl do tej pory zaledwie jeden, Zapomnianej Ery. Dostepny jest jeszcze do Zamknietego Kregu. O innych nic mi nie wiadomo.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Wyczerpująca zapowiedź nowej kampanii:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... rlet-keys/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Ciekawe ile będzie tych przygód do wyboru w nowej kampanii :)
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: eventide »

Jak komuś nie przeszkadza inne pudełko, to ja bym Pożeraczy i Innsmouth sugerował dokupić już teraz - ze względu na koszty. Druk i transport tanieć nie będą. Z rozrzewnieniem wspominam małe 60-kartowe dodatki FFG do gier wszelakich, które można było nabyć za 33,50 PLN. Dodruk zestawu mitów od Innsmouth przypłynął do sklepów w cenie 60 PLN. Dodruk zestawu mitów do Pożeraczy płynie (z tego co widzę na i-szopie) w cenie min. 62,90 PLN. Zobaczcie też, po ile jest nowy format Dunwich, a po ile jest nowy format Carcosy. Trend jest jasny - taniej to już było.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

eventide pisze: 01 lip 2022, 01:49 Jak komuś nie przeszkadza inne pudełko, to ja bym Pożeraczy i Innsmouth sugerował dokupić już teraz - ze względu na koszty. Druk i transport tanieć nie będą. Z rozrzewnieniem wspominam małe 60-kartowe dodatki FFG do gier wszelakich, które można było nabyć za 33,50 PLN. Dodruk zestawu mitów od Innsmouth przypłynął do sklepów w cenie 60 PLN. Dodruk zestawu mitów do Pożeraczy płynie (z tego co widzę na i-szopie) w cenie min. 62,90 PLN. Zobaczcie też, po ile jest nowy format Dunwich, a po ile jest nowy format Carcosy. Trend jest jasny - taniej to już było.
Jest jeszcze dużo miejsca na podwyżki aby zakup nowego formatu czyli kampania + badacze zrównał się z ceną zakupu starego formatu podstawka deluxe + 6 mitów.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Xian »

Dodatkowo pozwala na zakup samej tresci, bez kart badaczy, jesli ktos ma taki kaprys lub ograniczone srodki. Pudelko do przechowywania i ksiega scenariuszy tez robia swoje.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosterq »

Dla mnie najwięcej zmienia ta księga scenariuszy ;-) drukować samemu, to dodatkowe koszty, a tak dostajemy fajną księgę, a nie jakieś świstki papieru...
Kupowalem Dunwich i Carcose na premierę, za paczki płaciłem coś koło 50-54zł + delux za jakieś 100. Minęło kilka ładnych lat, a nowy format nie wychodzi wcale drożej, więc z tym taniej już było, bym nie przesadzał ;-)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Zobaczymy jaki będzie przyrost cen, za komplet Na krawędzi płaciłem ~350PLN, teraz za komplet Carcosy musiałbym zapłacić ~430PLN (w tym samym sklepie, przy tych samych rabatach).
Jeśli ceny gier podążą za inflacją i inflacja się utrzyma na obecnym poziomie, to za rok będziemy musieli zapłacić za nowy cykl nie 430PLN, a ~500PLN.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dako »

Aż z ciekawości sprawdziłem ile kosztowały w sklepie nowe cykle:
Na krawędzi - 351 pln, Dunwich - 363 pln, Carcossa - 403 pln
Oczywiście, że ceny rosną ale daleko im jeszcze do obecnych cen zakupu starego formatu gdzie dziś należy wydać minimum 110-120 za podstawkę + 360 za mity czyli 470-480. I to wszystko pomijając względy estetyczne o których wspomnieli przedmówcy.
Wydaje mi się, że jeszcze jeden dwa cykle będzie to nadal tańsze. No chyba, że nowa kampania + badacze pt. Scarlet Keys ustawi cenę startową na poziomie 500+ ;) i będzie odnośnikiem dla pozostałych wznowień...
Ale w końcu jest tyle innych gier na rynku...
ODPOWIEDZ