Company of Heroes (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Manietu »

Ceny dość wysokie - planowałem upgrade pack, solo i legacy map... ale to wyjdzie niecałe 600 zł. Jest o czym myśleć...
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: kaimada »

Jest gdzieś dokładny opis co dokładnie zawierają pudełka z frakcjami?

Bo trzeba wybrać 4 z pięciu :mrgreen: .

Strasznie szkoda że się nie udało z tymi Włochami...
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: tomuch »

kaimada pisze: 28 cze 2022, 21:27 Jest gdzieś dokładny opis co dokładnie zawierają pudełka z frakcjami?

Bo trzeba wybrać 4 z pięciu :mrgreen: .
Ja wybieram wszystkie poza Sowietami, bo te są najtańsze i ew. można wziąć je osobno ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

kaimada pisze: 28 cze 2022, 21:27 Jest gdzieś dokładny opis co dokładnie zawierają pudełka z frakcjami?

Bo trzeba wybrać 4 z pięciu :mrgreen: .

Strasznie szkoda że się nie udało z tymi Włochami...
Przy 1 KS chyba dość dokładnie była wykazana zawartość. Oczywiście treść kart się pozmieniała i teraz doszło trochę elementów (kostki CP itp.) ale figurki raczej te same.

https://www.kickstarter.com/projects/ba ... escription

Ale tak jak kolega wyżej wskazał - do bundla z 4 najlepiej wybrać wszystkie poza Sowietami bo są najtańsi i można ich potem dorzucić w PM.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: tomuch »

To teraz pytanie o mapy. W Legacy Map Pack są 4 mapy, które były dostępne w 1ed. Teraz w 2ed. są dwie nowe mapy + to, co będzie w SG, tak?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

tomuch pisze: 28 cze 2022, 21:41 To teraz pytanie o mapy. W Legacy Map Pack są 4 mapy, które były dostępne w 1ed. Teraz w 2ed. są dwie nowe mapy + to, co będzie w SG, tak?
Wydaje mi się, że w nowym Core jest to co było + 2 nowe + to co dojdzie ewentualnie w SG. Legacy jest dla osób z 1.0, którzy chcą tamte mapy mieć w wersji 2.0 (bez zabawy z kafelkami z uprgade kit).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: tomuch »

Probe9 pisze: 28 cze 2022, 21:45
tomuch pisze: 28 cze 2022, 21:41 To teraz pytanie o mapy. W Legacy Map Pack są 4 mapy, które były dostępne w 1ed. Teraz w 2ed. są dwie nowe mapy + to, co będzie w SG, tak?
Wydaje mi się, że w nowym Core jest to co było + 2 nowe + to co dojdzie ewentualnie w SG. Legacy jest dla osób z 1.0, którzy chcą tamte mapy mieć w wersji 2.0 (bez zabawy z kafelkami z uprgade kit).
To w takim razie po co by było Legacy Map Pack w bundlu dla nowych backerów? W nowym core ma być las ardeński i rzeka Moro, na grafice z Legacy Map Pack nie widzę tych map...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Tothemoon
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2020, 22:06

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tothemoon »

W ogóle jak działa KS? Xd
Zrobiłem zamówienie takie:

Your pledge
Reward

New Backers: 2nd Edition Core Set
$99.00

Add-ons

Soviet Player Set
$45.00

US Player Set
$47.00

Terrain Pack 1
$39.00

Wyszło 230$ i zero za wysyłkę do PL xd
Podałem numer karty i co dalej ?
Ogólnie to ok zestaw?
Pierwszy raz w ten sposób zamawiam, więc proszę o wyrozumiałość :P
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

tomuch pisze: 28 cze 2022, 21:58 To w takim razie po co by było Legacy Map Pack w bundlu dla nowych backerów? W nowym core ma być las ardeński i rzeka Moro, na grafice z Legacy Map Pack nie widzę tych map...
Ok to chyba masz rację w takim razie - tylko nowe mapy w nowym Core.
Tothemoon pisze: 28 cze 2022, 22:07...
Teraz nic nie płacisz, ściągnie z karty dopiero kilka godzin po zakończeniu kampanii. Przesyłkę opłaca się dopiero w trakcie Pledge Managera - to taki system, który wspiera proces zamówień już po zakończeniu kampanii. Jak zostanie otwarty to wszyscy wspierający dostaną do niego linka w mailu i tam będziesz mógł jeszcze coś domówić i opłacić koszt wysyłki.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Usul »

Wyjątkowo nieintuicyjna kampania. Na podstawie doświadczeń - będzie tu all-in dla nowych wspieraczy, czy trzeba rozkminiać te opcje ?

Na moje wychodzi all-in za 630$ ?
Obrazek
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Golfang »

kurde 630$ + VAT + wysyłka wychodzi 3600 zł (przy kursie 4,5) - masakra
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: kaimada »

Golfang pisze: 29 cze 2022, 20:16 kurde 630$ + VAT + wysyłka wychodzi 3600 zł (przy kursie 4,5) - masakra
Vat biorą na siebie.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Jareks1985 »

Polska wersja będzie tylko digital czy komponenty będą wydrukowane w polskim jezyku?
Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Qzka »

Czy do przeciętnego, casualowego grania na 2 osoby wystarczy sama corebox, czy też taka podstawowa bieda-wersja w ogóle mija się z celem i bez dodatkowych armii i terrain packa gra jest słabo grywalna a jej zakup w takiej opcji nie ma większego sensu ? Jestem zainteresowany tytułem, ale w większości gier jakie mam w kolekcji ogrywam same podstawki a wszelakie dodatki zazwyczaj leżą i zbierają kurz, więc się głośno zastanawiam... :D
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Qzka pisze: 29 cze 2022, 22:02 Czy do przeciętnego, casualowego grania na 2 osoby wystarczy sama corebox, czy też taka podstawowa bieda-wersja w ogóle mija się z celem i bez dodatkowych armii i terrain packa gra jest słabo grywalna a jej zakup w takiej opcji nie ma większego sensu ? Jestem zainteresowany tytułem, ale w większości gier jakie mam w kolekcji ogrywam same podstawki a wszelakie dodatki zazwyczaj leżą i zbierają kurz, więc się głośno zastanawiam... :D
Terrain Pack można w takim przypadku odpuścić, w sumie to w ogóle nie wpływa na regrywalność :) Z frakcjami to jednak wolałbym mieć 4, tu nie jest tak jak z innymi grami, że dodatki wchodzą do gry po 5 czy nawet 10 rozgrywkach. Tu dodatkowymi frakcjami można grać od razu.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Qzka »

Terrain Pack można w takim przypadku odpuścić, w sumie to w ogóle nie wpływa na regrywalność :) Z frakcjami to jednak wolałbym mieć 4, tu nie jest tak jak z innymi grami, że dodatki wchodzą do gry po 5 czy nawet 10 rozgrywkach. Tu dodatkowymi frakcjami można grać od razu.
A co sprawia, że warto mieć dodatkowe frakcje ? Czy jest to jedynie ich asymetria wpływająca na różnorodność rozgrywki, czy też mając dodatkowe frakcje ma się też dostęp np. do dodatkowych scenariuszy ?

Bardziej niż o regrywalność chodziło mi o grywalność (satysfakcję z rozgrywki) gdy ma się jedynie coreboxa, więc spróbuję zapytać jeszcze inaczej...:D Zakładając max. 10 rozgrywek w ciągu roku 2 frakcje z podstawki wystarczą czy raczej nawet w takim przypadku sugerujesz dokupić chociaż jedną dodatkową frakcję ?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Qzka pisze: 29 cze 2022, 23:25
A co sprawia, że warto mieć dodatkowe frakcje ? Czy jest to jedynie ich asymetria wpływająca na różnorodność rozgrywki, czy też mając dodatkowe frakcje ma się też dostęp np. do dodatkowych scenariuszy ?

Bardziej niż o regrywalność chodziło mi o grywalność (satysfakcję z rozgrywki) gdy ma się jedynie coreboxa, więc spróbuję zapytać jeszcze inaczej...:D Zakładając max. 10 rozgrywek w ciągu roku 2 frakcje z podstawki wystarczą czy raczej nawet w takim przypadku sugerujesz dokupić chociaż jedną dodatkową frakcję ?
Nie no przy 10 rozgrywkach na rok to 2 frakcje starczą :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Jareks1985 pisze: 29 cze 2022, 21:41 Polska wersja będzie tylko digital czy komponenty będą wydrukowane w polskim jezyku?
Upgrade pack w kampanii jest językowy. To znaczy wspierasz upgrade pack a w pledge managerze wybierasz potem po kampanii w jakim języku dostaniesz go. W nim są wszystkie instrukcje drukowane i wszystkie karty z tekstem - dowódcy, solo, budynki. Jest to więc spolszczenie kompletne.

Co do frakcji - dwie z core boxa spokojnie ci wystarczą. Scenariusze to jedno, ale i mapy - więc regrywalność będzie ok. Po prostu mając dodatkowe frakcje nie musisz ciągle grać tymi samymi.

Bużetowy zestaw:
- Core 2 frakcje

Budżetowy plus:
- dodatkowe 2 frakcje
- terrain pack 1

Budżetowy plus plus:
- piąta frakcja
- legacy map pack
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
inigo72
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: inigo72 »

Bardok pisze: 30 cze 2022, 10:48
Jareks1985 pisze: 29 cze 2022, 21:41 Polska wersja będzie tylko digital czy komponenty będą wydrukowane w polskim jezyku?
Upgrade pack w kampanii jest językowy. To znaczy wspierasz upgrade pack a w pledge managerze wybierasz potem po kampanii w jakim języku dostaniesz go. W nim są wszystkie instrukcje drukowane i wszystkie karty z tekstem - dowódcy, solo, budynki. Jest to więc spolszczenie kompletne.
Czyli 49$ więcej? Ale rozumiem że cyfrowe podręczniki w cenie core? I wszystkie czy tylko zasady? Mi zależy bardzo na trybie solo przetłumaczonym. Bo tekstu na kartach zbyt dużo nie ma zdaje się, wiec 200 zł to trochę dużo.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Wszystkie podreczniki - nawet solo - będą przetłumaczone - przynajmniej z tego co wiem. W pierwszej edycji wszystko było PL i na razie z tego co mi mowiono wszystko będzie tłumaczone. I tak, pdfy z wszystkich podręczników będą na stronie.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: karawanken »

Po co ci ta gra? Kosztuje dużo. Będzie leżała i zbierała kurz. Jak dobrze pójdzie zagrasz dwa razy. Masz Heroes of Normandie nie grałeś od 3 lat. Masz pół regału gier wojennych w kilku nawet nie wypchnąłeś żetonów. Bitewne gry też chciałeś zbierać, nigdy poważnie nie zagrałeś. Nie masz miejsca na półce.......

Jak ja nienawidzę swojego głosu rozsądku.

Dlatego na razie wsparłem tylko za 1$ 😁. Tak na wszelki wypadek
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

karawanken pisze: 01 lip 2022, 13:08 Po co ci ta gra? Kosztuje dużo. Będzie leżała i zbierała kurz. Jak dobrze pójdzie zagrasz dwa razy. Masz Heroes of Normandie nie grałeś od 3 lat. Masz pół regału gier wojennych w kilku nawet nie wypchnąłeś żetonów. Bitewne gry też chciałeś zbierać, nigdy poważnie nie zagrałeś. Nie masz miejsca na półce.......

Jak ja nienawidzę swojego głosu rozsądku.

Dlatego na razie wsparłem tylko za 1$ 😁. Tak na wszelki wypadek
Nie chce Ci psuć planu, ale... :)

CoH jak dla mnie jest zwyczajnie lepszą grą od HoN, no i znacznie lepiej się prezentuje :) Do tradycyjnych gier wojennych nie ma raczej porówania bo to zupełnie inny typ gry, no i w CoH jesteś w stanie zagrać (z rozłożeniem) w 1,5h, w grę wojenną to tyle zajmuje rozegranie 1 etapu ;p Nie wspomnając o wcześniejszym ogarnięciu instrukcji liczącej 30+ stron.

No ale miejsca na półce się nie przeszkoczy ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: tomuch »

karawanken pisze: 01 lip 2022, 13:08 Po co ci ta gra? Kosztuje dużo. Będzie leżała i zbierała kurz. Jak dobrze pójdzie zagrasz dwa razy. Masz Heroes of Normandie nie grałeś od 3 lat. Masz pół regału gier wojennych w kilku nawet nie wypchnąłeś żetonów. Bitewne gry też chciałeś zbierać, nigdy poważnie nie zagrałeś. Nie masz miejsca na półce.......
Byłeś u mnie w domu? Szpiegujesz mnie? :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: karawanken »

Probe9 pisze: 01 lip 2022, 13:17
karawanken pisze: 01 lip 2022, 13:08 Po co ci ta gra? Kosztuje dużo. Będzie leżała i zbierała kurz. Jak dobrze pójdzie zagrasz dwa razy. Masz Heroes of Normandie nie grałeś od 3 lat. Masz pół regału gier wojennych w kilku nawet nie wypchnąłeś żetonów. Bitewne gry też chciałeś zbierać, nigdy poważnie nie zagrałeś. Nie masz miejsca na półce.......

Jak ja nienawidzę swojego głosu rozsądku.

Dlatego na razie wsparłem tylko za 1$ 😁. Tak na wszelki wypadek
Nie chce Ci psuć planu, ale... :)

CoH jak dla mnie jest zwyczajnie lepszą grą od HoN, no i znacznie lepiej się prezentuje :) Do tradycyjnych gier wojennych nie ma raczej porówania bo to zupełnie inny typ gry, no i w CoH jesteś w stanie zagrać (z rozłożeniem) w 1,5h, w grę wojenną to tyle zajmuje rozegranie 1 etapu ;p Nie wspomnając o wcześniejszym ogarnięciu instrukcji liczącej 30+ stron.

No ale miejsca na półce się nie przeszkoczy ;)
Spokojnie miejsce się znajdzie :D

Na razie niestety największą niewiadomą jest kurs dolara jak otworzą PM :?
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Usul »

Wiecie, tak ciepło mi się robi na sercu słuchając, że inni mają dokładnie te same problemy :D
ODPOWIEDZ