KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: KamradziejTomal »

sirafin pisze: 29 cze 2022, 09:39 A tu jest trochę o kartach z następnego cyklu.

https://keyforging.com/token-creatures/ ... CyfpxQEFQg
Ooooooo czy ja dobrze rozumiem, że to pozwala traktować dowolne karty z talii jako "miniony" tzn. takie kopie Token creature? Jeżeli tak to brzmi to bardzo ciekawie, znacznie fajniejsze niż ostatnie mechaniki wprowadzane do gry.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: sirafin »

Yup. Ciekawa opcja z cyklu risk-reward, bo "poświęcasz" na to kartę z wierzchu talii, więc jest możliwe, że zmienisz coś dobrego w szeregowca ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

@admini
Nie przesadzacie z tą cenzurą na forum, godz temu napisalem posta i już go nie ma? Był lekko oftopowaty ale...nie aż tak bardzo.
Zastanawiam się ile takich postów jest wycinanych w ciągu dnia

@keyforge
Czyli bajki o aplikacji do Keyforge wciskane klientom przez FFG to byly tylko bajki.

Co do przejęcia Keyforga, to narazie nie jest chyba tak różowo, w artykule o stanie gry napisano:

"SOFTWARE ENGINE
Our team of software engineers will work to complete the logic and rendering modules required for KeyForge to live again. This work has already started, but will take a number of months to be complete"
Czyli w tym roku nowe decki raczej się nie pojawią bo ciągle pracują nad softem do generacji talii

https://keyforging.com/the-once-and-future-keyforge/

Ciekawe czy firma która to przejęła będzie w stanie zrobić światową dystrybucję czy raczej zrobią to tylko na rynku USA?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

Dla mnie kluczowe czy będą cisnąć z graniem fizycznymi deckami przez neta. Inaczej nie ma po co wracać :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Skydancer1974
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2017, 08:40
Has thanked: 77 times
Been thanked: 2 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Skydancer1974 »

Czy jest sens kupować kilka różnych zestawów startowych czy lepiej jeden zestaw i dodatkowe talie ? Rozumiem, że talie treningowe są w każdym zestawie podstawowym. Czy gra nimi tylko raz ?
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: tsodo »

Skydancer1974 pisze: 08 lip 2022, 10:25 Czy jest sens kupować kilka różnych zestawów startowych czy lepiej jeden zestaw i dodatkowe talie ? Rozumiem, że talie treningowe są w każdym zestawie podstawowym. Czy gra nimi tylko raz ?
Najlepiej kup zestaw startowy jeden (taki, który ma wszystkie potrzebne żetony itp.) i dodatkowe talie.
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Fidel-F2 »

Skydancer1974 pisze: 08 lip 2022, 10:25 Czy jest sens kupować kilka różnych zestawów startowych
Nie ma.
Skydancer1974 pisze: 08 lip 2022, 10:25 Rozumiem, że talie treningowe są w każdym zestawie podstawowym.
Nie w każdym. Musisz dokładnie przeczytać zawartość pudełka.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

Talie treningowe są tylko w startowym boxie Zew Archontów.

Najlepiej kupować najpóźniej wydany zestaw startowy, bo ma najpełniejszą pulę żetonów i najszerszą instrukcję ;). Jeden wystarczy. Reszta to talie ;).
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xoltro »

Do tej karcianki jest jakaś strona gdzie mogę grać deckiem który mam fizycznie? U mnie w okolicy widzę że za dużo się nie dzieje, turnieje 100km obok i średnio mi się widzi takie całkowicie sporadyczne granie.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xfenix »

Możesz zagrać online na tej stronie wykorzystując swoje fizyczne talie:
https://thecrucible.online/
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xoltro »

Xfenix pisze: 08 lip 2022, 22:38 Możesz zagrać online na tej stronie wykorzystując swoje fizyczne talie:
https://thecrucible.online/
Rzeczywiście, ale jednocześnie mogę wybrać jakikolwiek deck chcę ze strony keyforge i też go zimportować, więc nie muszę mieć fizycznie jakiejś talii a co za tym idzie inni też mogą kopiować talie.

Jest w planach zaimplementowanie gry online gdize można grać rzeczywiście fizycznie posiadanymi deckami?
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xfenix »

Oficjalna aplikacja jest w planach od kilku lat... i na planach się kończy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

Xfenix pisze: 08 lip 2022, 22:57 Oficjalna aplikacja jest w planach od kilku lat... i na planach się kończy.
No teraz to już raczej jej nikt nie zrobi bo i po co....
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: pwoloszun »

Nie moglbym sie bardziej nie zgodzic.

KF az KRZYCZY o apke!
Zwlaszcza mobilke, ktora sobie moge odpalic i w 7-15min zagrac partyjke w kolejce, na kiblu czy po kolacji.
Gram W KAZDEJ chwili, z kimkolwiek na swiecie. Rankingi, dopasowywanie graczy po jakims ELO, mozliwosc tworzenia malutkich i olbrzymich turniejow.
W koncu NAJWAZNIEJSZE mozliwosc dodawania DZIESIATEK roznych formatow dla: newbies, intermediate i hardcoreow!
KAZDA collectible, BARDZO by zyskala na dobrej apce, ale KF jest do tego wrecz stworzone.

I to wszystko nawet w Polsce, w Pcimiu, gdzie najblizszego fizycznego gracza mam 150km i widujemy sie f2f tylko na swieta.

Mam nadzieje, ze nowy wydawca to ogarnie.
A jesli nie, to moze SolForge zrobi to dobrze.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Błysk »

Myślicie, że z nowym wydawcą będzie "reset" i stare talie będą bezużyteczne?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: sliff »

Jeśli "wind of change" było istotnie prawie gotowe to o ile wyjdzie to powinno być kompatybilne, ale jeśli gra jakoś wróci na salony to raczej spodziewałbym się edycji 2.0 gdzie stare talie będą legalne choć pewnie niegrywalne. Zwyczajnie muszą coś zrobić aby ludzie kupowali ich nowe wersje, zamiast starych zapasów FFG.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Błysk »

sliff pisze: 11 lip 2022, 15:47 Jeśli "wind of change" było istotnie prawie gotowe to o ile wyjdzie to powinno być kompatybilne, ale jeśli gra jakoś wróci na salony to raczej spodziewałbym się edycji 2.0 gdzie stare talie będą legalne choć pewnie niegrywalne. Zwyczajnie muszą coś zrobić aby ludzie kupowali ich nowe wersje, zamiast starych zapasów FFG.
Byłoby świetnie, żeby wróciła. Sam nie grałem, ale koncept tak mnie kupił, że kibicowałem mocno. A teraz wypróbuję dzięki sprzedaży na Rebelu.
cappuccinko
Posty: 25
Rejestracja: 05 lut 2020, 09:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: cappuccinko »

Czy karty w nowszych cyklach w poszczególnych domach są zupełnie nowe, czy mogą się powtarzać? Tzn czy mogę trafić na taką samą kartę np. w mrocznym przypływie i zderzeniu światów?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Błysk »

cappuccinko pisze: 18 lip 2022, 12:06 Czy karty w nowszych cyklach w poszczególnych domach są zupełnie nowe, czy mogą się powtarzać? Tzn czy mogę trafić na taką samą kartę np. w mrocznym przypływie i zderzeniu światów?
Możesz
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

Błysk pisze: 18 lip 2022, 12:45
cappuccinko pisze: 18 lip 2022, 12:06 Czy karty w nowszych cyklach w poszczególnych domach są zupełnie nowe, czy mogą się powtarzać? Tzn czy mogę trafić na taką samą kartę np. w mrocznym przypływie i zderzeniu światów?
Możesz
To jeszcze inaczej. Czy jak powstał cykl Przypływ to nadal był dodrukowywany Czas Wstąpienia? Czy zatem w "nowszych" drukach Czas Wstąpienia mogę się pojawiać karty z Przypływu czy to kłóciło by się z mechanizmami oraz żetonami które występują w Przypływie a nie ma ich w Czasie Wstapnienia?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Błysk »

BOLLO pisze: 18 lip 2022, 14:15 To jeszcze inaczej. Czy jak powstał cykl Przypływ to nadal był dodrukowywany Czas Wstąpienia? Czy zatem w "nowszych" drukach Czas Wstąpienia mogę się pojawiać karty z Przypływu czy to kłóciło by się z mechanizmami oraz żetonami które występują w Przypływie a nie ma ich w Czasie Wstapnienia?
Tego niestety nie wiem, podejrzewam, że starsze sety nie były wtedy już drukowane, ale pewności nie mam.
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szyimon »

Z tego co mi wiadomo w starych setach nigdy nie pojawiły się karty z nowszych cyklów.
Za to w nowszych dodatkach pojawiały się karty ze starych setów.

Tutaj można sprawdzić każdą kartę w jakich cyklach występuję.

https://decksofkeyforge.com/cards
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Każdy set, nawet jeśli byłby drukowany po wyjściu kolejnych, składa się z określonej i zamkniętej puli kart. W tej puli znajdują się zarówno zupełnie nowe karty, jak i powroty już wcześniej wydanych. Żadne inne karty nie zostaną tam nigdy dodane.

Na zasadzie wyjątku, w którymś z dodatków, pojawiło się kilka kart anomalii, z "przyszłości", z zajawką nadchodzącej mechaniki wykuwania kluczy konkretnych kolorów. To takie odwrócenie kart legacy, które mogą pojawiać się w przyszłych dodatkach, nawet jeśli nie należą do puli (rzadsze to niż mavericki).
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

Zadam to samo pytanie, co na KeyForgowej grupie ;):

jaka jest najtrudniejsza do pokonania talia, przeciwko której mieliście okazję grać?

Mój kumpel ma deck "Koścista Adiunkt" - https://decksofkeyforge.com/decks/d283a ... b0a13b1b3e - przyznam szczerze, że ta talia wydaje się mieć kontry na wszystko, co przeciw niej się zaserwuje i jest w stanie kontrolować praktycznie każdy obszar gry :D. Zawsze jak grałem przeciw niej czułem cholerny szacunek :D. Każdy dom jest tu mocny i miałem wrażenie, że nic mojego nie było bezpieczne: aember, artefakty, ręka, stworzenia, ani nawet archiwum. Talia ogranicza rywalowi dociąg, podbija koszt kluczy, znakomicie kontroluje aember, pozwala grzebać w discardzie, wykuć klucz "z kapelusza", wyczerpuje stworzenia, w razie potrzeby czyści stół - no jest tu po prostu wszystko, czego dusza zapragnie :D. Świetna talia, naprawdę świetna ;). A jak to było u Was?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Błysk »

Ja dopiero raz zagrałem, ale miałem chyba farta (przynajmniej według decksofkeyforge) do jednej mocnej talii, której nie testowałem jeszcze, wkleję aby ktoś bardziej doświadczony mógł przeanalizować, czy faktycznie to jest mocna rzecz: https://decksofkeyforge.com/decks/8055e ... 2fb8cb3c93
ODPOWIEDZ