History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: mk20336 »

Tytuł: Hellas
Autor: K.Hausser
Wydawca: Sound of Drums
Opis: Kolejna gra na horyzoncie, podnosząca temat konfliktu między Spartą a Atenami. Myślę o Hellas, produkcie od nowego wydawcy ze Szwajcarii, Sound of Drums. W poniższym materiale przybliżam mechanikę gry i podstawowe zasady. Miłego oglądania!

https://boardgamegeek.com/boardgame/342 ... s-i-hellas

LINK: Preview: Hellas – an ancient Greece conflicts game

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: Luke555 »

U mnie na radarze od jakiegoś czasu. Wartościowy film na YT dodałeś, fajnie że przybliżyłeś zasady gry. Nawet na dwie osoby tytuł wygląda interesująco (czysta wyraźna mapa, technologie, ciekawe akcje - szczególnie „armistice” :) , dobry miks ekonomii i walki), a słyszałem ze mają być jeszcze rozgrywki na większa liczbę graczy. Czekam na start kampanii na KS.
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: mk20336 »

Luke555 pisze: 10 lip 2022, 11:12 U mnie na radarze od jakiegoś czasu. Wartościowy film na YT dodałeś, fajnie że przybliżyłeś zasady gry. Nawet na dwie osoby tytuł wygląda interesująco (czysta wyraźna mapa, technologie, ciekawe akcje - szczególnie „armistice” :) , dobry miks ekonomii i walki), a słyszałem ze mają być jeszcze rozgrywki na większa liczbę graczy. Czekam na start kampanii na KS.
Kampania już 6 września, wcześniej na pewno będzie więcej materiałów (jak poniższy artykuł)
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: mk20336 »

History of the Ancient Seas I: HELLAS – First Impressions

Zapraszam do kolejnego artykułu o Hellas. Po stworzeniu materiału o zasadach, dzisiaj skupiam się na konkretnych rozgrywkach. Miłe lektury!

LINK: History of the Ancient Seas I: HELLAS – First Impressions

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: mk20336 »

History of the Ancient Seas – now on Kickstarter!

Właśnie ruszyła kampania "History of the Ancient Seas" - tak naprawdę są to trzy osobne gry na różną ilość graczy. Więcej szczegółów w poniższym materiale - miłej lektury!

LINK: History of the Ancient Seas – now on Kickstarter!

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: Probe9 »

Trochę to strzał w kolano, że jak chciałbym mieć możliwość zagrania zarówno w 2 jak i 5 osób to muszę kupić 2 gry :) Skoro wersja 5 osobowa ma wystarczającą ilość komponentów to mogliby już zapewnić scenariusze wspierający wszystkie opcje. Irytuje też marnotrastwo komponentów. Jeżeli ktoś zdecyduje się na najwyższy poziom wsparcia to będzie miał nadprogramowe:
- 2 zestawy monet
- 5 zestawów mepli (czyli pewnie jakoś ponad 500 sztuk...). Tak wiem, że w 1 grze są pomarańczowe, których nie ma w Mare Nostrum, ale serio ? :)
Pewnie to samo się tyczy planszetek.

No przecież to jest jakiś dramat.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: Backero »

Jest już jedna gra Mare Nostrum, o tym samym, tej samej nazwie i nawet takimi samymi grywalnymi cywilizacjami (no dobra, Babilonia =/= Persja). Jakbym kupował to tylko tą wersję na 5 osób, ale trochę mylące, że miałbym 2 gry o tym samym i tej samej nazwie :P
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: Luke555 »

Antike II też troche mi sie kojarzy z tym tytułem. początkowo byłem bardzo pozytywnie nastawiony, ale jak zobaczyłem ceny to entuzjazm mocno zjechał.... cena 79 euro za tytuł na 2 osoby, 89 za tytuł na 3osoby, i 99 za tytuł na 5 osób, lub całość za aż 199 euro plus przesyłka 16 euro, to już sie robi spory wydatek za w sumie euro grę bez jakiś niezwykłych rozwiązań, fajnie że sporo mepli i mega plansza bardzo czytelna, ale brakuje mi większej różnorodności jednostek na mapie (można tylko zrobic "awans" technologiczny ale i tak wszystkie jednostki danego gracza mają identyczne parametry), kart taktyki (kilka kart są jedynie opcją w early bird)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: Probe9 »

Luke555 pisze: 08 wrz 2022, 13:20 Antike II też troche mi sie kojarzy z tym tytułem. początkowo byłem bardzo pozytywnie nastawiony, ale jak zobaczyłem ceny to entuzjazm mocno zjechał.... cena 79 euro za tytuł na 2 osoby, 89 za tytuł na 3osoby, i 99 za tytuł na 5 osób, lub całość za aż 199 euro plus przesyłka 16 euro, to już sie robi spory wydatek za w sumie euro grę bez jakiś niezwykłych rozwiązań, fajnie że sporo mepli i mega plansza bardzo czytelna, ale brakuje mi większej różnorodności jednostek na mapie (można tylko zrobic "awans" technologiczny ale i tak wszystkie jednostki danego gracza mają identyczne parametry), kart taktyki (kilka kart są jedynie opcją w early bird)
Jak bierzesz wersję za 199 to wysyłkę masz za darmo. Więc generalnie wg.mnie jak brać to all-in :) Ja jeszcze poczekam na jakąś przykładową rozgrywkę, póki co obawiam się, że jednak za prosta.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: Luke555 »

Probe9 pisze: 08 wrz 2022, 17:40
Luke555 pisze: 08 wrz 2022, 13:20 Antike II też troche mi sie kojarzy z tym tytułem. początkowo byłem bardzo pozytywnie nastawiony, ale jak zobaczyłem ceny to entuzjazm mocno zjechał.... cena 79 euro za tytuł na 2 osoby, 89 za tytuł na 3osoby, i 99 za tytuł na 5 osób, lub całość za aż 199 euro plus przesyłka 16 euro, to już sie robi spory wydatek za w sumie euro grę bez jakiś niezwykłych rozwiązań, fajnie że sporo mepli i mega plansza bardzo czytelna, ale brakuje mi większej różnorodności jednostek na mapie (można tylko zrobic "awans" technologiczny ale i tak wszystkie jednostki danego gracza mają identyczne parametry), kart taktyki (kilka kart są jedynie opcją w early bird)
Jak bierzesz wersję za 199 to wysyłkę masz za darmo. Więc generalnie wg.mnie jak brać to all-in :) Ja jeszcze poczekam na jakąś przykładową rozgrywkę, póki co obawiam się, że jednak za prosta.
Tez obawiam się tej prostoty i poczekam na „Sparta. Struggle for Greece”. Co prawda tylko 2 osobowa ale o wiele glębsza. , Chyba niedługo wystartuje .
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: mk20336 »

Luke555 pisze: 08 wrz 2022, 19:05
Probe9 pisze: 08 wrz 2022, 17:40
Luke555 pisze: 08 wrz 2022, 13:20 Antike II też troche mi sie kojarzy z tym tytułem. początkowo byłem bardzo pozytywnie nastawiony, ale jak zobaczyłem ceny to entuzjazm mocno zjechał.... cena 79 euro za tytuł na 2 osoby, 89 za tytuł na 3osoby, i 99 za tytuł na 5 osób, lub całość za aż 199 euro plus przesyłka 16 euro, to już sie robi spory wydatek za w sumie euro grę bez jakiś niezwykłych rozwiązań, fajnie że sporo mepli i mega plansza bardzo czytelna, ale brakuje mi większej różnorodności jednostek na mapie (można tylko zrobic "awans" technologiczny ale i tak wszystkie jednostki danego gracza mają identyczne parametry), kart taktyki (kilka kart są jedynie opcją w early bird)
Jak bierzesz wersję za 199 to wysyłkę masz za darmo. Więc generalnie wg.mnie jak brać to all-in :) Ja jeszcze poczekam na jakąś przykładową rozgrywkę, póki co obawiam się, że jednak za prosta.
Tez obawiam się tej prostoty i poczekam na „Sparta. Struggle for Greece”. Co prawda tylko 2 osobowa ale o wiele glębsza. , Chyba niedługo wystartuje .
Już jest - wystartowała.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: Zet »

Właśnie moje pierwsze skojarzenie to Antike. Nawet jakiś rondel jest. A gdybym szukał z kolei dla 2 osób to chyba wolałbym kupić głębsze Polis, ew. Antike Duellum.
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: mk20336 »

Zet pisze: 13 wrz 2022, 17:04 Właśnie moje pierwsze skojarzenie to Antike. Nawet jakiś rondel jest. A gdybym szukał z kolei dla 2 osób to chyba wolałbym kupić głębsze Polis, ew. Antike Duellum.
Ten rondel to zupełnie co innego niż w Risk. Inne zasady, ta sama grafika.
Co do głębie - nie spłycałbym aż tak bardzo tego, jest sporo elementów rozwoju technologicznego. Wg. mnie poziom skomplikowania jest dokładnie taki sam jak w Antike. Co do możliwości na planszy (element czysto wojenny) to dużo głębsza to gra niż Antike. Są rajdy, ciężko zniszczyć fortece, jeszcze ciężej po zniszczeniu przejąć teren. Tu nie ma wjazdu wojska i o, przejąłem prowincję.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: History of the Ancient Seas I: HELLAS (Autor: K.Hausser, Wydawca:Sound of Drums)

Post autor: mk20336 »

First Look at History of the Ancient Seas from Sound of Drums

Całkiem niedawno dotarło do mnie ogromne pudło - to trzy gry wchodzące w skład History of the Ancient Seas od Sound of Drums. Przyjrzymy się dziś komponentom i podstawowym zasadom, więcej materiałów już wkrótce!

LINK: First Look at History of the Ancient Seas from Sound of Drums

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ