Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Xyhoo »

Nie grałem na dwie osoby, ale uważam, że nie ma szans, aby to było dobre. Ta gra stoi ciasnotą i rywalizacją, stąd się biorą emocję. Bez tego aspektu to nawet nie jest dobry worker placement.
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Liarus »

Bez bota to tragedia. Próbowałem raz na 2 osoby. Nie miało to sensu
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: everan »

Nie bój się bota, podchodziłem do niego jak do jeża, a okazał się być błyskawiczny w obsłudze, prosty i sensowny. Na dwie osoby gra się świetnie.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: upadly_bankowiec »

serpento18@wp.pl pisze: 25 maja 2022, 18:15 Gram w gry zwykle na dwóch graczy, więc zależy mi, żeby jednak to fajnie działało. Na Diunie trochę się zawiodłam. Zastanawiam się, czy ktoś próbował może grać bez rodu Hagalów? Działało to, czy może już była totalna klapa?
Nie próbowałem, ale jeśli obsługa bota sprawia problemy to można użyć apki? Żeby nie było - też jej nie próbowałem i nie wiem na ile jest pomocna. Ale spróbować można ;)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

upadly_bankowiec pisze: 26 maja 2022, 02:02
serpento18@wp.pl pisze: 25 maja 2022, 18:15 Gram w gry zwykle na dwóch graczy, więc zależy mi, żeby jednak to fajnie działało. Na Diunie trochę się zawiodłam. Zastanawiam się, czy ktoś próbował może grać bez rodu Hagalów? Działało to, czy może już była totalna klapa?
Nie próbowałem, ale jeśli obsługa bota sprawia problemy to można użyć apki? Żeby nie było - też jej nie próbowałem i nie wiem na ile jest pomocna. Ale spróbować można ;)
Jest tyle pomocna, że pilnuje wszystkich poleceń z karty, a czasem przy zbiorze przyprawy, zapomina się o mieczykach.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 347
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dispe »

Xyhoo pisze: 25 maja 2022, 18:59 Nie grałem na dwie osoby, ale uważam, że nie ma szans, aby to było dobre.
To może zagraj łaskawie. Moim zdaniem działa dobrze.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Mr_Fisq »

Xyhoo pisze: 25 maja 2022, 18:59 Nie grałem na dwie osoby, ale uważam, że nie ma szans, aby to było dobre.
:mrgreen:

Ja podtrzymuję moją opinię, że na 2 osoby jest całkiem ok.
Zastrzeżenie: Grywałem na dwie i więcej osób :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

Granie w trybie na 2 osoby to praktycznie to samo co w 3 osoby. Jedyna różnica jest taka, że cieżko porozmawiać z rodem Hagalów xD
Wg mnie gra w 2/3 osoby jest ok, w 4 osoby jest ciaśniej...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Xyhoo »

dispe pisze: 26 maja 2022, 07:10
Xyhoo pisze: 25 maja 2022, 18:59 Nie grałem na dwie osoby, ale uważam, że nie ma szans, aby to było dobre.
To może zagraj łaskawie. Moim zdaniem działa dobrze.
Tzn. grałem raz w dwie osoby z botem, nie jestem fanem takiego rozwiązania, bo bot potrafi komuś losowo wejść w paradę i nie da się wokół niego grać, ale bez bota stawiam, że jest za luźno, bo wolnych pól jest wtedy za dużo.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Grałem z Botem kilka razy i kurcze, jest naprawdę dobrze. Mimo, że nie kupuje kart, daje popalić. Nie jest to żywy przeciwnik, ale daje wyzwanie, nie ma tutaj ciułania i maksowania wyniku, przez losowy dociąg kart Hagalów potrafi być wymagającym i nieprzewidywalnym. Polecam od siebie, chociaż wolę grać w pełnym składzie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Gromb pisze: 26 maja 2022, 12:25 Grałem z Botem kilka razy i kurcze, jest naprawdę dobrze. Mimo, że nie kupuje kart, daje popalić. Nie jest to żywy przeciwnik, ale daje wyzwanie, nie ma tutaj ciułania i maksowania wyniku, przez losowy dociąg kart Hagalów potrafi być wymagającym i nieprzewidywalnym. Polecam od siebie, chociaż wolę grać w pełnym składzie.
Ogólnie bot jest ok, ale problem jest w tym, że jest nieprzewidywalny, kiedy grając z prawdziwymi przeciwnikami bardziej opieramy wybory na informacji co kto może zrobić. Czy ktoś ma wodę, żeby zebrać spice? Czy ktoś ma potencjalnie w ręce dany symbol itd. Z botem niestety to trochę jest ukrócone i robi się przez to mniej ciekawie.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Xoltro »

Siemka, pamięta ktoś jaka cena była dodatku deluxe? Ludzie sprzedają i upgrade i dodatek na olx ale zastanawiam się czy te oferty są jakieś znośne czy beznadziejne.
John_S_PJK

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: John_S_PJK »

.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:14 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Xoltro »

John_S_PJK pisze: 30 maja 2022, 22:18
Xoltro pisze: 30 maja 2022, 22:13 Siemka, pamięta ktoś jaka cena była dodatku deluxe? Ludzie sprzedają i upgrade i dodatek na olx ale zastanawiam się czy te oferty są jakieś znośne czy beznadziejne.
Na stronie Kaczek pakiet Potęga Ix + Upgrade Pack kosztował 370.
Sam Upgrade Pack był chyba za 220.
Czyli biorąc pod uwagę ceny na olx to kosztowało 370 a teraz jest 435 z drugiej ręki. Nie ma tragedii biorąc pod uwagę, że jednak jest to content już trochę niedostępny (oprócz dodatku)
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: scraber »

Xoltro pisze: 30 maja 2022, 22:13 Siemka, pamięta ktoś jaka cena była dodatku deluxe? Ludzie sprzedają i upgrade i dodatek na olx ale zastanawiam się czy te oferty są jakieś znośne czy beznadziejne.
Na pyrkonie będzie możliwość kupienia dodatków.
Michał z LDG poweidział, że jeśli im coś zostanie to możliwe że uruchomią sprzedaż online
dzium
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 23:25
Has thanked: 4 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dzium »

Cześć,

Kupowałem dodatek do Diuny z drugiej ręki i niestety brakuje jednej karty. (sprawa ze sprzedawcą w toku)
Czy jest szansa, żeby wydawnictwo wysłało jedną kartę bez udokumentowanego zakupu? (wiem, że zawsze mogę poprosić sprzedawce o potwierdzenie zakupu).

Albo czy w ogóle Dire Wolf/Legendary wysyłają brakujące karty?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2020
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1145 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

dzium pisze: 21 cze 2022, 10:06 Cześć,

Kupowałem dodatek do Diuny z drugiej ręki i niestety brakuje jednej karty. (sprawa ze sprzedawcą w toku)
Czy jest szansa, żeby wydawnictwo wysłało jedną kartę bez udokumentowanego zakupu? (wiem, że zawsze mogę poprosić sprzedawce o potwierdzenie zakupu).

Albo czy w ogóle Dire Wolf/Legendary wysyłają brakujące karty?
Trafną odpowiedź dostaniesz najszybciej, kiedy skierujesz to pytanie bezpośrednio do działu obsługi klienta Lucky Duck Games :wink:

Na moje doświadczenie z innymi polskimi wydawnictwami - nie powinieneś mieć z tym kłopotu. Zdarzało mi się otrzymać np. element gry, o którym wprost napisałem, że go zgubiłem albo że się zniszczył.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Atk »

Bruno pisze: 21 cze 2022, 19:41
dzium pisze: 21 cze 2022, 10:06 Cześć,

Kupowałem dodatek do Diuny z drugiej ręki i niestety brakuje jednej karty. (sprawa ze sprzedawcą w toku)
Czy jest szansa, żeby wydawnictwo wysłało jedną kartę bez udokumentowanego zakupu? (wiem, że zawsze mogę poprosić sprzedawce o potwierdzenie zakupu).

Albo czy w ogóle Dire Wolf/Legendary wysyłają brakujące karty?
Trafną odpowiedź dostaniesz najszybciej, kiedy skierujesz to pytanie bezpośrednio do działu obsługi klienta Lucky Duck Games :wink:

Na moje doświadczenie z innymi polskimi wydawnictwami - nie powinieneś mieć z tym kłopotu. Zdarzało mi się otrzymać np. element gry, o którym wprost napisałem, że go zgubiłem albo że się zniszczył.
Pisz do kaczek jak kolega wyżej pisał. Jest duża szansa na to, że będą mieli brakującą kartę i ci wysla (najwyżej zapłacisz za list). Mi Lacerta potrafiła wyczarować kafle do 1 edycji Agricoli, a mówimy o Diunie która jest na dodruku jak będzie trzeba.
dzium
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2015, 23:25
Has thanked: 4 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dzium »

Dzięki za odpowiedzi. Sprawa rozwiązana, brakująca karta jest już u mnie.
Szczęśliwe Kaczki to jak najbardziej godne polecenia zwierzątka :D
dmn90
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2022, 10:20

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: dmn90 »

Ktoś się orientuje, czy na chwilę obecną jest już planowany dodruk Potęgi IX ?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

A czemu miałby być planowany? Dodatek jest cały czas dostępny w sklepach.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: MataDor »

Wie ktoś może czy insert e-raptor pasuje do polskiego pudełka?
Wymiary pudełka PL to 29.5 x 29.5 x 7.5 cm, a e-raptor podaje że insert pasuje do 30.0 x 30.0 x 8.2 cm. Niby róznica nie duża ale wolę się upewnić przed zakupem.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

MataDor pisze: 05 lip 2022, 09:42 Wie ktoś może czy insert e-raptor pasuje do polskiego pudełka?
Wymiary pudełka PL to 29.5 x 29.5 x 7.5 cm, a e-raptor podaje że insert pasuje do 30.0 x 30.0 x 8.2 cm. Niby róznica nie duża ale wolę się upewnić przed zakupem.
To może zmierz jeszcze raz pudełko PL. Masz jakies wadliwe wydanie, bo gra była wydana w pudle o wysokości 8.2 cm na całym świecie, a to 0.7 cm robiu różnice, bo wieko będzie odstawać.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
kuki25
Posty: 74
Rejestracja: 24 lip 2017, 23:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 27 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: kuki25 »

MataDor pisze: 05 lip 2022, 09:42 Wie ktoś może czy insert e-raptor pasuje do polskiego pudełka?
Wymiary pudełka PL to 29.5 x 29.5 x 7.5 cm, a e-raptor podaje że insert pasuje do 30.0 x 30.0 x 8.2 cm. Niby róznica nie duża ale wolę się upewnić przed zakupem.
Cześć, tak mam ten insert od e-raptora i pasuje idealnie do polskiej wersji nie musisz się niczym przejmować, mierzyć. Ładny jest szczególnie ten UV, jedyny minus że był robiony tylko pod podstawkę - jak dokupiliśmy dodatek i dodaliśmy trójwymiarowy znacznik pierwszego gracza to już jest problem z ułożeniem tego w podstawce. Karty graczy zaczynają latać, nie ma gdzie włożyć elementów z dodatku żeby to było tak dobrze jak z podstawką, która jest spasowana świetnie, a z dodatkiem już tak schludnie to nie wygląda. Tak więc, teraz pewnie bym wolał mieć insert od r-drewno który jest spasowany z dodatkiem.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: vader777 »

Witam ,jestem po pierwszej rozgrywce z dodatkiem i mam takie spostrzeżenia.
Na plus
+Sześciu nowych liderów
+Kafelki technologi(coś pewnego w tak nie pewnej grze :) )
+Gra się skończyła w 7 turze więc niby szybciej
+Są drednoty :)
Na minus
-chyba trudniej przez brak mobilizacji budować wielkie armie(dodatkowo kostki wysyłamy na zniżki technologii)
-rozrzedzenie talii przez dodanie kolejnych 30 kart powoduję trudniejsze złożenie decku pod wybraną zdolność.
-ciężko na początku ,zjarzyć działanie frachtowca.
-gra mimo mniejszej ilości rund trwała prawie 3 godziny(wcześniejszą rozgrywkę w podstawce dograliśmy w tym czasie do ostatniej rundy a i tak nikt nie osiągnął 10 pkt i odliczania).
- cena za zawartość pudełka nie powinna przekraczać 110 zł.
Podsumowująć grało się inaczej ,ale czy lepiej ciężko stwierdzić.Podstawka wydaje się wysatrczająco dobra by grać i grać.
Dla mnie gra 9/10(jeden minusik że czasem rozgrywki potrafią się ciągnąć)
Gra z dodatkiem na razie 8/10(może za wcześnie przestawiliśmy się bo jesteśmy po 15 -16 grach).Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ