Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

Chyba bym nie zagrał na 6 osób. Co prawda dłużej się czeka na swoją turę ale gra sama w sobie jest chyba szybsza bo i szybciej się ginie :mrgreen:
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: theKossak »

Czy ktoś ma link do cyfrowej wersji wszystkich kart jakie występują w grze?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

theKossak pisze: 21 maja 2022, 01:20 Czy ktoś ma link do cyfrowej wersji wszystkich kart jakie występują w grze?
Jezeli nikt ci nie podlinkuje to zobacze wieczorem na kompie bo wydaje mi sie ze mam takowe pliki i to nawet w jezyku polskim. Z tego co pamietam to sa tam przedmioty i karty talii postaci. Wszystkich kart raczej nie mam.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

theKossak pisze: 21 maja 2022, 01:20 Czy ktoś ma link do cyfrowej wersji wszystkich kart jakie występują w grze?
http://awakenrealms.com/games/nemesis/

Na dole w dziale download.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: theKossak »

aduko pisze: 21 maja 2022, 09:43
theKossak pisze: 21 maja 2022, 01:20 Czy ktoś ma link do cyfrowej wersji wszystkich kart jakie występują w grze?
http://awakenrealms.com/games/nemesis/

Na dole w dziale download.
Dziękuję. Ale dobrze ukryli te pliki :). Jak klikasz w główny dział download, to tam są tylko instrukcje i FAQ w różnych językach, ale na podstronie nemesis mają dobrze ukrytą na samym dole sekcję download.
BOLLO pisze: 21 maja 2022, 06:07
theKossak pisze: 21 maja 2022, 01:20 Czy ktoś ma link do cyfrowej wersji wszystkich kart jakie występują w grze?
Jezeli nikt ci nie podlinkuje to zobacze wieczorem na kompie bo wydaje mi sie ze mam takowe pliki i to nawet w jezyku polskim. Z tego co pamietam to sa tam przedmioty i karty talii postaci. Wszystkich kart raczej nie mam.
Zdobyłem w wersji angielskiej, ale jakbyś miał rzeczywiśce po polsku, to też bym z tej wersji chętnie skorzystał. Dziękuję.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: paracelsus444 »

Hej, widziałem że toczyła się tu dyskusja na temat gumowych osłonek na pomieszczenia i opinie były różne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z drukowanymi 3d osłonkami na nemesis tak jak w tej ofercie?

https://m.olx.pl/d/oferta/nemesis-oslon ... Oo2jy.html

Zastanawia mnie jakość oraz czy dobrze się trzymają
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bandit »

Zamówiłem u tego ziomka osłonki do całego Nemesis + dodatki w sobotę będą u mnie i się wypowiem co do jakości
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

paracelsus444 pisze: 21 maja 2022, 18:22 Hej, widziałem że toczyła się tu dyskusja na temat gumowych osłonek na pomieszczenia i opinie były różne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z drukowanymi 3d osłonkami na nemesis tak jak w tej ofercie?

https://m.olx.pl/d/oferta/nemesis-oslon ... Oo2jy.html

Zastanawia mnie jakość oraz czy dobrze się trzymają
U tej osoby nie zamawiałem, ale mam do żetonów na pomieszczeniach (wpychanie po prostu) oraz przy żetonach obcych (wpychanie + druga warstwa trzymajaca) i oba odradzam. Nie wiem czy po prostu słaby druk, ale te pierwsze były na ścisk, a drugie znowu ciągle odpadały. Dodatkowo aż tak często będziecie grali, że wam się wytrą?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

paracelsus444 pisze: 21 maja 2022, 18:22 Hej, widziałem że toczyła się tu dyskusja na temat gumowych osłonek na pomieszczenia i opinie były różne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z drukowanymi 3d osłonkami na nemesis tak jak w tej ofercie?

https://m.olx.pl/d/oferta/nemesis-oslon ... Oo2jy.html

Zastanawia mnie jakość oraz czy dobrze się trzymają
A to nie lepiej będzie kupić kapsle na monety, coś takiego:
Link allegro
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

jediwolf pisze: 22 maja 2022, 11:38
paracelsus444 pisze: 21 maja 2022, 18:22 Hej, widziałem że toczyła się tu dyskusja na temat gumowych osłonek na pomieszczenia i opinie były różne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z drukowanymi 3d osłonkami na nemesis tak jak w tej ofercie?

https://m.olx.pl/d/oferta/nemesis-oslon ... Oo2jy.html

Zastanawia mnie jakość oraz czy dobrze się trzymają
A to nie lepiej będzie kupić kapsle na monety, coś takiego:
Link allegro
Jak na pomieszczenia to chyba bardziej kapsle na medale. ;)
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: paracelsus444 »

Te kapsle na monety fajne, pytanie czy na pewno żetony intruzów i te sześciokątne ze znakiem zapytania wejdą na grubość itd.
Co do ochraniaczy to fajnie będzie się dowiedzieć w sobotę jaka jest ich jakość, natomiast faktycznie tak jak pisze Hardkor nie wiem czy jest to tak bardzo potrzebne. Mam jednak mieszane uczucia co do brzegów które przy zadraśnięciu mogą być charakterystyczne i przemieszczając się po mapie będziemy widzieli co tam jest. Moim zdaniem najbardziej przydatne osłonki są na duże sześciokątne kafle pomieszczeń i małe sześciokątne ze znakiem ? bo one leżą na widoku.
Co kto lubi, mi zabezpieczanie gier planszowych daje przyjemny komfort psychiczny, to część tego hobby. Zawsze lubiłem dbać o swoje rzeczy. Zastanowię się czy mi te ochraniacze są, ale ta czy siak przyda się informacja o jakości tych zabezpieczeń, również dla innych którzy szukają informacji o ochraniaczach na żetony
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

No dobra ochraniacze ochraniaczami. A jak wy to chcecie schowac w pudelku z gra?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: paracelsus444 »

Bandit pisze: 21 maja 2022, 23:57 Zamówiłem u tego ziomka osłonki do całego Nemesis + dodatki w sobotę będą u mnie i się wypowiem co do jakości
Jak tam te osłonki? Dotarły? :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bruno »

Nie wiem, może wciąż mało grałem, ale czy te kafle pomieszczeń tak bardzo się zużywają podczas rozgrywek, że szukacie sposobu ich zabezpieczenia?

Widzę po dosłownie paru partiach, że faktycznie ich krawędzie się nieco ścierają, ale idzie to m/w równomiernie i nie umiałbym powiedzieć, że to jest kafel z Prysznicami, a to z Gniazdem Intruzów...

paracelsus444 pisze: 21 maja 2022, 18:22 Hej, widziałem że toczyła się tu dyskusja na temat gumowych osłonek na pomieszczenia i opinie były różne. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z drukowanymi 3d osłonkami na nemesis tak jak w tej ofercie?

https://m.olx.pl/d/oferta/nemesis-oslon ... Oo2jy.html

Zastanawia mnie jakość oraz czy dobrze się trzymają
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Bruno pisze: 29 maja 2022, 23:15 Nie wiem, może wciąż mało grałem, ale czy te kafle pomieszczeń tak bardzo się zużywają podczas rozgrywek, że szukacie sposobu ich zabezpieczenia?

Widzę po dosłownie paru partiach, że faktycznie ich krawędzie się nieco ścierają, ale idzie to m/w równomiernie i nie umiałbym powiedzieć, że to jest kafel z Prysznicami, a to z Gniazdem Intruzów...
Mam na liczniku z 40 partii, na swojej kopii z połowę. Wszystko w przeciągu 3 lat jakiś (kupiłem wersję KS). Ja tam nie widzę by się jakoś ścierały, a nawet jeśli to minimalnie. Nikt nie zwrócił uwagi.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KOSHI »

Ja bym się bardziej stresował rysami lub wgnieceniami od szurania figsami. Po nich szybciej dojdziesz jakie pomieszczenie jest jak będą dość widoczne i charakterystyczne. Płytki tylko leżą, czasem się je obraca jak zmieniasz ilość przedmiotów w pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bruno »

KOSHI pisze: 29 maja 2022, 23:53 Ja bym się bardziej stresował (...).
Ale właśnie o to chodzi, że ja się w ogóle nie stresuję wyglądem tych kafli, natomiast dostrzegłem tu na forum wyrażaną przez innych potrzebę ich dodatkowego zabezpieczenia - i stąd moje pytanie :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bandit »

paracelsus444 pisze: 29 maja 2022, 22:51
Bandit pisze: 21 maja 2022, 23:57 Zamówiłem u tego ziomka osłonki do całego Nemesis + dodatki w sobotę będą u mnie i się wypowiem co do jakości
Jak tam te osłonki? Dotarły? :)
Osłonki dotarły tylko ja niestety nie dotarłem następny zjazd w piątek w nocy i jak wszystko pójdzie dobrze to w sobotę napiszę swoją opinię
Sorry
Usul84
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2022, 01:24

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Usul84 »

Szukam kart korytarzy technicznych w wersji cyfrowej. Nie rozumiem dlaczego nowe wydanie jest pozbawione tych kart skoro dokładano je w fix packu do starej wersji to można było dodać je do następnych wydań. Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem i ma możliwość skopiowania/skan, proszę o kontakt.
Bandit
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bandit »

Bandit pisze: 30 maja 2022, 13:33
paracelsus444 pisze: 29 maja 2022, 22:51
Bandit pisze: 21 maja 2022, 23:57 Zamówiłem u tego ziomka osłonki do całego Nemesis + dodatki w sobotę będą u mnie i się wypowiem co do jakości
Jak tam te osłonki? Dotarły? :)
Osłonki dotarły tylko ja niestety nie dotarłem następny zjazd w piątek w nocy i jak wszystko pójdzie dobrze to w sobotę napiszę swoją opinię
Sorry
Witam
Udało się dotrzeć do domu i teraz mogę wyrazić swoją opinię na temat druków:
Wykonanie bardzo dobre plastik w miarę gruby i solidny wszystkie elementy gry dobrze wchodzą i są dobrze dopasowane (żetony pomieszczeń, intruzów, zdarzeń).
Kolory również dają radę żeby utrzymać porządek i żeby żetony intruzów się nie mieszały do Karnomorfów wziąłem czerwone a do Koszmarów ciemno niebieskie.
Kupiłem jeszcze 6 plansz dla graczy ale niestety nie zdążyłem już przetestować ale wydają się super rozwiązaniem.
Jedynym minusem jaki zauważyłem jest to że czasami osłony są trochę nie dopasowane i żeby "zamknąć" żetony trzeba użyć innego lub bardzo dokładnie i siłowo wcisnąć go do jego drugiego odpowiednika.
Jest to też bardzo czasochłonne zajęcie ja nawet nie próbowałem zamykać wszystkich żetonów bo miałem ograniczony czas ale myślę że podstawka i wszystkie dodatki to czas ok 3-4h. Wiadomo że jest to jednorazowy zabieg.
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: paracelsus444 »

Bandit
Dzięki za opisanie tych ochraniaczy, to dobre informacje :) zastanawia mnie jeszcze kwestia upakowania tego w pudle - wszystko się pomieściło?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

theKossak pisze: 21 maja 2022, 01:20 Czy ktoś ma link do cyfrowej wersji wszystkich kart jakie występują w grze?
Dodaje link do kart przedmiotów w formie PDF wersja polska . Może komuś się przyda:
https://drive.google.com/file/d/1-3IM_v ... sp=sharing
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: nakago »

jedna z mniejszych figurek spadła ze stołu na podłogę i oderwał jej się element, czy jest jakaś możliwość zakupienia samej figurki do Nemesis?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

nakago pisze: 12 lip 2022, 13:40 jedna z mniejszych figurek spadła ze stołu na podłogę i oderwał jej się element, czy jest jakaś możliwość zakupienia samej figurki do Nemesis?
Zrób fotki, wyslij do Rebela i zadaj grzecznie pytanie. Powinni pomóc. Jeżeli nie, to zawsze można skleić jakimś cyjanopanem i pomalować figurkę.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: akahoshi »

Ew. poszukać na AliExpress. Raz, czy dwa je tam widziałem.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ