Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Darkstorm »

Star Trek Ascendancy z paroma dodatkami. Dawno się nie zdarzyło by jakaś gra tak mi wsiadła na banię. Teraz już tylko pozostało znaleźć większą ekipę do grania i czekać na informację o nadciągającym wydaniu polskim :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Darkstorm pisze: 11 lip 2022, 08:48 Star Trek Ascendancy z paroma dodatkami. Dawno się nie zdarzyło by jakaś gra tak mi wsiadła na banię. Teraz już tylko pozostało znaleźć większą ekipę do grania i czekać na informację o nadciągającym wydaniu polskim :wink:
Raczej przy obecnej wielkiej niewiadomej co dalej na świecie nikt w PL nie szarpnie się na wydanie takiego kolosa....chociaż gdybym miał kogoś z czapy obstawić to stawiałbym na Galaktę i formę przedsprzedaży jak w przypadku Machina Arcana.

Co u mnie wpadło ostatnio? Ano całkowicie przystopowałem z kupowaniem gier. Dlatego na tę chwilę wpada coś jedynie w atrakcyjnej cenie. Kupiłem kilka pakietów KeyForge Deluxe dla znajomych bo jak się wciągną to będę miał z kim wreszcie zagrać. Więc to taka bardziej inwestycja w pozyskanie gracza niż w grę.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 986
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irr3versible »

BOLLO pisze: 11 lip 2022, 09:50
Darkstorm pisze: 11 lip 2022, 08:48 Star Trek Ascendancy z paroma dodatkami. Dawno się nie zdarzyło by jakaś gra tak mi wsiadła na banię. Teraz już tylko pozostało znaleźć większą ekipę do grania i czekać na informację o nadciągającym wydaniu polskim :wink:
Raczej przy obecnej wielkiej niewiadomej co dalej na świecie nikt w PL nie szarpnie się na wydanie takiego kolosa....chociaż gdybym miał kogoś z czapy obstawić to stawiałbym na Galaktę i formę przedsprzedaży jak w przypadku Machina Arcana.
Machina nie została wydana tak jak mówisz.
Galakta podpięła się jako tłumacz wersji PL podczas oficjalnej międzynarodowej zbiórki KS. Zrealizowali zamówienia z wspieraczki, a oprócz tego wydrukowali sobie kopie na retail, które były już w normalnej dystrybucji.
Może miałeś na myśli Czachę, bo to model który oni częściej stosują.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Irr3versible pisze: 11 lip 2022, 10:52
BOLLO pisze: 11 lip 2022, 09:50
Darkstorm pisze: 11 lip 2022, 08:48 Star Trek Ascendancy z paroma dodatkami. Dawno się nie zdarzyło by jakaś gra tak mi wsiadła na banię. Teraz już tylko pozostało znaleźć większą ekipę do grania i czekać na informację o nadciągającym wydaniu polskim :wink:
Raczej przy obecnej wielkiej niewiadomej co dalej na świecie nikt w PL nie szarpnie się na wydanie takiego kolosa....chociaż gdybym miał kogoś z czapy obstawić to stawiałbym na Galaktę i formę przedsprzedaży jak w przypadku Machina Arcana.
Machina nie została wydana tak jak mówisz.
Galakta podpięła się jako tłumacz wersji PL podczas oficjalnej międzynarodowej zbiórki KS. Zrealizowali zamówienia z wspieraczki, a oprócz tego wydrukowali sobie kopie na retail, które były już w normalnej dystrybucji.
Może miałeś na myśli Czachę, bo to model który oni częściej stosują.
Nie nie, pisałem o Galakcie ale nie wiedziałem że podpinali się pod druk zmianiając jedynie tłumaczenia. Tak wiec faktycznie taka opcja o której pisałem odpada. W takim razie nie widzę potencjalnego chętnego który mógłby u nas wydać StarTreka w innej opcji jak wspieraczka i przedsprzedaż jak właśnie w modelu Czachy.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ave.crux »

Smoki od naszej księgarni, bo szukaliśmy jakiejś gry na biwak. Możliwe, że gdyby na stoisku wypożyczalni było wówczas the game i moglibyśmy to przetestwoać to napisałbym, że to właśnie The Game zostało kupione. Nie mniej jednak bardzo przyjemnie się układa karty smoków. Pod namioty jak znalazł.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: skibo »

BOLLO pisze: 11 lip 2022, 07:19
Jeszcze to upatrzone GWT zostało do zatwierdzenia 
Klikaj nie zawiedziesz sie.
To to ja wiem :) ale to jest kilka gier nadprogramowych , niestety jedna więcej przeleje czarę goryczy , a już czekam na bitoku , także 😀
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rdbeni0 »

Abizaas pisze: 02 cze 2022, 14:30 My ostatnio kupiliśmy:
(...)
Grand Austria Hotel - zazwyczaj euraski chodzą fajnie w 3-4 osoby, a GAH to podobno bardzo fajna dwuosobówka (...)
(...)
jak kupiłeś GAH? Tylko dało się przez wspieram.to?

Ostatnio kupiliśmy (akurat nie ja, ale ktoś bliski - więc traktujemy jako póla wspólna) Pret a Porter
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Abizaas »

rdbeni0 pisze: 12 lip 2022, 14:26 jak kupiłeś GAH? Tylko dało się przez wspieram.to?
Wsparłem na wspieram.to.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Ganges kościany, bo tyle osób zachwalało, a ja lubię wersję zwykłą, że w końcu się skusiłem :)

Dodatek do O mój zboże, Wyprawa Canyon do Brook ;) bo jak wykupio to już nie będzie.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gosiek »

WoWowy Pandemic czyli World of Warcraft: Wrath of the Lich King razem z bonusową postacią Branna.
Będzie okazja wyciągnąć farbki i pomalować kilka figurek.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: nimsarn »

Auztralia - używka w dobrej cenie, bo potrzebowałem nagrody i dostałem karę, bo nie mam z kim grać - ale jest tryb solo :oops:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

nimsarn pisze: 14 lip 2022, 08:07 Auztralia - używka w dobrej cenie, bo potrzebowałem nagrody i dostałem karę, bo nie mam z kim grać - ale jest tryb solo :oops:
I to bardzo dobry tryb solo :)

Żeby nie odbiegać od tematu, ostatnio kupiłem SW: Zewnętrzne Rubieże z dodatkiem. Potrzebowałem czegoś lekko przygodowego, z wariantem solo gdyby się u mnie w domu nie przyjęło. Klimat SW w marę lubię, choć wielkim fanem nie jestem. Do zakupu przymierzałem się od dawna, ale czytałem że sama podstawka mało oferuje i że dodatek ją mocno uzupełnia, więc teraz sięgnąłem po komplet.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Newton: Wielkie Odkrycia (dodatek). Długo czekałem i jest. Swoją drogą, na allegro poniżej 40 zł, więc spóźnialscy mogą się zgłosić do Rubico.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: JollyRoger90 »

kastration pisze: 14 lip 2022, 21:39 Newton: Wielkie Odkrycia (dodatek). Długo czekałem i jest. Swoją drogą, na allegro poniżej 40 zł, więc spóźnialscy mogą się zgłosić do Rubico.
Protip. Przez shopee z kuponami wyszlo za 23 zl ;)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vikingowa »

Pierwsze zakupy planszówkowe od Marca gdzie u mnie to naprawdę kiepsko :lol: Zatu spisało się jak zwykle na medal z ekspresową wysyłką i świetnymi cenami:
Spoiler:
Tidal Blades - bo szata graficzna mnie powaliła a rozrywka solo u anitroche bardzo zachęciła

Stardew Valley - bo podoba mi się w niej losowość i bardzo ładnie wygląda (tacka na zasoby i kolorowe kostki fajniutkie)

The Princess Bride Adventure Book Game - bo film jest genialnie durny więc why not

Exit - Nightfall Manor - bo kocham Exity a te z puzlami są najlepsze (polecam kalendarze adwentowe z serii - super zabawa)

Paladins - Big Box - bo duże pudło z wypraską mi się przyda no i są dodatkowe karty

Architects - Big Box - jak wyżej
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Witchma »

Kupiłam Pętlę pod presją płynących ze wszystkich stron zachwytów :D A w zasadzie nie kupiłam, tylko wyłudziłam na imieniny :mrgreen:
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: maciej.kr »

Kosmiczne spotkania - bo sporo osób zachwala

Star Wars zewnętrzne rubieże z dodatkiem - bo obejrzałem Mandalorian i oglądam Obi WAN Kenobi i mnie wzięło.

Empire of the sun - bo miałem i sprzedałem i żałowałem. Czekam aż przyślą...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

Na nadchodzący dłuższy wyjazd coś w miarę kompaktowego:
Dinosaur Island: Rawr 'n Write

Dla siebie na solo:
Target for Tonight: Britain's Strategic Air Campaign Over Europe, 1942-1945
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fitzroy »

Star Wars Rebelia- ta gra chodziła za mną od bardzo dawna, dlaczego jej nie kupiłem skoro jest kilka lat na rynku? Nie jestem fanem GW tzn to uniwersum jest mi obojętne mimo iż widziałem wszystkie filmy kinowe. Bardzo jednak chciałem coś dużego i epickiego na 2 osoby bo tak od jakiegoś czasu najczęściej gram. Słyszałem, czytałem wiele zachwytów a do tego chyba łatwiej przebrnąć przez instrukcje rebelii niż tą w Wojnie o pierścień, która jest dla mnie konkurentem jeśli chodzi o epickie dwuosobówki w znanym IP. Do tego jest jeszcze za rozsądne pieniądze(małe fomo).
Pokolenia- ostatnio zamiast rzucać się na nowości kupuje uznane klasyki do jakich chyba można już zaliczyć Pokolenia państwa Brandów. Jestem bardzo ciekawy tego tytułu.
Na tej samej zasadzie do kolekcji wjechały:
Lorenzo il magnifico
Klany kaledonii
Klub utracjuszy
Hansa teutonica
Wszystko w rozsądnych cenach oczywiście
Na koniec w ramach wsparcia Lacerty kupiłem:
Montana i Le Havre
Uff to były ciężkie dwa miesiące dla portfela
Teraz poluje jeszcze na Grand Austria Hotel, Maracaibo i Anachrony.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2022, 19:01 przez fitzroy, łącznie zmieniany 1 raz.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: wajwa »

Ark Nova.
Bo Kumple zachwalali :wink:
Obejrzałem gameplaya i przebieram już nóżkami przed pierwszą rozgrywką.
Nie wierzę że nie przypadnie do gustu 8)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
krzys3ek
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2020, 12:22
Lokalizacja: 3M
Has thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krzys3ek »

Po kilku miesiącach bez zakupów i z małą ilością rozgrywek w ostatnim czasie wpadło kilka tytułów, które dołączały do listy życzeń:
+ używki znalezione w dobrej cenie:
- Maracaibo,
- Viticulture,
- Spirit Island,
- Food Chain Magnate,
+ nowe, znalezione na promkach:
- Zaginiona Wyspa Arnak + Przywódcy Ekspedycji,
- Concordia,
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

krzys3ek pisze: 21 lip 2022, 09:41 Po kilku miesiącach bez zakupów i z małą ilością rozgrywek w ostatnim czasie wpadło kilka tytułów, które dołączały do listy życzeń:
+ używki znalezione w dobrej cenie:
- Maracaibo,
- Viticulture,
- Spirit Island,
- Food Chain Magnate,
+ nowe, znalezione na promkach:
- Zaginiona Wyspa Arnak + Przywódcy Ekspedycji,
- Concordia,
Witamy na forum, fajne zakupy (Spirit Island- tylko nie mów że to ty mi sprzątnąłeś z przed nosa z vinted ? :mrgreen: )
Awatar użytkownika
krzys3ek
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2020, 12:22
Lokalizacja: 3M
Has thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: krzys3ek »

BOLLO pisze: 21 lip 2022, 10:03
Witamy na forum, fajne zakupy (Spirit Island- tylko nie mów że to ty mi sprzątnąłeś z przed nosa z vinted ? :mrgreen: )
Witam witam :D Jeśli chodzi o Spirit Island i resztę zakupów - głównie pilnuję ofert na olx i stamtąd wyrwałem już kilka fajnych tytułów :D
Derwisz-14
Posty: 27
Rejestracja: 25 lip 2022, 01:12
Has thanked: 13 times
Been thanked: 20 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Derwisz-14 »

Great western trail 2 edycja, bo słyszałem o niej w samych superlatywach.
Bór z dodruku, żeby się przekonać dlaczego taki hajp był przy okazji premiery.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Derwisz-14 pisze: 25 lip 2022, 12:47
Bór z dodruku, żeby się przekonać dlaczego taki hajp był przy okazji premiery.
Witam na forum i cieszę się że twoje pierwsze kroki zawitały właśnie do tego wątku.
Jak już sprawdzisz Bór to daj znać bo w sumie też jestem ciekaw co ludzie w niej widzą. Ja miałem okazję grać przed-premerowo i nie powaliło mnie.
Z moich zakupów to wpadło:
Ankh- bo to kończąca trylogie gra E.Langa i do tego sprytna areacontrol z twistem. Dodatkowo dobrze działa na 2 osoby więc mnie zachęciła.

Destinies- bo szukałem czegoś przygodowego z dosyć dobrze oddanym klimatem gry fabularnej do pogrania solo lub z synem. Występująca aplikacja pomimo że nie jestem zwolennikem może zachęcić syna do rozegrania wspólnej przygody. Wariant solo i przechodzenie gry różnymi postaciami wydaję się być ok jako przedbiegi przed Descentem 3ed.
ODPOWIEDZ