Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: mikeyoski »

Polacy piją dużo. Rosjanie też. A nikt nie wspomniał o Angolach? Pokazywali chlew w Krakowie. Pokazują u siebie. Widok porannego sobotniego chodnika w Londynie przed pubami z licznymi kałużami po wymiocinach... Niemcy też świeci nie są, zwłaszcza na wczasach.

A zresztą zobaczcie w statystyki ilości spożywanego alkoholu na łebka. Jesteśmy poniżej średniej. Daleko nam do Czechów, Łotyszy, Niemców czy Francuzów. Tak czy inaczej, generalnie rośnie spożycie alkoholu na świecie i trudno popierać nawet te głupie gry, które jeszcze to spożycie podniosą. Alkoholizm to paskudny nałóg
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: BOLLO »

Pamiętaj tylko że statystycznie włoch wypijący strzelam 50 butelek wina do obiadu to coś innego niż polski Gienek wypijający taką samą ilość hejnału pod blokiem.
Statystyki nic nie mówią. Niemcy np w piwie przebijają nas o dziesiątki procent ale tu nie chodzi o samo picie (bo to nic złego) ale o upijanie się.

Wypicie statystycznie 200szt piw w 365dni to coś innego niż wypicie 200piw w 3miesiące.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: ave.crux »

BOLLO pisze: 08 gru 2021, 11:47 Pamiętaj tylko że statystycznie włoch wypijący strzelam 50 butelek wina do obiadu to coś innego niż polski Gienek wypijający taką samą ilość hejnału pod blokiem.
Statystyki nic nie mówią. Niemcy np w piwie przebijają nas o dziesiątki procent ale tu nie chodzi o samo picie (bo to nic złego) ale o upijanie się.

Wypicie statystycznie 200szt piw w 365dni to coś innego niż wypicie 200piw w 3miesiące.
Myślę, że wchodzi tutaj błąd poznawczy w postaci tego, że widzisz więcej, bo tutaj żyjesz. Spotkam takiego samego żula w Katowicach co w Monachium, tylko inaczej będzie do mnie mówił i pił Paulanera zamiast żubra.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: sliff »

W US 10% pijących odpowiada za ponad 50% spożycia. https://www.washingtonpost.com/news/won ... -tell-you/

Także zaryzykowałbym stwierdzenie, że statystyk raczej nie nabija picie kieliszka wina do obiadu, tylko mapłka codziennie przed pracą.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: detrytusek »

Taka sobie anegdotka. Będąc kiedyś we Francji zwróciłem uwagę, że nie spotkałem tam ani jednego żula. Dopiero w ostatni dzień na dworcu zobaczylem dwóch wtaczajacych się jegomości powonienia niezbyt szlachetnego. Gen nacjonalisty zaczął odtańczać makarenę z radości. Szczęście trwało jednak krótką chwilę bo usłyszałem, że panowie mówią niekoniecznie po francusku. Na plus była znajomość łaciny w stopniu co prawda bardzo podstawowym, acz niezwykle komunikatywnym.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 13:57 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: HoLi »

Moim zdaniem jak ktoś lubi pić, to będzie pić i tyle. I takie alko-planszówki to mogą być co najwyżej dla kogoś kolejnym pretekstem do nawalenia się :) , ale wiadomo, że jeśli chce się człowiek napić to i tak znajdzie powód jak nie taki to inny. Więc chyba tego typu gry są raczej skierowane stricte do tego typu ludzi (taki kolejny przysłowiowy "gwóźdź do trumny").

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: MaciekK5454 »

Ciekaw jestem kto mógłby być odbiorcą tego typu gier i wychodzi mi że:

-zwykły, ogarnięty i zrównoważony człowiek raczej przejdzie obok obojętnie, może uniesie brew zdziwienia i pójdzie dalej.

-kandydat na patologicznego alkoholika - sie zainteresuje, bo będzie mógł się sprawdzić w "męskich" zawodach, kto dłużej wytrzyma etc. Taka gra daje też świetną wymówkę i pretekst do samooszukiwania się, że to nie chodzi o alkohol.

-patologiczny alkoholik - raczej ominie szerokim łukiem, gdyż alkoholizm ogólnie wymusza optymalizacje ruchów w dostępie do zasobów alko. A taka gra powoduje, że trzeba wydać na nią dodatkową kasę, zaś sama gra niepotrzebnie odkłada gratyfikacje alkoholową w czasie i tworzy pewne ryzyko, że się przegra i organizm nie dostanie sugerowanej dawki procentów tak szybko jakby mógł,

-kandydat na patologicznego planszówkowicza - no może sprawdzi, w ramach próbowania wszystkiego, co ma w nazwie "gra", ale raczej nie zatrzyma się dłużej,

-patologiczny planszówkowicz - raczej ominie szerokim łukiem, jako że gry tego typu raczej nie porwą swoją mechaniką czy unikatowością.

Jeszcze jakies kategorie? I otwarte pytanie, jakiego rodzaju ludzie kupują tego typu gry?
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 87 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: mirukan »

MaciekK5454 pisze: 14 gru 2021, 13:55 I otwarte pytanie, jakiego rodzaju ludzie kupują tego typu gry?
Ja bym zawęził grono osób do odpowiedzi zadając pytanie ciut inne :) :
-jakiego typu ludzie wydają takie gry?
i może doprecyzował :
-jakiego zysku się spodziewają?
-jaka ich zdaniem jest grupa docelowa która ich zdaniem powinna grę kupić?

A może zwyczajnie to ukryta reklama za którą kasę zapłacą reklamodawcy czyli producenci/sprzedawcy alkoholu . Ot taka walka o wyhodowanie sobie stałego klienta :wink: .
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: HoLi »

Ja bym tutaj bardziej celował nie w rodzaj ludzi, ale w jakiego rodzaju sytuacjach mogłaby się taka gra sprawdzić i pierwsze co mi przychodzi na myśl to: jako gra na typową "domówkę" gdzie z góry wiadomo, że będzie się lał alkohol strumieniami, jako takie urozmaicenie niechybnego "upodlenia alkoholowego" :D. Taki hardcorowy odpowiednik gry imprezowej :D .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: BOLLO »

Zgadzam się z przedmówcą HoLi. Tak samo ja to widzę. Jest ustawka na picie ale "głupio" tak pić dla samego picia to niech nam to każe zrobić gra.
Coś w stylu beznadziejnej zabawy weselnej (karoca) która mnie kiedyś sponiewierała do nieprzytomności jak byłem młody i głupi. No właśnie GŁUPI podkreślę.
Osoby szanujące się i swoje zdrowie którzy wiedzą że wszystko jest dla ludzi ale nie w każdej postaci po takie gry nie sięgną bo nie są głupi.

Gdyby mi ktoś dziś zaproponował na domówcę (w sumie to już nie wiem nawet jak to wygląda) taką formę zabawy to bym podziękował. A jakby nalegali to bym wstał i wyszedł. Nie interesuje mnie zabawa z bydłem.

Ale jeszcze jedna rzecz myślę że kluczowa została pominięta w tym wątku;

Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę

Nazwa idealnie wpasowuje się we wszelakie bary i kluby planszówkowe. Ale że co to jest złe że ludzie się tam spotykają? Absolutnie nie ale genezą powstawania takich klubów nie jest fakt aby ludzie się tam spotykali na graniu a na chlaniu. A przy okazji jak to się aktualnie pięknie mówi "taka fajna gierka do piwka". Co to ma być? Gierka do piwka. To już nie umiesz się spotkać z kolegą na grze? Na rozmowie? Na pizzy? NIE ....musi być to PIWKO!!!

Lubię piwo od momentu kiedy wykryto u mnie kamicę nerkową. Mam pretekst bo przecież czyszczę nerki. Ale do jasnej ciasnej zobaczcie do mówią "recenzenci" , wydawcy. Oni właśnie promują gry do picia. Nie odwrotnie.

Mam taką fajną grę żebyś mógł się spotkać z kolegą i rozegrał 2-3 partyjki bo gra zajmuje 15-20min. No ale jak to brzmi. 2 gości idzie do baru i gra w planszówkę o suchym pysku?
Co innego przecież "siema BOLLO idziemy dziś się napić do klubu, chodź odpalimy sobie planszóweczkę przy okazji.

Serio nie rozumiem tego. Nie że nie chcę rozumieć. Ja naprawdę tego nie rozumiem. Może dlatego że nie mam problemu z tym żeby dziś podpisać list o abstynencję do końca życia.

Ale jak, nie pić? Chory czy jak?
Chory jest ten co nie wyobraża sobie życia bez picia....
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Piaskoryb »

A co powiesz na to. Zapraszam kumpla do siebie. On pyta czy pijemy? A ja że pije kakao a on co tam woli. Zdecydował że ok niech będzie kakao. Biedak szwendal sie przez czas jakis po domu mym i nie wiedział co zrobić. Brakło browarka który zająlby i ręce i głowę xD Ograny w GO dramatycznie uniósł się, bo alkohol nie stępił zmysłów i powiedział że już nie zagra. Zaskoczyłem go, bo zwykle zawsze pijemy piwko przy naszych spotkaniach, a on nie był przygotowany na moc kakao :D
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: HoLi »

Piaskoryb pisze: 17 gru 2021, 20:25 A co powiesz na to. Zapraszam kumpla do siebie. On pyta czy pijemy? A ja że pije kakao a on co tam woli. Zdecydował że ok niech będzie kakao. Biedak szwendal sie przez czas jakis po domu mym i nie wiedział co zrobić. Brakło browarka który zająlby i ręce i głowę xD Ograny w GO dramatycznie uniósł się, bo alkohol nie stępił zmysłów i powiedział że już nie zagra. Zaskoczyłem go, bo zwykle zawsze pijemy piwko przy naszych spotkaniach, a on nie był przygotowany na moc kakao :D
Hmmm, ciekawe z czym było to kakao ? :D

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: MichalStajszczak »

HoLi pisze: 17 gru 2021, 21:21 Hmmm, ciekawe z czym było to kakao ?
Myślisz, że to mogło być coca-o ? :mrgreen:
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: HoLi »

MichalStajszczak pisze: 17 gru 2021, 22:08
HoLi pisze: 17 gru 2021, 21:21 Hmmm, ciekawe z czym było to kakao ?
Myślisz, że to mogło być coca-o ? :mrgreen:
Dobre :lol:

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: BOLLO »

Gra PIJESZ AŻ PADNIESZ jest grą karcianą przeznaczoną na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Zasady gry oraz zawarte w niej plecenia są tak skonstruowane aby zapewnić dobra zabawę, dużo śmiechu oraz imprezowy nastrój. ZASADY GRY Na początku gracze tasują karty i kładą całą talię na stole. Grę zaczyna najmłodsza osoba, wyciąga pierwszą kartę z tali, odczytuje na głos i wykonuję zawarte na niej polecenie, następnie chowa kartę na spód tali. Kolejne osoby wykonują analogicznie powyższe czynności. Wygrywa ta osoba która jako ostatnia pozostanie "na placu boju" i będzie w stanie cieszyć się z wygranej. Podsumowując PIJESZ dotąd AŻ PADNIESZ. Pamiętajcie, że w grze chodzi wyłącznie o dobra zabawę i nie wolno nikogo zmuszać do wykonywania poszczególnych zadań.
Obrazek

Jako twórca gier uważam że ta idiotyczna gra jest już na starcie źle zbalansowana. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. A powinna to czynić osoba o najmocniejszej głowie.
Dodatkowo może wystąpić remis bo mogą jakieś osoby paść jednocześnie. Dodatkowo w grze powinna być jedna osoba trzeźwa która będzie obserwować grę i wyłoni uczciwie zwycięzce.
A no i już mam w głowie pomysł na wariant solo. Zapisujesz rundy ile przetrwałeś....budzisz się rano i sprawdzasz ile zapisałeś rund.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Dako »

BOLLO pisze: 19 lip 2022, 13:36
Spoiler:
Dyskusja o w/w problemie jest (bo to jest gra) warta uwagi.
Ale wybacz spojler brzmi jak jakaś (jestem lepszy) próba się dowartościowania lub lansu a dodatkowo jeszcze to obrażanie innych ludzi?
Czemu to miało służyć?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: BOLLO »

Dako_W pisze: 19 lip 2022, 13:49
BOLLO pisze: 19 lip 2022, 13:36
Spoiler:
Dyskusja o w/w problemie jest (bo to jest gra) warta uwagi.
Ale wybacz spojler brzmi jak jakaś próba się dowartościowania lub lansu a jeszcze to obrażanie innych ludzi?
Czemu to miało służyć?
W sumie mogłem od razu dopisać zeby nie było właśnie to źle odebrane ale już tłumacze. Mieszkam w bloku na osiedlu. Stare komunistyczne ale ładnie odnowione i zadbane. Od jakichś 5 lat moje osiedle to niczym Rzym...wszystkie drogi do niego prowadzą. A prowadzą alkohoików którzy już się stali przysłowiowymi żulami/bezdomnymi. Dodatkowo obok mnie wynajmuje mieszaknie dziewczyna. Młoda samotna (nie brzydka). Ale od pół roku dzień w dzień imprezka alkoholowa. Widziałem ją jak czołgała sie po schodach,, była zesikana. Kiedyś zaczepiłem jednego z żuli kiedy był "trzeźwy".
-Panie dlaczego pan pije?
-bo muszę
-A jak to się zaczeło?
-piwko , kolega imprezka...pozniej kolejna imprezka ale juz wodeczka i tak 8lat juz
-A ile ma pan lat?
-54 (chop wyglądał na 80 przynajmniej)

Nikt mi nie powie że gra alkoholowa JAKAKOLWIEK to wyśmienita zabawa.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: EVOCATVS »

BOLLO pisze: 19 lip 2022, 13:36 Tragedia...przykro się robi że ludzie lubią zachowywać się jak zwierzęta i jeszcze widzą w tym frajdę. Dodatkową dobrze się przy tym bawią...a może to ja taki drętwy nerd jestem?
Tak z ciekawości, to jakie zwierzęta walą wódę do odciny?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Mr_Fisq »

EVOCATVS pisze: 19 lip 2022, 14:13 Tak z ciekawości, to jakie zwierzęta walą wódę do odciny?
O wódę w przyrodzie ciężko, ale o mak już nie:
W opiatach lubują się też nowozelandzkie kangury, które, jak donosi BBC, potrafią nie tylko doprowadzić się do utraty przytomności po zjedzeniu maku, ale także zadeptać ogromne połacie uprawy medycznego maku na tej wyspie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: BOLLO »

EVOCATVS pisze: 19 lip 2022, 14:13
BOLLO pisze: 19 lip 2022, 13:36 Tragedia...przykro się robi że ludzie lubią zachowywać się jak zwierzęta i jeszcze widzą w tym frajdę. Dodatkową dobrze się przy tym bawią...a może to ja taki drętwy nerd jestem?
Tak z ciekawości, to jakie zwierzęta walą wódę do odciny?
Miałem kiedyś w domu kruka który upił się winem...
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: Kajdi »

EVOCATVS pisze: 19 lip 2022, 14:13
BOLLO pisze: 19 lip 2022, 13:36 Tragedia...przykro się robi że ludzie lubią zachowywać się jak zwierzęta i jeszcze widzą w tym frajdę. Dodatkową dobrze się przy tym bawią...a może to ja taki drętwy nerd jestem?
Tak z ciekawości, to jakie zwierzęta walą wódę do odciny?
Podobno w Indiach słonie co jakiś czas przeprowadzają "raidy" na bimbrownie.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: EVOCATVS »

Jeszcze kojarzę delfiny "ćpające" najeżki, papugi pijące piwo lub jedzące sfermentowane owoce i małpy też z piwem. Także wychodzi na to, że raczej te zwierzaki uważane za inteligentniejsze biorą się za takie rozrywki :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: detrytusek »

Mr_Fisq pisze: 19 lip 2022, 14:19 O wódę w przyrodzie ciężko, ale o mak już nie:
Może nie wóda ale też działa.
https://www.youtube.com/watch?v=8MxNLg3rCdw
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: BOLLO »

detrytusek pisze: 19 lip 2022, 17:05
Mr_Fisq pisze: 19 lip 2022, 14:19 O wódę w przyrodzie ciężko, ale o mak już nie:
Może nie wóda ale też działa.
https://www.youtube.com/watch?v=8MxNLg3rCdw
Teraz juz wiadomo skad sie wzielo okreslenie " narabal sie jak dzika swinia"
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 87 times

Re: Promowanie picia alkoholu jako sposobu na świetną zabawę.

Post autor: mirukan »

Spoiler:

Przyznam że bardzo mnie zaskoczyłeś i to niezbyt pozytywnie :( .
Post odbieram jako reklamę tej pseudo "gry" (być może nieświadomą).
To coś trudno nazwać grą Ty jednak oceniasz to coś
BOLLO pisze: 19 lip 2022, 13:36 gra jest już na starcie źle zbalansowana.

i na dodatek podajesz "porady" jak ją lepiej "zbalansować" i usprawnić :(
Dako_W pisze: 19 lip 2022, 13:49 Dodatkowo może wystąpić remis bo mogą jakieś osoby paść jednocześnie. Dodatkowo w grze powinna być jedna osoba trzeźwa która będzie obserwować grę i wyłoni uczciwie zwycięzce.
A no i już mam w głowie pomysł na wariant solo. Zapisujesz rundy ile przetrwałeś....budzisz się rano i sprawdzasz ile zapisałeś rund.
Na dodatek nobilitujesz ją swoim autorytetem jako autora gier :
BOLLO pisze: 19 lip 2022, 13:36 Jako twórca gier uważam że ta idiotyczna "gra" jest już na starcie źle zbalansowana.
Ten post powinien być usunięty (w mojej ocenie) bo opisuje ordynarną reklamę i świadome namawianie producentów alkocholu do picia na umór (które prawie zawsze prowadzi osoby ze "skłonnościami" do alkoholizmu czyli do zostania stałym klientem firm i sprzedawców alkocholu) pod niewinnym szyldem "świetnej zabawy przy "grze".

Jeśli uważasz że jestem nadwrażliwy to wyobraź sobie że na forum wchodzi "laik" i czyta że autor gier ocenia to coś i na dodatek "poprawia" . Niektórzy zwiedzeni Twoją opinią (bo nigdzie nie widać znaku czy info że to np. ironiczna ocena postanawia zagrać w "grę" ...... . Byś może wielokrotnie :( .

Właściwie czekam na "gry" dodawane do "towaru" sprzedawanego "na ulicy" przez dilerów w celu pozyskania stałych klientów :evil: (to sarkazm oczywiście)
ODPOWIEDZ