Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kurzyszpon »

pwitkows pisze: 03 lut 2022, 09:13 Ad. Ultimate Edition - nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale GW ma w planach nie sprzedawać swoich gier za pośrednictwem Barnes & Noble.
I tego się trzymamy.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: MgK1989 »

pwitkows pisze: 03 lut 2022, 09:13 Lepszego skirmish-a nie znajdziecie :). Gra warta swojej ceny ja ściągałem ze stanów S1 i S2. BlitzBowl zastąpił mi WU oraz wszelkie inne skirmish-e pojedynkowe. Drużyny można kupować i dzielić się "kratkami" (jedyny wyjątek to gobliny - tam jest ośmiu zawodników). Nie ma też problemu z odsprzedaniem połówki drużyny rynek wtórny w tym obszarze jest aktywny. Drużyna wychodzi wówczas ~50 - 60 PLN.
Grywam regularnie od 1 sezonu. Dla mnie duża przewaga nad klasycznym BloodBowl-em to czas rozgrywki i dużo więcej można zaplanować w swojej turze, gra jest dużo szybsza i nie ma tyle liczenia. Gracz ma zawsze 3 akcję do wykonania. Dodatkowo zagrywanie kart Bonusów mocno urozmaica rozgrywkę. Gra dostarcza dużo zabawy i fajne emocje. Kto nie grał niech spróbuje.

Ad. Ultimate Edition - nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale GW ma w planach nie sprzedawać swoich gier za pośrednictwem Barnes & Noble.
A grałeś może w wersje”sevens” do bb? Jest to jakoś porównywalne z blitz bowl?
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: pwitkows »

MgK1989 pisze: 03 lut 2022, 16:52 A grałeś może w wersje”sevens” do bb? Jest to jakoś porównywalne z blitz bowl?
Tak, grałem na zasadach pochodzących z NAF - https://www.thenaf.net i nie przypomina rozgrywki w BlitzBowl-a. BB7s ma te same zasady co klasyczny Blood Bowl, mniejsze boisko oraz mniejszą liczbą rund i zawodników - co wpływa jedynie na czas gry (jest też trochę ciaśniej) - ale jak dla mnie to cały czas BloodBowl. Ostatnio GW wydało oficjalne zasady do BB7, ale nie wiem czym się różnią. Obstawiam, że nie dołożyli nic od siebie.

BlitzBowl dla mnie jest ciekawszy i bardziej dynamiczny. W BloodBowl czasami czekasz 10 min aż, przeciwnik skończy swoją turę w BlitzBowl gracz ma do wykonania tylko (albo aż) 3 akcje, potem kolej drugiego gracza. Dzięki temu możesz reagować na to co robi przeciwnik, gra ma sporo zwrotów akcji i i czasami trzeba nieźle pokombinować jak rozegrać piłkę, aby przebić się przez obronę. Poza tym nigdy nie wiesz co przeciwnik ma na ręku i czym może zaskoczyć. Dodatkowo na boisku są przeszkody. Season 2 doprecyzował zasady i poprawił kilka kart (głównie wartości punktowe).

Tutaj masz zasady: https://www.bloodbowl.com/wp-content/up ... gPA4hu.pdf - większość komponentów do wydruku dostępna w sieci, figurki możesz zastąpić standami i zagrać. Oczywiście nic nie zastąpi figurek i klimatu jaki wprowadzają do gry, ale przynajmniej można zobaczyć jak się w to gra.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kolosm »

Orientuje się ktoś, czy była próba przetłumaczenia zasad na PL?
Czy jest możliwość spróbowania online?
Dzięki
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: pwitkows »

kolosm pisze: 16 maja 2022, 21:21 Orientuje się ktoś, czy była próba przetłumaczenia zasad na PL?
Czy jest możliwość spróbowania online?
Dzięki
Ad.1: Nie wiem czy była próba osobiście nie znalazłem zasad po polsku, ale zasady same w sobie są b. proste.
Ad.2: Online można zagrać na Tabletop SImulator - jeśli chcesz napisz na prv to możemy zagrać.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: mat_eyo »

Będzie możliwość zakupu Blitz Bowla w Europie! Games Workshop zapowiedziało BB na Essen:

https://boardgamegeek.com/geekpreview/5 ... itz%20bowl
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: anoptichtys »

łoo mega news - nie wiesz może czy to jednorazowy strzał, czy wchodzi w szerszą dystrybucję?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: mat_eyo »

Nie wiem nic, nawet czy będą sprzedawać na miejscu czy tylko robić demówkę. Natomiast nawet jeśli nie będzie można kupić od ręki, to dema nie robiliby, gdyby nie mieli w planach sprzedaży, bo po co?
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kolosm »

Świetne info. Gra jest niezła, ostatnio nabyłem fizyczną ver po wcześniejszym sprawdzeniu na TTS i już wiem, że będzie znacznie częściej grana niż BB. Łatwiejsza, szybsza a daje dalej masę funu!
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kurzyszpon »

khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: khuba »

Są jakieś nowe wieści na temat wersji angielskiej z Essen? Czy dalej zostaje tylko sprowadzenie ze stanów?
(B&N nie wysyła do EU, trzeba by było użyć pośredników..)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: pingus »

Miałem okazję przetestować, potwierdzam zachwyty. Grało się wspaniale. Niestety główna przeszkoda to sprowadzenie gry do nas.

Co do nowych drużyn: dodatek do dungeon bowla to 4 kompletne drużyny, ciekawa opcja.
Awatar użytkownika
zabass
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: zabass »

Można sprowadzić do Polski z Niemiec (thalia.de) poprzez pośrednika za ok. 40 zł. Potem można wydrukować angielskie tłumaczenie i nakleić na karty. Ja przywiozłem osobiście z DE i przerobiłem na wersję angielską niskim kosztem. Wszystkie tłumaczenia są w internecie.
Jeśli ktoś z Warszawy chciałby zagrać to proszę o kontakt.
ODPOWIEDZ