Nemo's War - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Nemo's War - pytania i wątpliwości

Post autor: mecenas »

Czy karty wydarzeń, które są postaciami (np. karta Cookie), mogą być odrzucane przy kartach, które wydarzeń, które każą nam odrzucić "characters"?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Nemo's War

Post autor: Breżniew »

mecenas pisze: 03 mar 2021, 17:14 Czy karty wydarzeń, które są postaciami (np. karta Cookie), mogą być odrzucane przy kartach, które wydarzeń, które każą nam odrzucić "characters"?
Wydaje mi się, że nie możesz tego zrobić, ale niewykluczone, że w talii są karty które można liczyć jako charakters, chociaż osobiście nie pamiętam takiej :)
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Nemo's War - pytania i wątpliwości

Post autor: Edwardo »

Czy modyfikator MRK przy testach za obecność statków wojennych jest zawsze -1 bez względu na ilość statków czy za każdy statek wojenny jest -1?
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Nemo's War - pytania i wątpliwości

Post autor: donmakaron »

Jeśli opis akcji mówi "-1 jeśli na tym samym oceanie co Nautilius obecny jest jakiś statek wojenny" to tylko -1, niezależnie ile statków jest obecnych. Generalnie podążaj za opisem akcji, są takie co mówią jak wyżej, są takie co mówią "-1 za każdy odkryty żeton statku znajdujący się na tym samym oceanie co Nautilius", w którym to przypadku każdy odkryty statek wojenny dorzuci swoje -1.
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Nemo's War - pytania i wątpliwości

Post autor: Edwardo »

Dziękuję! Tak właśnie myślałem, wprowadziła mnie w błąd polska instrukcja a dokładnie przykład walki na stronie 24, gdzie napisane jest, że -1 MRK dolicza się, za każdy obecny statek wojenny. Traktuję to więc jako błąd w polskiej instrukcji (w angielskiej faktycznie nie ma takiego zapisu).
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
ODPOWIEDZ