Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: seki »

Grzdyll pisze: 09 kwie 2021, 18:10 Dzięki za odpowiedzi i podpowiedź Zombie Teenz - tego też nie znałem. Na razie zamówiłem Kidz i zobaczymy czy się sprawdzi, jak podejdzie to Teenz z pewnością spróbujemy :)

A jakby ktoś znał inne gry kooperacyjne z rozwojem postaci (ale nie kobyły jak Gloomhaven) to chętnie obadam :)
Takich gier jest multum. Musiał byś bardziej zawęzić o jakie gry kooperacyjne z rozwojem postaci chodzi. Rozwój postaci to bardzo ogólna charakterystyka. Sam lubię (kobyły odrzucam) np Gloom of Kilforth, Too many bones, Karciane podziemia... I pewnie sporo jeszcze a które nie przychodzą mi do głowy. Są z rozwojem postaci, są kooperacyjne i partie zamykają się w niezłym czasie, zasady są przystępne a rozwój nie jest jakoś mega rozbudowy czyli to nie są kobyły w moim odczuciu.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Grzdyll »

Nie chcę śmiecić w wątku dotyczącym tej konkretnej gry więc już nie ciągnijmy tego offtopa - dzięki za kolejne tytuły do sprawdzenia :)
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Acownik »

Jak odbierają tę grę trochę bardziej bojaźliwe dzieci? Mam syna (prawie 7 lat), który ma akurat taki trochę strachliwy okres. Czy ktoś z was miał jakieś niemiłe doświadczenia, jeśli chodzi o Zombie Kidz? Co tam w tych kopertach jest? Tylko tekst czy jakieś straszne obrazki też?:) Ja wiem, że to wszystko jest kolorowe i niby niewinne (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach na bgg), ale dzieciaki różnie reagują. I tak naprawdę tylko tematyka mnie w tym wypadku powstrzymuje przed zakupem.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Grzdyll »

Acownik pisze: 26 lip 2022, 17:13 Jak odbierają tę grę trochę bardziej bojaźliwe dzieci? Mam syna (prawie 7 lat), który ma akurat taki trochę strachliwy okres. Czy ktoś z was miał jakieś niemiłe doświadczenia, jeśli chodzi o Zombie Kidz? Co tam w tych kopertach jest? Tylko tekst czy jakieś straszne obrazki też?:) Ja wiem, że to wszystko jest kolorowe i niby niewinne (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach na bgg), ale dzieciaki różnie reagują. I tak naprawdę tylko tematyka mnie w tym wypadku powstrzymuje przed zakupem.
Oczywiście trudno jednoznacznie ocenić jak Twoje dzieci będą odbierać tę grę ale cała ta otoczka "zombie" (której nawiasem mówiąc ja też nie jestem fanem) jest potraktowana mocno rysunkowo i w zasadzie symbolicznie - jak pewnie wiesz, gra to tak naprawdę wspólna zagadka logiczna, w której nawet przegrana raczej nie wywołuje strachu ale chęć odegrania się i pchnięcia dalej "ewolucji" samej gry, którą napędzają kolejne koperty - tak sprytnie ułożone, że każda kolejna jest zwykle praktycznie w zasięgu ręki (czyli jednej - dwóch gier), co zachęca do kolejnych sesji.

Nie popsuję raczej nic z przyjemności odkrywania gry jeżeli zdradzę ogólnikowo, że poszczególne koperty wprowadzają nowe mechanizmy - czasem ułatwiające, czasem utrudniające, a generalnie stopniowo komplikujące rozgrywkę (choć nie przesadnie, ten wzrost skomplikowania jest istotniejszy w kolejnej grze serii, Zombie Teenz). Ale żadne treści w ukrytych kopertach nie są bardziej "straszne" niż gra na samym początku.

Ogólnie bardzo polecam spróbować, nie bez powodu ta gra jest bardzo wysoko w rankingu BGG. Nawet jeśli kupisz i po rozłożeniu stwierdzisz, że temat jest trochę zbyt "straszny" dla Twojego dzieciaka to za pół roku - rok na pewno już będzie OK. Ale wiedząc o czym rozmawiają dziś między sobą dzieciaki w tym wieku naprawdę bardzo bym się zdziwił gdyby był z tym problem :)
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: Sloth »

Acownik pisze: 26 lip 2022, 17:13 Jak odbierają tę grę trochę bardziej bojaźliwe dzieci? Mam syna (prawie 7 lat), który ma akurat taki trochę strachliwy okres. Czy ktoś z was miał jakieś niemiłe doświadczenia, jeśli chodzi o Zombie Kidz? Co tam w tych kopertach jest? Tylko tekst czy jakieś straszne obrazki też?:) Ja wiem, że to wszystko jest kolorowe i niby niewinne (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach na bgg), ale dzieciaki różnie reagują. I tak naprawdę tylko tematyka mnie w tym wypadku powstrzymuje przed zakupem.
Ja grę ukończyłem z 9 letnią córką która ma swoje fobie. Nie ma tam żadnych krwawych obrazków, scen rodem walking dead. Gra jest ewidentnie nastawiona na dzieci.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: tekknoboy »

Acownik pisze: 26 lip 2022, 17:13 Jak odbierają tę grę trochę bardziej bojaźliwe dzieci? Mam syna (prawie 7 lat), który ma akurat taki trochę strachliwy okres. Czy ktoś z was miał jakieś niemiłe doświadczenia, jeśli chodzi o Zombie Kidz? Co tam w tych kopertach jest? Tylko tekst czy jakieś straszne obrazki też?:) Ja wiem, że to wszystko jest kolorowe i niby niewinne (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach na bgg), ale dzieciaki różnie reagują. I tak naprawdę tylko tematyka mnie w tym wypadku powstrzymuje przed zakupem.
Hej, ta gra jest zbyt dobra, by nie pokazać jej swoim dzieciom, uważając by te się nie zrazily/ przestraszyły.

Polecam zobaczyć ktorakolwiek z recenzji YT, np ta:
https://youtu.be/3TzK0xfw5_8
- Masz tam wszystko pokazane, w sumie każda karta widoczna, więc jesteś w stanie stwierdzić czy jest ok
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: BOLLO »

Gdyby ktoś nie był jeszcze zdecydowany na zakup tej gry , to być może te kilka minut mojej recenzji pomoże przy wyborze.
https://www.youtube.com/watch?v=fAzwXu0n_yA&t=48s

A tutaj omawiam zawartość komponentów:
https://www.youtube.com/watch?v=aH9eAmySQyI
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: imrowai »

Przerabiał ktoś kwestie "resetu" gry. Na stronie foxów nie widzę materiałow do pobrania, a gra wpadła w moje ręce bez naklejek ...
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: KurikDeVolay »

Na BGG jest wylistowane co znajduje się w której kopercie, a postęp można zaznaczać nawet flamastrem na aktualnych naklejkach na torze. Gorzej, jeśli nie ma naklejek superzombie, ale to też można "umownie" nadrobić.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Zombie Kidz: Ewolucja (Annick Lobet)

Post autor: BOLLO »

KurikDeVolay pisze: 18 sty 2024, 10:23 Na BGG jest wylistowane co znajduje się w której kopercie, a postęp można zaznaczać nawet flamastrem na aktualnych naklejkach na torze. Gorzej, jeśli nie ma naklejek superzombie, ale to też można "umownie" nadrobić.
Tak tylko z drugiej strony jak nie masz naklejek a grasz z dziećmi to zapisywanie/kreślenie mija się z jakimkolwiek celem. U mnie dzieci głównie grały właśnie po to żeby otwierać koperty i naklejać wszelakie stickersy. Hmmm..jak nie chcesz zrazić dzieci do gry to warto zainwestować te ~40pln bo naprawdę warto.
ODPOWIEDZ