Niagara (Thomas Liesching)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Niagara

Post autor: Markus »

MichalStajszczak pisze: 28 lip 2022, 12:57
Dr. Nikczemniuk pisze: 28 lip 2022, 12:46 Dlaczego nikt nie wznowił dodruku tej gry?
Nikt na świecie czy nikt w Polsce?
Na drugie pytanie odpowiedź jest prosta - to była biznesowa porażka. Egmont musiał mocno przecenić Niagarę, żeby się jej pozbyć z magazynu. To samo było z grą Manila.
Te dwie bardzo dobre gry były wtopą biznesową? ☹️ omg, przecież to bardzo miodne gry z zasadami na 5 min tłumaczenia. Naród się nie poznał na dobrych rzeczach 🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Niagara (Thomas Liesching)

Post autor: MichalStajszczak »

Markus pisze: 28 lip 2022, 14:54 Te dwie bardzo dobre gry były wtopą biznesową? omg, przecież to bardzo miodne gry z zasadami na 5 min tłumaczenia. Naród się nie poznał na dobrych rzeczach
Problem polegał na tym, że "narodu planszówkowego" wtedy jeszcze w Polsce nie było. Popyt był najwyżej na kilkaset sztuk a Egmont wyprodukował znacznie więcej.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Niagara (Thomas Liesching)

Post autor: bdm »

Czytałem opinie, że bez dodatku Niagara jest niegrywalna ale ja się z tym nie zgadzam.
Piękne wykonanie i dość przyjemna rozgrywka ale raczej z dziećmi niż z zaawansowanymi graczami. Jedyny minus to te krążki, które się strasznie rysują ale jeszcze większym problemem jest przesuwanie ich po planszy (są zbyt płaskie) bo wskakują jeden na drugi.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Niagara (Thomas Liesching)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

bdm pisze: 28 lip 2022, 20:52 ale jeszcze większym problemem jest przesuwanie ich po planszy (są zbyt płaskie) bo wskakują jeden na drugi.
Ja tego problemu nie miałem :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Niagara (Thomas Liesching)

Post autor: bdm »

Hmm... to w takim razie może dlatego, że swoje wydanie (PL z Egmontu) nabyłem z drugiej ręki i plansza już była nieco wysłużona. :?
Ale na szczęście gra jest ciągle dostępna na Amazonie, więc może kiedyś kupię sobie nową tym bardziej, że tamtą sprzedałem.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Niagara (Thomas Liesching)

Post autor: Banan2 »

Ja też nie miałem problemu z przesuwaniem. Wystarczyło robić to z wyczuciem i wszystko było (a właściwie jest, bo ja mam swój egzemplarz) OK.
Ciekawym urozmaiceniem był mini dodatek Diamentowy Joe. Tak spojrzałem do swojej :wink: :) skrzyni skarbów i mam jedną nadmiarowa sztukę. Jakby ktoś był chętny no to śmiało :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ