KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Talię można sprawdzić bez otwierania?

Rozumiem, że Box 12 talii + Zestaw startowy to kompletny pakiet gdzie będę miał 14 talii do wyboru na pojedynki dwuosobowe? Mega tanio wychodzi taki pakiet, warto?
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: everan »

Beskid pisze: 31 lip 2022, 10:19 Talię można sprawdzić bez otwierania?

Rozumiem, że Box 12 talii + Zestaw startowy to kompletny pakiet gdzie będę miał 14 talii do wyboru na pojedynki dwuosobowe? Mega tanio wychodzi taki pakiet, warto?
Moim zdaniem zdecydowanie warto, grania jest tam na długie godziny. Zwróć tylko uwagę, który zestaw startowy kupujesz, bo mają lekko różne kartonowe znaczniki - te nowe pakiety mają już żetony obsługujące wszystkie mechaniki. Zupełnie pierwszy miał też statusy czy dodatkowy power jako karty, nie żetony - było to niewygodne i odeszli później od tego.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Dobrze rozumiem, że dwie talie Delux to pakiet startowy tylko bez pudła?
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xfenix »

Beskid pisze: 31 lip 2022, 10:19 Talię można sprawdzić bez otwierania?

Rozumiem, że Box 12 talii + Zestaw startowy to kompletny pakiet gdzie będę miał 14 talii do wyboru na pojedynki dwuosobowe? Mega tanio wychodzi taki pakiet, warto?
Nie, musisz otworzyć talię i dopiero będziesz mógł sprawdzić na co trafiłeś.

Dokładnie tak jak napisałeś, będziesz posiadał 14 talii do grania. Wybierając zestaw startowy weź któryś z nowszych. Będziesz miał żetony których nie ma w pierwszym i chyba też drugim zestawie startowym.

Warto, gra jest świetna, a cena wręcz śmieszna.
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Xfenix »

Beskid pisze: 31 lip 2022, 11:09 Dobrze rozumiem, że dwie talie Delux to pakiet startowy tylko bez pudła?
W Zestawie Startowym są jeszcze 2 papierowe maty.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: NeXuS AlphA »

Beskid pisze: 31 lip 2022, 10:19 Talię można sprawdzić bez otwierania?

Rozumiem, że Box 12 talii + Zestaw startowy to kompletny pakiet gdzie będę miał 14 talii do wyboru na pojedynki dwuosobowe? Mega tanio wychodzi taki pakiet, warto?
Samo pudełko papierowe trzeba otworzyć, żeby dostać się do talii i jej kodu QR. Po tym można już sprawdzić zawartość talii i SAS - bez wyjmowania kart z folii - oczywiście po uprzednim wprowadzeniu kodu talii i imporcie.

Tak, kupienie boxa i zestawu starowego (lub 2xDeluxe) śmiało pozwala grać. Stąd jak dla mnie patrząc na to co zostało to chyba najlepsza opcją imho jest:
2xdeluxe Mroczny przypływ + box: Zderzenie Światów - 12 talii
Jak by była Masowa Mutacja to wtedy ona.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Dokładnie o takim zestawie myślę.
Ewentualnie dorzucę czerwony zestaw startowy by w razie co przy czterech osobach móc tym oblecieć wieczór i trochę zróżnicować talie.

Przy tej cenie dziw, że boxy 12 talii ciągle wiszą w rebelu :shock:
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: olsszak »

NeXuS AlphA pisze: 31 lip 2022, 12:01
Beskid pisze: 31 lip 2022, 10:19 Talię można sprawdzić bez otwierania?

Rozumiem, że Box 12 talii + Zestaw startowy to kompletny pakiet gdzie będę miał 14 talii do wyboru na pojedynki dwuosobowe? Mega tanio wychodzi taki pakiet, warto?
Samo pudełko papierowe trzeba otworzyć, żeby dostać się do talii i jej kodu QR. Po tym można już sprawdzić zawartość talii i SAS - bez wyjmowania kart z folii - oczywiście po uprzednim wprowadzeniu kodu talii i imporcie.

Tak, kupienie boxa i zestawu starowego (lub 2xDeluxe) śmiało pozwala grać. Stąd jak dla mnie patrząc na to co zostało to chyba najlepsza opcją imho jest:
2xdeluxe Mroczny przypływ + box: Zderzenie Światów - 12 talii
Jak by była Masowa Mutacja to wtedy ona.
jak nie ma Masowej Mutacji ani Mrocznej przypływu to wtedy pakiet Startowy Zderzenie Światów plus box Zderzenie Światów 12 talii?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: NeXuS AlphA »

Czerwonego (Zewu Archontów) na samym Rebelu to ja już nie widzę, ale Czas Wstąpienia tak. W obu tych przypadkach jest obecny Mars, którego to nie ma w Zderzeniu Światów. Inna frakcja zawsze trochę różnicuje, jak się trafi.

Jak przykładowo boxa z Zderzeniu Światów jest aktualnie 319 sztuk, Czas Wstąpienia to 359szt. no to jeszcze są :wink:

Edit: Dla zetonow to jak wspomniałem z najpóźniejszych setów jest: KeyForge: Mroczny przypływ - Talia Archonta Deluxe czyli tu już są żetony (1deluxe to komplet zetownow dla 1gracza) z najnowych dodatków plus opcją trafienia frakcji Nautilian. Jeśli do tego brać boxa i jeszcze starter do Czasu Wstąpienia to mam wrazenie imho ze chyba i tali i zetonow starczy dla 4 graczy.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2022, 00:40 przez NeXuS AlphA, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Racja :) nie ma już czerwonego ale przy 12 taliach Zderzenia i dwóch z Mrocznego przypływu chyba wolałbym zaryzykować niebieski starter bo to zawsze dwie talie oparte na innej puli, dla urozmaicenia.

Tak, zdecydowanie pakiety żetonów dla czterech bo jak spotkanie w dwie pary to cała czwórka chce grać więc opcja dwóch pojedynków jest pożądana. Zwłaszcza, że to raptem plus dycha w ogólnym bilansie licząc po cenie za zwykłe talie czy starter

Gdzieś też czytałem, że w opcji dla dwóch graczy czasem brakuje jakichś żetonów i warto mieć dodatkowe, prawda to?

Starter Zderzenia ma już wszystkie żetony jak w nowszych wydaniach?
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: NeXuS AlphA »

Acha, warto jeszcze jednak wspomnieć, że Mroczny przypływ ma w sobie mechanikę przypływów, której nie ma w innych setach. A co może być nieco problematyczne gdy gra toczy się że starszym setem (łańcuch).

Nie mam teraz jak sprawdzić niestety jak to na 100% dokładnie wyglądało w setach, jeśli chodzi o żetony. Ale chyba od Zderzenia Światów nic się nie zmieniało w zakresie nowych typów etc.
Tym samym taki starter powinien wystarczyć, no i być mniej konfliktowym w sumie (patrz wyżej).

Dla urozmaicenia ewentualnego tym samym może wygodniej iść w Czas Wstąpienia i frakcje Marsa niż Mroczny przypływ i Nautilian. (Choć przyznam, że Czas Wstąpienia jakoś w moim poczuciu nie należy do najlepszych setow).

Jeżeli chodzi o ilość i ich wystarczanie to ciężko powiedzieć, bo choć osobiście gram zasadniczo w dwie osoby, to mam kupione kilka zestawów startowych etc. i żetony wszystkie trafiły do wspólnej puli. Jednakże wstępnie ileś partii było grane przy zakupie starter+2x deluxe i braku nie odczułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

Beskid pisze: 31 lip 2022, 10:19 Talię można sprawdzić bez otwierania?

Rozumiem, że Box 12 talii + Zestaw startowy to kompletny pakiet gdzie będę miał 14 talii do wyboru na pojedynki dwuosobowe? Mega tanio wychodzi taki pakiet, warto?
Zdecydowanie warto . Nawet jeżeli gra ma całkowicie klęknąć ze sceny turniejowej i zniknąć z rynku to gdzie kupisz tak ładnie wydaną karciankę w której masz ciekawą mechanikę i 14 GRYWALNYCH gotowych talii za ok 65pln?
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szczudel »

Nakipilem zestawów startowych i talii bo syn jako tako się garnął a męczące było grać z żetonami z innych gier.
Graliśmy już trochę ale wtedy był za młody. Jednak zbudowane talie sprawiają, że ta karcianka jest dużo prostsza od innych.

W każdym razie na kilkanaście talii chyba wszystkie mają albo Logos albo Sanctum. To mój pech, czy ta karcianka jest tak zbudowana, że pewne frakcje są "nośne" dla talii?

Swoją drogą niezmiernie mnie irytuje jak mam synergię w talii między dwoma kartami. Taki pojedyńczy Smrodyl i akcje do jego wyciągania z discardu. Algorytm czy nie to jest żenujące.
Czy w tej grze jest zasada, że można zagrać akcję bez efektu? Np tylko dla Aemberu? Rozumiem, że można ignorować Zagranie, zbieranie itp ale czy na karcie akcji też?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Wraz z wydawcą najwyraźniej zmienia się również model dystrybucji. Następny dodatek będzie mianowicie fundowany na Gamefoundzie. Start 22-go września. Link do draftu kampanii: https://gamefound.com/projects/ghost-ga ... f-exchange
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

szczudel pisze: 01 sie 2022, 20:17 W każdym razie na kilkanaście talii chyba wszystkie mają albo Logos albo Sanctum. To mój pech, czy ta karcianka jest tak zbudowana, że pewne frakcje są "nośne" dla talii?
Rozkład frakcji w ogólnym rozrachunku jest losowy. Kilkanaście talii to akurat mała próba... Czy przypadkiem nie są to talie z jednego Display Boxa? Sam zauważyłem, że w obrębie tego samego pudełka mogą występować pewne powtórzenia (kombinacji frakcji, a nawet rare'ów...).
szczudel pisze: 01 sie 2022, 20:17 Swoją drogą niezmiernie mnie irytuje jak mam synergię w talii między dwoma kartami. Taki pojedyńczy Smrodyl i akcje do jego wyciągania z discardu. Algorytm czy nie to jest żenujące.
Cóż, bywa... Mimo wszystko masz przynajmniej tego jednego smrodyla... Ja mam talię, w której jedna z kart daje bonusa do artefaktów, i... żadnego artefaktu :)
szczudel pisze: 01 sie 2022, 20:17 Czy w tej grze jest zasada, że można zagrać akcję bez efektu? Np tylko dla Aemberu? Rozumiem, że można ignorować Zagranie, zbieranie itp ale czy na karcie akcji też?
Generalna zasada jest taka, że rozpatrujesz wszystkie efekty i spełniasz tyle, ile możesz. Czyli: tak, może się zdarzyć, że zagrasz kartę bez efektu (bo akurat nie ma spełnionych warunków), np. dla zebrania samego aemberu. Natomiast z drugiej strony: nie, nie można dowolnie rezygrować z wykonania efektu zagranej karty, nawet jeśli jest dla ciebie niekorzystny. Co rozumiesz, przez ignorowanie "zagrania i zbierania"?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

wilecki pisze: 04 sie 2022, 16:10 Wraz z wydawcą najwyraźniej zmienia się również model dystrybucji. Następny dodatek będzie mianowicie fundowany na Gamefoundzie. Start 22-go września. Link do draftu kampanii: https://gamefound.com/projects/ghost-ga ... f-exchange
Czytam "wspieraczka" - mówię pass.
Nie za bardzo wyobrażam sobie ten typ gry w formie wspieraczkowej. To ile tego wyprodukują? Tyle ile chętnych +10% czy jakoś inaczej.
Coś chyba porwali się z motyką na słońce.
Zaczynam tęsknić za starą dobrą metodą wydawania ffg (bez KS), wchodziło coś na rynek i było dla wszystkich dostępne. (Pomijam zapędy ffg do rozbijania gier na coraz więcej dodatków (nawet kosztem podstawki))
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

Markus pisze: 04 sie 2022, 18:23
wilecki pisze: 04 sie 2022, 16:10 Wraz z wydawcą najwyraźniej zmienia się również model dystrybucji. Następny dodatek będzie mianowicie fundowany na Gamefoundzie. Start 22-go września. Link do draftu kampanii: https://gamefound.com/projects/ghost-ga ... f-exchange
Czytam "wspieraczka" - mówię pass.
Nie za bardzo wyobrażam sobie ten typ gry w formie wspieraczkowej. To ile tego wyprodukują? Tyle ile chętnych +10% czy jakoś inaczej.
Coś chyba porwali się z motyką na słońce.
Zaczynam tęsknić za starą dobrą metodą wydawania ffg (bez KS), wchodziło coś na rynek i było dla wszystkich dostępne. (Pomijam zapędy ffg do rozbijania gier na coraz więcej dodatków (nawet kosztem podstawki))
Z drugiej strony na wspieraczce masz gry gdzie masz 1000kart za 300-350zl(Etherfields, TG) wiec nie przesadzałbym. Jeśli będzie z korzyscia dla graczy pomijając pośredników to czemu nie? Dla mnie kluczowe I tak jest oficjalne granie online.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Błysk »

brazylianwisnia pisze: 04 sie 2022, 18:36 Z drugiej strony na wspieraczce masz gry gdzie masz 1000kart za 300-350zl(Etherfields, TG) wiec nie przesadzałbym. Jeśli będzie z korzyscia dla graczy pomijając pośredników to czemu nie? Dla mnie kluczowe I tak jest oficjalne granie online.
Głównie dlatego, że jak gry nie ma w normalnej dystrybucji, to scena turniejowa się nie rozkręca i community nie istnieje. Nie widziałem jeszcze gry, która szła tylko przez KSa i potem scena się rozkręciła. A jednak tego typu karcianka polega na community i tym, że dokupuje się karty/ decki.

Mnie też już ten cały kicstarter strasznie wkurza. Wydadzą grę, o której nawet nie wiesz, a potem nigdzie już nie dostaniesz. Słabe to jest.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Beskid »

Błysk pisze: 04 sie 2022, 18:51 Głównie dlatego, że jak gry nie ma w normalnej dystrybucji, to scena turniejowa się nie rozkręca i community nie istnieje. Nie widziałem jeszcze gry, która szła tylko przez KSa i potem scena się rozkręciła. A jednak tego typu karcianka polega na community i tym, że dokupuje się karty/ decki.
Przy czym ta gra już ma już community więc ten warunek uznaj za spełniony :wink:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

Raczej miała tę społeczność, po takiej przerwie od turniejów trzeba ostro zakasać rękawy aby wypromować ten tytuł turniejowo. Nie wystarczy powiedzieć "tadam, jeśteśmy".
Zresztą polscy gracze 😉 opkupili się po taniości więc wątpìę aby rzucili się masowo na nowy set w regularnej cenie🤔🤣
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Markus pisze: 04 sie 2022, 18:23 Zaczynam tęsknić za starą dobrą metodą wydawania ffg (bez KS), wchodziło coś na rynek i było dla wszystkich dostępne.
Efekty „starej dobrej metody FFG” w przypadku Keyforge’a widać aktualnie na wyprzedażach m.in. w Rebelu. A jak mocna jest społeczność pokaże właśnie ta kampania. Ja pozostaję zainteresowany i prawdopodobnie wesprę, bo również chciałbym doczekać wersji online. Myślę, że nowy wydawca słusznie „rozpoznaje” w ten sposób zainteresowanie grą.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Miszon »

No ale wyprzedaze wynikają raczej z tego, że gra przestała być wydawana ze względu na kradzież kodu plus pandemia zabiła turnieje. Bo do tego czasu radziła sobie dobrze.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

Zakładam że wyprzedaż w Rebelu to poprostu wypychanie z magazynów gry na którą zapewne Rebel już nie stawia.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Błysk »

Beskid pisze: 04 sie 2022, 19:09
Przy czym ta gra już ma już community więc ten warunek uznaj za spełniony :wink:
Jak wyobrażasz sobie turnieje, kiedy wcześniej jednym z formatów było "kup talię i graj" na miejscu? Jak sklepy będą to teraz wspierały?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: ArnhemHorror »

Miszon pisze: 04 sie 2022, 19:33 No ale wyprzedaze wynikają raczej z tego, że gra przestała być wydawana ze względu na kradzież kodu plus pandemia zabiła turnieje. Bo do tego czasu radziła sobie dobrze.
Tylko że, turnieje skończyły się już 2 lata temu, a od rozpoczęcia pandemii pojawiły się dwa dodatki na tych samych zasadach. Fakt, ogłoszenie zawieszenia gry związanego z problemami z kodem na pewno miało wpływ na zainteresowanie kupujących. Znamienne jest też to, że FFG najwyraźniej nie chciało kontynuować z tą grą bez zmiany modelu, bo oni przecież we wspieraczki się nie bawią.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
ODPOWIEDZ