Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Seraphic_Seal pisze: 28 lip 2022, 15:33
aeiou871 pisze: 28 lip 2022, 14:55
Seraphic_Seal pisze: 28 lip 2022, 14:39 Granie w pojedynkę - polecacie true solo czy na dwie ręce (a może i więcej niż 2)? Sama podstawka, pierwsze podejście do tytułu
Zdecydowanie na 2 ręce na początek. Gra jednym magiem z 3 kartami tur jest najtrudniejsza. Chyba że wolisz grać jedną postacią, to można wdrożyć zasady obowiązujące od 3. fali i grać jednym magiem z 4 kartami tur - ten wariant z kolei daje najprostszą rozgrywkę.
czym jest trzecia fala? lol
Podstawka - 1, Wieczna Wojna - 2, Legacy - 3, itd., czyli kolejne podstawki tej gry wydawane "falami" na kickstarterze
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

JollyRoger90 pisze: 28 lip 2022, 14:58
woytas pisze: 13 lip 2022, 17:40 Dorzuciłem na BGG separatory kart dla nowego dodatku "Pogrzebane Sekrety" + Wyrzutnia Kryształów.
Jest szansa abyś dorzucił separatory też do AE Legacy?
Chce mieć wszystko zunifikowane w insercie, a korzystam z twoich :)

Będę szalenie wdzięczny :)
Na teraz to raczej nie. AE Legacy leży na półce ale jeszcze nie ograne. Gdybyś jednak podesłał mi spis potrzebnych separatorów, to mógłbym je zrobić, musiałbyś jednak troszkę poczekać.

Cieszę się, że podoba się moja praca :)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

woytas pisze: 28 lip 2022, 18:36
JollyRoger90 pisze: 28 lip 2022, 14:58
woytas pisze: 13 lip 2022, 17:40 Dorzuciłem na BGG separatory kart dla nowego dodatku "Pogrzebane Sekrety" + Wyrzutnia Kryształów.
Jest szansa abyś dorzucił separatory też do AE Legacy?
Chce mieć wszystko zunifikowane w insercie, a korzystam z twoich :)

Będę szalenie wdzięczny :)
Na teraz to raczej nie. AE Legacy leży na półce ale jeszcze nie ograne. Gdybyś jednak podesłał mi spis potrzebnych separatorów, to mógłbym je zrobić, musiałbyś jednak troszkę poczekać.

Cieszę się, że podoba się moja praca :)
Zatem Podsyłam spis ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

JollyRoger90 pisze: 31 lip 2022, 00:27 Zatem Podsyłam spis ;)
Spoiler:
Zajmę się tym, ale dopiero po następnym weekendzie. Ostrzegałem, że będziesz musiał poczekać :)
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: tassman »

Czy są jakieś informacje dotyczące dodruku Wiecznej Wojny?
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

Zrobiłem separatory do "AE: Legacy" o które prosił JollyRoger90. Nie wiem czy jest sens i potrzeba wrzucania pliku na BGG, ale jeśli ktoś będzie chciał sobie wydrukować to po prostu niech mi wyśle wiadomość na priv. Są takie same jak te, które robiłem wcześniej do podstawki i Wiecznej Wojny (można znaleźć na BGG).

Zrobiłem sobie małą pomoc z opisami żetonów itp. Niby nie ma ich dużo, ale z najnowszym dodatkiem doszły 3 kolejne i czasami jak dłużej nie gram to się zastanawiam o który chodzi w trakcie gry. Robione na bardzo szybko więc nie jest zbyt schludnie, ale spełnia swoje zadanie i zajmuje tylko pół strony kartki A4.
Spoiler:
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

Ale mi ciekawa kartę wylosowało z najnowszego dodatku do AE :)
Oczywiście zareklamowane i nowa idzie już do mnie z Portalu.
Spoiler:
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: noowy »

Pytanie o najnowszy dodruk podstawki:
Czy zostały poprawione karta nr 225 "Obalenie" (były dwie błędne wersje tej karty - albo żółte tło albo grafika z Gnieworodnym) oraz plansza Księcia Pożeraczy?
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: marper81 »

Proszę o pomoc w temacie Aeon' End Legacy: potrzebuję wiedzieć ile zostaje kontentu po jej przejściu, nadającego się do grania w standardowe Aeon's End. Najchętniej w konkretnych liczbach, bo zastanawiam się czy jest sens pchać się w używkę.
Z góry wielkie dzięki!
Wiedmolol
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2021, 01:08
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wiedmolol »

Sama instrukcja wspomina, że do normalnej rozgrywki nadaje się 6 nemesis, 22 bazowe karty nemesis(8/7/7 z tier1/2/3), 3 klejnoty, 2 relikty i 3 zaklęcia.

Wg listy przygotowanej przez fana już ma się nieco inaczej. Wg niego do normalnej rozgrywki nadaje się więcej, bo aż 25 kart do marketu, ale niektóre z nich mają ze sobą na tyle dużą synergię, że gra stanie się zbyt łatwa, więc trzeba tu uważniej układać/losować market. Tutaj wspomniana lista: https://boardgamegeek.com/thread/212883 ... -post-game
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

noowy pisze: 11 wrz 2022, 12:17 Pytanie o najnowszy dodruk podstawki:
Czy zostały poprawione karta nr 225 "Obalenie" (były dwie błędne wersje tej karty - albo żółte tło albo grafika z Gnieworodnym) oraz plansza Księcia Pożeraczy?
Ja mam fioletową z lekkim tłem Gnieworodnego. Nie wiem jaka powinna być ale dawno temu kupowałem.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

marper81 pisze: 13 paź 2022, 16:09 Proszę o pomoc w temacie Aeon' End Legacy: potrzebuję wiedzieć ile zostaje kontentu po jej przejściu, nadającego się do grania w standardowe Aeon's End. Najchętniej w konkretnych liczbach, bo zastanawiam się czy jest sens pchać się w używkę.
Z góry wielkie dzięki!
Jeśli masz polskie wersje i jeśli denerwuje Cię inna faktura kart, to zostaje zero. W przeciwnym wypadku poprzednie odpowiedzi :)
marper81
Posty: 55
Rejestracja: 08 lut 2021, 13:01
Has thanked: 49 times
Been thanked: 13 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: marper81 »

gnysek pisze: 18 paź 2022, 20:26
marper81 pisze: 13 paź 2022, 16:09 Proszę o pomoc w temacie Aeon' End Legacy: potrzebuję wiedzieć ile zostaje kontentu po jej przejściu, nadającego się do grania w standardowe Aeon's End. Najchętniej w konkretnych liczbach, bo zastanawiam się czy jest sens pchać się w używkę.
Z góry wielkie dzięki!
Jeśli masz polskie wersje i jeśli denerwuje Cię inna faktura kart, to zostaje zero. W przeciwnym wypadku poprzednie odpowiedzi :)
Wszystkie karty mam w koszulkach, więc nie będzie problemu 8) Dzisiaj dotarło pudło, strasznie się ciesze z 6 nowych Nemesis do klepania :twisted:
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Trochę mnie smuci, że The New Age wciąż ma na stronie portalu "przygotowanie plików" - https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/ . Gra miała wyjść w 2022, ale raczej nie widzę na to szans (chyba, że status nie jest zaktualizowany). Wydrukować i przetransportować w 2 miesiące obecnie nie ma szans.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sliff »

gnysek pisze: 20 paź 2022, 14:11 Trochę mnie smuci, że The New Age wciąż ma na stronie portalu "przygotowanie plików" - https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/ . Gra miała wyjść w 2022, ale raczej nie widzę na to szans (chyba, że status nie jest zaktualizowany). Wydrukować i przetransportować w 2 miesiące obecnie nie ma szans.
Grzegorz mówił tydzień temu na PN że szanse na grudzień to 50/50 także nastawiałbym się na styczeń/luty, no chyba że jakimś cudem się załapie na przedsprzedaże listopada.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Są w końcu preordery na I kwartał 2023, czyli nie dojedzie w tym roku. Ale zaskoczyło mnie, że poza "Nowym Porządkiem" pojawi się też "Tajemnica Dziczy", bo już tu się zastanawialiśmy, co tam z pozostałymi dodatkami. Co prawda mogłoby ich być jeszcze więcej, no ale 1 to zawsze więcej niż 0 ;)
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Mrukar »

Czy ktoś ma informacje o wykonaniu Nowego Początku? Chodzi mi przede wszystkim o to czy karty będą płótnowane lub gładkie. Nie koszulkowałem podstawki i nie chciałbym teraz tego robić.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Też chętnie się dowiem, po Legacy może być dwojako.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

Mrukar pisze: 04 lis 2022, 17:24 Czy ktoś ma informacje o wykonaniu Nowego Początku? Chodzi mi przede wszystkim o to czy karty będą płótnowane lub gładkie. Nie koszulkowałem podstawki i nie chciałbym teraz tego robić.
Pytanie padlo na live, ale bez odpowiedzi - stawiam, ze to jak juz sampla dostana
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

A jakie były w tym ostatno wydanym małym dodatku?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sliff »

W pogrzebanych sekretach były płótnowane, natomiast ten nowy dodatek ma w sklepie 'kompatybilny ze wszystkimi podstawkami'.
Także jest nadzieja, że nowa podstawka będzie po staremu.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

sliff pisze: 04 lis 2022, 18:41 W pogrzebanych sekretach były płótnowane, natomiast ten nowy dodatek ma w sklepie 'kompatybilny ze wszystkimi podstawkami'.
Także jest nadzieja, że nowa podstawka będzie po staremu.
Myślę że strzeliliby sobie w stopę, Legacy dalej leży po takim czasie pewnie przez inne karty.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sliff »

_leigam_ pisze: 04 lis 2022, 18:45
sliff pisze: 04 lis 2022, 18:41 W pogrzebanych sekretach były płótnowane, natomiast ten nowy dodatek ma w sklepie 'kompatybilny ze wszystkimi podstawkami'.
Także jest nadzieja, że nowa podstawka będzie po staremu.
Myślę że strzeliliby sobie w stopę, Legacy dalej leży po takim czasie pewnie przez inne karty.
I tak znajdą się pewnie ludzie co im się odcien rewersów nie będzie zgadzał minimalnie.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Portal Games »

Cześć! Fajnie, że Was zaskoczyliśmy pojawieniem się Aeon's Enda z dodatkiem w listopadowych przedsprzedażach! Jeżeli podoba Wam się ta seria, to może zainteresować Was promka -20% na gry i -25% na zestawy z całej kolekcji Aeon's End: https://sklep.portalgames.pl/kategoria/aeons-end

PS. Więcej o Nowym Początku i Tajemnicach Dziczy będziemy Wam opowiadać w kolejnych tygodniach, ponieważ tak jak pewnie zauważyliście - na Planszówkach TV Marek nie zaprezentował polskiej edycji pudełka.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Problem z Legacy był taki, że miał takie elementy jak koperty, pudełka itp., przez co nie opłacało się tego drukować w Polsce jak reszty. W New Age nie ma pudełek, ale są koperty, więc nie byłbym takie pewnie płótnowania.
_leigam_ pisze: 04 lis 2022, 18:45 Myślę że strzeliliby sobie w stopę, Legacy dalej leży po takim czasie pewnie przez inne karty.
Tylko niewielka cześć kart z Legacy nadaje się do używania w normalnym AE. Raczej różnice w kartach nie są główną przyczyną zalegania na półkach.
sliff pisze: 04 lis 2022, 18:41 W pogrzebanych sekretach były płótnowane, natomiast ten nowy dodatek ma w sklepie 'kompatybilny ze wszystkimi podstawkami'.
Raczej chodzi o mechaniczną kompatybilność, a nie o materiał z jakich zrobione są karty.
ODPOWIEDZ