Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

Szaqis pisze: 05 lut 2022, 14:58 A czy ktoś może wie kiedy mają się pojawić dodruki dodatków? Podstawka się pojawiła, ale dodatki są niedostępne :(
Leser Czy coś wiadomo?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Szaqis pisze: 05 lut 2022, 14:58 A czy ktoś może wie kiedy mają się pojawić dodruki dodatków? Podstawka się pojawiła, ale dodatki są niedostępne :(
Dodruk części dodatków powinien dotrzeć pod koniec marca. Jeżeli jednak Ci się śpieszy, to radziłbym skorzystać z i-szopa albo planszove, bo poza Klątwą mumii wszystkie dodatki da się wciąż znaleźć w normalnych cenach.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Szaqis
Posty: 30
Rejestracja: 13 wrz 2010, 00:14

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Szaqis »

Dzięki za info :) akurat czekam na Klątwę, ale przynajmniej jest nadzieja rychłego przybycia :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Leser,

Jest planowany jakiś kolejny (3) zestaw promek?

Bgg podpowiedziało mi taką kartę:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... wer-babble

:)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

A ja takie pytanie, które tutaj powraca, czy coś wiadomo w sprawie reklamacyjnych żetonów, jakieś szanse na otrzymanie jednolitych elementów?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

Nową zapowiedź: Clank Catacombs.
adicz520
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: adicz520 »

Co sądzicie o nowym Brzdęku? Mi zawsze brakowało jakiejś giga mapy, żeby wymuszała zejście niżej do podziemi i wydłużała przez to grę. Mam nadzieję że katakumby to rozwiążą 😬 dodatkowo gra my być w pełni kompatybilna z podstawką! Ciekawe tylko ile przyjdzie nam poczekać na polska wersję, z 2 lata? 🙈
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: planszufka »

adicz520 pisze: 29 cze 2022, 08:57 Co sądzicie o nowym Brzdęku? Mi zawsze brakowało jakiejś giga mapy, żeby wymuszała zejście niżej do podziemi i wydłużała przez to grę. Mam nadzieję że katakumby to rozwiążą 😬 dodatkowo gra my być w pełni kompatybilna z podstawką! Ciekawe tylko ile przyjdzie nam poczekać na polska wersję, z 2 lata? 🙈
zobacz sobie zasady super-brzdeka na stronie Lucrum
Xyhoo
Posty: 184
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 312 times
Been thanked: 141 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Xyhoo »

adicz520 pisze: 29 cze 2022, 08:57 Co sądzicie o nowym Brzdęku? Mi zawsze brakowało jakiejś giga mapy, żeby wymuszała zejście niżej do podziemi i wydłużała przez to grę. Mam nadzieję że katakumby to rozwiążą 😬 dodatkowo gra my być w pełni kompatybilna z podstawką! Ciekawe tylko ile przyjdzie nam poczekać na polska wersję, z 2 lata? 🙈
Przecież Brzdęk to koń pociągowy Lucrum, wszystko co wyjdzie to się sprzeda, dlatego strzelam, że albo dołączą do pierwszego druku, albo, jeśli w pierwszym druku będzie tylko drukowana wersja angielska, do pierwszego dodruku
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: kurdzio »

Ciekawie wygląda randomowa plansza niczym z Małych Epickich Podziemi + klasyczny brzdękowy deck building. Katakumby wskakują na radar :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Dire Wolf pierwszy druk robi tylko po angielsku, więc pewnie polska wersja będzie jakiś 1-1,5 roku po premierze ENG :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

Tringa pisze: 29 cze 2022, 11:02 Dire Wolf pierwszy druk robi tylko po angielsku, więc pewnie polska wersja będzie jakiś 1-1,5 roku po premierze ENG :(
Trzeba rozważyć zakup wersji angielskiej, cena polskiej tańsza raczej nie będzie.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

eveni pisze: 29 cze 2022, 11:22
Tringa pisze: 29 cze 2022, 11:02 Dire Wolf pierwszy druk robi tylko po angielsku, więc pewnie polska wersja będzie jakiś 1-1,5 roku po premierze ENG :(
Trzeba rozważyć zakup wersji angielskiej, cena polskiej tańsza raczej nie będzie.
Ze względu na różnice w rewersach polskiej i angielskiej wersji rozważanie tego uważam za nierozważne :D
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

To prawda, ale w podstawce z dodatkami jest tak dużo kart, że raczej nie planuję łączyć talii. Chociaż... Zobaczymy pierwsze wrażenia po premierze ENG wersji :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Uu... Lucrum na FB napisało, że mają już pliki i polska wersja będzie niewiele później niż angielska. Mega! To po dylemacie, cierpliwie czekam. :)

A post w spoilerze dla tych, którzy nie mają FB.
Spoiler:
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Wroobel »

Ja też się nahajpowałem na tę nową wersję. Z tego co widzę jest szansa w tym roku na wersję PL.
Byle by tylko to nie było przekombinowane bo bardzo mi pasuje lekkość pierwowzoru.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Wroobel pisze: 30 cze 2022, 09:12 Ja też się nahajpowałem na tę nową wersję. Z tego co widzę jest szansa w tym roku na wersję PL.
Byle by tylko to nie było przekombinowane bo bardzo mi pasuje lekkość pierwowzoru.
Oj, patrząc na łańcuchy dostaw i to, że nie jest przetlumaczona szacuje na Q2-Q3 przyszłego roku. Oni kończą teraz Pulsarcade tłumaczyć, muszą go zamówić (w najlepszym razie 3-4 miesiące na produkcję i transport), a potem tłumaczenie Katakumb. Ale to raczej moje gdybanie, nic oficjalnie nie wiem :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Wroobel »

Oj prawda - może być i tak. No nic trzeba będzie poczekać :)
adicz520
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: adicz520 »

Dla ciekawskich, można obejrzeć gameplay z Katakumb, podsyłam link.
https://www.youtube.com/watch?t=2964&v= ... e=youtu.be

Co sądzicie? :D
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

adicz520 pisze: 26 lip 2022, 19:23 Dla ciekawskich, można obejrzeć gameplay z Katakumb, podsyłam link.
https://www.youtube.com/watch?t=2964&v= ... e=youtu.be

Co sądzicie? :D
Sądzę, że duplikat viewtopic.php?f=1&t=76267
:D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 30 cze 2022, 09:23
Wroobel pisze: 30 cze 2022, 09:12 Ja też się nahajpowałem na tę nową wersję. Z tego co widzę jest szansa w tym roku na wersję PL.
Byle by tylko to nie było przekombinowane bo bardzo mi pasuje lekkość pierwowzoru.
Oj, patrząc na łańcuchy dostaw i to, że nie jest przetlumaczona szacuje na Q2-Q3 przyszłego roku. Oni kończą teraz Pulsarcade tłumaczyć, muszą go zamówić (w najlepszym razie 3-4 miesiące na produkcję i transport), a potem tłumaczenie Katakumb. Ale to raczej moje gdybanie, nic oficjalnie nie wiem :)
Do tłumaczenia siadam zaraz po urlopie i mam nadzieję, że wraz z redakcją uwiniemy się w miesiąc. Dire Wolf na jednak zwyczaj zatwierdzać tłumaczenia w google translate, więc tu jest pierwsza sposobność do obsuwy. Druga to oczywiście produkcja i transport.
Szansa na ten rok jest, ale raczej w kategoriach sporego, acz przyjemnego zaskoczenia.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Dzięki za update. Udanego urlopu! :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
superthulee
Posty: 79
Rejestracja: 12 sie 2016, 00:14
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: superthulee »

Hejka,
Chciałbym jeszcze podpytać o dodatki, co bardziej ogranych graczy. Ostatnio zaczęliśmy grać z ‘Drużyną Zarządu’ i ‘Drużyną C’ i te asymetryczne talie startowe są świetne, na pewno nie wrócimy już do standardowej tali. Ale chcemy spróbować innych dodatków i ogarnąć to wszystko możliwie jak najsprawniej.

1. WESOŁA KOMPANIA vs DRUŻYNA ZARZĄDU i DRUŻYNA C:
a. Czy posiadając ‘Drużynę Zarządu’ i ‘Drużynę ‘C’ warto zainwestować w ‘Wesołą Kompanię’. Przy założeniu, że rozszerzenie do 5 i 6 osób nie robi mi różnicy?
b. Czy postaci są lepsze/gorsze/ciężko powiedzieć w ‘Wesołej Kompanii’?
c. Czy macie wszystkie dodatki i postaci zmieszane ze sobą i to działa?

2. WESOŁA KOMPANIA – czy przy grze 5 i 6 osobowej nie występuje ‘downtime’?

3. WESOŁA KOMPANIA – dodatkowe karty (Lochy, Potwory, Reakcja, Natychmiast Wybierz:
a. 3-4 graczy – sprawdzają się w rozgrywce dla 3-4 graczy czy nie do końca?
b. 3-4 graczy – macie je na stałe zmieszane z talią podstawową, rozdzielacie je po każdej rozgrywce, albo odrzucacie w trakcie rozgrywki?
c. 2 graczy – zakładam, ze się nie sprawdzają. Czy ktoś z Was robi tak żeby nie rozdzielać kart przed grą, jak wychodzi na rynku karta z dodatku to ją odrzucamy oraz czyścimy rynek i wykładamy zupełnie nową kartę?

4. KLĄTWA MUMII – ale też pozostałe dodatki (Mokra Robota, Ekspedycje Po Złoto i Pajęczyny, Świątynia Małpich Królów). Czy karty z dodatków macie na stałe zmieszane z talią podstawową, rozdzielacie je po każdej rozgrywce, albo odrzucacie w trakcie rozgrywki?

Dzięki,
Paweł
Marokin21
Posty: 96
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Marokin21 »

superthulee pisze: 31 lip 2022, 19:33 Hejka,
Chciałbym jeszcze podpytać o dodatki, co bardziej ogranych graczy. Ostatnio zaczęliśmy grać z ‘Drużyną Zarządu’ i ‘Drużyną C’ i te asymetryczne talie startowe są świetne, na pewno nie wrócimy już do standardowej tali. Ale chcemy spróbować innych dodatków i ogarnąć to wszystko możliwie jak najsprawniej.

1. WESOŁA KOMPANIA vs DRUŻYNA ZARZĄDU i DRUŻYNA C:
a. Czy posiadając ‘Drużynę Zarządu’ i ‘Drużynę ‘C’ warto zainwestować w ‘Wesołą Kompanię’. Przy założeniu, że rozszerzenie do 5 i 6 osób nie robi mi różnicy?
b. Czy postaci są lepsze/gorsze/ciężko powiedzieć w ‘Wesołej Kompanii’?
c. Czy macie wszystkie dodatki i postaci zmieszane ze sobą i to działa?

2. WESOŁA KOMPANIA – czy przy grze 5 i 6 osobowej nie występuje ‘downtime’?

3. WESOŁA KOMPANIA – dodatkowe karty (Lochy, Potwory, Reakcja, Natychmiast Wybierz:
a. 3-4 graczy – sprawdzają się w rozgrywce dla 3-4 graczy czy nie do końca?
b. 3-4 graczy – macie je na stałe zmieszane z talią podstawową, rozdzielacie je po każdej rozgrywce, albo odrzucacie w trakcie rozgrywki?
c. 2 graczy – zakładam, ze się nie sprawdzają. Czy ktoś z Was robi tak żeby nie rozdzielać kart przed grą, jak wychodzi na rynku karta z dodatku to ją odrzucamy oraz czyścimy rynek i wykładamy zupełnie nową kartę?

4. KLĄTWA MUMII – ale też pozostałe dodatki (Mokra Robota, Ekspedycje Po Złoto i Pajęczyny, Świątynia Małpich Królów). Czy karty z dodatków macie na stałe zmieszane z talią podstawową, rozdzielacie je po każdej rozgrywce, albo odrzucacie w trakcie rozgrywki?

Dzięki,
Paweł
Grałem jeden raz w 6 osób i chyba nie chcę już więcej razy w tyle osób grać, właśnie ze względu na duży downtime. Może kwestia składu a może nie...
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Majzownik »

superthulee pisze: 31 lip 2022, 19:33 Hejka,
Chciałbym jeszcze podpytać o dodatki, co bardziej ogranych graczy. Ostatnio zaczęliśmy grać z ‘Drużyną Zarządu’ i ‘Drużyną C’ i te asymetryczne talie startowe są świetne, na pewno nie wrócimy już do standardowej tali. Ale chcemy spróbować innych dodatków i ogarnąć to wszystko możliwie jak najsprawniej.

[...]

4. KLĄTWA MUMII – ale też pozostałe dodatki (Mokra Robota, Ekspedycje Po Złoto i Pajęczyny, Świątynia Małpich Królów). Czy karty z dodatków macie na stałe zmieszane z talią podstawową, rozdzielacie je po każdej rozgrywce, albo odrzucacie w trakcie rozgrywki?

Dzięki,
Paweł
Ekspedycja i Świątynia nie maja kart - tylko plansza, żetony, instrukcja. Klątwę i Mokra robotę trzymam oddzielnie, część kart z tych dodatków odnosi się do mechanik występujących tylko na ich własnych płaszczach, a ja nie lubię rozczłonkowywania dodatków i odrzucania niepasujących kart w trakcie gry.
ODPOWIEDZ