Zaginiona wyspa Arnak / Lost Ruins of Arnak (M. "Elwen" Stach, M. “Mín” Stachova)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: eveni »

agt pisze: 08 lip 2022, 13:19 A czy nie lepiej już wtedy zamiast kapsli kupić odpowiedniki akrylowe lub plastik - druk 3D?
Może nie lepiej - nie wiem jaki jest koszt kapsli :)
Zamówiłam kapsle z Alliexpress, za 100 sztuk z przesyłką wyszło chyba 35 zł.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: jrz8888 »

Czy ktoś jest w stanie podać mi wymiary obu plansz, które wchodzą w skład gry?
Chciałbym zobaczyć czy mam szansę je rozłożyć na swoim stole.
John_S_PJK

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2023, 14:13 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 1 raz.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: jrz8888 »

John_S_PJK pisze: 03 sie 2022, 15:13 Na głównej stronie gry, na bgg, wszystko jest opisane w części "community wiki".
Super, dzięki wielkie.
Nie wiedziałem o istnieniu takiej zakładki. Już wszystko wiem i na przyszłość nie będę pytać :)
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Mrukar »

Spoiler:
Zwróć uwagę na to, że dostawka na surowce jest w zasadzie zbędna lub do położenia z boku planszy jeśli stołu brakuje.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: preshiq »

Czy była może podana informacja czy i kiedy będzie polska wersja kampanii solo w aplikacji webowej ?
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: crazygandalf »

Widzę, że zapomniałem wrzucić nasz gameplay z rozgrywki z dodatkiem Przywódcy ekspedycji. Tłumaczymy zasady i dzielimy się swoją opinią. Może komuś pomoże nauczyć się gry lub podjąć decyzję zakupową. :D
https://youtu.be/cHFtsC4PUu4
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: olsszak »

Mrukar pisze: 03 sie 2022, 16:11
Spoiler:
Zwróć uwagę na to, że dostawka na surowce jest w zasadzie zbędna lub do położenia z boku planszy jeśli stołu brakuje.
Potwierdzam, zastanawiałem sie w sumie po co ona :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: agt »

olsszak pisze: 09 sie 2022, 23:06
Potwierdzam, zastanawiałem sie w sumie po co ona :P
Jeżeli nie ma się insertu z wolnostojącymi pojemnikami na surowce to podkładka porządkuje obszar gry i wyznacza im konkretne miejsce.
Taki wymiar estetyczny raczej :)
Fajnie, że jest.
I bez problemu można grać bez niej.
Vordi
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2020, 15:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 11 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Vordi »

Język polski dodany do aplikacji z kampanią😀
Vordi
Posty: 21
Rejestracja: 14 sty 2020, 15:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 11 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Vordi »

Język polski dodany do aplikacji z kampanią😀
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: Mrukar »

W końcu! Dzięki za info. Ciekawe czy udostępnią też pdf do druku.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: agt »

Vordi pisze: 02 wrz 2022, 10:43 Język polski dodany do aplikacji z kampanią😀
Juhu! :D
To już wiem co będę robić, gdy dzieci rozwiozę do przedszkola i szkoły :lol:
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: agt »

Mrukar pisze: 02 wrz 2022, 11:07 W końcu! Dzięki za info. Ciekawe czy udostępnią też pdf do druku.
Fajnie by też było do kompletu z aplikacją mieć i "rules" po polsku :)

Aczkolwiek nawet samo to co już jest, jest super :D
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

Post autor: bartekb8 »

Pytanie noobka do doświadczonych graczy Arnaka:
    po co jest druga strona planszetek gracza(chodzi o planszetki z podstawowej wersji gry)?
      dlaczego plansza-dostawka na surowce nie ma wyznaczonych miejsc na nie po tym jak odwrócimy ją na drugą stronę?

      Dobra gra, btw, 3 gry za nami, bałem się sucharowatości i monotonii w ciągłym wymienianiu jednych rzeczy na inne(na czym gra bazuje), ale klimat jest i emocje w walce o karty i punkty też, nie spodziewałem się! A dodatek już czeka w kolejce.
      Awatar użytkownika
      kuleczka91
      Posty: 404
      Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
      Has thanked: 590 times
      Been thanked: 384 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: kuleczka91 »

      bartekb8 pisze: 11 wrz 2022, 23:32 po co jest druga strona planszetek gracza(chodzi o planszetki z podstawowej wersji gry)?
      Jest do trybu solo.
      bartekb8 pisze: 11 wrz 2022, 23:32 dlaczego plansza-dostawka na surowce nie ma wyznaczonych miejsc na nie po tym jak odwrócimy ją na drugą stronę?
      Może chcieli się dostosować do różnych odbiorców, z jednej strony dla tych którzy lubią mieć oznaczone co gdzie ma leżeć z surowców i druga strona dla tych, którzy sami lubią decydować co gdzie będzie. Ogólnie można grać nawet bez tej dostawki, bo jakoś specjalnie to ona potrzebna nie jest.
      litk
      Posty: 847
      Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
      Has thanked: 177 times
      Been thanked: 125 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: litk »

      Ktoś mnie oświeci w kwestii tej aplikacji i kampanii profesora Kutila, bo w udostępnionym pdf z kampanią nie ma takich treści narracyjnych jak w aplikacji? To się nie pokrywa?

      Ah pytanie nieaktualne.
      ZXCV
      Posty: 34
      Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:02
      Lokalizacja: Kraków
      Has thanked: 41 times
      Been thanked: 18 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: ZXCV »

      Cześć, tak jakby news: zapowiedziano drugi dodatek do Arnaka, ale na razie nic więcej nie wiadomo, łącznie z datą premiery. Źródło: https://boardgamegeek.com/thread/293383 ... sion-arnak
      agt
      Posty: 1180
      Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
      Has thanked: 628 times
      Been thanked: 320 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: agt »

      ZXCV pisze: 13 wrz 2022, 21:31 Cześć, tak jakby news: zapowiedziano drugi dodatek do Arnaka, ale na razie nic więcej nie wiadomo, łącznie z datą premiery. Źródło: https://boardgamegeek.com/thread/293383 ... sion-arnak
      A u mnie jeszcze pierwszy w folii..
      Trza się brać do roboty :D

      Jestem ciekawa co wymyślili w drugim,
      Awatar użytkownika
      ave.crux
      Posty: 1593
      Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
      Lokalizacja: Piekary Śląskie
      Has thanked: 722 times
      Been thanked: 1078 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: ave.crux »

      Odfoliowujcie, ja sobie nie wyobrażam już grać bez planszetek gracza z dodatku. Nowych zasad tam jest jak na lekarstwo, a powodują, że od startu jesteś na coś nastawiony i dają fajne możliwości kombinowania i jeszcze większe combosy
      Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
      agt
      Posty: 1180
      Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
      Has thanked: 628 times
      Been thanked: 320 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: agt »

      ave.crux pisze: 14 wrz 2022, 14:52 Odfoliowujcie, ja sobie nie wyobrażam już grać bez planszetek gracza z dodatku. Nowych zasad tam jest jak na lekarstwo, a powodują, że od startu jesteś na coś nastawiony i dają fajne możliwości kombinowania i jeszcze większe combosy
      Problem w tym, że ja nie przepadam za asymetrią :wink:
      Dodatek kupiłam głównie ze względu na nowe karty. Przepadłam gdy ktoś napisał, że dają możliwość bardziej dominionowych manewrów :)

      Co nie zmienia faktu, że nie wyszły z folii..
      mk20336
      Posty: 1553
      Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
      Has thanked: 72 times
      Been thanked: 438 times
      Kontakt:

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: mk20336 »

      Lost Ruins of Arnak – first impressions

      Arnak to gra o której słyszałem dużo dobrego od moich planszowych znajomych. W końcu była szansa zagrać po raz pierwszy. W poniższym materiale raport i pierwsze wrażenia. Miłej lektury!

      LINK: Lost Ruins of Arnak – first impressions

      Obrazek
      Mój blog, serdecznie zapraszam!
      https://theboardgameschronicle.com/
      Awatar użytkownika
      Beskid
      Posty: 986
      Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
      Has thanked: 731 times
      Been thanked: 221 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: Beskid »

      Ktoś korzysta z insertu reDrewno, warto?
      Cenowo (z wiadomym kodem) wychodzi 75-88 zł i mocno zastanawiam się nad zakupem. Ale jeśli faktycznie w drodze jest nowy dodatek to... czy pomieści :?:
      agt
      Posty: 1180
      Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
      Has thanked: 628 times
      Been thanked: 320 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: agt »

      Beskid pisze: 18 wrz 2022, 20:56 Ktoś korzysta z insertu reDrewno, warto?
      Cenowo (z wiadomym kodem) wychodzi 75-88 zł i mocno zastanawiam się nad zakupem. Ale jeśli faktycznie w drodze jest nowy dodatek to... czy pomieści :?:
      Obawiam się, że zbliżamy się do momentu, że żaden nie pomieści.. :wink:
      Ja już przy pierwszym dodatku byłam w szoku, że można to zmieścić razem :)
      Insertu reDrewno nie mam (mam e-raptor - mieści tylko podstawkę, ale ma inne ważne dla mnie zalety), więc się nie wypowiem.
      sznupsi
      Posty: 40
      Rejestracja: 29 mar 2021, 13:12
      Has thanked: 109 times
      Been thanked: 22 times

      Re: Lost Ruins of Arnak / Zaginiona wyspa Arnak (Michal "Elwen" Stach, Michaela “Mín” Stachova)

      Post autor: sznupsi »

      Beskid pisze: 18 wrz 2022, 20:56 Ktoś korzysta z insertu reDrewno, warto?
      Cenowo (z wiadomym kodem) wychodzi 75-88 zł i mocno zastanawiam się nad zakupem. Ale jeśli faktycznie w drodze jest nowy dodatek to... czy pomieści :?:
      Nam insert z reDrewno super się sprawdza, bardzo przyspiesza setup, a i też niektórych pojemników można użyć w trakcie rozgrywki. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z tego zakupu i nie wyobrażamy sobie teraz powrotu do woreczków strunowych :wink:
      Czy zmieści kolejny dodatek? Nie sądzę, bo pudełko już jest wypchane po brzegi.
      ODPOWIEDZ