Gry dla niegrających dziewczynek

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Wybieramy się na wakacje niebawem i zabieramy ze sobą dwie siostrzenice (13 i 8 lat). Ja mam dwóch synów (10 i 12), oraz córkę (3) z którą bawię się grami. My gramy bardzo dużo, często w trudniejsze gry, lubimy fabularne. Dziewczyny w domu mają tylko nibygry ze stajni Hasbro... więc chcę zgromadzić trochę prostych gier. Przydadzą mi się też na potem dla córki (albo na teraz do zabawy)

Z gier które u nas grały to:
- azul
- park niedźwiedzi
- bitwa o Hogwart
- carcassonne
- tajniacy disney

Na wyjazd planuję oprócz powyższych wziąć też
Dobry rok
Splendor
Catan

Zastanawiam się nad Kroniki Zamku Avel lub Andor Junior - tu nie wiem jeszcze co jest ciekawsze, wizualnie andor wyglada na bardziej przygodowe.

Co jeszcze można polecić, żeby dobrze działało dla 3+ graczy?
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: JollyRoger90 »

Hmm może wirus i coś roll and write?

My gramy z dziewczynkami przyjaciół (1 i 2 kl. Podstawowa) w brzdęka i pamięć boży. Z obu gier czerpią przyjemność :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: zioombel »

U mnie trochę młodsze że ale siadło Via Magica, Kingdomino, Zombie Kidz i Zombie Teenz, Pachwork Doodle.

Do tego czy Andor czy Avel to u mnie bardziej przypadł do gustu Avel - było więcej emocji i napięcia czy się uda czy nie pokonać te potwory. Co przełożyło się nw zaangażowanie i frajdę z gry.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: JollyRoger90 »

Zombie kidz u nas też. Dzieci miały frajdę z odkrywania kolejnych kopert. Pokolenie legacy xd
Atk
Posty: 1395
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: Atk »

na wakacje z dzieckiem kumpla (corka 9 lat) kupilem
wyprawa do el dorado
potwory w tokio 1ed
palec bozy

wszystkie dzialaly idealnie, a dziecko mialo duzo frajdy. Wczoraj powtorzylem to u kumpla z ekipy, bo gralismy z jego dziecmi (corka 9 lat, syn 13) i rowniez bawilismy sie swietnie. Na tyle, ze mala nie chciala isc spac, a starszy przestal prosic o rozlozenie Ark Nova
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: Gildiril Blackcairn »

U nas temat zombie nie siada póki co, mamy zombie 15, ale stres wywołuje u chłopaków.

Kingdomino w koszyku. Myślę jeszcze o Domku. Kiedyś graliśmy, coś mi przypominał (edit: obejrzałem na yt, skojarzenie do CV), córka się pobawi.

Muszę spojrzeć na El Dorado, nie znam.
Palec boży grałem, nie siadło u mnie, choć dzieciaki pewno by łyknęły.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2022, 23:10 przez Gildiril Blackcairn, łącznie zmieniany 1 raz.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: MowMiStefan »

To ja polece jeszcze Point Salad i 5-minute Dungeon. I moze jeszcze Ticket To Ride (Junior lub zwykle - raczej juz chyba zwykle na ten wiek). Ewentualnie Dixxit i Horrified? Wszystkie funguja na 3 osoby.

Z juniorem (5 lat) gramy bardzo duzo: Karak, Avel, Andor, Zombie Kids, TTR, Labyrinth, Catan Junior (taka wersja z przepychaniem korytarzy) no i te wyzej. Avel bez dwoch zdan ulubiony, Andor na drugim miejscu.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: agt »

Ja też polecam zerknąć na Wyprawę do El dorado. Proste zasady, deckbuilding, modularna plansza, wyścig do celu, przygoda i emocje :)
Od 2 do 4 graczy (choć są sposoby by przerobić na 5 - nawet na forum znajdziesz w razie potrzeby).
Według mnie w każdym składzie działa fajnie, mimo, że na 2 jest to trochę inna rozgrywka w odczuciu.

Grając z dziećmi (5 i 7 lat) skracam planszę stosując np. 3 a nie 5 modułów. Wpływa to sposób gry i budowanie talii, jestem tego świadoma. Ale całej mogą jeszcze nie wysiedzieć ;)

I Wsiąść do Pociągu (Ticket to Ride) też spoko. Też myślę, że normalna wersja, nie junior.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: JollyRoger90 »

agt pisze: 08 sie 2022, 10:54
Od 2 do 4 graczy (choć są sposoby by przerobić na 5 - nawet na forum znajdziesz w razie potrzeby).
Według mnie w każdym składzie działa fajnie, mimo, że na 2 jest to trochę inna rozgrywka w odczuciu.
Dasz znać gdzie szukać wariantu na 5 osób? Tu na forum nie mogłem odnaleźć niestety :/
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gry dla niegrających dziewczynek

Post autor: agt »

JollyRoger90 pisze: 08 sie 2022, 13:31 Dasz znać gdzie szukać wariantu na 5 osób? Tu na forum nie mogłem odnaleźć niestety :/
Nie mogę teraz tego odnaleźć nigdzie.. :(
Na pewno było na bgg..

Edit: Na bgg jest kilka różnych opcji/pomysłów gry w Wyprawę do El dorado na 5 osób. Ta, którą głównie miałam na myśli jest w drugim poście pod tym linkiem:
https://boardgamegeek.com/thread/182888 ... 5#26622895
Jeśli język obcy jest problemem, translator powinien wystarczyć :)

Natomiast ktoś gdzieś udostępniał jeszcze plik do wydruku tych kart. Jednak nie umiem już odnaleźć.. :(

Może ktoś inny wie? Może spytasz w wątku o El Dorado?

Edit: jest info w świeżych postach w wątku o Wyprawie do El Dorado :)
Nie umiem wstawić linka do tamtąd (jeśli się w ogóle da)
ODPOWIEDZ